Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

@Jordi23

Płaciłeś kartą, jaki był całkowity koszt razem z przesyłką? Ile czekałeś na paczkę?

 

@Racuch

Gdzie kupiłeś swojego cudaka?

 

Jestem na rozstaju dróg: 7800GT, czy X1800XL? Sic!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jestem na rozstaju dróg: 7800GT, czy X1800XL? Sic!

W polsce GF7800GT można juz kupić nówkę za 1440 zł a X1800XL za 1650 zł - więc przy takim potencjale OC imho warto kupić X1800XL - nawet się nie zastanawiać no chyba że dla kogoś 1440 zł to już absolutnie szczyt ile może wydać kasy na GPU... a jak ktoś ma możliwość kupienia jeszcze taniej (zagranica itp.) to jeszcze lepiej :-)

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL brać trzeba puki jest i tak dobrze się kręci :) GT jest gorszy pomimo 20potoków... w sumie to ja mogę sprowadzić karty ale to na gg się kieruj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1800XL za 1650 zł? Gdzie jest w takiej cenie? Panowie proszę o jakieś rozsądne namiary, co by kolega nie musiał przepłacać... ;)

A proszę cię bardzo http://www.komsad.pl/ a dokładnie http://www.komsad.pl/sklep,740,16409206,59...n,250029,0.html

 

Sklep sprawdzony sam kupiłem tam już 3 karty - GF7800GT ,GF7800GTX i Radeon X1800XL szybko i bezproblemowo :-) ale przedewszystkim ceny są "normalne" w porównaniu do innych sklepów :wink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp. to jest juz normalnie. Stery dołaczone na CD można wywalić przez okno.W Q4 ciemnica,zły odczyt temp. qulawo i tragicznie ale już lecę na hotfix_xp-2k_dd_ccc_027483 i problemy zniknęły.

LostCoast w AAx4 ,anizo 16x i HDR Full wyglada przepięknie a w kosciele grafa poprostu wymieka na całego FEAR i Q4 to betka.Zapinke homemade juz zrobiłem i zabiore sie zaraz za zakładanie bloczka.

Napisz, jakie masz pamięci. Na ile się kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racuch - gratuluje karciochy !!!!! hehe to na tweaku jest nas juz dwoje :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Nie moge doczekac sie twoich wyniow na wodzie - czuje ze bedzie masakra :P

 

Co do temperatury to tez o tym pisalem, ze oryginalne sterowniki tak okropnie zawyzaja temperature ze nie da sie pracowac, w idle na grafie jest 60 stp :blink: , wiec racuch potwierdzil moja wczesniejsza opinie.

 

Co do mojego zakupu to ja to kupowalem tak. W stanach byl mol kumpel i mial wlasnie wracac do kraju, kupilem karte przez internet w sklepie newegg, podalem adres dostarczenia do mojego kolegi w US, on ja odebral i przywiozl do polski (bo wracal jak pisalem) , wiec nie placilem za przesylke, ale z tego co sie orientuje przesylka do europy kosztuje ok 30$.

 

Co do wymiany GTX na Xl - jak dla mnie nie ma sensu zreszta bardzo trafnie (jak zwykle) ujal to drakk

 

Aha wczoraj zainstalowalem sobie wreszcie patcha do F.E.A.R 'a 1.01 i w moim przypadku jest widoczny wzrost wydajnosci

 

1024x768 max (ss-on) 4xAA 16xAnizo - Min-31 Avg-48 Max-100 (0%-31%-69%)

1280x768 max (ss-on) 4xAA 16xAnizo Min-26 Avg-36 Max-81 (0%-51%-49%)

1600x1200 max (ss-on) 4xAA 16xAnizo Min-19 Avg-29 Max-49 (33%-28%-39%)

generalnie mocno wzroslo min fps a to jest najwazniejsz

 

 

Demo w grze to jedno, granie to drugie w Fear zeby grac bez problemu ze nie mam zadnych scinek ponizej 30fps nawet podczas max zametu to 1280x960 2xAA 16xAnizo (high quality), wszystko na max w ustawieniach tylko SS jest na off, generalnie te soft shadows w fearze wygladaja okropnie (nie to co w SPCT) a do tego blokuja AA wiec nie ma nad czym dyskutowac i to wylaczyc

 

 

 

coraz bardziej jestem zadowoolony z mojej graficzki :P

 

 

rxq - nie martw sie tak ze pamieci beda ci sie slabo krecic bo nie beda :P, 700MHz uzyskasz z palcem w d...

mowie Ci to i narazie wssystkie Xl ma pamieci 1.4ns, Z czytania zachodnich forow gdzie ludzi pisza o ich x1800xl wynika jednka kwestia ze narazie jedynym problemem OC jest slabe chlodzenie oryginalne/referencyjne kart, to poprostu je ogranicza - choc i tak jest super moje 670/720 naprawde jest konkretne.

