Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

A tu test(jeślij ktoś jeszcze nie widział :P ) i porównanie z GT wersją GTX 256, oraz 1800XL i XT... I kolejny test pokazujący że 1800xl przegrywa i to nawet z GT wersją....( to samo XT z GTX ), w niektórych testach nawet sporo... Ja ktoś chce kupić 1800xl, który jest droższy u nas od 7800GT to ja bym się na jego miejscu 10 razy zastanowił, bo w obecnej sytuacji ( przynajmniej na dzień dzisiejszy ) produkt nvidi jest poprostu wydajniejszy, tańszy i "stabilniejszy"(chodzi o te problemy, które min. Wy piszecie).

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu test(jeślij ktoś jeszcze nie widział :P ) i porównanie z GT wersją GTX 256, oraz 1800XL i XT... I kolejny test pokazujący że 1800xl przegrywa i to nawet z GT wersją....( to samo XT z GTX ), w niektórych testach nawet sporo... Ja ktoś chce kupić 1800xl, który jest droższy u nas od 7800GT to ja bym się na jego miejscu 10 razy zastanowił, bo w obecnej sytuacji ( przynajmniej na dzień dzisiejszy ) produkt nvidi jest poprostu wydajniejszy, tańszy i "stabilniejszy"(chodzi o te problemy, które min. Wy piszecie).

 

pozdro.

Te testy nie przekonują mnie.

Miałem okazję dzisiaj porównać 7800GT i X1800XL.

Pograłem sobie w rozdzielczości 1280x1024 na max detalach i gra wydawała mi się płynniejsza na X1800XL.

Miałem okazję sprawdzić avivo: obraz był lepszy na X1800XL (film to "Szybcy i wściekli").

 

Confing na którym grałem:

Operton146@ 300x10 1.7V

DFI LanParty nF4 UltraD

2x1GB Crucial Ballistix 245 2,5-3-3-8 1T 3.1V

7800GT/X1800XL

WD Caviar 160GB SATAII NCQ

Tagan 480W

WC: Prison ProV2 + EHEIM 1250 + Freezer 4x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku

Wyskakujesz tu z testami nie majac karty na tzw."stole" i psujesz zabawę ;-).Z tego co czytałem to na temat OC X1800XL jest wiele teorii .Częściowo potwierdza sie to że na cat.5,11 wyniki OC są słabsze(ale gierki lepiej biegają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku

Wyskakujesz tu z testami nie majac karty na tzw."stole" i psujesz zabawę ;-).Z tego co czytałem to na temat OC X1800XL jest wiele teorii .Częściowo potwierdza sie to że na cat.5,11 wyniki OC są słabsze(ale gierki lepiej biegają)

hehehe no nie mam ale jak będę zmieniał "bebechy"... to będzie dylemat :P Chyba te testy sa nieprawdziwe ? :| skoro w kolejnych serwisach taka sama mniej więcej wydajność.... A czym mam się kierować przed kupnem jak nie testami ? :|

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze trzeba sie kierowac testami po to one sa, tyle ze z 7800GT wersji GTX nie zrobisz no chyba ze da sie juz odblokowac 4 potoki i tego nie wiem, a z dobrej 1800xl da sie podkrecic do 1800xt wiec jak dla mnie nie ma wyboru.

 

moj egzemplarz jak juz pisalem biega na standardowym chlodzneiu 690/720 a to o 65MHz wiecej niz XT

dla rdzenia i 30MHze mniej dla pamieci, wiec spokojnie moge stwierdzic ze mam karte wydajna jak XT.

Rozumiem ze trafil mi sie dobry model do OC, dlatego na 100% obecnie nie zamienil bym sie na 7800GT

 

 

wczoraj mialem troche czasu i zmienilem nazwe pliku startowego feara na strach.exe ;) i zrobilem test w 1600x1200 (zdecydowana poprawa)

 

procek puszczony 280x9 (2.5GHz) X1800xl - 690/720 ATi AI disabled

 

1600x1200 2xAA 16xAnizo (high Quality) w grze wszystko na max oprocz Soft Shadows ktore wylaczylem

 

Min-31 Avg-47 Max-108

0% - 44% - 56%

 

