Skocz do zawartości
forest kila zbila

Prawybory 2005 @ Tweak.pl ;-]

na kogo zaglosujesz w niedziele ?  

351 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo zaglosujesz w niedziele ?

    • Liga Polskich Rodzin (LPR)
      6
    • Parta Demokratyczna (PD)
      12
    • Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)
      61
    • Platforma JKM (P-JKM)
      29
    • Platforma Obywatelska (PO)
      152
    • Polska Partia Narodowa (PPN)
      3
    • Polska Partia Pracy (PPP)
      1
    • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
      3
    • Ruch Patriotyczny (RP)
      0
    • Socjaldemokracja Polska (SdPl)
      10
    • SLD
      15
    • Samoobrona
      7
    • nie bede glosowal/glosowala
      52


Rekomendowane odpowiedzi

[ot]

a co sądzicie o podatkach? liniowy vs. normal

[/ot]

 

btw. korwin ma dość dziwną audycję..podkreśla za dużo rzeczy oczywistych. i nie podoba mi się ta muzyczka..jak disco z pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na korwina ni zaglosuje....

 

platna nauka??

pogielo?

1666083[/snapback]

1. szkoły będą prywatne i aby przyciągnąć uczniów będą konkurować ze sobą = obniżanie cen (ceny znacznie niższe od dzisiejszych prywatnych uczelni, podobnie ze służbą zdrowia)

2. Poprzez realizację reszty programu, poprostu stać Cię na płatną edukację.

3. Wiadomo, że nie będzie to wprowadzone w taki sposób, że np. od 1 września wszystkie szkoły płatne, lecz stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie obowiązkowa. W każdym razie trzeba zauważyć, że oświata/służba zdrowia są płatne od zawsze, tylko oczywiście w "pięknym" socjalistycznym języku mówi się, że są bezpłatne. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, co byś nie kupował, towar, usługę za wszystko płacisz podatki. Utrzymanie szkół jest za pieniądze z podatków. Problem polega na tym, że zanim pieniądz który płacisz w podatku faktycznie dotrze do szkoły, zostanie on pomniejszony np. o płace ludzi którzy zajmują się tym, żeby te pieniądze w jakimś stopniu doszły do tej szkoły. Czy nie lepszym rozwiązaniem jest płacić osobiście za szkołę, kiedy wiesz ile, komu i za co płacisz, zamiast urzędasom w postaci podatków, które są (krótko ujmując) rozkradane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje na Pis.

Powod?

Intersesuje sie polityka od dawna i raczej nie patrze na hasla przedwyborcze tylko na to co mowili/robili wczesniej w sejmie, na debatach itd.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie posla dzieci do szkoly to w takim razie nie odbiora ci pracy:)

nauka powinna byc platna, czemu tak sadze bo polowa d.e.b.i.l.i ktora sie dostaje na studia dzienne bezplatne i tak odpada po pierwszym roku zajmuja miejsce tym ludziom ktorzy chca cos osiagnac w zyciu, gdyby musieli placic to by tam nie poszli.

Glosuje na korwina bo jest chlop wporzadku i zniesienie akcyzy na paliwo hmm.... to mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje na Pis.

Powod?

Intersesuje sie polityka od dawna i raczej nie patrze na hasla przedwyborcze tylko na to co mowili/robili wczesniej w sejmie, na debatach itd.

1666140[/snapback]

A potrafisz napisać obiektywnie jakie są osiągnięcia i porażki pis? załóżmy w ciągu ostatnich 5 lat.

 

---edit

 

która partia po dojściu do władzy chce zdecentralizować NFZ? coś mi się obiło o uszy w tv. kolejna operacja która będzie kosztowała kupę kasy a i kupę da...

Edytowane przez jonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na korwina ni zaglosuje....

 

platna nauka??

pogielo?

1666083[/snapback]

Pomyśl, że teraz nauka też jest płatna bo nic z powietrza się nie bierze - płacisz za nią (a raczej Twoi rodzice) w podatkach. Co więcej - uczęszczający do szkół prywatnych płacą za nią dwa razy.

Np. bezpłatna nauka i programy pomocowe dla młodzieży ze wsi to jedna wielka baja. W skrócie - odsetek młodzieży z małych miejscowości na państwowych studiach (bezpłatnych niby) jest znikomy, odwrotna jest sytuacja na uczelniach prywanych (pomińmy i ch poziom). Na uczelnie państwowe chodzą w większości dzieci osób wykształconych, bardziej majętnych - tych, którzy mają pieniądze żeby inwestować w przyszłość dzieci posyłając ich na korepetycje, doszkalając, czasami dając w łapę żeby dziecko się dostało na wybraną uczelnię, lub 'po nazwisku' (vide wydziały prawnicze). Dzieci ludzi biedniejszych wybierają uczelnie prywatne (czyzby paradoks?) bo nie zostaje im inna alternatywa.

