Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@ Piter

ładny wynik pamiatek, oj ładny! :)

jak mozesz to odpal battlefielda 2 przy swoich zegarach i powiedz czy masz arty czy nie..u mnie przy 500 na rdzeniu juz pojawiają sie kszaki :/ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba zapodam pamięciom pencil moda. Ale 2.31v, to sporo jak na ołówek. Jakiej twardości (a raczej miękkości) był grafit?

Mod by IKEA pencil, pisalem wczesniej, olówke wyniesiony z IKEA :)

 

@Metz

Jak dostane zabawki z USA to odpale BF2, na 512MB nie mam zamiaru nawet instalowac tej gry :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer na tym zalmanie i takich taktowaniach jakie masz temp? btw glosny on jest?

Rozkrecony na maxa jest troche glosny, temp wtedy nie przekracza 65 stopni w stresie, karta na codzien chodzi na 500/600 i wentyl spowolniony, max temp ok 69 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytam i czytam, i nie natknąłem się na żadnego uzytkownika 7800GT,

który chłodziłby tę kartę wodą. Mam przygotowanego Abandona GPU Pro,

i jak tylko skombinuję króćce choinkowe 12mm, to planuję założyć to na kartę.

Jednak interesuje mnie, jakie temperatury są osiągane na WC na tej karcie

bo na Zalmanie VF700-Cu to ok. 6kilku st.C i czy rozbudowa układu

chłodzenia wodą jest warta świeczki. Może nie zawracać sobie głowy tylko

kupić jakiegoś Pentagrama miedzianego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Idle 30C Load ~38C

Dzięki :) Jak widać, temperatury niższe o połowę od najlepszego wyniku na AC.

Więc zakładam Abandona i jak wszystko ruszy, to pochwalę się wynikami OC i temp.

(o ile będzie czym...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam male pytanie, jakie chlodzenie zalorzyc na ta karte graficzna ?? Moj model jest od Leadtek z oznaczeniem Extreme i jego temp w stresie dochodzi do prawie 80stopni a wiem ze tak byc nie powiino. Bardzo was prosze o pomoc, bo nie wiem co z tym fantem zrobic. Z gory dziekuje Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh moj taganik z podpisu nie daje sobie rady z kartami w sli!

myslalem ze arty robia sie od temperatury!! ale nie!! dalem v 1.4 (stand. dla kazdego gpu) ustawilem zegary 400 i 1000 ,puszczam sobie DSJ3 :lol2: i co chwile pojawial sie taki podluzny pasek!!!! hmmmm..... wylaczylem sli podkrecilem karte 460 i 1200 i juz wszystko ok! sprawdzilem karty osobno obie chodza spokojnie na standardowym napieciu 460 i 1200 bez artow!! czy dobrze mysle ze to wina zasilki?? czy moze cos w biosie trza ustawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh moj taganik z podpisu nie daje sobie rady z kartami w sli!

myslalem ze arty robia sie od temperatury!! ale nie!! dalem v 1.4 (stand. dla kazdego gpu) ustawilem zegary 400 i 1000 ,puszczam sobie DSJ3 :lol2: i co chwile pojawial sie taki podluzny pasek!!!! hmmmm..... wylaczylem sli podkrecilem karte 460 i 1200 i juz wszystko ok! sprawdzilem karty osobno obie chodza spokojnie na standardowym napieciu 460 i 1200 bez artow!! czy dobrze mysle ze to wina zasilki?? czy moze cos w biosie trza ustawic??

Zapuść bądz jaki monitor napiecia potem dsj czy marka i jak beda duże spadki to najprawdopodobniej zasilacz. Najlepiej zerknij na benchmarka tam maja normy dla zasilaczy. Myśle ze zasilacz sprzet masz dość rozbudowany i podkrecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue ty masz podobnego tangana jak ja TAGAN U22 480W i sprzęt mam prawie taki jak ty oprucz procka i umnie chula jedyny problę mam z tym biosem co opisywałem wcześniej możliwe że to u mnie jest wina też zasilacza tylko z wyliczeń wynika że nasz sprzęt pobiera max400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam dwa pytania:

 

Pierwsze do ludzi, którzy mają (mieli?) MSI 7800GT - na stronach actionu znalazlem coś, co mnie zaintrygowało, chodzi konkretnie o czas dostepu pamięci LINK. Czy ktos może zweryfikowac, że karta ma pamięci 1,6ns? Dla mnie jest to cokolwiek dziwne, bo jak się orientuję zasadniczo wszystkie 7800GT mają takie same pamięci - 2.0... Ale z drugiej strony MSI już się zdarzało wrzucać lepsze pamięci na karty (w tej chwili na 6600 też mam szybsze niż w standardzie).

