Skocz do zawartości
nrl

Wolfenstein (2009)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o popularność MP w wersji PC to na obecną chwilę statystyki są następujące; 14,5tys zarejestrowanych kont i średnio 600 graczy na serwerach.

 

http://www.wolfenstein.com/stats/pc

 

Na konsolach jest nieco lepiej i gorzej.

 

http://www.wolfenstein.com/stats/xbox

 

Na ps3 wyraźnie najsłabsze zainteresowanie grą w sieci (a przecież granie przez psn jest bezpłatne)

http://www.wolfenstein.com/stats/ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w Zamku i Zeppelinie, grafika w SP jest 4x ładniejsza niż w MP co też świadczy o podziale projektów, a engine gry to fakt jest stary i wg mnie nie najlepszy szczególnie do MP ale Raven wycisnęło z niego chyba ostatnie możliwości.

W sumie szkoda że Raven do tworzenia Wolfa nie wykorzystał UE3 tak jak w Singularity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to grafika zmienia sie w raz z postepem gry?  :blink:  

A kiedy napisałem, że chodzi mi o grafikę? Chodzi mi o gameplay, biega w koło mnie jakiś niepotrzebny balast, misja "podłóż dynamit", wskaźnik granatów, itp... Myślałem, że jak z bólem przeszedłem nudne CoD2, to mam to już za sobą.

 

Od Wolfa wymagam Wolfa, niczego więcej. Po dynamicznym intrze spodziewałem się gry na poziomie RTCW. Po 5 minutach gry znalazłem ukojenie. Taka opcja w menu. Wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Wolfa wymagam Wolfa, niczego więcej. Po dynamicznym intrze spodziewałem się gry na poziomie RTCW. Po 5 minutach gry znalazłem ukojenie. Taka opcja w menu. Wyjście.

Wystarczyło po prostu dłużej pograć, jakbym tak oceniał filmy to 50% które widziałem bym nie obejrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończna, pojawiły się napisy końcowe po ponad 9h grania (3 poziom trudności z 4). To jedna z niewielu gier, którą przeszedłem w ciągu 2 lat i nie straciłem cierpliwości ani na chwilę podczas rozgrywki. Z pewnością wrócę do niej jeszcze, bo to kawał porządnej strzelanki.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Przed misiją Zeppelin, na mapie miałem zaznaczoną osobę, która daje misję, lecz tam nie poszedłem. Co to za misja? Czy wam też dawano ulepszenia 'na kredyt'? Kupowałem do MP43 i wzmocnienia Woalu i miałem 2500$ na minusie. Po chwili kupiłem ulepszenie do panzerfausta i o dziwo byłem przed kupnem na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, grałem sobie normalnie, przeszedłem z pół gry, a teraz nie moge uruchomić gry na pełen ekran tylko ciągle w okienku. W opcjach gdy ustawie na pełen ekran to samo przeskakuje na w oknie i w miejscu odświeżania jest pusto nic nie pisze. Zainstalowanie patcha nic nie dało. Jak chce dać ustawienia domyślne to mi sie wywala gra.

 

Mój komp:

Win 7 RC1 64bit

GF 9600GT

3x1GB ramu

Athlon X2 3600+

 

EDIT:W tryb wideo mam wpisane xundefined

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, grałem sobie normalnie, przeszedłem z pół gry, a teraz nie moge uruchomić gry na pełen ekran tylko ciągle w okienku. W opcjach gdy ustawie na pełen ekran to samo przeskakuje na w oknie i w miejscu odświeżania jest pusto nic nie pisze. Zainstalowanie patcha nic nie dało. Jak chce dać ustawienia domyślne to mi sie wywala gra.

 

Mój komp:

Win 7 RC1 64bit

GF 9600GT

3x1GB ramu

Athlon X2 3600+

 

EDIT:W tryb wideo mam wpisane xundefined

Spróbuj najprostszego - lewy alt+enter

 

PS. Jak Ci to chodzi na Twoim kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanie do was przeszedł ktoś już zamek tzn bosa pająka zniszczyłem go i teraz mam problem dojściem do centrum jak go zniszczyć ??

Pozwolę sobie zacytować post Sarkazma z poprzedniej strony

 

walic az padnie. zwlaszcza w te czerwone plamy na brzuchu, gdy wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres imho bardzo dobrze, ale jak dasz wszystko na full to lubi chrupnąć szczególnie po loadingach, ale jak troszke niżej to gra się bardzo przyjemnie. Co do alt + enter nie pomogło.

