Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi - w którą stronę jedzie autobus??? Na to pytanie bez problemów odpowiadają dzieci w zerówce :D post-119201-1141766980_thumb.jpg

Przyjmując że w autobusie jest jednak kierowca, ale go nie widać bo np. wszyscy w autobusie ostro smażą zioło ten autobus pojedzie w lewo, ale niezbyt daleko, bo za parenaście cm. monitor mu się skończy.

 

Należy tu również rozważyć przypadek że autobus stoi na taśmie która się porusza z prędkością autobusu, tyle że w przeciwną stronę. W takim wypadku autobus nigdzie nie pojedzie bo go xor dociśnie i mu kółka odpadną :P

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm skrytobójca trafił:)

 

Autobus jedzie w lewo bo nie widać drzwi.

A te wszystkie odpowiedzi że stoi w miejscu - no ludzie trzeba mieć fantazję (albo myśleć jak 5-cio latek:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak to angielski, albo japoński autobus? oni mają ruch lewostronny i samochody z kierownicą po niewłaściwej stronie:P wtedy autobus będzie jechał w prawo.

 

 

Jak ułożyć kolory po rozbiciu młotkiem lustra w ucieczce z pokoju?

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze do zagadki z kiblem...

 

mam taśmę, śrubokręt, zielony pojemnik, rolkę po papierze, kalendarz i taką jakby łopatkę

gdzie jest sprężyna??? klikam jak głupia wszędzie i jej nie ma :(((

 

LITOŚCI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedną podpowiedź please...

mam: dywanik, rolke po papierze, łopatkę ze sprężyną, taśmę, mydło, śrubokręt i pojemnik z mydlinami

zalepiłam już dziurę plastrem

i nie wiem, co z dywanikiem? i czy blisko do konca?

 

i w ogóle jak tu się robi spoilery???

 

i dzięki za pomoc :)))

 

dobra, zalepiłam drzwi i zatkalam kibel, co dalej????????????

help!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ten topik znalazlem i utknalem w pokoju http://www.fasco-csc.com/works/crimson/crimson_e.php . Mam wszystko 2 obraczki, baterie, 3 klucze, kasete, kabel, rurke, kartke i puste opakoanie po cd. Obejrzalem ten filmik co jest nagrany na kasecie i niewiem co dalej

 

A tu http://wandergalaxy.daa.jp/flash/dareka.swf wszedlem do szybu wentylacyjnego i tez utknalem :(

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm...

Bart3d

Po pierwsze faktycznie, pochrzanilo mi sie z zadaniem cos przy jego analizowaniu, nic tam nie ma o kolach.

I w takim wypadku jak najbardziej samolot wystartuje, tylko z pewnym opoznieniem w porownaniu do nieruchomego pasa. Moj glupi blad.

 

Po drugie Twoj przyklad z resorakiem (tez do Maxima). Moja riposta jest jak najbardziej na miejscu - jej idea jest wskazanie na zaleznosc ograniczonej sily przyspieszajacej reka i potencjalnie nieograniczonej oporu (tarcie) - tasma moze sie poruszac z dowolna predkoscia.

Jeśli położysz samochodzik na poruszającej się bieżni i będziesz go przytrzymywał żeby nie spadł to zauważ że, o ile koła samochodzika są dobrze łożyskowane i ich opór toczenia nie zależy od prędkości kątowej, to prędkość poruszania się bieżni nie będzie miała wpływu na siłę jaką będziesz musiał przyłożyć do samochodzika żeby go utrzymać. Więc jeśli zaczniesz działać siłą większą, to zaczniesz przesuwać samochodzik do przodu.

W podanym przykladzie kluczowa kwestia jest roznica pomiedzy sila oporu pomiedzy podlozem i kolami ktora roznie wraz z predkoscia ruchu tasmy a sila 'przyspieszajaca' od reki, ktora jest jak najbardziej ograniczona.