Reasumując - nie płacisz na szkoły w podatkach, więc płacisz je niższe, tak samo z innymi dziedzinami (służba wojskowa, lecznictwo). Pobrane podatki na tzw. socjal nie były by rozkradane bo ich po prostu by nie było - widać to na przykładzie szpitali - składki na ubezpieczenie zdrowotne ciągle rosną a szpitale coraz biedniejsze. ZUS pewnie niedługo zbankrutuje, ale gmachy całe w szkle to stoją nawet na największych pipidówach. Jeżeli byłoby to wszystko prywatne to przynajmniej wiadomo było by za co się płaci.

Ja głosuję na partię Korwina i w d*** mam czy bedzie to głos 'stracony' czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. korwin ma dość dziwną audycję..podkreśla za dużo rzeczy oczywistych. i nie podoba mi się ta muzyczka..jak disco z pola.

1666080[/snapback]

z discopola ?

w PRL (Polskie Radio Lublin :) ) lecialo KSU- Kto Cie obroni Polsko

 

A to chyba nie ejst discopolo :blink:

 

 

// jeszcze raz sorki za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście PO - moim zdaniem to teraz jedyne rozsądne wyjście - choć też w niektórych sprawach się z nimi nie zgadzam.

 

NIE glosowanie to żadne wyjście - wręcz przeciwnie - to ignorancja własnej przyszłości.

 

Ci którzy nie chcą głosować, lub nie wiedzą na kogo mają głosować, niech ruszą [gluteus maximus] i zagłosują na PO lub na SLD.

 

Byle nie na LPR, Samoobronę - każdy rozsądny czlowiek wie że to sekciarze - moje zdanie jest takie, że nie powinno się głosowac na głupszych od siebie :D Każda forma skrajnych poglądów jest szkodliwa dla nas wszystkich - a te partie właśnie takie poglądy próbują ludziom wciskać.

 

Na PiS nie zagłosuję, ponieważ mieszkam w Warszawie - a rządy pana Kaczyńskiego nie przyniosły nic dobrego. A ściema o podatkach, którą PiS próbuje lusziom wciskać, aż woła o pomstę. Próbują uderzać do najniższych instyktów ludzkich - bo zywność i leki zdrożeją - większego KITU w życiu nie słyszałem. Na gospodarkę patrzy się globalnie - podatek liniowy obniży VAT na towary, które są filarami gospodarki i pozwalają na jej rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytalem sie w programie PJKM informacji o narkotykach, ale Korwin w tej sprawie ma bardzo madre poglady - dac cpunom narkotyki i niech problem rozwiaze sie sam. Tylko ze na to nigdy nie zgodza sie chociazby organizacje przestecze ciagnace z tego procederu krociowe zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bede głosował... dlaczego ?

 

bo niechce brać odpowiedzialności za to co przyszła partia nabroji ;p

 

krótkie przypomnienie:

 

kiedy AWS odchodziło z licznymi aferami na koncie, to zastępująca ją LSD dumnie głosiła "rozliczymy wszystkich oszustów". sld dorwało sie do władzy wynikły jeszcze większe przekręty!! wystarczy popatrzeć na to co głoszą dzisiejszy liderzy ugrupowań... czyżby nie to samo ?:D

 

strach pomyśleć jakie beda afery za ich kadencji :D

 

 

ps. oczywiście jest to takie moje gdybanie z przymrużeniem oka [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu niby partia komuchow miala rozliczyc wszystkich oszustow? to ich bylo trzeba by rozliczac lol

Kto jest glupi i na nich glosowal to teraz ma.

1666430[/snapback]

Zauwazylem, ze strasznie sie angażujesz, to nawet dobrze, tylko dlaczego rzucasz takimi sformułowaniami? No Offence :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na PO. IMO i tak tych wyborów nie wygra ten, kto powinien(nie ma odpowiedniego kandydata).

 

BTW od dziś jest cisza wyborcza, a ja przed paroma minutami przeglądając kanały trafiłem na TVN i widziałem końcówkę "bloku reklamo-wyborczego"(zdjęcie kandydata + napis "kampanie reklamowe są finansowane...". Z tego co mi wiadomo to nie jest zgodne z prawem. Ciekawe czy TVN się pomylił "puszczając" przypadkiem ten spot, czy ktoś to zrobił celowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW od dziś jest cisza wyborcza, a ja przed paroma minutami przeglądając kanały trafiłem na TVN i widziałem końcówkę "bloku reklamo-wyborczego"(zdjęcie kandydata + napis "kampanie reklamowe są finansowane...". Z tego co mi wiadomo to nie jest zgodne z prawem. Ciekawe czy TVN się pomylił "puszczając" przypadkiem ten spot, czy ktoś to zrobił celowo.

