Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie pewnie w temacie było ale nie mam czasu czytać tych wszystkich stron... Co z tym czujnikiem temperatury w v-tunerze? Bo jakoś nie mogę tego znaleźć...

Z góry thx za info.

pozdr

1391854[/snapback]

nie ma go jest mit, a opracowanie wymaga aktualki i ja juz 26-27 kwietnia bedzie poprawione. Teraz odnosnie wylapaliscie tam jeszcze jakies bledy bo ja juz chcem poprawic je raz a dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale u mnie jaj sie zrobily a mianowicie

 

- wgralem sobie nowy bios f21 ,

- potem go zgralem z karty do formatu .bin ( zeby przerobic go rabitem)

- przerobilem go Rabitem ( podnioslem czest , oraz zmienilem ID karty aby pokazywala ze 9600 i zapisalem do pliku .bin

- wgralem ten zmodyfikowany bios spowrotem do karty za pomoca gvf14 i zaczely sie komedie...

 

Plik bardzo ladnie sie wgral, ale gdy startuje komputer to wogle nie widac obrazu ( monitor sie nie wlacza) , dopiero jak pokazuje sie monit o podanie hasla do konta windowsa wlacza sie monitor - czy ktos wie co to znaczy ?

 

Tak samo wczesniej ( jak kupilem karte) robilem z biosem z karty i wszystko dzialalo - czemu teraz juz nie z tym nowym biosem ?

1389232[/snapback]

hmm u mnie bylo kiedys cos podobnego - odzywaja sie funkcje oszczedzania energii - ustaw w BIOSIE plyty glownej DPMS off i powinno juz byc alles gute :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ;) (od razu zaznaczam ze nie szukalem nigdzie, bo jest tego za DUZO i nikomu na moim miejscu nie chcialoby sie przeszukiwac tyle stron). Mianowicie zauwazylem ze ostatnio moj his troche szwankuje albo stery. Wszystko bylo w miare ok przy 325/500 robilem 3dmarki (2k1 2k3) i wszystko bylo ok. Ale ostatnio 3dm2k3 nie przechodzil do konca, zawsze na cpu tescie wyskakiwalo mi okienko "reliable benchmarking cannot be completed, because the 3dmark display window lost focus", z 3dmarkiem 2k1 problemow nie bylo. ZAinstalowalem wiec nowe catalysty 5.4 i od razu na poczatku wykryl mi jakiegos highttecha Radka 9550 SE Series (no dobra nie wazne to tylko nazwa) przeszedlem do benchmarkow a tu zonk ani 3dm2k1 nie przechodzil ani 3dm2k3 ( ten sam problem pozostal) PRzepraszam ze taki dlugi ten post ale chcialem dokladnie opisac sprawe, aha dodam rowniez ze z tego co widze pogorszyly sie rowniez fpsy na poszczegolnych testach (koncowego nie znam gdyz jak wspomnialem wczesniej benchmarki do konca nie szly :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego czujnika :mur:

1391951[/snapback]

 

thx, pytałem bo dopiero teraz mam 9550 (wcześniej miałem 9500@pro ale mu si,ę padło) i tu 1392178[/snapback]

 

w sumie to trochę szkoda,że go nie ma....

 

nie ma go jest mit, a opracowanie wymaga aktualki i ja juz 26-27 kwietnia bedzie poprawione. Teraz odnosnie wylapaliscie tam jeszcze jakies bledy bo ja juz chcem poprawic je raz a dobrze

1392199[/snapback]

 

 

dokładnie aktualka się przyda, albo wywalcie przynajmniej to o czujniku bo wczoraj straciłem 40min na ściąganie instalowanie i szukanie i czujnika i informacji... I przez to zadałem nOObowate pytanie :mur:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było...

Dla przypomnienia: moja karta (GB) przeszła 3 vMody (GPU, MEM i DDQ), wywalone zostało standardowe chłodzenie na rzecz radiatora z procka + wentylator 8k obr\ min:

Dołączona grafika

(do tego nawiew dwoma wentylatorami na całą górę karty)

Ale zasilacz nie pozwalał na extremalne OC :mur:. Kilka dni temu kupiłem pożądny zasilacz i wymieniłem potencjometry z vMODów na wieloobrotowe (wcześniej były PRki). Jeszcze w między czasie urwał się kabelek VMEM ale nie ma sensu go lutować 2gi raz, zwiększenie napięcia na pamięciach nie dawało kompletnie nic oprócz wzrostu temperatury.