Pogrubione przeze mnie stwierdzenie jest nieprawdziwe, wnioskowane na podstawie kuriozalnego stwierdzenia 'opor toczenia nie zalezy od predkosci katowej'... Biorac pod uwage tylko przyklad resoraka - dla dowolnie silnego 'ramienia' i dowolnie malych oporow tarcia na lozyskach kol (ale niezerowych) zawsze mozna dobrac taka predkosc tasmy, ze przykladajac max. sile reki samochodzik bedzie stal w miejscu. Oczywiscie predkosc biezni bedzie zdecydowanie wieksza niz bylaby predkosc samochodziku gdyby bieznia byla nieruchoma.

 

Po trzecie - 'pleciesz glupoty', 'lol' - takie texty zachowaj dla siebie, tak samo jak reszte zlosliwosci. Jako, ze nie zauwazyles, to Ci zwroce uwage - tutaj prowadzimy dyskusje na poziomie. Nie potrafisz sie przystosowac - jest cala masa watkow gdzie sa pyskowki, tam sie przylacz. Analogicznie Maxim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dowolnie silnego 'ramienia' i dowolnie malych oporow tarcia na lozyskach kol (ale niezerowych) zawsze mozna dobrac taka predkosc tasmy, ze przykladajac max. sile reki samochodzik bedzie stal w miejscu. Oczywiscie predkosc biezni bedzie zdecydowanie wieksza niz bylaby predkosc samochodziku gdyby bieznia byla nieruchoma.

Czyli jaką? 5000km/h ? Może większą? A musimy uwzględniać relatywistyczne skrócenie czasu?

Dałem taki przykład żeby uświadomić niektórym że rosnąca prędkość bieżni nie będzie na tyle wpływać na siłę pchającą pojazd do tyłu żeby niemożliwe było przesuwanie go w przeciwnym kierunku bo łożyskowane koła czy cokolwiek innego zmniejszającego tarcie będzie temu przeciwdziałać. Po co mam uwzględniać to że ktoś pomyśli żeby na tym samochodziku usiąść albo że taśma będzie osiągała prędkości ponaddźwiękowe? To był tzw. PRZYKŁAD Z ŻYCIA WZIĘTY!

Jeśli chciałeś udowodnić jaki jesteś mądry to, przyjmijmy, udowodniłeś... sobie - mi nic do tego, nie znam Cię osobiście i mi nic udowadniać nie musisz. Bo te Twoje rozważania o skrajnych sytuacjach mają się do tego zadania tak jak ten przykład samolotu na płozach startującego z asfaltowego pasa startowego (czy czym tam się lotniska pokrywa...).

 

Oba te zadania sa kretynskie, bo oczekuje sie w nich wytlumaczenia za pomoca praw fizyki doswiadczenia, ktorego zalozenia sa z prawami fizyki sprzeczne....

O ile drugie wymyśliłeś sam więc się nie wypowiadam o tyle pierwsze redagowałem ja i nazywając je kretyńskim obrażasz mnie. Tym bardziej że robisz wywody pod moim adresem wciskając mi coś czego nie napisałem. Tak więc wszelkie komentarze na temat kultury zachowaj dla siebie panie "na poziomie".

 

EOT z mojej strony.

 

BTW czytając tweaka, niestety łatwo zapomnieć o istnieniu wyrażenia "dyskusja na poziomie".

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) sila oporu pomiedzy podlozem i kolami ktora roznie wraz z predkoscia ruchu tasmy (...)

hmmm... siła oporu czego? Siła oporu może występować jedynie w jakimś ośrodku, nie można powiedzieć że koło porusza się W ośrodku zwanym taśmą, bo jest to nielogiczne, jedyną siłą pojawiającą się jest siła TARCIA tocznego występująca w punktach styku koła i powierzchni taśmy, oraz w łożyskach w podwoziu samolotu, a ta jak doświadczalnie daaaawno temu udowodniono nie zależy od prędkości o ile ta jest różna od zera.