 

Drugie pytanie troche bardziej ogólne - czy myślicie, że warto poczekac jeszcze te 1,5 - 2 miechy, żeby wyszła 7900 i mieć nadzieje, że ceny 7800 spadna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno pamieci sa 2.0ns,jesli nie potrzebujesz karty to czekaj, napewno za 2miesiace to ceny az tak bardzo nie spadna i karta bedzie kosztowac okolo 1000zl

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue co myślisz o takim procku http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84521679 myslę że wtedy nasze karty pokażą co potrafią

bardzo dobry wybor! tak do 3tygodni mysle takie cos sobie sprawie albo moze opka170

 

taganik ewidentnie nie daje rady! sprawdzalem pojedynczo karty i wszystko ok! sprawdzalem rozne stery, zawsze gdy da sie opcje aby uzywal wielu procesorow gpu to wtedy pojawiaja sie arty, nie sa to jakies duze ale minimalnie sie pojawiaja! i czasami nawet komp sie resetnie! bede mial moze dzis ,moze jutro enermaxa tego najmocniejszego i wtedy zobaczymy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zrobiłem Vmoda na 1,45 V i sprawa przedstawia się następująco:

475/1100 15980

491/1100 16089

500/1100 16453

Są to testy w 3dmarku03 Na żadnej opcji taktowania nie pojawiły się artefakty. Czy te wyniki są w normie? Dodam że procek chodzi mi na 2,5 ghz. Pamięci w karcie za nic nie chcą pójść wyzej, ponad 1100 są już arty... I nie wiem co mam zrobić :/ Stery na testach to 81.98 Prubować dalej kręcić proca powyżej 500? Dodam że mam narazie standardowe chłodzenie... Czy te wyniki są w normie czy za małe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWA wyglada tak:

w sterach zaawansowane musi byc ustawione rengenowanie za pomoca jednego gpu i zegary np. 500 i 1200 , jak zmienie na za pomoca wielu procesorow gpu to odrazu jak wlacze jakas aplikacje 3d to po 10sek. zaczynaja sie te denerwujace paski pojawiac :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, oryginalne radiatory Zalmana wystarczają nawet po dovoltowaniu :P, jeśli sie myle to niech PITer zweryfikuje ;)

Ja mam pentagrama radiatorki, pamieci nawet po modzie sa chlodne... Chcialem kupic jakis fajny bloczek co by chlodzil memki odrazu ale stwierdzilem ze nie ma sensu, wystarczy na samo GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Msi7800GT, ale nie sprawdzalem pamieci. Zrobie to jutro jak przyjedzie zasilacz bo Sirtec 420W nie daje rady(musze miec proca skreconego do 1.8GHZ). Na tej zasilce i 100%stabilnie poszla na 480/1200 . Myslalem wczesniej ze Gpu na 490, ale po okolo 10godzinach petli w 3dm2005 zaczely pojawiac sie arty. W budzie jest chlodno i karta tez jest chlodna, tyle ze oryginalny wiatrak strasznie wyje w 3d. Niby moglbym zmniejszyc ilosc obrotow, ale zrobi sie cieplej a tego nie chce. Co polecacie zamiast referencyjnergo chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Msi7800GT, ale nie sprawdzalem pamieci. Zrobie to jutro jak przyjedzie zasilacz bo Sirtec 420W nie daje rady(musze miec proca skreconego do 1.8GHZ). Na tej zasilce i 100%stabilnie poszla na 480/1200 . Myslalem wczesniej ze Gpu na 490, ale po okolo 10godzinach petli w 3dm2005 zaczely pojawiac sie arty. W budzie jest chlodno i karta tez jest chlodna, tyle ze oryginalny wiatrak strasznie wyje w 3d. Niby moglbym zmniejszyc ilosc obrotow, ale zrobi sie cieplej a tego nie chce. Co polecacie zamiast referencyjnergo chlodzenia?

zalman v700cu, bylo na poprzednich stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...