Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

niestety to nie plotki. 

- stery sciagniete ze strony ati nie wykrywaly karty

- te z plytki mialy fatalna wydajnosc i BSODa w bf2

- brak mozliwosci oc; zaden soft tego nie wykrywa

- jakies dziwne znieksztalcenia obrazu, falowanie - dsub i bnc

- karta nie wykrywa monitora przez bnc, dopiero po ktoryms restarcie

- SM3.0, HDR i HDR+fsaa, nie dzialaja w zadnej gierce, ktora to wykorzystuje, przynajmniej w tych co sprawdzalem FarCry, AoE3, TotalOverdose, z prostego powodu - gra nie wykrywa karty

- dziwne zachowanie w fear; mimo, ze szybciej od 6600 to jednak wolniej jakos gra idzie

jezeli x1800 dziala podobnie to ja jednak jescze poczekam...trzeba czekac na stery i patche do gier...

1728079[/snapback]

Kurcze... a ja mocno się zastanawiałem nad kupnem tej karty na jakieś kilka miesięcy, zanim coś na r580 nie wyjdzie. Zwłaszcza, że komputronik dziś tj. w poniedziałek ma zniżki na te karty - 369 złotych. Ech... No cóż... chyba trza będzie wziąc się za portfel i kupić x800gto, co mi akurat teraz nie za bardzo pasuje (ach te wydatki), ale na x300se nie będę mógł za bardzo poszaleć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam karte juz mam i testuje, niestety tak jak pisalem testuje ja na komputerze w pracy : A64 3000+ (niepodkrecalny) 1Gb pamieci DDr 400 cl2.5 (zwykla)

plyta gigabyte GA-K8N Ultra SLI (srednia)

 

co do grafiki, to niestety mam z nia problemy :( ,

 

1. Tak jak pisal sulaco sterowniki sciagniete z strony ati catalysty 5.10 nie wykrywaja karty i dzialaja tylko te co bybly dostarczone do karty na plycie cd :blink:

 

2. Do tego karta grzeje sie jak po[ciach!]....... zobaczcie screen

Dołączona grafika

 

temperatura dochodzi do 90stp wlacza sie wiatrak schladza ja do 86 i tak w kolko i to w windowsie, narazie nie wlaczalem zadnej aplikacji 3D :blink:

 

ale moze to byc moja wina :), bo wczoraj rozebralem wiatrak od niej, chcac sprawdzic jakie sa pamieci sa to : samsungi 534 K4J553230G-BC14 czyli 1.4ns wedlug specyfikacji chodzace na 700MHz

 

to narazie tyle - jak cos stestuje z 3dmarkow to dam screeny, bo narazie 3dmark 2001 zawiesza sie a 3dmark 2003 nie chce sie uruchomic :) - poprostu masakra

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dalsze testy, zrobilem test 3DMarka 2003 - udalo sie :)

 

procek 3000+ 1gb ddr400

 

x1800 xl ustawiony standardowo 500/500

 

4xAA 8xAnizo ustawienia na max jakosci w sterach 1024x768

 

wynik 9158pts

 

Dołączona grafika

 

dla porownania wczoraj w domciu skrecilem swojego proca tez na 3000+ pamieci tez na 400 cl2.5 itp zeby bylo jak mam w pracy podobnie

ale mojego x800xt podkrecilem na maxa czyli 540 / 610

 

i w 3DMarku 2003 z 4xAA 8xAnizo 1024x768 i tez max jakosci mialem 7938pts

czyli 1220pts wiecej na kozysc x1800xl - nie podkreconego :)

 

stay tuned ...

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

temperatura dochodzi do 90stp wlacza sie wiatrak schladza ja do 86 i tak w kolko i to w windowsie, narazie nie wlaczalem zadnej aplikacji 3D  :blink:

...

1728479[/snapback]

Nie rozumiem jednego co to znaczy ze wiatrak wlacza sie po przekroczeniu danej temperatury :blink: Tzn. ze w tych 86stopniach karta jest chlodzona pasywnie :?