 

Poglądy współczesnej fizyki wyglądają następująco.

Siła tarcia T równa jest:

 

μ X N

 

 

Gdzie:

 

μ – współczynnik tarcia zależny od rodzaju powierzchni stykających się ciał

N – siła nacisku (N = masa * wsp. grawitacji)

Jak widzisz we wzorku na siłę tarcia nie ma prędkości, a ty twierdzisz że ta zmienna jest istotna.

W takim razie po uwzględnieniu innych wzorków na energię kinetyczną itp. otrzymamy wzór Tk=V^2 X xor X N

Gdzie:

Tk - tarcie kinetyczne

V^2 - kwadrat prędkości

xor - współczynnik xor'a zależny od materiału z którego są koła i taśma, literkę jakąś trzeba sobie wymyśleć, proponuję coś z alfabetu chińskiego bo greka już się dawno skończyła :lol:

N - siła nacisku

Teraz musisz to jakoś udowodnić i piszemy do Sztokholmu, nagrodę nobla masz w kieszeni, za ewentualną dalszą pomoc wezmę tylko 50% nagrody POWODZENIA :D

 

PS. Samolot i tak poleci, jak doświadczalnie udowodniono samochodem rakietowym o nazwie Thrust2 że na kołach da się rozpędzić grubo ponad 1000Km/h, a większość samolotów startuje już przy 200-300Km/h, co daje prędkość względem taśmy ledwie 600Km/h :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart3d --> ok, przyklad z zycia wziety, fajnie, ale szkoda ze uzywasz w nim stwierdzen 'opor toczenia nie zalezy od predkosci katowej' etc, a potem niektorzy biora to do serca.

 

A poziom dyskusji na tweaku generalnie jest, jaki jest - i moze wlasnie dlatego staram sie aby w tym watku taki nie byl. Tez mam ochote znacznie ostrzej skomentowac te hamskie aluzje pod moim adresem ale sie powstrzymuje. Mozesz i Ty (i pozostale 2 osoby).

 

M4teusz -> oporu toczenia = tarcia na lozyskach i na oponach. Wez sobie przycisnij reke do jakiegokolwiek pasa transmisyjnego przy niewielkiej predkosci, potem przycisnij ja do pasa poruszajacego sie z max. predkoscia, to poczujesz na wlasnej skorze czy rosnie, czy nie rosnie z predkoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4teusz -> oporu toczenia = tarcia na lozyskach i na oponach. Wez sobie przycisnij reke do jakiegokolwiek pasa transmisyjnego przy niewielkiej predkosci, potem przycisnij ja do pasa poruszajacego sie z max. predkoscia, to poczujesz na wlasnej skorze czy rosnie, czy nie rosnie z predkoscia.

Ale czy ja tobie zaprzeczam, jako osobnik z uprawnieniami do robienia badań naukowych i mający sporo wspólnego z fizyką, jestem naprawdę otwarty na nowe teorie, jednak zaproponowana przez ciebie metoda doświadczalna jest raz niezgodna z zasadami BHP, dwa doświadczenie nie jest powtażalne, siła z którą przyciskał bym rękę do taśmy a szczególnie jej rozkład w czasie jest dość trudna do odtworzenia, trzy właściwości fizyczne ręki w czasie eksperymentu są zmienne, więc wyznaczenie opisanego wcześniej współczynnika xora może okazać się niemożliwe. Zaproponuj inną metodę, a ja już się zastanawiam co zrobię z moim udziałem z twojego nobla :>

POWODZENIA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak można wyjść z tego tajemniczego pokoju już po obejżeniu filmu? Rozumiem, że w filmie jest wskazówka z krzyżykiem ( a może nie ;) ) Ale samej wskazówki załapać nie potrafię. Strasznie mnie to irytuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...