Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja też mam kupić tego:

http://allegro.pl/item121818432__fortron_3...tha_p_sata.html

do mojego konfigu z podpisu (Chieftec zwalony)? Czy on ma łącznie 25A na lini 12V? Moja płyta chyba zasila procesor i kartę graficzną z 12V (jeszcze napiszę raz: MSI K8N NEO Socket 754), bo się na tym nie znam, a w internecie jak szukałem to nie piszą takich rzeczy przy opisach płyt?

Z góry dzięki i proszę o szybką odpowiedź, bo chciałbym już zamówić zasiłkę na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno głupie pytanie, bo ja mam dysk ATA a tam jest napisane, że złącza są do SATA, nawet w nazwie zasilacza... To nie ma nic do rzeczy? :oops:

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje ( o ile to mozliwe) dobrej zasilki (do 200zł, o ile to mozliwe) pod konfiga :

P4 3.0@(mysle, ze 3,9 styknie)

Abit IC7-g

4x 256mb ramu(twinmos, kingmax)

GF 6800 GS tez po kreceniu, ale tu nie za wiele bo wiemy, ze one ledwo daja sie ruszyc

WD 160BG ATA.

 

Dodam tylko, ze moj fortron FSP 350-60 THA-P chyba zaczyna wymiekac, bo jak chodze na 3,8 to jednego dnia wszystko smiga pieknie innego dnia piszcza mu cewki i zaczyna wariowac, restartowac sie itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fortrona FSP400-60PFN i mam pytanko, mógłby mi ktoś wskazać jeśli jest taka możliwość, gdzie reguluje się napięcia? Jak go kiedyś przeglądałem to o ile pamiętam ma potencjometry, ale nie wiem które od czego. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie serie fortronów mają takie krótkie kable? Miałem styczność z fortronem gtf i dość długo kombinowałem przez krótki kabel 20pin :/

 

Potrzebuję zasilacz do drugiego kompa, ale tam jest dość duża obudowa i nie wiem czy mogę brać fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ostatnio kupilem Zasiłke Amacrox Frei Erde 650W, ktory tez podobno jest robiony przez fortron'a i na 12V mam 12,77V. Z Tego cos sie orientowalem to norma ATX2.0 pozwala na 5% odchylki czyli na max 12,6. Czy te dodatkowe 0,17V moze byc grozne dla komputera? Czy postarac sie zwrocic zasilacz bądź wymienic na nowy? Pomimo tej jednej wady to zasilacz na prawdę spoko, pozostałe napiecia trzyma idealnie, ma bardzo ladny kolor, tylko kolor wiatraka troche zgiło-zielony :wink: . Wszystko wykonane bardzo starannie, no i calkiem cichy(jak na moje subiektywne odczucie). Pozdrawiam!

 

EDIT: Te napięcia to był skutek software'u!. Ten zasilacz trzyma napięcia bardzo dobrze i tym bardziej go polecam!

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem niedawno tego : http://www.allegro.pl/item123025600_profes...20_4_sata_.html

fortrona i jestem bardzo z niego zadowolony , jest cichy i stabilny , kupowalem go do configu z podpisu poniewaz ma on mocna linie 12V (tak przynajmniej slyszalem :D ) .

Tym razem potrzebuje zasilacz do domowego serwera o konfigu :

Asrock k7s8x

Athlon Xp 1700 +

256 mb ddr

geforce 2 MX

dysk 10 gb

dzwiek zintegrowany

 

Mam zamiar go kiedys robudowywac o dyski i mozliwe ze o scsi .

 

Jakiego fortrona polecacie mi do tego konfigu ? zalezy mi zeby cena nie przekroczyla 60 - 65 zl .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Imex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem niedawno tego : http://www.allegro.pl/item123025600_profes...20_4_sata_.html

fortrona i jestem bardzo z niego zadowolony , jest cichy i stabilny , kupowalem go do configu z podpisu poniewaz ma on mocna linie 12V (tak przynajmniej slyszalem :D ) .

Tym razem potrzebuje zasilacz do domowego serwera o konfigu :

Asrock k7s8x

Athlon Xp 1700 +

256 mb ddr

geforce 2 MX

dysk 10 gb

dzwiek zintegrowany

 

Mam zamiar go kiedys robudowywac o dyski i mozliwe ze o scsi .

 

Jakiego fortrona polecacie mi do tego konfigu ? zalezy mi zeby cena nie przekroczyla 60 - 65 zl .

 

Pozdrawiam

 

Może 350 W MDN, albo 400 W PFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy model FSP350-60MDN ma wtyk SATA? Kupiłem go na aukcji, gość napisał, że zasilacz mu ciągnie dysk SATA, ale w specyfikacja nie było takiego wtyku ;/.

Czekam właśnie teraz na przesyłke.

http://allegro.pl/item122508822_rewelacja_..._gwarancji.html

Też myślałem na dad tym zasilaczem z tej aukcji i napisałem do gościa czy zasilacz posiada zasilanie dla dysków sata. Odpisał: "Niestety nie mają sata dopłata 5 zł", także chyba będziesz się musiał zaopatrzyć w przejściówki.

 

Ciekawe jest też to, że na tej aukcji miss_Ania sprzedaje ten sam model, ale już ze złączami sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...