Skocz do zawartości
rikimaru

Obudowa Wysokiej Klasy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam max 800 złotych i niewiem co wybrać...

 

Zależy mi na dobrej wentylacji i wyglądzie. Chciałbym bude w całości z aluminium. Preferuje lekką odpustowość nad szarość i prostote Chiefteca.

 

Do tej pory zastanawiałem się nad:

 

- TT Shark - czy te dwie 120-tki zapewniają wystarczający przepływ powietrza?

 

- TT Xaser V Damier - masa wentylatorów, boczny nawiew napewno zapewnia świetne chłodzenie ale czy małe wentyle, zwłaszcza 80-tki nie będą mocno hałasować?

 

Może macie inne propozycje? Akasa, SilverStone, Coolermaster? <_<

 

Mam też inny problem - BTX... Nie siedze w temacie więc moge pisać od rzeczy ale czy BTX nie wyprze wkrótce ATXa i moja obudowa za grube $$$ nie będzie sie nadawać na złom? (za aluminium sporo dają :lol: )

 

Rady, opinie i sugestie mile widziane :wacko:

 

/EDIT/ Znalazłem jeszcze TAKĄ - w środku wygląda IDENTYCZNIE jak Xaser V Damier od TT a właściwie to chyba ta sama buda z innym frontem... Możecie coś powiedzieć o marce Casetek? Co oni mają do ThermalTake'a?

Edytowane przez rikimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam max 800 złotych i niewiem co wybrać...

 

Zależy mi na dobrej wentylacji i wyglądzie. Chciałbym bude w całości z aluminium. Preferuje lekką odpustowość nad szarość i prostote Chiefteca.

 

Do tej pory zastanawiałem się nad:

 

- TT Shark - czy te dwie 120-tki zapewniają wystarczający przepływ powietrza?

To, co w podpisie, wreszcie zero problemów z wentylacją.

 

- TT Xaser V Damier - masa wentylatorów, boczny nawiew napewno zapewnia świetne chłodzenie ale czy małe wentyle, zwłaszcza 80-tki nie będą mocno hałasować?

A ta trochę za bardzo odpustowa jak na mój gust.

 

Podoba mi się natomiast ta akasa (chociaż nie jest cała aluminiowa - shark jest), poza tym, z tego, co widzę, dyski ma przykręcane normalnie, a w sharku są w koszykach i na gumkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba właśnie Sharka kupie :D

 

Jeszcze tylko jedno pytanie do Ciebie jako użytkownika obudowy (ewentualnie kogoś innego kto ma ją akurat pod ręką):

 

Możesz sprawdzić jaka jest odległość od laminatu płyty głównej do lewej ściany obudowy? Niewiem poprostu czy mi sie cooler zmieści :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba właśnie Sharka kupie  :D

 

Jeszcze tylko jedno pytanie do Ciebie jako użytkownika obudowy (ewentualnie kogoś innego kto ma ją akurat pod ręką):

 

Możesz sprawdzić jaka jest odległość od laminatu płyty głównej do lewej ściany obudowy? Niewiem poprostu czy mi sie cooler zmieści  :oops:

1664593[/snapback]

Nie chce mi się teraz rozbierać, ale tak na oko około 17cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba właśnie Sharka kupie  :D

 

Jeszcze tylko jedno pytanie do Ciebie jako użytkownika obudowy (ewentualnie kogoś innego kto ma ją akurat pod ręką):

 

Możesz sprawdzić jaka jest odległość od laminatu płyty głównej do lewej ściany obudowy? Niewiem poprostu czy mi sie cooler zmieści  :oops:

1664593[/snapback]

 

Ja tez mam TT Shark i musze ci napisac ze jestem w pelni zadowolony, srebrna wyglada zarabiscie. Jesli chodzi o wentylacje coz srednio temperatura proca spadla o 7-12 stopni (moze i wiecej) w porownaniu ze starą buda codegena zaleznie od temperatury w pokoju i czy tą mialem zamknietą czy uchyloną. Temperatura dysku spadla o grubo ponad 20 stopni :D czego chciec wiecej?? Miejsca jest mnostwo a dodatkowo tacka na plyte glowna ktora w sumie ulatwia montaz plyty no i karty rozszerzen montowane na zatrzask(jeden na wszystkie sloty). Odleglosc zmierze i ci przekaze.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już na 99% moja buda B)

 

To 17 cm to tak praktycznie na styk żeby sie Ninja no procesor zmieścił więc zobaczymy jak to będzie :rolleyes:

 

Może sie jeszcze nad Armorem zastanowie...