 

Obecnie mam 510MHz na rdzeniu przy napięciu 1,43V ( :blurp:) gdy karta jest nieobciążona i 1,40 przy full obciążeniu

VDDQ ma teraz 1,73 jak dobrze pamiętam (wzór "2*VGPU +0,03V" się w ogóle nie sprawdza).

 

ŻADNYCH ARTEFAKTÓW.

 

Problem w tym, że 1,43 na rdzeniu to chyba cholernie extremalnie...

Testu w 3D marku jeszcze nie robiłem do końca przy tych ustawieniach więc nei wiem jaki wynik (na pewno będzie zaniżony przez FSB 150;/ )

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne chlodziwo :) sam bym takie sobie zrobil ale nie mam materialow do tego i czasu.

 

A ja ponawiam moja prosbe o jakies timingi do GB 9550 ktore polepsza O/C i/lub wydajnosc :). Z gory dzieki za odpisanie.

 

A testowal ktos z was nowe Ati catalysty 5.40 i robione na ich podstawie NGO 5.40 ??

Mi dodaly zarowno Catalysty jak i NGO okolo 200 punktow w 3dsmarkch i troche w aquamarku. Nawet chyba troche wiecej moglem podkrecic :D

 

 

Wyniki na 5.40 :

3dmark 03: http://service.futuremark.com/compare?2k3=3887363

3dmark 05: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=752330

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Problem w tym, że 1,43 na rdzeniu to chyba cholernie extremalnie...

 

...

 

1394897[/snapback]

ja spalilem gb przy 1,58 -1,6V gdzies wiec do tego CI jeszcze daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja spalilem gb przy 1,58 -1,6V gdzies wiec do tego CI jeszcze daleko

:blink: woOW, teraz mogę spać spokojnie.

A jakie napięcie miałeś wtedy na VDDQ ( no może nie przy v 1,60 ale tak przy 1,50 B) ), na ile MHz były wtedy pamięci (mniejwięcej). I czy wg. Ciebie zwiększanie napięcia na pamięciach VMEM daje coś?

 

Właściwie jako standardowe napięcie rdzenia można by traktować spokojnie 1,30V, bo tyle ma 9600, więc w takim wypadku napięcie 1,50 powinno być bezpieczne.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 to juz jest troche duzo ale przy dobrym chlodzeniu styka(pytanie tylko czy cos daje??)

Trochę daje- właśnie skończyłem wstępne sprawdzanie na 1,48 (1,45 w stresie) :D. Rdzeń leciał na 530, a nawet 540 chyba tylko drobne arciki były. Gdyby obniżyć pamięci tak o 10 MHz realnych i wyregulować VDDQ to te 540 powinno lecieć bez artów, tylko szkoda mi tracić te MHz na pamięciach;/.

 

Jak już pisałem Vmem obecnie nie mam regulowanego bo kabelek się urwał, ale też mi to nic nie dawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak już pisałem Vmem obecnie nie mam regulowanego bo kabelek się urwał, ale też mi to nic nie dawało

...

1395507[/snapback]

 

wlasnie sie dziwie bo niektorym ludziom tutaj przez vmem mod pamieci szly wyzej...przynajmniej tak mowili :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem :

po zrobieniu vmoda: http://www.r9550vmod.prv.pl/

moj radeon wiesza sie juz przy starcie systemu - czasami potrzeba kilkakrotnie wlaczac komputer, aby w ogole wystartowal, a pozniej potrafi się zawiesić przy jakiejś operacji kopiowania itp. Wszystko zrobilem zgodnie z instrukcją. Probowalem różnych ustawień z napięciami (pamiętając o zależności vgpu(vddq)).

Mój sprzęt to:

barton 2500+ @ 2100 Mhz (200 x 10,5), 1,75 V

2x256 Twinmos 400 Mhz (3-3-3-8 )

Gigabyte radeon 9550.

zasilacz: Foxconn deer 400W

i jeszcze plytka MSI K7N2 Delta2-FSR nForce2 Ultra400

Dodam jeszcze, że zwisy występują nawet przy nie kręconej karcie.

I jeszcze jedno - chlodzenie calkowicie zmienione: radiator z wentylatorem Titac KC635T + midziane radiatorki na pamieciach.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Edytowane przez yakuza83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem na model GB 9550, który sie bez problamu na 460/575 kreci bez zadnych modow B) a w aquamarku moge nawet 470/580 przekrecic.