Pokaz mi 7800Gt ktory ma takie wyniki ;)

W takich ustawieniach wlasnie gram i jest rewelacyjnie plynnie

 

 

a tutaj moj potworek :

Dołączona grafika

 

i naklejka (na zoomie mozna z niej przeczytac)

Dołączona grafika

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że w Twoim przypadku nikt by sie na 7800GT nie zamienił ;) Ale nie wszystkim tak dobrze pójdą zegary... A bez o/c przegrywa radek. Chociaż nie wiem jak z o/c GT :). Sum sumarum miałeś szczęście :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien walki 2...

dziwy panie, dziwy. podniesienie taktowania pamieci o 1MHz w ccc - zwiech. w atioc - mem 700MHz@2,1V bez wiekszego problemu. rdzen - 575MHz na 1,25V ok, ale podniesienie o pare MHz i nawet o 0,25V - arty i zwiech. nfs:mw odpalil sie na 700/700...no ale po chwili zwiech :) no wlasnie, czy to musi robic od razu zwiech i twardy restart? przymierzam sie do zalozenia zalmana vf700 bo po pierwszej przymiarce i z tego co wyczytalem to pasuje idealnie. zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC 7800GT jest nienajgorzej, zważywszy na fakt, iż kręcenie odbywa się bez podnoszenia napięcia. U mnie Stabilnie jest 485/1200 na oryginalnym coolerku. Aha, napięcie na rdzeniu GT(X), też można podnieść, ale wiąże się to z przeróbką w biosie i wgraniem zmodyfikowanego biosu. Sam chyba trochę pokombinuję jak już kupię silencera.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien walki 2...

dziwy panie, dziwy. podniesienie taktowania pamieci o 1MHz w ccc - zwiech. w atioc - mem 700MHz@2,1V bez wiekszego problemu. rdzen - 575MHz na 1,25V ok, ale podniesienie o pare MHz i nawet o 0,25V - arty i zwiech. nfs:mw odpalil sie na 700/700...no ale po chwili zwiech :) no wlasnie, czy to musi robic od razu zwiech i twardy restart? przymierzam sie do zalozenia zalmana vf700 bo po pierwszej przymiarce i z tego co wyczytalem to pasuje idealnie. zobaczymy....

tez myslalem nad montazem zalmana ale wtedy pozostaje problem chlodzenia pamieci, dlatego czekam na silencera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien walki 2...

dziwy panie, dziwy. podniesienie taktowania pamieci o 1MHz w ccc - zwiech. w atioc - mem 700MHz@2,1V bez wiekszego problemu. rdzen - 575MHz na 1,25V ok, ale podniesienie o pare MHz i nawet o 0,25V - arty i zwiech. nfs:mw odpalil sie na 700/700...no ale po chwili zwiech :) no wlasnie, czy to musi robic od razu zwiech i twardy restart? przymierzam sie do zalozenia zalmana vf700 bo po pierwszej przymiarce i z tego co wyczytalem to pasuje idealnie. zobaczymy....

Właśnie na 5,11 odchodzą takie głupoty.Coś skubańcy pewnie zaszyli w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...patrząc na cenę tego GTXa sądzę, iż X1800XT 512MB będzie kosztował ok. 2700PLN !!!!!!!!!

Kurzcze, według mnie są to strasznie przesadzone ceny.

Na wyspach od jakiegoś czasu X1800XT 512MB kosztuje 565 Euro więc cena w polsce raczej nie będzie taka straszna. 565*4=2260zł :wink: W polsce powinien do 2300-2400 góra dojśc więc cenowo 7800GTX bije na głowe (735-780 Euro)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyspach od jakiegoś czasu X1800XT 512MB kosztuje 565 Euro więc cena w polsce raczej nie będzie taka straszna. 565*4=2260zł :wink: W polsce powinien do 2300-2400 góra dojśc więc cenowo 7800GTX bije na głowe (735-780 Euro)!

Pomijajac obliczenia to czy na wyspach(nie calych) waluta nie jest funt brytyjski?

 

A co do ceny to obecnie x1800XL kosztuje ~1600zl. to pewnie x1800XT 256MB bedzie kosztowal ~2000zl. a za 512MB wersje moze beda chcieli 2500zl. moze troche mniej moze wiecej. Jednak nadal dla niektorych taka kwota jest bardzo duza i skladaja calego kompa za mniej ;).

