Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie ktoś to zdanie?:>

Chodzi chyba o to że gdyby samolot miał zablokowane hamulce i gdyby np. zamontować silniki tak żeby owiewały skrzydła to to owiewające je powietrze spowodowało by powstanie siły nośnej i samolot uniósł by się do góry. Tylko że silnik musi skądś zasysać powietrze i gdzieś je wyrzucać więc różnica ciśnień z przodu i z tyłu powoduje ruch samolotu do przodu. Ale ciekawa sprawa... bo gdyby przed skrzydłem był wylot sprężonego powietrza a za skrzydłem sprężarka która by je zasysała? Samolot unosiłby się do góry nie poruszając się jednocześnie do przodu? Hmmm chyba za dużo fizyki jak na jeden dzień :|.

pozdr.

 

und3r - hydroplan startujący z rzeki "pod prąd" może zostawmy na inny raz :D

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekliście z tego pokoju?

Jak ktoś czegos nie wie to pisać tymczasem podrzucam kolejną zagadke

Ucieczka z WC

Bardzo trudne i naprawde trzeba sie strasznie starać zeby przejść

Według mnie to jest 10x trudniejsze od tej poprzedniej co dałem

życze szczescia w tym wc przyda sie wam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no nie moge napisać Ci solucji całej bo bym zepsul zabawe innym

moge Ci podpowiedziec co zrobic w jakims miejscu którego nie mozesz przejsc :)

via PW :) Prooosze :wink:

Mam 2 obrączki, baterię, 3 klucze, kasetę, kartkę z url, puste opakowanie cd, kabel do cdplayera i pudełko (z założonymi obrączkami) no i kod z url

 

I podejzewam ze oknem nie da rady wyjsc :)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekliście z tego pokoju?

Jak ktoś czegos nie wie to pisać tymczasem podrzucam kolejną zagadke

Ucieczka z WC

Bardzo trudne i naprawde trzeba sie strasznie starać zeby przejść

Według mnie to jest 10x trudniejsze od tej poprzedniej co dałem

życze szczescia w tym wc przyda sie wam ;)

Eh a masz coś po angielsku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed sejfem ale nie znam kodu - wchodze na podany url i nie kumam co tam jest napisane bo po japońsku.. ;]

Help? [;

sprobuj kod 1994 albo 1995

z tym kodem jest problem bo czasem sie zmienia ;)

 

Dziadostwo niezle pogmatwane ;] Ale dojde ;]

 

Musi byc jakies wyjscie ;]

Mówisz o wc ? Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed sejfem ale nie znam kodu - wchodze na podany url i nie kumam co tam jest napisane bo po japońsku.. ;]

Help? [;

1sza wersja gry jest zwalona bo link z kodem juz nei działa, musisz w tą zagrać link , aczkolwiek kod pewnie jest ten sam. Kod musisz wpisac poprawnie za 1szym razem.

 

BTW. Dałem rade <lol> ale bez bjkuba bym nie doszedł, teraz w kiblu siedzę ale chyba dam sobie spokoj bo jeszcze sobie krzywde w realnym swiecie przez ten stres zrobie :)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed sejfem ale nie znam kodu - wchodze na podany url i nie kumam co tam jest napisane bo po japońsku.. ;]

Help? [;

W tamtym linku jest zły link na kartce, tu jest ta sama gra ale z dobrym linkiem na kartce który prowadzi do kodu http://www.fasco-csc.com/works/crimson/crimson_e.php

A tak wogóle to było! Szukaj! :PPPP

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed sejfem ale nie znam kodu - wchodze na podany url i nie kumam co tam jest napisane bo po japońsku.. ;]

Help? [;

Ten link jest skopany :P - grasz w przeterminowaną wersje gry;] bart podał dobry link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart3d nadal nie widze dowodu na to, ze samolot oderwie sie od ziemi, co nastapi wttw gdy bedzie sie poruszal z jakas predkoscia wzgledem biezni (pomijam jakies rozwiniecia tego zadania). Przyklad z resorakiem jest calkowicie do [gluteus maximus] i ma sie nijak do przykladu z samolotem (nie chodzi tu o skrzydla czy silnik, tylko o ta reke trzymajaca go z gory). Powiedz mi, jakim cudem jesli bieznia porusza sie z taka predkoscia jak kola, tylko w druga strone, to jak caly samolot osadzony na tychze kolach, moze poruszac sie w jakakolwiek strone wzgledem biezni ? To zaprzeczaloby zalozeniom zadania (ze bieznia porusza sie w przeciwna strone niz kola). Nie ma mozliwosci, zeby samolot ruszyl, no chyba ze jakas magiczna reka go podniesie...