Userzy majacy wodne chlodzenie uzyskuja rdzen w okolicach 800MHz pamieci w przedziale 750-800

dlatego nie moge doczekac sie wynikow naszego kolegi Racucha

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23,mam do Ciebie małe pytanko.Czy robiłeś reinstalke windozy ? pytam bo mam zenujące wyniki w 3DM2K5 (na poziomie 6500 bez OC i 7080 z OC 640/1400)b.mały przyrost z OC reszta flakow to proc puszczony na 2,8GHz hmmm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23,mam do Ciebie małe pytanko.Czy robiłeś reinstalke windozy ? pytam bo mam zenujące wyniki w 3DM2K5 (na poziomie 6500 bez OC i 7080 z OC 640/1400)b.mały przyrost z OC reszta flakow to proc puszczony na 2,8GHz hmmm??

 

hehe widze ze juz masz 640 /700 - hehe tak jak mowilem kazdy xl tak pojdzie minimum :)

 

Co do wynikow, to rzeczywiscie male, generalnie po reinstalacji windozy wzrosly mi wyniki ale nie tak drastycznie, albo inaczej przed reinstalkla mialem duzo wyzsze wyniki niz ty teraz. Sproboj przeinstalowac sterowniki do chipsetu plyty glownej. Zobacz mze masz wlaczone AA czy Anizo ???? Ciezko mi powiedziec.

Albo masz poprostu taki balagan w windzie ze wymaga on reinstalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi, widać, że masz ładnego potwora! :) Jeśli wyniki o/c u Racucha się potwierdzą (a z tego co Ty piszesz oraz mojego przeglądanie zach. stronek, to na 99% tak) to nie ma się nad czym zastanawiać tylko robić upgrade trupa ;)

 

A co do FEAR'a- tutaj nawet przy takiej vga 1GB ramu daje o sobie znać... masz 256vramu na vga, a to jest za mało dla tekstur na high w tej spieprzonej gierce. Dokup 1GB i będziesz mieć masełko ;)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi, widać, że masz ładnego potwora! :) Jeśli wyniki o/c u Racucha się potwierdzą (a z tego co Ty piszesz oraz mojego przeglądanie zach. stronek, to na 99% tak) to nie ma się nad czym zastanawiać tylko robić upgrade trupa ;)

 

no jasne, ja po przesiadce z x800xtpe dostalem takiego boostera, jak bym wsadzil garreta (draak wiesz o co chdzi ;) ) do silnika wolno ssacego :P, POLECAM :)

 

a co do FEARA to rzeczywiscie ramu by sie przydalo, choc obecnie gram sobie w 1280x960 2xAA 16xAnizo (high quality) wszystko na max oprocz SS i jest miodzio .

 

Na wiecej ramu niestety kasiorki narazie brak na taki upgrade, bo jestem na etapie upgradowania mojego bolidu ;) narazie ponizej 9sek 0-100, a ma byc jeszcze szybciej a to kosztuje :)

 

pozdrowka

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jordi- no to powodzenia w tunnigu 4 kółek. Ja idę na razie w lans& bauns ;) Sorr za o/t.

 

hehe no lans&bauns tez sie robi ;) - 400W realnej mocy niskich tonow siedzi w bagazniku ;), w srodku osobno srednie i wysokie itp itd, lansik tez sie robi, wloty spojlerki feleczki ;P jak skoncze moj projekt to pokaze fotki ;)

tez przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem było obsadzenie radka w dolnym PCIeX i konflikt (chyba) z Audigi2ZS.Niestety musiałem przeprosić oryginalnego wicherka z DFI bo ciecie i tak pocietego zalmana mijało sie z celem(przeszkadza radiator w "bloku zasilania" radosława.Wstepne testy 3DM2K5

-bez OC(default) 7330pkt.

-z OC (650/1400) 8900pkt.

Dołączona grafika

Nastepne testy "na wodzie"

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem było obsadzenie radka w dolnym PCIeX i konflikt (chyba) z Audigi2ZS.Niestety musiałem przeprosić oryginalnego wicherka z DFI bo ciecie i tak pocietego zalmana mijało sie z celem(przeszkadza radiator w "bloku zasilania" radosława.Wstepne testy 3DM2K5

-bez OC(default) 7330pkt.

-z OC (650/1400) 8900pkt.