Plus ze moze ceny starszych modeli stanieja bo jak narazie ceny serii r4x0 sa za wskokie, szczegolnie ceny x800/850XT ktore spotrafia kosztowac tyle co GF7800GT a nawet wiecej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.overclockers.ru/cgi-bin/files/download.cgi?file=703&filename=overclocker-x1k.rar

na tym progsie wszystko OK .Zatwierdza sie co prawda w 2D ale działa.Odpiszcie jak u was .Jak na razie GPU 1,25Vol(650MHz). a ram 1,9 vol. (700 mhz)

Overclocker dedykowany dla serii X1000 POLECAM

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila do arctic-colling company do oddzialu w europie i stanach z zapytaniem kiedy bedzie arctic silencer dla kart X1800 i dostalem takie odpowiedzi:

 

Europa : Yes, in 2 months !

 

US : Dear Jordi

we are currently working on a cooler for this card. Market time possibly December.

Best is to check our website www.arctic-cooling.com nearer the time to keep informed.

 

thank you for your interest in Arctic Cooling

Best regards

ARCTIC COOLING

Customer Support

 

 

Czyli do konca roku powinny byc na ryknku :P

 

 

 

I jeszcze z innej beczki : - porownanie X1800XT crossfire do 7800GTX SLI (dla tych co maja problem z przetlumaczeniem powiem w skrocie ze 2x x1800XT crossfire na nowym chipsecie plyty gl rd580, wygrywa we wszystkich testach, w porownaniu do 2x7800gtx SLI, ba pisza ze porownujac pojedyncze karty

ale juz X1800xt umieszczona na nowym chipsecie tez wygrywa z 7800GTX. Oczywiscie z 7800GTX 512 nie ma szans ale jak ATI twierdzi X1800Xt 512 nie jest karta do porownania z 7800GTX 512 bo to zupelnie przepasc cenowa miedzy tymi kartami, i ma racje. Ati planuje wypuscic X1800XT 512 Platinum Edition kotre bedzie konkurowalo z 7800GTX 512 i pewnie bedzie szybsze - bo tak jest zawsze, ze pote NV wypusci cos nowego i bedzie szybsz potem ATI i tak w kolko)

 

 

Performance: X1800XT Crossfire vs. nVidia 7800GTX SLI

 

We were pretty excited as we ran a head-to-head of ATI X1800XT Crossfire (5.11 Drivers) on the ATI RD580 Dual x16 to nVidia 7800GTX SLI (81.87 drivers) on the Asus A8N32-SLI Deluxe Dual x16. This is, after all, the comparison everyone would like to make if all the parts were available. Unfortunately ATI asked us not to publish specific benchmarks since RD580 and Crossfire x1800XT have not been officially released and there may be more changes before the products launch. However, we will talk about relative performance after detailing the setup and some new findings.

 

ATI was roundly criticized for the inability of X850XT Crossfire to run at resolutions above 1600x1200, even though most end-users are not actually able to run at higher resolutions with today's most common 19" and 20" flat-panel displays. We confirmed that the new compositor chips used in X1800XT Crossfire do indeed run fine in Crossfire mode at 2048x1536. ATI tells us there is no limitation in the X1800XT compositor that would prevent even higher resolutions from working as they should.

 

While the exact performance results achieved comparing X1800XT Crossfire with 7800GTX SLI can not yet be published, we can tell you we benchmarked with F.E.A.R., Quake 4, Splinter Cell - Chaos Theory, Doom 3, Far Cry, and 3DMark05 at 1600x1200 resolution with 4X AA and 8X AF enabled. ATI X1800XT Crossfire won every benchmark over nVidia 7800GTX SLI in these tests.

 

We also ran standard scores (1024x768) for Aquamark 3, 3Dmark03, and 3Dmark05. Once again Crossfire X1800XT outperformed nVidia 7800GTX SLI in every benchmark.

