Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

Wino kosztowało 25zł.. (drogachne coś.. ;] )

Wydali 30zł - dostali reszte 5zł - z tego 2zł na ekspedientke..

Zostaje 1zł na kark..

 

Chwyt w tym:

Skladali sie po 10 PLN, kazdy dostal z powrotem 1 PLN, wiec wydali 27 PLN, do tego 2 PLN dla milej pani, daje... 29PLN zamiast 30. Co sie stalo z ta jedna zlotowka?

Zamiast odjąc od 27zł te 2zł ekspedientki - zostało dodane i wyszło te 29zł

 

Wydali 25zł. Z 30zł dostali reszty 2zł i 3x1zł (co daje 5zł) i tą 2zł sprezentowali sprzedawczni..

Sumujac pozbyli sie 27zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Wino kosztowało 25zł.. (drogachne coś.. ;] )

Wydali 30zł - dostali reszte 5zł - z tego 2zł na ekspedientke..

Zostaje 1zł na kark..

 

Chwyt w tym:

 

Zamiast odjąc od 27zł te 2zł ekspedientki - zostało dodane i wyszło te 29zł.

Wydali 25zł. Z 30zł dostali reszty 2zł i 3x1zł (co daje 5zł) i tą 2zł sprezentowali sprzedawczni..

Sumujac pozbyli sie 27zł

Zuch chlopiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy może być bo widze że tutaj są same tekstowe zagadki, no ale w sumie tez fajna łamigłowka tyle ze prosta ale rozwiązcie to potem dam inne ;)

 

Spróbuj rozbroić bombe

 

Dołączona grafika

 

Udało się za pierwszym razem :D Co do tych dwóch kabelków na końcu to fart a amerykańskim stylu ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samolot na bieżni.

 

Mamy samolot stojący na czymś w rodzaju bieżni długości pasa startowego. W bieżni zamontowany jest czujnik który powoduje że bieżnia jedzie w każdym momencie z taką prędkością jak samolot, ale w przeciwną stronę. Czy samolot będzie mógł oderwać się od ziemi?

Oczywiscie ze sie nie oderwie od ziemi. Rodzaj napedu nie ma zadnego znaczenia, im bardziej przyspiesza, tym szybciej bieznia jedzie w przeciwna strone, tak wiec samolot caly czas ma predkosc 0 km/h i nie wiem po co to tlumacze, ale dobra - oderwanie sie samolotu od ziemi, nie zalezy od tego "jak mocno" pracuje silnik, tylko od predkosci samolotu. Samolot nie leci dlatego, ze silnik pracuje, tylko dlatego, ze skrzydla oplywa powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sie nie oderwie od ziemi. Rodzaj napedu nie ma zadnego znaczenia, im bardziej przyspiesza, tym szybciej bieznia jedzie w przeciwna strone, tak wiec samolot caly czas ma predkosc 0 km/h i nie wiem po co to tlumacze, ale dobra - oderwanie sie samolotu od ziemi, nie zalezy od tego "jak mocno" pracuje silnik, tylko od predkosci samolotu. Samolot nie leci dlatego, ze silnik pracuje, tylko dlatego, ze skrzydla oplywa powietrze.

Hmm.... nie.

 

Co do pokoju - jest u was obrączka między łóżkiem a oknem? Bo u kumpla była a u mnie nie :|

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden dostal 2zl ;)

Nie o to biega. Wyzej dr hab. Mechl!k podal rozwiazanie, zagadka jest tak latwa, ze moj pies nawet ja rozwiazal. ;]

 

Hmm.... nie.

 

Co do pokoju - jest u was obrączka między łóżkiem a oknem? Bo u kumpla była a u mnie nie :|

No wlasnie, gdzie ta 2ga obraczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh no więc czas na kolejną flashową zagadke troszke trudniejsza

Spróbuj uciec z pokoju ;)

Hmmm kiedyś chyba sam to dawałem na Tweak. W ramach przypomnienia odpaliłem jeszcze raz i wydaje mi sie, ze link do hasła jest juz nieaktualny - kiedys otwierała się żółta strona z hasłem. Teraz otwiera się coś innego i chyba nie ma tam hasła :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam działa ta zagadka z pokojem. Obrączka nr 2 wypada zza zasłony, ale trzeba nią nieco "poszturchać" :) btw: wiecie skąd wziąć drugą baterię?

Skoro nie masz jeszcze drugiej baterii to nawet nie wiesz o czym mówię :P . Potem będziesz musiał wklepać hasło do sejfu. Hasło powinno być w linku, jednak obawiam się, że teraz jest tam coś innego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...chyba nie masz zielonego pojecia o czym piszesz....

Ok spróbuj w ten sposób: mamy taką sytuację (czysto teoretyczną) - bieżnia i samochodzik-resorak. Jeśli położysz samochodzik na poruszającej się bieżni i będziesz go przytrzymywał żeby nie spadł to zauważ że, o ile koła samochodzika są dobrze łożyskowane i ich opór toczenia nie zależy od prędkości kątowej, to prędkość poruszania się bieżni nie będzie miała wpływu na siłę jaką będziesz musiał przyłożyć do samochodzika żeby go utrzymać. Więc jeśli zaczniesz działać siłą większą, to zaczniesz przesuwać samochodzik do przodu. Analogicznie w przypadku samolotu, tylko że tutaj siłą powodującą ruch jest ciąg silnika a nie ręka. Zauważ też że bieżnia zaczyna się poruszać dopiero w momencie jak silnik uzyska wystarczający ciąg aby spowodować ruch samolotu, czyli pokonać opory toczenia.

Pokaż, w którym miejscu mój tok rozumowania jest błędny.

pozdr.

