Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh no to znof mnie czeka wydatek :( niedawno tego GF kupilem , a monitor akuat do pracy mi 24" na reke i to bardzo no nic chyba bede zbieral kase na tego radka , a tego pogonie .

pytanie czy faktycznie musisz grac w 1920x1200 z fsaa4x, moze wystarczy mniejsze okienko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy faktycznie musisz grac w 1920x1200 z fsaa4x, moze wystarczy mniejsze okienko ?

no pewnie ze niemusze w takiej rozdzielczosci grac, wcale mi na takiej rozdzielczosci przy grach niezalezy kupuje ten monitor wylacznie do pracy obecnie mam LG Flatron 774FT 17" i chyba go sobie zostawie jak bede mial chec sobie pograc to go podlacze :). A moze ktos mi wytlumaczyc jak to jest z tymi LCD jesli standardowa rodzielczosc to 1920X1200 to co sie stanie lub jakie beda niedogodnosci po zmniejszeniu rozdzielczosc ponizej standardowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos mi wytlumaczyc jak to jest z tymi LCD jesli standardowa rodzielczosc to 1920X1200 to co sie stanie lub jakie beda niedogodnosci po zmniejszeniu rozdzielczosc ponizej standardowej?

dwie mozliwosci, albo zostanie przeskalowana do calej wielkosci ekranu - wtedy jakosc zalezy od rozdzeilczosci i samego monitora jak dokona przeskalowania, albo wymuszenie z poziomu sterow/monitora braku przeskalowywania, wtedy obraz bedzie wyswietlany w mniejszych okienku bez strat na jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyświetlaniu "w okienku" w rozdzielczości 1280x1024 obraz będzie takiej wielkości, jak na 17 LCD, nie powinno być najgorzej, a nawet obraz będzie ciut większy, niż na 17 CRT, który obecnie posiadasz. W rozdzielczości 1024/768 obraz może być juz nieco mały w okienku.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to jest przecież większość gier nie ma takiej rozdzielczości np bateflajd 2 u mnie 1280/960 i nie da się więcej to gdzie 1600/1200 chyba że ja nie umiem ustawić ??????????

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to jest przecież większość gier nie ma takiej rozdzielczości np bateflajd 2 u mnie 1280/960 i nie da się więcej to gdzie 1600/1200 chyba że ja nie umiem ustawić ??????????

Z reguły maksymalna jest 1600x1200, a w BF 2 jest jeszcze mniej. Gry obsługujące 1920x1200 to ze świeczką szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic zakupie ten monitor i najwyzej zdam swoje relacje jak ten GF sie sisuje i ogolnie sprzet, monitor itp , w ostatecznosci bede czekal na zmiane graf na mocniejsza badz dokupienie karty i stworzenie SLI. Przetestuje najpopularniejsze obecnie gierki zobacze jak to wypadnie :) oczywiscie w rozdzialce na ktorej woqule cokolwiek mi ruszy :)

Edytowane przez PolyCount

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to jest przecież większość gier nie ma takiej rozdzielczości np bateflajd 2 u mnie 1280/960 i nie da się więcej to gdzie 1600/1200 chyba że ja nie umiem ustawić ??????????

wszystko sie da :)

http://www.tweakguides.com/

http://www.widescreengamingforum.com/

problem tylko, ze w przypadku wide, nie kazda gra sie zachowuje poprawnie, tzn nie zwieksza pola widzenia (FOV) tylko rozciaga obraz. no ale coraz wiecej gier nie ma z tym problemu i taki np. fear wyglada zacnie w wide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - troche sie przypalilem - gdzie najtaniej na dzis(!) GT w Wawce ??

Jestem sklonny pojechac nawet z Brodna na lotnisko ;)

Z tego co sie orientuje to najlepsza oferte ma teraz komsad - winfast za 1160zl...

Ale moze ktos zna lepsza ??

Acha czemu wszyscy polecaja MSI ?? Najlepiej sie kreci ?? O co chodzi ??

 

 

 

KOrk

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też będe kupował 7800GT ale narazie czekam bo ceny mocno spadają, i chce jeszcze chwilke poczekać aż wejdzie 7900 wtedy będą naprawde dobre ceny :) teraz siedze na pci bo swojego radka sprzedałem i nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja byla blyskawiczna :)

Telefon i po 40 minutach grafe mialem w domu!

Niezly ten sklepik :)

Wzialem Leadtek'a z tym czarnym wentylem (1160PLN) i musze powiedziec ze jest niezle :)

Zaraz zobaczymy na ile poleci chociaz rewelacji sie nie spodziewam... :)

Acha - jak to jest z tym kablem rozdzilajacym zasilanie ??

Podlaczac 1 molex czy 2 na raz ??

Na razie chodzi na 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na 1 moleksie system przy sie wyklada (czarny obraz - pomaga tylko wylacznie kompa)

Podlaczylem 2 i teraz problem zniknal :)

Karta domyslnie w 3D ustawia sie na 441 dla core i 1050 pamieci - fajnie :)

Wynik przy Athlonie 64 1,8@2,23 GHz w marku 03 to 14757 pkt.

Chyba nie jest zle :)

Teraz troche pokrece - moze jeszcze cos da sie wyciagnac.