 

We then ran all the same tests in single video mode, comparing a single X1800XT on the ATI RD480 to a single 7800GTX on the Asus A8N32-SLI. Benchmarks were run under the same conditions as Crossfire/SLI - 1600x1200/4xAA/8xAF in games and "standard" scores in 3Dmarks and Aquamark 3. Once again the ATI X1800XT on the RD580 was the winner in every benchmark. It is clear the new 5.11 drivers do make a difference in Open GL games like Quake 4 and Doom 3. Even more exciting, the RD580/X1800XT Crossfire will be a potent graphics combination.

 

There is no doubt that the nVidia 7800GTX 512MB, which everyone expected would launch 2 days ago as a 7800GTX Ultra, would likely win a head-to-head performance test as single or SLI when compared with the single X1800XT or Crossfire. However, ATI clearly believes the competitor for X1800XT is the $499 7800GTX and not the $700 7800GTX 512MB. ATI was quite clear they will be introducing a "PE version" of X1800XT to compete with 7800GTX 512.

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze z innej beczki : - porownanie X1800XT crossfire do 7800GTX SLI ...

test ananda nie poparty zadnymi konkretami czyt.screenami (bo nie mogli), zreszta trudno, aby xt cf nie byl szybszy od gtx sli, jezeli pojedyncza karta jest szybsza. wersja xtpe to tez "gdybanie" ananda. jest jeden istotny fakt - sli mozesz sobie zlozyc chocby jutro, a cs? o dostepnosci xt nie wspomne, a wersji kart master to juz w ogole. osobiscie tez uwazam, ze cs wiele jeszcze brakuje, aby mozna bylo je porownywac z sli, tak pod wzgledem kompatybilnosci, jak i elastycznosci samego rozwiazania.

 

btw: ja x1800xl podziekowalem - nie mam ani czasu, ani cierpliwosci walczyc z "tym". wole sie pobawic swoimi gtx'ami na ktorych wyladowaly vmody - 550/700 on air ;)

 

jescze odnosnie "przepasci cenowej" - gtx mozna dostac za 450$, xt teoretycznie za 600$, gtx512 od reki za 700$. jestem pewien, ze zanim faktycznie xt pojawi sie w takich ilosciach na rynku jak obecnie gtx512 to jego cena bedzie max50$ nizsza. aby mozna bylo porownywac xt do zwyklego gtx to wlasnie tak powinna wygladac roznica cenowa - max 50$, a nie 100-150$. smieszna jest ta polityka ati....

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostepnosc X1800xt jest niska ale to nie problem bo w koncu bedzie normalna i bedzie ok.

jak pisalem, xt nie ma szans z taka cena - max 50$ wiecej od gtx oraz jego poziom dostepnosci, wtedy mozna mowic o jego konkurencyjnosci

 

A co do X1800xl - masz pecha ;), bo jak widze poprzedni post racucha to juz mu biega 650 / 700

na H2O...na oryginalnym chlodzeniu, przy normalnym poziomie halasu nie ma szans. przeciez to ustrojstwo jak sie rozkreci jest glosniejsze od mojego sli. paranoja. a co do pecha, pozostaje cicha nadzieja, ze to jest tylko pech, a nie ogolna tendencja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej z Waszych teorii jest częśc prawdy.A co do X1800XL , myszkując wczoraj deko po necie można powiedzieć tak:

-progsy do OC udostepnione dla tzw. szerszego grona maja wiele błedow ,tylko nieliczni dostali pełnowartościowe narzędzia typu ATI Winclk 3,70 np. sampsa (jawna dyskryminacja)

-co do OC bywa różnie

Na razie cięzko stwierdzić jaki potencjał siedzi w R520 bez BIOS-ów,edytorow i itp. rzeczy(działajacych!)

Karta bez OC chula ,powiedzmy przecietnie dlatego dziwię sie że lenie w ATI daja ciala.Znowu trzeba czekać na niezawodnych "ruskich" a oni juz pracuja nad tematem.Co do chłodzenia to wiatrak huczy niemiłosiernie bez wody chyba nie robiłbym zadnych testów a tym bardziej w cokolwiek grał.

test w FEAR i innych warto looknąć

http://www.nordichardware.se/Recensioner/?skrivelse=377&page=13

7800GT dostaje baty ,szczegolnie z FSAA i AF,tylko w Q3 NV wypada dość dobrze.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę tego GTXa sądzę, iż X1800XT 512MB będzie kosztował ok. 2700PLN !!!!!!!!!