 

Narazie znalazłem w necie żeby dopisać przy uruchamianiu +set r_displayRefresh "85" +set r_customwidth "1280" +set r_customheight "1024" i pomogło choć niestety widać górną i lewą ramke, ale sie da grać, a nie tak jak przedtem, że miałem na mniej niż 1/4 ekranu okienko.

 

Co do samej gry to moge powiedzieć, że jest to najprostsza gra w jaką grałem(gram narazie na normal).

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do grona osób zadowolonych -gra w starym stylu, dla mnie bardzo fajna. Owszem -można by się czepić kilku spraw ale całość daje frajdę, więc będę wielkoduszny. Mało gram ostatnio -wręcz wcale ale Wolfik mi nocki skrócił :wink: .

Grafika ok -nie rewelacja ale wystarczająca. Cały czas podczas gry staje mi przed oczami niejaki Harrison Ford w kapeluszu szerokoskrzydłowym i skórzanej kapocie...ciekawe czemu :wink: ? O optymalizacji nie piszę -jak ktoś zauważył jeszcze tego brakowało, by taki silnik strzelał fochy. No i nie strzela w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cóż pograłem sobie u znajomego. Myślałem aby kupić bo jestem fanem serii. Ale po tym co pograłem stwierdzam jak w większości serwisów traktująca o grach, że to odgrzewany kotlet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, czuć klimat, dużo punktów zapisu, grafika bardzo dobra - nawet jak na dzisiejsze czasy, silnik dobrze zaprojektowany, cały czas 60+ fps.... na maksymalnych detalach - a nie jest to jedyna aplikacja uruchomiona na mojej maszynie....

 

Woal się przydaje, jest ładnym łącznikiem fabuły i realnych korzyści z jego posiadania.

 

Wady?

Frustrująca upierdliwość świadomości nie zebranego całego złota - sztuczne wydłużanie gry akcji! Zamiast skupić się na akcji wypatrujemy skrzyń - worków ze złotem - w strzelance paranoja..... toż to nie platformówka.

 

Nierealne realia - przydał by się system wyzwoleń terytorium ala just cause.... Jak to jest? naziści nie kontrolują własnego terytorium, że można chodzić środkiem ulicy i strzelać do nich jak do kaczek na terytorium rzeszy? eeeeeeeeeeeeeeeeee.....

 

No właśnie terytorium a właściwie jego brak - w zamian doomo podobny system uliczek - zwarte korytarze bazy kosmicznej..... nieliczne prawdziwie "otwarte lokacje"....

 

Dla mnie zalety przeważają.... zabijanie nazistów może być przyjemnym relaksem pomiędzy sprawami dnia codziennego.

 

P.S. Panie są.... a gdzie jest burdel?, o przepraszam otwarty dom dla oficerów i przedstawicieli ruchu oporu :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, czuć klimat, dużo punktów zapisu, grafika bardzo dobra - nawet jak na dzisiejsze czasy, silnik dobrze zaprojektowany, cały czas 60+ fps.... na maksymalnych detalach - a nie jest to jedyna aplikacja uruchomiona na mojej maszynie....

Gra dobrze chodzi bo silnik jest przestarzaly a grafika slabiutka wiec na dzisiejszym sprzecie oczywiscie ze to smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock ma wyraznie gorsza grafe od Crysisa. Zarowno Crysis jak i Bioschok to gry z roku 2007. Niedawno wyszedl Wolfenstein i ma grafike gorsza od Bioshocka. Wiec jak moze trzymac poziom ? Chyba poziom gier z roku 2005 o czym pisalem wczesniej ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym? Istotne jest to że gameplay SP jest całkiem zacny i grafika przyzwoita, więcej do szczęścia przynajmniej mi nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock ma wyraznie gorsza grafe od Crysisa. Zarowno Crysis jak i Bioschok to gry z roku 2007. Niedawno wyszedl Wolfenstein i ma grafike gorsza od Bioshocka. Wiec jak moze trzymac poziom ? Chyba poziom gier z roku 2005 o czym pisalem wczesniej ^_^