No faktycznie paskudna grzalka, a mam pytanko jak grzala sie Twoja stara karta?? :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nastepny test

3DMark 2003 1024 0xAA 0xAnizo max jakosci 1024 - czyli standardowy test

 

wynik 12957pts

 

 

Dołączona grafika

 

 

oczywiscie platforma jak pisalem zero podkrecalnosci, a w takich ustawieniach (0aa 0 anizo) procek i pamiec jest waskim gardlem

 

co do temperatury, to przedchwila rozkrecilem jeszce raz wiatrak i tak jak mi sie udalo poprawilem paste - ale i tak jest beznadziejnie, poasta jest bardzo twarda i nie mzona ja rowno rozlozyc dlatego slabe jest stykanie z radiatorem, w domu posmaruje to wszystko jeszcze raz arctic silverem i powinno juz byc ok

(niestety zepsulem to chlodzenie wczorajszym rozkreceniem radiatora, a nie mialem pasty w domu i takie sa skutki)

jednak to moje poprawienie ulozenia tej pasty przed chwila pomoglo tym ze jest 10stp mniej - czyli wiadomo juz ze winna jest ta oryginalna pasta ktora zepsulem :)

 

co do mojej poprzedniej karty X800xtpe (540/610) to mialem 42stp wiec roznica obecnie kolosalna 40stp :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj te stery -> 1728570[/snapback]

 

hej sulaco nie dziala linc tzn nie sterow pod tym co podales ???

 

ok juz znalazlem i sciagam - zobaczymy

 

aha jak macie jakies prosby i pytania to walcie, tutaj albo na GG postaram sie odpowiedziec

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc obrazu - czy tez masz jakies dziwne falowanie, po wyjscu z 3d? widac to glownie na pionowych czarnych liniach.

1728599[/snapback]

nie pod tym wzgledem jest wszystko ok, w pracy mam LCD belinea 101911 - 19"

obraz zyleta

 

 

jezeli chodzi o podkrecanie to narazie moge zrobic tylko to co daje overdrive z pakietu ATI czyli rdzen 575 pamiec 550 - pamiec juz podkrecilem na 550 zadnego problemu, rdzen cholera grzeje mi sie niemilosiernie, dlatego narazie nie prubuje

 

koncze instalowac stery co mi polecil sulaco i zobaczymy

 

 

no zeczywiscie pomoglo jezeli chodzi o wskazywanie temp obecnie jest :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 jestem ciekaw czemu zmieniłeś kartę ? :o w każdym temacie z grami pisałeś że Ci "wszystko śmiga" z AA, AF . po 60-80fps nawet w ds2. LOL. HDR'u jeszcze tylko brakowało Ci ? :lol: Teraz to Ci będzie śmigać nie ? :lol: :ploom:

 

sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

 

Po Twoich testach narazie, nic nie przemawia za kupnem tej karty względem konkurencji. Czekamy na więcej ;) Przede wszysktim gry.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku - nie bede komentowal, karte sprawilem sobie za niecale 400$ czyli ok 1200zl a swoja x800xtpe dzisiaj sprzedaje za 1400, dalej pytasz sie czemu?????

 

:ploom:

 

oto wynik 3DMarka 2005 - proc a64 3000+ 1gb ddr 400

x1800xl podkrecony do 550/550 - czyli marginalnie

 

0xAA 0xAnizo 1024x768

Dołączona grafika

 

 

a tutaj 4xAA 8xAnizo 1024x768

Dołączona grafika

 

 

 

dla porownania wcyoraj robilem testz na swojej X800xtpe podkreconie max zmalnie 540-610

 

i w 3dmarku 2005 4xAA 8xanizo mialem 5191

 

jest roznica tzm bardziej ze x1800xl podkreconz poprostu zalosnie malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto wynik 3DMarka 2005 - proc a64 3000+ 1gb ddr 400

1728801[/snapback]

i to mnie wlasnie tez martwi w nowych produktach ati :( brak detekcji SM3.0 i HDR przez obecny soft. jak dlugo tak bedzie i gdzie jest problem? czy w sterach, czy w aplikacjach, czy w dx9c. podejrzewam, ze wszedzie. caly rok ati sie pieprzy za przeproszeniem z tym produktem i nie mogli juz w miedzy czasie dzialac w tym kierunku? smieszne dla mnie i zalosne za razem. oczywiscie gratuluje zakupu Jordi23, tylko qrcze ten niesmak, ze cos sie ma i nie mozna tego calkowicie wykorzystac. :( no ja mam podobny "problem" tyle, ze na x1300 :) oby do r580 sie z tym uporali. oby...

btw: gdzies po sieci kraza jakies bety cat5.11 i 5.12, trzeba bedzie je namierzyc...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku - nie bede komentowal, karte sprawilem sobie za niecale 400$ czyli ok 1200zl a swoja x800xtpe  dzisiaj sprzedaje za 1400, dalej pytasz sie czemu?????

