Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany GF3 na 9550. Okazyjnie moge dostac takie coś: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53557088 Napiszcie mi proszę czy to jest dobre, czy złe i dlaczego? czy da sie to jeszcze wykręcić odrobinke? No bo skoro ma to być 9600XT to mniemam że idzie wyżej niz taktowania podane przez sprzedawce (400/500). Dopiero wchodze w temat 9550 i jeszcze nie do konca sie orientuje co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego!!! to jest zwykły 9550 ze zmienionym biosem. jednym slowem płacisz kolesiowi dodatkowe 80 zł za to ze ci podkrecil karte. Lepiej kup zwyklego 9550 i sam go podkrec a taktowania 400/500 to nawet nie sa taktowania 9600 pro, 9600xt ma 500/600 wiec troche brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego!!! to jest zwykły 9550 ze zmienionym biosem. jednym slowem płacisz kolesiowi dodatkowe 80 zł za to ze ci podkrecil karte. Lepiej kup zwyklego 9550 i sam go podkrec a taktowania 400/500 to nawet nie sa taktowania 9600 pro, 9600xt ma 500/600 wiec troche brakuje

1491014[/snapback]

 

Dokładnie.

 

A skoro masz ok 300zł to bierz z allegro 9500pro 128MB np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54161370 jest trochę droższy ale też sporo mocniejszy.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie wiem :) bo w zasadzie moge dostać go za cene zwyklego r9550 (to jest ok 230 zł). Licze ze da sie go wykręcić nieco wyżej niż te 400/500 a to już będzie calkiem niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie wiem :) bo w zasadzie moge dostać go za cene zwyklego r9550 (to jest ok 230 zł). Licze ze da sie go wykręcić nieco wyżej niż te 400/500 a to już będzie calkiem niezły wynik.

1491120[/snapback]

tyle ze go raczej juz wiele wyzej nie wykrecisz bo to jest zwykły sapphire ktory mozesz kupic w sklepie, tyle ze ma wgrany bios inny co mozesz sam zrobić nawet w domu...Kup sobie zwykłego sapphire/gigabyte w sklepie i go wykręć bo to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie

złożyłem ostatni komputer wlasnie z kartą asus 9550 i mam problem!!!

nie mogę zainstalowac sterów mianowicie

po zainstalowaniu catalisty (prubowalem rozne od 5.3 do 5.6)

pokazauje sie komunikat ze aplikacja nie zostala prawidlowo zainicjowana

to samo z oryginalnymi sterami asusa z cd

kumpel kupil tego samego asusa i ma to samo

poradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam już od kilku godzin to co jest napisne na tweak'u o radeonach 9550 (i już jestem bardzo śpiący) bo mam zamiar w najbliższym czasie sobie sprawić coś takiego, tylko, że nie mogę dojść do jednolitego wniosku którego radeona najlepiej jest kupić. Na pewno go podkręce i tak sobie myśle, że dobry byłby asus bo ma radiator z wentylem ale wszędzie jest też napisane, że gigabyte i sapphire też się świetnie podkręcają. Czyli wychodzi na to, że nie ma to różnicy. Mimowszystko jakoś mi się wydaje, że asus byłby ciekawszym wyborem. Oczywiście na pamięci trafiłyby radiatory. Aktualnie mam geforca4 mx440 320/410 i przy aktualnej cenie radeona jest sens sobie coś w blaszaku zmienić. Co Wy na to?

Dzięki za odpowiedzi. Jak napisałem coś głupiego to miejcie jeszcze trochę wyrozumiałości dla kolejnego niewtajemniczonego. Sorry za ewentualne błędy ortograficzne. Idę spać. Dobranoc! :rolleyes: Erotyczne sny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam już od kilku godzin to co jest napisne na tweak'u o radeonach 9550 (i już jestem bardzo śpiący) bo mam zamiar w najbliższym czasie sobie sprawić coś takiego, tylko, że nie mogę dojść do jednolitego wniosku którego radeona najlepiej jest kupić. Na pewno go podkręce i tak sobie myśle, że dobry byłby asus bo ma radiator z wentylem ale wszędzie jest też napisane, że gigabyte i sapphire też się świetnie podkręcają. Czyli wychodzi na to, że nie ma to różnicy. Mimowszystko jakoś mi się wydaje, że asus byłby ciekawszym wyborem.  Oczywiście na pamięci trafiłyby radiatory. Aktualnie mam geforca4 mx440 320/410 i przy aktualnej cenie radeona jest sens sobie coś w blaszaku zmienić. Co Wy na to?