Jedyne co dalem od Siebie to 2 wentylatory 80x80, które dmuchaja z gory i z dołu na karte i wsio, wiatraki jakies najzwyklejsze wyjete ze starych zasilaczy oraz rdzen przesmarowalem pasta Arctic Ceramique B)

 

Ponawiam Swoje zapytanie z kilku postów wyżej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 powiedz mi jeszcze tylko jakie max taktowanie na rdzeniu uzyskałeś żeby artefaktów nie było i ile miały MHz wtedy pamięci?

 

Btw, nie wiecie może jaki jest rekord świata jeśli chodzi o taktowanie rdzenia 9550 GB? :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny500, ale pamieci to Ty nie masz za wysoko :/, no chyba ze to jest tysiac i napisales tak jak podaja niektore programy czyli 500.

 

 

Hehe a ja niedlugo bede mial zalmana i box pojdzie na grafe :P znizony z 2000 na 1000 i bedzie cacy

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny500,  ale pamieci to Ty nie masz za wysoko :/, no chyba ze to jest tysiac i napisales tak jak podaja niektore programy czyli 500.

1396497[/snapback]

]No nisko, bo jak się zwiększa VGPU to oc MEM maleje i to znacznie, wcześniej miałem 570MHz jak dobrze pamiętam, ale teraz wydajność karty jest większa niż wcześniej. Jak osiągne extrem,alne taktowanie rdzenia to poźniej znajde jakiś kompromis GPU-MEM, bo narazie pamięci jeszcze będe musiał zaniżać żeby rdzeń lepiej poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 powiedz mi jeszcze tylko jakie max taktowanie na rdzeniu uzyskałeś żeby artefaktów nie było i ile miały MHz wtedy pamięci?

 

Btw, nie wiecie może jaki jest rekord świata jeśli chodzi o taktowanie rdzenia 9550 GB? :D.

1396471[/snapback]

na sapphirze 515/520 (zmienione na stale w biosie) - bez artow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło by mi konkretnie o GB :-| Ale i tak thx.

Ja mam teraz stabilne (bez artów etc) 540MHz na rdzeniu- IMO jeśli nie rekord świata na GB9550 to jestem blisko :D. Ale coś za coś, pamięci spadły do 460 czy 470, już nie pamiętam, VDDQ chyba mam dobrze ustawione i więcej z pamięci przy takim napięciu rdzenia (1,49V) chyba nie wyciągne :mur:.

 

EDIT:

 

Pozostaje zrobienie jeszcze raz vModMEM, może przy takich napięciach rdzenia vmem da coś. No i jeszcze zmiana timingów na 3,6 ale nie umię sobie poradzić ze zmianą biosu, ciągle jakieś errory, nawet jak chciałem wgrać bios do 9550GB z oficjalnej strony GB, firmowym programem GB to nie umiałem :mur:.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem na model GB 9550, który sie bez problamu na 460/575 kreci bez zadnych modow  B)  a w aquamarku moge nawet 470/580 przekrecic.

Jedyne co dalem od Siebie to 2 wentylatory 80x80, które dmuchaja z gory i z dołu na karte i wsio, wiatraki jakies najzwyklejsze wyjete ze starych zasilaczy oraz rdzen przesmarowalem pasta Arctic Ceramique  B)

 

Ponawiam Swoje zapytanie z kilku postów wyżej  :wink:

1396037[/snapback]

460/575 :blink: Serio? Bo mój przy wentylatorze idzie na tyle ile mam w sygnaturce. Jakbyś mógł to pstryknij fotkę Twojej i karty i jak zamątowałes 2x 80x80 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie niechce mi sie zabardzo czytać tych 280 stron o tym radku a zamierzam go kupić w najbliższym czasie i chciałbym żebyście podali mi numery stron i w której części tematu znajdują sie jakieś info o podkręcaniu modowaniu itd. bo przeglądałem ze 10 stron ze starego tematu i nic sie nie dowiedziałem tylko wasze rozmowy zobaczyłem a ch ciałbym o tej karcie conieco wiedzieć oczywiście o oc o tych wszystkich blokadach oc itd.

dzięki wszystkim za pomoc i sorki za takie pytanie ale postawcie sie na moim miejscu.

EDIT: acha jeszcze jedno pytanie czy ten radek ciągnie więcej prądu niż mój gf2mx400 bo mój huntkey ledwo zipie

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...