Kurzcze, według mnie są to strasznie przesadzone ceny.

A jednak moje przypuszczenia nie sprawdziły się: karta X1800XT 512MB kosztuje ok. 2300 PLN.

Ten jedyny raz cieszę się, że się pomyliłem !!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak moje przypuszczenia nie sprawdziły się: karta X1800XT 512MB kosztuje ok. 2300 PLN.

Ten jedyny raz cieszę się, że się pomyliłem !!! :rolleyes:

A nawet jeszcze taniej bo 2200 zł tutaj http://www.komsad.pl/sklep,740,16696336,61...n,252841,0.html :D BTW GF7800GTX 512MB kosztuje 2900 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak moje przypuszczenia nie sprawdziły się: karta X1800XT 512MB kosztuje ok. 2300 PLN.

Ten jedyny raz cieszę się, że się pomyliłem !!! :rolleyes:

Czyli wszystko dokładnie jak myślałem. Z Euro na PLN. Na szczęście w polsce wszystko kosztuje tak samo jak w reszcie europy mniej więcej(tzn dobrze że nie drożej). Szkoda tylko że zarobki nie są takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wczesniejsze posty jest duzo moich testow i FEAR tez jest

No ale nie zauważyłem testów przy o/c z takimi parametrami, bo mówiłeś żebym Ci 7800GT znalazł co robi tyle:

 

1600x1200 2xAA 16xAnizo (high Quality) w grze wszystko na max oprocz Soft Shadows ktore wylaczylem

 

Min-31 Avg-47 Max-108

A blue u siebie nie włączy 16x12 bo max może na swoim monitorze 12x10. Wcześniej dałeś taki wynik:

 

1280x768 max (ss-on) 4xAA 16xAnizo Min-26 Avg-36 Max-81 (0%-51%-49%)

Rozumiem, że tu pomyłkę zroibłeś i rozdzielczość to była 12x10 a nie 12x7 :> Blue zrobił taki sam test tyle, że z AAx2

 

1280x1024 aa2x , af16x wszystko właczone *MAX

min. 33fps

aver. 55fps

max. 108fps

 

1280x1024 aa2x , af16 bez ss reszta maks

min. 32fps

aver. 54fps

max. 105fps

Przydałoby się zrobić w takich samych rozdziałkach i ustawieniach... Ale widać, że prawie identyczne wyniki. Co prawda na 7800xx nie działa ss razem z AA, tzn tak piszą sam nie wiem bo nie mam :>

 

P.S. blue chyba się nie obrazisz, że zacytowałem Twoje wyniki z tematu o 7800gt ;)

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli porównanie jest miarodajne... Wynika z tego, że na GT blue ma nawet więcej fpsów... tyle, że on miał aax2. Co Ty na to Jordi :D ?

 

PS. piszę z uczelni wbiłem się do kogoś na laborki ;]]]

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli porównanie jest miarodajne... Wynika z tego, że na GT blue ma nawet więcej fpsów... tyle, że on miał aax2. Co Ty na to Jordi :D ?

nie. nie jest miarodajne. przynajmniej jezeli chodzi o ss. po jego wlaczeniu spadk framerate jest znaczny oraz widac dzialanie samego efektu, tzn jest ss i fsaa. aby wlaczyc ss z fsaa nalezy w opcjach wyl. fsaa i zalaczyc ss, nastepnie wlaczyc test. i wyjsc z niego. wejsc w opcje ponownie i przy zalaczonycm ss wlaczyc fsaa na dowolony poziom i ponownie zrobic juz pelen test z dzialajacym ss i fsaa. u mnie w ten sposob to dzialalo, tak na ati jak i na nv.

a tak wyglada ss bez fsaa

Dołączona grafika

 

a tak wyglada ss z fsaa

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. rozumiem Sulaco, ale myślisz że Jordi właśnie tak zrobił ? :blink: Wydaje mi się, że nie.. i był tak samo test przeprowadzony jak w przypadku blue :> Jedynie mogą teraz zrobić z ss... ale wydaje mi się, że wyniki będą podobne ( w sensie ati vs. nv ).

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...