Dzięki za odpowiedzi. Jak napisałem coś głupiego to miejcie jeszcze trochę wyrozumiałości dla kolejnego niewtajemniczonego. Sorry za ewentualne błędy ortograficzne. Idę spać. Dobranoc!  :rolleyes:  Erotyczne sny...

1492170[/snapback]

Tak, Asus wersja GE będzie najlepszym wyborem, byleby do 250zł,za więcej nie opłaca się kupować 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie

złożyłem ostatni komputer wlasnie z kartą asus 9550 i mam problem!!!

nie mogę zainstalowac sterów mianowicie

po zainstalowaniu catalisty (prubowalem rozne od 5.3 do 5.6)

pokazauje sie komunikat ze aplikacja nie zostala prawidlowo zainicjowana

to samo z oryginalnymi sterami asusa z cd

kumpel kupil tego samego asusa i ma to samo

poradzcie

1491489[/snapback]

Magiczne słowo PROSZĘ

no chyba że nikt nic nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno male pytanko, otoz czy oplaca sie kupic o 40 zloty drozszego radeone 256 MB, czy to tylko jest "chłyt matakingowy"?

1493183[/snapback]

Nie opłaca się. Mając 40zł więcej zastanów się nad używanym 9500pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeCuba Radeon 9550 (non XT :( ) i baardzo dziwne pamięci

elixir                    0439n2ds12h16ct-5tb124y1bfb                        sg
Czy ktoś ma taką kartę i może mi powiedzieć ile ns. mają te pamięci?

Ile mógłbym z nich wyciągnąć - aktualnie śmigam na 420/270, ale kiedyś miałem nawet 400/300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 5ns elixir :| :| :| Omg jak oni mogli tak spartolić tego Gecuba ze taki syf pamiatki tam dawają ?? :| KIedys były 2.8 ns (niepamietam dokładnie) potem 3.6 a teraz 5 :| I one ci niby idą na 300Mhz ?? Bez słów...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapodaniu 1,85V na rdzeń i powróceniu do normalnych ustawień napięć i taktowań vpu recover resetuje ustawienia, nieważne czy jest OC czy nie ma :|

Jakieś rady? Chociaż wszystkiego chyba próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapodaniu 1.85V na rdzen prawdopodobnie stracisz radka...chyba ze juz straciles :) Max dopuszczalne to 1.40V, z dobrym chlodzeniem i checia podniesienia sobie poziomu adrenaliny mozna dawac ciut ponad 1.50V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapodaniu 1.85V na rdzen prawdopodobnie stracisz radka...chyba ze juz straciles :) Max dopuszczalne to 1.40V, z dobrym chlodzeniem i checia podniesienia sobie poziomu adrenaliny mozna dawac ciut ponad 1.50V :)

1495323[/snapback]

Nie rozumiesz. 1,5 to light; 1,6 miałęm jak aplikowałem 570MHz na rdzeń. Teraz miałem zamiar przebić się przez 600MHz, najlepiej w okolice 620-630MHz więc dałem 1,80-1,85v. Grafa się nie spaliła ale ma teraz dziwne fazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 5ns elixir :| :| :| Omg jak oni mogli tak spartolić tego Gecuba ze taki syf pamiatki tam dawają ?? :| KIedys były 2.8 ns (niepamietam dokładnie) potem 3.6 a teraz 5 :| I one ci niby idą na 300Mhz ?? Bez słów...

1495069[/snapback]

Niekoniecznie oznaczenie na pamiątkach 5 musi w tym przypadku oznaczać że faktycznie są 5 ns.

U siebie na MSI Rx9550 też mam 5 ns samsunga a kręcą się na 350 (700) czyli tak jak 2,8ns

 

Producentowi oszczędniej jest na jednej lini produkować jeden rodzaj pamięci a później ewentualnie do tańszych zestawów nabijać na pamięciach inne oznaczenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zaczely dziac sie dziwne rzeczy z moim radeonem 9550 , od kilku dobrych miesiecy pracowal z czestotliwosciami 410/ 260 , nie bylo zednych problemow jednak ostatnio zaczely pojawiac sie jakis dziwne kwadreciki w grach 3d. Wygladaja one tak :

Dołączona grafika

pojawiaja sie w roznych ilosciach , "skakaja" po calym ekranie , jednak niema ich caly czas , czesto nie wize ich przez pare h grania a czasami od razu sie pojawiaja. zmiejszylem taktowania na 330/220 jednak nadal sa tyle ,ze w mniejszych iloscach . Przy standardowych taktowaniach nie zaaobserwowalem zadnych. Oczywiscie nie mam co liczyc na uznanie gwarancji gdyz na defaultowych taktowaniach jest wszystko ok , no i druga sprawa sciagalem radiator parokrotnie ( ukruszylem na jednym z rogow rdzen ,ale bardzo nieznacznie , jednak nie bylo z tym problemow od kilku miesiecy) .