Edytowane przez rikimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już na 99% moja buda  B)

 

To 17 cm to tak praktycznie na styk żeby sie Ninja no procesor zmieścił więc zobaczymy jak to będzie  :rolleyes:

 

Może sie jeszcze nad Armorem zastanowie...

1664894[/snapback]

Zmierzylem i odczucia mam mieszane. Po pierwsze to napisz jaki masz masz procesor? Jak wiesz plyty pod AthlonaXP maja socket umieszczony na samej gorze i kurcze np. ja moge miec problemy z zamontowaniem Big Typhoon :sad:. Szerokosc budy to(liczac od laminatu MOBO)18cm ale jesli chlodzenie bedzie na samej gorze plyty(prawie wszystkie plyty pod socketA) to pozostaje juz tylko 14cm bo reszte zabiera belka usztywaniajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AN8 SLI ale nie o to mi chodzi. Niewiem czy zamkne bok obudowy bo Scythe Ninja jest niesamowicie wysoki - od laminatu płyty głównej ma właśnie 17 cm.

 

Napisałem już do sklepu cooling.pl i pc-cooler z tym pytaniem - mam nadzieje że niebędzie dla niech problemem sprawdzenie.

 

Zresztą jak nie wejdzie to TT Armor też świetna buda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Thermaltake ARMOR Silver. Ladny wyglad, masa cichych wentyli, no i z alu ;)

1676059[/snapback]

A co Shark to z plastiku jest?? Masa cichych wentyli?? Czlowieku zaloze sie ze po uruchomieniu all wentyli w armorze rozpeta sie lekka wichurka. Co nie zmienia faktu ze buda jest duzo wieksza no i ma okno ale przód troche taki jakis.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieram troche kasy i kupie Armora. Tylko jeszcze poczekam na jakąś promocje albo okazje na allegro... <_<

 

Armor jest większy więc problemu nie będzie z Ninją napewno a do tego bardziej przyszłościowy - BTX. Z głośnością bym nie przesadzał bo 120-tki WG PRODUCENTA są cichsze niż w Sharku i to sporo - 21 i 17dBA. 90-tki mają PODOBNO po 19dBA więc źle nie jest.

 

Zresztą pewnie i tak sie zaopatrze w jakiś kontroler obrotów i na noc, jak będe ściągał dema gier i trailery filmów poprostu sie je przychamuje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij czemu nie Armor a dlaczego Stacker, taka odpowiedz jak dałes nic nam nmie mowi czemu akurat ta ;) Moze dlatego ze to COOLERMASTER ;P

 

1683799[/snapback]

z uzasadnien to juz wyrosłem

 

wystarczy in real obie budy oblookac, porównac jakosc wykonania , rozplanowanie wnętrza itp

 

imo dzieli je róznica 2 klas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij czemu nie Armor a dlaczego Stacker, taka odpowiedz jak dałes nic nam nmie mowi czemu akurat ta ;) Moze dlatego ze to COOLERMASTER ;P

1683799[/snapback]

Stackera ma mój kolega - obudowa jest piękna :wub:

Armora mam sam - obudowa jest piękna :wub:

 

... a z bartezjuszem się nie zgodzę tym razem :razz:

 

wybór należy do Ciebie, oba będą trafne B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Piękna" to pojęcie względne, więc to sobie odpuśćmy. Ale fakt (bo to możesz sobie centymetrem zmierzyć), że armor jest mniejszy w środku od stackera, a także że jest gorzej rozplanowany nie podlega dyskusji (patrząc pod kątem kogoś, kto ma np. chłodzenie wodne). Cenowo, to to samo, ok 140EUR- jednak polecam zobaczyć te 2 obudowy na żywo przed dokonaniem zakupu. Jak pisał Bartek- jakość wykonania armora nie umywa się do produktu CM (np. górna klapka skrywająca porty USB w armorze to max. tandeta).

