Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzi typ zamkniety w wiezieniu. Istnieja stamtad 2 wyjscia. Jedno prowadzi do smierci, drugie do wolnosci. Przy wyjsciu stoi 2 straznikow. Jedne zawsze klamie, drugi zawsze mowi prawde. Nie wiadomo, ktory stoi przy ktorych drzwiach i ktory klamie a ktory nie. Wiezien moze zadac JEDNO pytanie, aby dowiedziec sie, ktorym wyjsciem powinien isc. Jakie to powinno byc pytanie? Nie moze byc to pytanie zlozone z wiecej niz jednego pytania, np "czy jesli sie ciebie spytam, to czy cos tam... " itp. Musi byc to 1 pytanie.

Kto 1 zgadnie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie do jednego ze straznikow czy jedno pytanie na ktore odpowiedza obaj straznicy ? Mniemam iz to drugie.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi typ zamkniety w wiezieniu. Istnieja stamtad 2 wyjscia. Jedno prowadzi do smierci, drugie do wolnosci. Przy wyjsciu stoi 2 straznikow. Jedne zawsze klamie, drugi zawsze mowi prawde. Nie wiadomo, ktory stoi przy ktorych drzwiach i ktory klamie a ktory nie. Wiezien moze zadac JEDNO pytanie, aby dowiedziec sie, ktorym wyjsciem powinien isc. Jakie to powinno byc pytanie? Nie moze byc to pytanie zlozone z wiecej niz jednego pytania, np "czy jesli sie ciebie spytam, to czy cos tam... " itp. Musi byc to 1 pytanie.

Kto 1 zgadnie? ;]

spytac sie ktora godzina? Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Stawiam na G.

 

Uzasadnienie:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

lecimy poziomo wpierw:

1 pelny + 1 pelny = 2 pelne

1 pelny + 3 pelne "inaczej" = 2 pelne "inaczej"

2 pelne + 2 pelne "inaczej" = pusto

 

lecimy pionowo:

 

1 pelny + 1 pelny = 2 pelne

1 pelny + 3 pelne "inaczej" = 2 pelne "inaczej"

2 pelne + 2 pelne "inaczej" = pusto

 

Jedyne co pasuje to odpowiedz G.

 

Jaka jest nagroda?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Aha - kruczek pewnie tkwi w tym, ze szuka sie prawidlowosci w ulozeniu kropek, natomiast prostota tej zagadki polega na tym, ze to sie najmniej liczy - mam nadzieje, ze dobrze kombinuje :)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem jaki jest wynik bo sam nie jestem pewny... ale logicznie wydaje się, że jest to odpowiedź G :-| ?

Oto nagroda. Tu jest cały test http://www.iqtest.dk. Test ten został przepowadzony na ponad 250 000 osób. Mi wyszło 130. Punktacja w skali Amerykańskiej. Jeśli przeliczyć to na Polską to wychodzi 148. Czyli kwalifikuje się do MENSA'y. :lol: W życiu nie uwierzę :-|

P.S Liczy się tylko pierwszy wynik :wink:

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko sie nie da. Moj tok rozumowania :

Glowny prostokat zostal podzielony na 5 figur.

Nasza krzywa musi wejsc jakas sciana do kazdej figury, i jakas wyjsc.

Sa 2 wyjatki - poczatek i koniec krzywej.

Z tego wynika, ze kazda figura MUSI miec parzysta ilosc scian za wyjatkiem maksimum 2 - w jednej nasza krzywa moze miec poczatek, w innej koniec.

W naszym przykladzie sa 3 figury o nieparzystej ilosci scian -> nie da sie poprowadzic krzywej.

 

Ale moze znow zle zrozumialem zadanie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie troche temat. znalazlem cos co moze byc ciekawa zagadka:>

 

wiem ze wiekszosc z was bardzo nie lubi tibi, ale moze ktos lubi takie wyzwania.

 

przejdzmy do zeczy. w tibi jest rasa potworkow "beholder" sa to takie zielone latajace kule ktore maja 5-6 oczu. mowia jezykiem zwanym "469" ktorym porozumiewaja sie za pomoca kombinacji mrugniec oczyma. zapisuja swoje slowa pod postacia cyfr/liczb ktore moga oznaczac slowa, sylaby lub litery.

 

mozliwym jest ze ten jezyk to jedna wielka zagadka matematyczna lub szyfr.

wiecej info

http://tibia.erig.net/Hellsgate_Library

 

trzeba tlumaczyc z tego jezyka na angielski ktory obowiazuje w tibi.

 

ja narazie nie mam nic konkretnego. narazie wykluczylem mozliwosc bezposredniego zakodowania liter w ASCII (numer przypadajacy literze w teabeli)

 

jeden z beholderow mowi

"I am 486486 and NOT 'Blinky'"

miedzy 486486 a Blinky niedostrzeglem znaczacych zalerznosci.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze zadam takie podchwytliwe pytanie, pochodzi z dowcipu, myśle że jest dość proste.

 

Co, podczas stosunku, powiększa się facetowi 7 razy?

LOL, dlaczego niby podczas stosunku? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z was lole :P po prostu czesc ciala zdolna zmieniac rozmiar 7 razy to zrenica, a wy od razu ze tylko w stosunku, to niby jak regulowal bys ilosc swiatla doplywajacego do oka w innych porach dnia niz stosunek ? :] :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z was lole :P po prostu czesc ciala zdolna zmieniac rozmiar 7 razy to zrenica, a wy od razu ze tylko w stosunku, to niby jak regulowal bys ilosc swiatla doplywajacego do oka w innych porach dnia niz stosunek ? :] :damage_wall:

1. Napisałem, że podchwytliwe

2. Napisalem, że podczas stosunku bo taki był dowcip

3. A co inni sobie pomyśleli to nie moja sprawa :P

 

Ogólnie, zeby każdy zrozumiał o co chodzi, to napisze tu ten dowcip (z pamieci wiec mogłem coś przekręcić)

 

Egzamin na uczelni. Mówi profesor:

- Na koniec podchwytliwe pytanie. Co, podczas stosunku, powiększa sie mężczyźnie 7 razy?

Następnego dnia, profesor oddaje sprawdzone egzaminy i komentuje:

- Wszystkim panom gratuluję poprawnej odpowiedzi, oczywiście, że źrenice. A wszystkim paniom gratuluję partnerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to jest Ojciej? Swoją drogą kretyńskie imie :lol:

 

a piąta córka ma na imię lyly, bo lulu brzmi zbyt perwersyjnie.

Skąd wiesz, że to imię? Wrzuć w wiki to się dowiesz...

 

Rozstrzygnięcie czy piąta córka miała na imię 'lulu' czy 'lyly' pozostawiam Tobie...

 

A co do kretyńskich imion - wyjedź do Japonii albo Iraku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...