 

Wyciagnalem grafe , przesmarowalem rdzen , przeinstalowalem sterowniki jednak nie pomoglo. Nie usmiecha mi sie pracowac na defaultowych taktowaniach , ma ktos jakies pomysly ? no i co sie moglo stac z moja karta ? czy moze juz powoli zaczac sie z nia zegnac ?

 

ps. w marku 2k3 wszystko jest ok

Edytowane przez SPY_NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbój podniesc/obnizyć napięcie na AGP - wielu mówi że to nic nie daje, ale u mnie nie da się grać w Sacred i Punishera jak jest mniej albo więcej niż 1,6V, niezależnie od taktowań. Możesz też jakis wiekszy wicher dać na grafike tymczasowo

i zobaczyć.

A ostatecznie to delikatnego vmoda może zapodaj :)

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9550 GB

przy flashowaniu wywala blad: Error: block protect not disabled

ktos wie o co kaman ?

 

przepraszam jesli bylo juz takie pytanie, ale nie doszukalem sie :-)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 9550 GB

przy flashowaniu wywala blad: Error: block protect not disabled

ktos wie o co kaman ?

 

przepraszam jesli bylo juz takie pytanie, ale nie doszukalem sie :-)

 

pozdrawiam

1496975[/snapback]

a czym flasciach!esz, użyj programu gigabyta @VGA BIOS Writter to nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym flasciach!esz, użyj programu gigabyta @VGA BIOS Writter to nie będzie problemu.

1497233[/snapback]

wczesniej probowalem flashrom'em i atiflash'em

 

udalo mi sie zflashowac przy uzyciu GVF11

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel.agh

 

Możesz podać timingi jakie masz na karcie???? :)

1497087[/snapback]

Dołączona grafika

 

Jak będą krzaczki wystarczy podniesć tCL o 1, chociaż nie wiem jak tam u Ciebie będzie na takich taktowaniach :blink:

Tylko dziwna sprawa, bo AtiTool pokazuje, że CL jest 4, no ale mniejsza z tym :)

Wzrost wydajnoci w stusunku do stockowych timingów to ok 200-250 pkt w 3DM03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo! Słuchajcie sprawa jest prosta ;) Szukam w miarę dobrej (czyt. wydajnej, cichej i bezproblemowej) karty graficznej do 220 PLN. Qrcze nie mam wiecej hajsu wiec nie wyskakujcie z propozycjami: "dozbieraj 100PLN i kup se xxx". Z tego co sie orientuje wynika ze jedyne rozwiązanie to zakup albo GF4 albo RAdeon 9550. I tak:

-która z tych kart jest wydajniejsza bez overclkokingu?

-która z kart jest mocniejsza po "standardowym overclockingu"? (nie jakies tam hardcory i inne vmody tylko takie podkrecenie, na ktore pozwala kazda karta bez dodatkowych zakupów, modów, taki standardzik ;))

-w sumie zawsze bylem za nvidią ale ten 9550 naprawde mnie przekonuje ;) Tylko naczytalem sie ze jesli taki tani radeon to tylko saphire albo gigabyte. I tu jest problem :/ Którą z nich jest lepsza (czyt. lepiej sie kręci, bezproblemowa).Po ostatnich postach na forum boję sie kupic gigabyte'a bo wszystkim arty wyskakują ;? (cale zasrana kompatybilnosc radeonów). Chodzi mi o karty:

-saphire

-gigabyte-http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54434794

W sumie to chyba jedyne karty godne uwagi w tym przedziale cenowym. Moze sie myle....nie wiem nie znam sie na ATI ;) Jakby jakis dobroczynca zarzucil jeszcze jakies wyniki z testami radeonów 9550 w tym topicu to bylbym baaardzo wdzieczny ;) Qrcze jade na modemie i ciezko jest mi godzinami grzebac w necie (TPSA mnie poŻeRa :P)

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Edytowane przez Dżoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...