 

Wybór należy do ciebie- z tym trzeba się naturalnie zgodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te obudowy wogule nie podobają, ja szukam juz długo następcy dla mojej obudowy Fujitsu(ma juz parę lat) wykonana z aluminium (przod tył góra dół) tylko boki blacha z conajmniej 1mm.

http://www.friend.za.pl/Malowanie/index.html

 

Szukam obudowy super wykonanej z aluminium, max 1 lub 2 napędy 5.25

 

Gdyby ktos słyszał/widział cos podobnego do mojej ale:

-ze złączami na przodzie usb/FW itd itp

-ATX mATX

 

coś ala to:

http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/238/40569827.jpg

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacker nie podoba mi się wogóle - dla mnie buda jakiś wygląd musi też mieć. Inna sprawa że te plastiki na górze Armora też wyglądają max badziewnie <_<

 

Szkoda że obudowy Lian-Li mają ceny zupełnie z kosmosu :mur:

 

Wracam chyba do koncepcji Sharka - najwyżej Ninje będe motkiem wbijał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacker nie podoba mi się wogóle - dla mnie buda jakiś wygląd musi też mieć. Inna sprawa że te plastiki na górze Armora też wyglądają max badziewnie  <_<

 

Szkoda że obudowy Lian-Li mają ceny zupełnie z kosmosu  :mur:

 

Wracam chyba do koncepcji Sharka - najwyżej Ninje będe motkiem wbijał  :lol:

1685433[/snapback]

hehe dobre ale jak socket na proca masz na srodku plyty glownej(a raczej tak masz) to napewno ci wejdzie bo nie bedzie wadzic o belke. Bedziesz mial wtenczas ok. 17-18cm miejsca na ninje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre obudowy, proszę bardzo:

 

Newance Triplecone obudowa dostępna w Polsce na zamówienie, bardzo ciekawe rozwiązania i jest godna polecenia.

> LINK<

 

Aerocool Cool View obudowa przystosowana do standartu ATX jak i nowego BTX. Z przodu posiada wyświetlacz, który monitoruje temperatury z 4 miejsc jednocześnie.

> LINK<

 

AeroCool BayDream tej obudowy chyba już nie muszę przedstawiać, gigant z 10 kieszeniami 5,25 cala. Zbudwana w nowym standarcie ATX/BTX.

> LINK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM jest podobny ale to nie to samo co Bay Dream.

Stać was na Stackera to kupujcie, mi ten CM się nie podoba, bardziej podoba mi się Bay Dream i Cool View.

 

Widze, że kolega wyżej właśnie posiada Stackera i zaczyna się wymądrzać bo jego buda jest najlepsza. Oj :)

 

Wybór należy do was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że kolega wyżej właśnie posiada Stackera i zaczyna się wymądrzać bo jego buda jest najlepsza. Oj  :)

 

Wybór należy do was.

1687127[/snapback]

No właśnie;)

 

Te nowe aboudowy (nowe w topiku) Bay Dream i Cool View, maja bardzo fajny design, ale nie wszyskim moze to pasowac. I mnie własnie nie pasuje dlatego sie dzis wybieram po Armora;) Głupio by to było gdyby wszyscy mieli STACERA ;P Musi być jakies zroznicowaie :)

 

W armoze mi sie barddz o podoba pomysł z dyskami koło zasiłki ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shark za to niepraktyczny i odpustowy- i tyle :P

1688466[/snapback]

 

Hehe, to Ty chyba odpustowej budy nie widziałeś. Shark ma charakterystyczny i dość 'artystyczny' design ale przynajmniej zachowuje formę prostokątnej skrzynki i jest utrzymany w jednym kolorze więc nie jest z nim źle. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...