1666555[/snapback]

Cisza wyborcza dotyczy kampanii parlamentarnej, a nie prezydenckiej. TVN się nie pomylił, wszystko jest zgodnie z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD albo Pd (moze przekrocza prog) dlaczego ?? ano opozycja jakas musi byc !!!!

Pozatym oni sie nachapali za swoich rzadow to teraz moze zrobia cos dla nas ;)

 

Obietnice PO z podatkiem to o kant [gluteus maximus] rozbic, jak wypowiadal sie jeden z ekonomostow Centrum Adama Smitha... wprowadzenie tego podatku bedzie realne po 2 latach zabiegow przygotowawczych. Pozatym wprowadznie tego podatku nie bedzie oznaczalo spadku cen jak sie inni ludza, bo np jesli firma ktora bulila wczesniej 22% a pozniej 15% nie obnizy ceny produktu bo tylko straci zyski!!!! Tak jak bylo z akcyza na paliwo...obnizyli o 25gr a spadku cen o ta kwote nie bylo widac...

Pozatym PO szykuje nam kolejna reorganizacje wojewodztw, na cholere znowu wydawac na to kase??

Jesli PO i Pis chca rozliczac SLD z rzadow to moze niech to samo zrobia jeszcze z poprzenikiem czyli AWS....a no tak zapomnialem Ci z AWSu ucielki i stworzyli PO i PIS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym oni sie nachapali za swoich rzadow to  teraz moze zrobia cos dla nas ;)

1666616[/snapback]

musze sie zgodzic. po pis tez sie napchal jako aws

po tez bylo takie super, ql, trendi, elo jak bylo w opozycji

moze z sld bedzie podobnie, nie bede mowil, na ktora z tych lepiej zebys zaglosowal (i tak wszyscy wiedza, ze sld), ale radze sie dobrze zastanowic, oraz przejzec kandydatow z tych partii i zaglosowac na tych, ktorych kandydat jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD albo Pd (moze przekrocza prog) dlaczego ?? ano opozycja jakas musi byc !!!!

Pozatym oni sie nachapali za swoich rzadow to  teraz moze zrobia cos dla nas ;)

 

Obietnice PO z podatkiem to o kant [gluteus maximus] rozbic, jak wypowiadal sie jeden z ekonomostow Centrum Adama Smitha... wprowadzenie tego podatku bedzie realne po 2 latach zabiegow przygotowawczych. Pozatym  wprowadznie tego podatku nie bedzie oznaczalo spadku cen jak sie inni ludza, bo np jesli firma ktora bulila wczesniej 22% a pozniej 15% nie obnizy ceny produktu bo tylko straci zyski!!!!  Tak jak bylo z akcyza na paliwo...obnizyli o 25gr a spadku cen o ta kwote nie bylo widac...

Pozatym PO szykuje nam kolejna reorganizacje wojewodztw, na cholere znowu wydawac na to kase??

Jesli PO i Pis chca rozliczac SLD z rzadow to moze niech to samo zrobia jeszcze z poprzenikiem czyli AWS....a no tak zapomnialem Ci z AWSu ucielki i stworzyli PO i PIS :lol2:

1666616[/snapback]

 

To i ja sie wypowiem PO

 

Nikt nie wprowadza podatku od razu, aczkolwiek wątpie czy uda im się wprowadzić podatek 3* 15%

Z tym podatkiem faktycznie kilka rzeczy raczej by zdrożało żywnośc ok 8%

Z akcyza na paliwo jest troche inaczej gdyż stacje sprzedawały jeszcze zapasy za które płaciły wyższą akcyzę

Co do AWS była to jednak troche inna formacja niż SLD AWS była "platformą" wielu ugrupowań startujących pod jednym szyldem nie partią strikte, faktem jest iżafery też miały tam mniejśce, ale nie na taką skalę

Nie chce bronić prawicy ale Buzek kiedy odchodził nie była aż tak znienawidzony jak Miller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od dawna planowalem ze nie bede glosowal. Zadna partia nie da nam tego czego bym chial ja i moi najblizsi...

 

 

Bylo wiele pytan o legalizacje, a wiec sluze pomoca ;]

1666665[/snapback]

Za marycha jestem za.. i tyle mam na ten temat do powiedzenia

:)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bede głosował... dlaczego ?

 

bo niechce brać odpowiedzialności za to co przyszła partia nabroji

1666417[/snapback]

Jestem takiego samego zdania, wladza sie zmieni - a problemy pozostana wciaz te same. Kolejni sobie kieszenie powypychaja a spoleczenstwo (przynajmniej jego czesc) bedzie powtarzala ze zrobila blad glosujac na partie X or Y. Ja tego bledu nie popelnie ];>

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...