Co mnie totalnie zadziwilo to chlodzenie - jest BARDZO ciche - w 3D bardzo niewiele glosniejsze!

Duzo sie naczytalem o wyjacych wiatrakach a tu taka niespodzianka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: powiem jak w filmie >> "It's impossible!!!" :D

 

Czyli masz wersje extreme ,oby krecila sie lepiej niz moja :sad: pozdro

No powaznie mowie - mialem 2 razy czarny ekran na 2 zapuszczenia marka a teraz 2 cale marki na podkreconej i wszystko ok.

Extreme? Hmmm... ona chyba byla duzo drozsza ?

A Twoja na ile sie kreci ?

Na razie na 465 i 1100 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo by bylo jakbys przeczytal temat zanim zaczniesz pytac ,bo odpowiedzi na pytania jakie zadajesz juz padly!

 

Ale dobra skoro pisze to odpowiem :wink: Moja pomimo deklarowanych 450/525 stabilnie chodzi na 430/600. Nie sprawdzalem na dluzsza mete czy te default jest stable ,bo od razu ruszylem z o/c i czysto bylo 460/625 ,ale co z tego jak dlugotrwale katowanie nfsmw powodowalo freez i reset i w ten sposob mam te 430/600 ,moze ciut wiecej ale nie chce mi sie walczyc :) pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie jest ciche, bo domyslnie bios w 3d wiatraki ma na 43% w 3d ustawione. Jesli zalezy Ci na OC, wedytuj bios i daj 100% bedzie sporo chlodniej a i tak w czasie grania halas raczej nie przeszkadza...

Moja bez zmiany napiecia na GPU leciala na 480/1200(ale tylko po przestawieniu wentyli na 100%, wczesniej po pol godziny pojawialy sie arty, mimo ze bude mam swietnie wentylowana).. Po zmianie na 1,5 jak napisalem wczesniej full stable 500/1200, katuje calymi dniami i jest ok. P.s: mialem dziwny problem z Dfi, bo mimo przestawienia zworek(nf4 ultra d) karta w dolnym slocie pracowala na pciex2 musialem wlozyc do gornego i dopiero teraz jest@x8. Zdziwilo mnie, ze roznica miedzy tymi trybami to az 2000 punktow w 3dsmarku2003...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie jest ciche, bo domyslnie bios w 3d wiatraki ma na 43% w 3d ustawione. Jesli zalezy Ci na OC, wedytuj bios i daj 100% bedzie sporo chlodniej a i tak w czasie grania halas raczej nie przeszkadza...

Moja bez zmiany napiecia na GPU leciala na 480/1200(ale tylko po przestawieniu wentyli na 100%, wczesniej po pol godziny pojawialy sie arty, mimo ze bude mam swietnie wentylowana).. Po zmianie na 1,5 jak napisalem wczesniej full stable 500/1200, katuje calymi dniami i jest ok. P.s: mialem dziwny problem z Dfi, bo mimo przestawienia zworek(nf4 ultra d) karta w dolnym slocie pracowala na pciex2 musialem wlozyc do gornego i dopiero teraz jest@x8. Zdziwilo mnie, ze roznica miedzy tymi trybami to az 2000 punktow w 3dsmarku2003...

Bez kombinacji z wiatrakiem na razie jest 460/1200 bez smieci w markach 03 i 05 (7626 pkt - niestety swojego proca juz nie podciagne wiecej...) - pokatuje Fear i zobacze czy beda arty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 460 to niestety to zbyt wiele :(

W BF2 po kilku minutach sa smieci.

Moze jak dam na maxa chlodzenie...

Na razie zostaje 450/1220

Karta jest swietna i ciesze sie ze dolozylem te 250 stowki bo najpierw chcialem gto2! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu leniwy :oops: Nie chce mi sie uzerac ze sklepem i czekac na karte dwa tygodnie ,chociaz gdybym chcial to i tak by bylo po mojejmu i bym dostal karte zastepcza :D A ostatnio wstawilem zalmana zeby bylo ciszej wiec musialbym wymieniac chlodzenie z powrotem ,a na to moje lenistwo nie pozwoli :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie jest ciche, bo domyslnie bios w 3d wiatraki ma na 43% w 3d ustawione. Jesli zalezy Ci na OC, wedytuj bios i daj 100% bedzie sporo chlodniej a i tak w czasie grania halas raczej nie przeszkadza...

Moja bez zmiany napiecia na GPU leciala na 480/1200(ale tylko po przestawieniu wentyli na 100%, wczesniej po pol godziny pojawialy sie arty, mimo ze bude mam swietnie wentylowana).. Po zmianie na 1,5 jak napisalem wczesniej full stable 500/1200, katuje calymi dniami i jest ok. P.s: mialem dziwny problem z Dfi, bo mimo przestawienia zworek(nf4 ultra d) karta w dolnym slocie pracowala na pciex2 musialem wlozyc do gornego i dopiero teraz jest@x8. Zdziwilo mnie, ze roznica miedzy tymi trybami to az 2000 punktow w 3dsmarku2003...

No włąśnie jak to sprawdzić na ile razy mi chodzi ?? Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...