Tak wiec pleciesz banialuki i sie przy tym upierasz. Wiem, ze z twojego punktu widzenia, wygladam tak samo :) ale przedstaw jakis sensowny dowod swoich slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chłopak źle sformułował ta zagadke - chodzilo mu o to, ze jeśli pominąc opor kól, to niewazne jest, czy samolot stoi na bierzni czy nie. Bierznia nie wplynie na ruch całego samolotu, tylko samych kól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię Ci tego wytłumaczyć jaśniej (mogę się najwyżej powtarzać bo jak czytałem fragmenty z google to wytłumaczone jest to w ten sam sposób) i nie mów że się upieram bo taka jest prawda że samolot może wystartować i tyle, wyręczę Cię nawet i podam linki gdzie ten problem opisują ludzie zajmujący się fizyką, ja jestem najwyżej małym studencikiem pierwszego roku mechaniki więc moje zdanie pewnie niewiele w Twoich oczach znaczy ;) a więc:

http://www.kottke.org/06/02/plane-conveyor-belt

http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/phy05/phy05023.htm

Co do treści zadania to zakładając że będzie to normalny samolot, normalna powierzchnia jak na lotnisku i normalna pogoda to treść jest prawidłowa.

Ok jednak spróbuję jeszcze raz i zakończę debatę na ten temat:

Napisałeś że przykład z resorakiem jest do [gluteus maximus]... ok

Jeśli nie idzie słowami to spróbuję za pomocą rysunku...

Oto on:

Dołączona grafika

Komentarz:

(1) Załóżmy że bieżnia obraca się z jakąś tam prędkością V niezależnie od tego z jaką porusza się samolot. Wtedy samolot po prostu pojedzie do tyłu i spadnie.

(2) przyłóżmy do samolotu siłę taką żeby utrzymywała samolot w miejscu względem powietrza. Wtedy będą obracały się tylko koła.

(3) Jeśli zwiększymy prędkość bieżni to, aby utrzymać samolot w miejscu względem powietrza, będziemy musieli użyć praktycznie takiej samej siły jak w pkt. (2).

(4) - czyli nawet duża zmiana prędkości bieżni spowoduje praktycznie niezauważalny przyrost siły konieczny do utrzymania samolotu na bieżni.

(5) Jeśli więc ustawimy dowolną prędkość bieżni (np. taką jak w pkt. 4) a zwiększymy jednocześnie siłę o znaczną wartość to samolot zacznie przesuwać się do przodu. Tą siłę stanowi właśnie silnik samolotu. Nawet jeśli będzie to hydroplan na rwącej rzece to przy odpowiednio dużym ciągu silnika pokonana zostanie siła prądu rzeki i samolot popłynie do przodu. Kapisz?

Może niech ktoś inny wypowie się na ten temat bo dziwnie mi tak samemu bronić czegoś co zostało poparte przez osoby mające autorytet i jeszcze zarzucane mi jest że się upieram i nie mam pojęcia o czym mówię :|

Miłej nocy

 

Und3r ja nie założyłem że pominiemy opór kół, wystarczyło założyć że samolot startujący z pasu startowego MA koła :P

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówię, ze przy odpowiednich założeniach zadania będzie jak piszesz. Prędkość bierzni wpływa zasadniczo tylko na prędkość kątową kól, więc samolot może normalnie wystartować. Jednak jakbyś postawił na tej bierzni samolot na płozach, to już nie wystartuje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie założyłem że pominiemy opór kół, wystarczyło założyć że samolot startujący z pasu startowego MA koła :P

mogę cię zapewnić że jedynym założeniem które tu trzeba wziąć pod uwagę jest swoboda poruszania się samolotu po bierzni i nie ważne czy będzie puruszał się na kołach, płozach poduszce powietrznej czy czymkolwiek innym bo inaczej układ zwyczajnie nie ruszy z miejsca.

Siła tarcia na całe szczęście nie zmienia się wraz z ze zmianą prędkości różnej od zera (to już jest wyższa fizyka o której można usłyszeć dopiero w gimnazjum ;) więc różnica prędkości pomiędzy bierznią a samolotem nie wpływa w jakikolwiek sposób na prędkość samolotu względem powietrza. A ponieważ samolot przyspiesza wykożystując siłę ciągu, czyli "odpycha się od powietrza" to nie ma najmniejszych przeszkód by wystartował.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle męczę sie z kiblem- mam wrazenie ze brak mi ciągle jednego przedmiotu którego nigdzie nie mogę znaleźć :mur:

edit:

czy z wentylatorem coś da się zrobić?

Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z wentylatorem coś da się zrobić?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Da sie, ale uzywa sie go na samym koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedł ktoś trzeci pokój?? (chodzi o ten garaż)

No ja przeszedłem wszystkie więc jak masz jakis problem

to pisz a pomoge ;]

ale tak swoja drogą to zadnego garażu to tam nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem w kiblu.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zdobyłem zielony pojemniczek, puszczam banki i nie wiem co dalej z tym zrobić. Posiadam jeszcze rolkę, śrubokręt, coś dziwnego co wygląda jak packa, sprężynę,taśmę i mydło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...