Dołączona grafika

Nastepne testy "na wodzie"

no i rewelacja hehe widze ze podales screena z testu marka 2001 ;), no ja mam 30.000 ale ze wzgledu na proca, 2001 juz wogole przy obecnych grafikach jest zalezyny tylko od proca,

 

a wynik marka 2005 - 8900 rewelacja, wyniczek do wysrubowania ja doszedlem do 9060 :)

 

pozdrowka i czekamy na wode :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uchh GRR $%^$#&$& a juz mialem miec ta karte 2 dni temu ... ale kupilem od kolesia na ebay za 340 dolarow (przez brata w usa) ale koles napisal do brata ze hmm no nie ma juz tych kart ... (wiec po co je wystawia) i ze zeka na nastepna dostawe .... i poczekam tydzien, pisal tez ze cena moze wzrosnac bo ceny ida w gore .... wiec poczekam jezeli nie wzrosnie zbynio to kupie a jak nie to poczekam na sapphira :D tylko mnie zastanawia ... jakos w usa malo tych kart sapphira jest evga x costam .... malo znane firmy ...

Jordi mam pytanie jaka zasilka do tego zastanawiam sie nad nowym modecomem 400 wat albo qtec czy tez sea sonic ...no moze jakis ew cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71231827

no nie mam zbyt duzo kasy płyta dfi nf 4 proca krecil nie bede ... predzej poczekam az stanieja x2 i dokupie

 

no i co z tymi sterami ??? omegi instalowac czy jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uchh GRR $%^$#&$& a juz mialem miec ta karte 2 dni temu ... ale kupilem od kolesia na ebay za 340 dolarow (przez brata w usa) ale koles napisal do brata ze hmm no nie ma juz tych kart ... (wiec po co je wystawia) i ze zeka na nastepna dostawe .... i poczekam tydzien, pisal tez ze cena moze wzrosnac bo ceny ida w gore .... wiec poczekam jezeli nie wzrosnie zbynio to kupie a jak nie to poczekam na sapphira :D tylko mnie zastanawia ... jakos w usa malo tych kart sapphira jest evga x costam .... malo znane firmy ...

Jordi mam pytanie jaka zasilka do tego zastanawiam sie nad nowym modecomem 400 wat albo qtec czy tez sea sonic ...no moze jakis ew cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71231827

no nie mam zbyt duzo kasy płyta dfi nf 4 proca krecil nie bede ... predzej poczekam az stanieja x2 i dokupie

 

no i co z tymi sterami ??? omegi instalowac czy jak ???

 

co do zasilacza, mysle ze firmowy 400-450W powinien Ci starczyc, jak nie bedziesz extrealnie krecil proca, pamieci grafy itp

 

Sterowniki - jedyna obecnie mozliwosc to ati catalyst 5.10beta inne nie beda ci dzialaly bo nie maja wsparcia dla x1800, a jak maja to strasznie zawyzaja temperature grafiki i jest niestabilnie ja narazie jade na tych 5.10 beta i jest ok, ale czekam na nowe z utesknieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1800XL na GOLASA ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zrobiłem szybki tescik na OC i raczej rdzeń leci do 680MHz (bez OC pamięci)Temp jest o ok. 8C wyzsza niz w X800XL,w spoczynku 40C.(WC)

Poczekamy na panow z za wschodu bo jak widać nic nie da się połączyć w sąsiedztwie rdzenia.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jordi- u mnie też to zawsze jest wyłączone ;)

 

@ Racuch- na chłodzeniu wodnym (można wiedzieć jakim?) rdzeń bez o/c pamięci tylko 10MHz więcej niż u Jordiego na ori bzyczku?

 

@ Sulaco- jesteś na tropie kolejnej Twoim zdaniem afery z ati w roli głównej? Myślisz, że ati zaszyło jakieś ukryte optymalizacje (nawet jeśli to co w nich złego, jak renderowany obraz jest identyczny z tym na nv) w sterach pod kątem FEAR'a? Pokaż jakąś solidną podpórkę (linki) na poparcie tej tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sulaco- jesteś na tropie kolejnej Twoim zdaniem afery z ati w roli głównej? Myślisz, że ati zaszyło jakieś ukryte optymalizacje (nawet jeśli to co w nich złego, jak renderowany obraz jest identyczny z tym na nv) w sterach pod kątem FEAR'a? Pokaż jakąś solidną podpórkę (linki) na poparcie tej tezy.

Thursday, November 10 2005

Secret "unoptimization" in F.E.A.R. for ATI users?

Here's a neat trick that has just sprung up. Users of any R520 based video card can rename their "FEAR.exe" to "anythingelse.exe" will see a marked improvement in the area of 10-15%.

 

EDIT: I've just confirmed that this will work for R4XX based cards. Tested it on my X700 and X850XT PE and saw improvements in the average of ~10 fps.

wyglada na to, że to zdecydowanie więcej niż jakieś plotki. zresztą jak widać dzięki jakimś knyfom gra ma działać wolniej na kartach ATI a nie szybciej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...