1728801[/snapback]

dolar stoi około 3.3 ;) więc ~1320 :P Ale nie ważne, jeżeli wyszedłeś na 0 to luz :> Jednak karta nadal mnie nie przekonuje... lepiej chyba wziąźć 78GT w chwili obecnej.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to mnie wlasnie tez martwi w nowych produktach ati :( brak detekcji SM3.0  i HDR przez obecny soft. jak dlugo tak bedzie i gdzie jest problem? czy w sterach, czy w aplikacjach, czy w dx9c. podejrzewam, ze wszedzie. caly rok ati sie pieprzy za przeproszeniem z tym produktem i nie mogli juz w miedzy czasie dzialac w tym kierunku? smieszne dla mnie i zalosne za razem. oczywiscie gratuluje zakupu Jordi23, tylko qrcze ten niesmak, ze cos sie ma i nie mozna tego calkowicie wykorzystac. :( no ja mam podobny "problem" tyle, ze na x1300 :) oby do r580 sie z tym uporali. oby...

btw: gdzies po sieci kraza jakies bety cat5.11 i 5.12, trzeba bedzie je namierzyc...

1728819[/snapback]

ta dla cziebie to wszystko ati jest smieszne i zalosne.

wg. mnie to wina sterów i tylko sterów. czeba poczkać na jakies oficjalne a nie belkotac ati to ati tamto. wiem ze ati spaprało troch ;) (mało powiedziane) ale trzeba byc obiektywnym i dac szanse nowemu produktowi (po co oni w ogole wypuszczali te r520)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze wykrywa 3.0 :

:) osobiscie 3dm05 nie sprawdzalem. no to dawaj testy z gierek. w earth 2160 sm3.0 powinien tez dzialac - swego czasu dali jakas latke. no ale dwaj fear, cod2 i inne sprzetowe killery :)

 

ta dla cziebie to wszystko ati jest smieszne i zalosne.

a jak inaczej opisac to co ati wyrabia? np. zeby nie mozna bylo sciagnac oficjalnych sterow do nowych ukladow? daj spokoj...to jest zalosne...

 

wg. mnie to wina sterów i tylko sterów.

do Far Cry jest potrzena latka, tak wiec to nie jest tylko kwestia sterow...

 

czeba poczkać na jakies oficjalne a nie belkotac ati to ati tamto.

tylko wiesz, tak czekac to mozna...

 

wiem ze ati spaprało troch ;) (mało powiedziane) ale trzeba byc obiektywnym i dac szanse nowemu produktowi (po co oni w ogole wypuszczali te r520)

no to tez obiektywnie pisze. siedziw w kompie x1300pro i sa z nim problemy. to co mam pisac i udawac, ze jest ekstra, swietnie itd? badzmy powazni... Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedzialem ze nie trzeba bedzie dlugo czekac :

 

prosze bardzo oto on : program do podkrecanie kart serii X1000

 

http://www.techpowerup.com/downloads/89

 

 

Dołączona grafika

 

 

juz sprawdzilem dziala, ale jest lepszy bajer : tym programem moge regulowac sobie napiecie dla rdzenia i pamieci i obroty wiatraczka :lol: :lol:

 

REWELACJA

 

zaraz zdam relacje do ilu dojechalem, n tym moim gownianym chlodzeniu i zasilaczu 400W feela (jaki mam w pracy) :sad:

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhehe, o tym samym pomyslalem, z pokoju jordi`ego wydobywa sie charakterystyczny swad spalonego krzemu :D

 

Spoko, zartowalem, na pewno kolega zemdlal jak zobaczyl na jakich zegarach potrafi biegac karta B)

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co udalo mi sie narazie uzyskac dzieki temu programikowi do podkrecania :

 

3DMark 2003 1024x768 4xAA 8xAnizo max jakosc

 

x1800xl podkrecona do 600MHz rdzen 700MHz pamiec - leciutko podniesione napiecie o 0.1v dla rdzenia i 0.05v dla pamieci

 

11 604 pts

 

mysle ze w domu na moim sprzeciuku dojde do takiego wyniku

ze z 4xAA i 8xAnizo na x1800 bede mial tyle samo pkt co na x800xtpe z 0xAA 0x Anizo :P

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu na skrinie w Antialiasing pisze "none" a w anzio "4" ? :blink:

 

Widzę, że na wcześniejszych skrinach o samo jest :P więc pewnie wina marka. A może w sterach wymuszałeś :P

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...