 

BTW pod tym linkiem jest ta sama gra http://www.fasco-csc.com/works/crimson/crimson_e.php ale link na kartce jest inny i prowadzi do hasła.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż, w którym miejscu mój tok rozumowania jest błędny.

W tym, że mowimy o samolocie, nie o samochodzie (resoraku) :P . Żeby samolot uniósł sie w powietrze, prędkość powietrza opływającego skrzydła musi być wystarczająca do wytworzenia siły nośnej większej od masy samolotu. Jeśli ustawisz samolot na bierzni, która będzie dostosowywać prędkość przesuwania do prędkości samolotu, lecz w przeciwną stronę, to samolot nie będzie poruszał sie wzgłedem ziemi. Skoro nie będzie sie poruszał, to powietrze nie będzie opływało skrzydeł z odpowiednią szybkością i w rezultacie nie powstanie siła nośna, ergo samolot nie uniesie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r: w sumie chodziło mi o to, że link prowadzi do gry i sama gra działa. Ktoś w ogóle się dziwił, że są dwie obrączki, więc napisałem jak zdobyć drugą. A co do baterii, może jednak podzielisz się jak ją zdobyć? Jak na razie chyba tylko tego brakuje, żeby posunąć się dalej (kaset jesr na swoim miescu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW pod tym linkiem jest ta sama gra http://www.fasco-csc.com/works/crimson/crimson_e.php ale link na kartce jest inny i prowadzi do hasła.

Hasło z linka w tej wersji tez nie pasuje:/

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

A bateria leży o ile pamiętam za łóżkiem.

 

EDIT:

Jednak pasuje - trzeba tylko wklepać poprawnie za pierwszym razem :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli położysz samochodzik na poruszającej się bieżni i będziesz go przytrzymywał żeby nie spadł to zauważ że, o ile koła samochodzika są dobrze łożyskowane i ich opór toczenia nie zależy od prędkości kątowej, to prędkość poruszania się bieżni nie będzie miała wpływu na siłę jaką będziesz musiał przyłożyć do samochodzika żeby go utrzymać. Więc jeśli zaczniesz działać siłą większą, to zaczniesz przesuwać samochodzik do przodu." to chyba jasne tak? Więc od momentu jak ciąg silnika będzie wystarczający aby ruszyć samolot i pokonać opory toczenia, wzrost prędkości bieżni nie będzie zwiększał siły koniecznej do utrzymania samolotu w miejscu względem powietrza.. A skoro tak to jeśli ta siła (ciągu) jeszcze odrobinę wzrośnie, to samolot zacznie przyspieszać względem powietrza.

pozdr.

 

pokój: bateria jest po prawej stronie łóżka (tak jak rurka po lewej).

 

Ps: http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/phy05/phy05023.htm

jak widać jeśli ktoś tu nie ma pojęcia o czym mówi to raczej, przynajmniej w tym przypadku, nie jestem to ja.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz, ze koła samolotu nie stawiają oporu. W takim przypadku nieistotne jest, ze samolot stoi na bierzni i faktycznie, samolot oderwie sie od ziemi równie dobrze jak ze zwykłego pasa startowego. Jednak imho nie o to chodziło w zadaniu, ktore mozna interpretowac dwojako. Bo jeśli naszym samolotem będzie hydroplan, ktory zamiast kól ma plozy, to zapewniam, ze nie oderwie sie od ziemi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bieżnia jedzie w każdym momencie z taką prędkością jak samolot"

Samolot aby "przyspieszyc wzgledem powietrza" musi zmienic swoje polozenie takze wzgledem biezni, ale jak jesli ZAWSZE bedzie stal w miejscu ?

Edytowane przez gummy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart założył, że koła samolotu nie stawiają oporu, więc przesuwająca się bieżnia powoduje nie tyle zmianę położenia samolotu, co porusza szybciej koła. Jeśli samolot wyposażony jest w silnik np. odrzutowy, to w takim przypadku rozpędzi się tak jak bez bierzni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja spróbuję oprzeć teorię Bartka na troszkę innym przykładzie... bieżnia ma dostosować swoją prędkość do prędkości samolotu, tak? a więc jeśli prędkość samolotu będzie wynosiła 300km/h to bieżnia będzie się poruszała z tą samą prędkością lecz w przeciwną stronę, co sprawi, że koła zaczną się kręcić z prędkością 600km/h lecz to w żaden sposób nie zatrzyma samolotu, bo tarcie kół nie ma wystarczającej mocy aby powstrzymać ciąg silnika odrzutowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sytuacja, ale jeśli np. za silnikami odrzutowymi, które przyspieszają go względem bieżni, znalazły się stateczniki, wtedy przy odpowiedniej ich sile oderwałby się on od bieżni i wówczas zacząłby się poruszać nieruchomego ośrodka. Oby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sytuacja, ale jeśli np. za silnikami odrzutowymi, które przyspieszają go względem bieżni, znalazły się stateczniki, wtedy przy odpowiedniej ich sile oderwałby się on od bieżni i wówczas zacząłby się poruszać nieruchomego ośrodka. Oby :)

Rozumie ktoś to zdanie?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jest opór to od pewnego momentu ciąg silnika będzie go "zerował" gdyby opór rósł proporcjonalnie do prędkości obracania się kół to samolot by ciągle stał ale jak wiadomo łożyska są w kołach po to aby ten opór był stały, przynajmnniej do momentu aż łożyska zaczną się topić z gorąca :).

Jak kogoś to ciekawi to na google można znaleźć dużo na ten temat wpisując "conveyor belt runway".

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale to jest uproszczenie :P . W zadaniu nie było powiedziane, ze tym samolotem nie moze być hydroplan - to raz;] Dwa, ze zarówno łozyska jak i same koła mają ograniczoną wytrzymałość i przy powiedzmy 500 km/h rozpadną sie i nici ze naszego startu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...