Nie, napisałeś, że grafika jest słabiutka, a taka nie jest. Trzyma wystarczająco wysoki poziom, żeby bez obaw wypuścić grę na rynek. Zauważ, że pod względem grafiki od pewnego czasu mamy stagnację, jedynie Crysis jakoś się wybija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -grafika ma być dopełnieniem gry, a nie jej głównym nośnikiem. Jeżeli gra jest cienka jak d..a węża w sensie gameplay to jej najlepsze widoczki nie uratują. W Wolfie gra się przyjemnie, jest klimat więc grafika nie przeszkadza, a jej oczywiste braki się wybacza -bo jest przeciętna ale wcale nie zła. Nie ma jakiś dziwacznych koślawości, wynaturzeń czy ewidentnych niedoróbek -po prostu jest dość podstawowa, bez wariactw i fajerwerków. Powiem więcej -RTCW mimo niedzisiejszej już grafiki(ale wcale nie tragicznej nawet dziś) jest lepszą grą niż wiele wymemłanych graficznie, haczących i nudnych jak obrady Sejmu gier współczesnych. Nie wiem cy chciałbym ujrzeć Wolfa na np.silniku CryTeka <_< . Owszem -fizyka, grafika itp. ale klimat i patynę "B. powrócił" chyba by diabli wzięli....No i znowu by się zaczęło "kurde na czyim to kompie ma chodzić?!" :lol: .

Ja tam grę chwalę -mocno przeciętna technicznie mnie rajcuje. O nic innego mi nie chodzi. Ciekawe czy się mody jakieś pojawią? Byłoby ekstra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika to w dzisiejszych czasach już nie dopełnienie założeń gry lecz równorzędny element. Rzeczy takie można było mówić 15 lat temu jak kilka pikseli imitowało żołnierza, a my zwracaliśmy uwagę na fabułę. Oczywiście nie można przedobrzyć czyli grafa spoko, a reszta kiszka. W wypadku Wolfa jak już pisałem raczej ani jedno ani drugie nie wygląda najlepiej. A gadanie "I na jakim kompie by to poszło..." jest równie ciekawe a) cryengine2 działa już na każdym kompie w wysokich detalach kupionym w dniu dzisiejszym za wcale nie wielkie pieniądze b) "I na jakim kompie by to poszło" to jak "ile to pali!? ile trzeba wydawać na benzynę!" takim podejściem do dziś zap******* byśmy furmankami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika to w dzisiejszych czasach już nie dopełnienie założeń gry lecz równorzędny element.

Jak chcę samej grafiki bez fabuły, grywalności -idę do galerii :lol:

Rzeczy takie można było mówić 15 lat temu jak kilka pikseli imitowało żołnierza, a my zwracaliśmy uwagę na fabułę.

Ja mogę i dziś -bo to jest tylko moje zdanie, a mówimy tu o Wolfenstein 2009, a nie o kilku pikselach np.Misji na Atarii 65.

Oczywiście nie można przedobrzyć czyli grafa spoko, a reszta kiszka. W wypadku Wolfa jak już pisałem raczej ani jedno ani drugie nie wygląda najlepiej.

No nie -a gdzie wygląda najlepiej :blink: ? Nie zapominaj jednak o gustach. Gra mnie akurat cieszy i na nic argumenty "w 2009 to powinno być tak czy siak", bo mnie to nie interesuje jak być powinno -gram dla siebie. Zeby nie było -już mi tu jechał kolega jeden, żem prymitywny i efekciarz, bo właśnie Crysis chwaliłem za technikalia -i chwalę do dziś.

cryengine2 działa już na każdym kompie w wysokich detalach kupionym w dniu dzisiejszym za wcale nie wielkie pieniądze b)

Tak -u mnie też ale nie każdego stać...po co o tym pisać? Kto wie jak jest -rozumie, kto nie -na nic tłumaczenia. Ja pisałem -byłyby narzekania na wymagania i co -może nie byłoby? :wink: . Zawszę są jak tylko komuś zatnie. Komu chodzi na maksa bez problemu STALKER ostatni? :wink:

" to jak "ile to pali!? ile trzeba wydawać na benzynę!" takim podejściem do dziś zap******* byśmy furmankami ;)

I takie pytania też sobie codziennie ludzie zadają -może nie? I dlatego zamiast zap******* V8kami czy choćby rzędowymi szóstkami 2500ccm "zachwycamy" się oszczędnym dieselkiem kombi 2000ccm w...BMW czy jakimś innym dieslem Jaguarze na płycie podłogowej Mondeo i też w kombi :lol: . Cabrio diesel i inne moim zdaniem porażone pomysły -jakoś oszczędność nas do furmanek nie zepchnęła. Ale to farsa i OT, bo IMO przykład niezbyt Twój leży w kontekście.

 

A na poważnie -nie chce mi się wałkować filozofii co jest czego dopełnieniem. Jeżeli w grę się pomykam chętnie -znaczy zagrało to dla mnie. Klimat lubię -ot co!

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...