Skocz do zawartości
nrl

Wolfenstein (2009)

Rekomendowane odpowiedzi

Była taka jedna gra, robiona tylko i wyłącznie pod PC, grafikę ma nieziemską, hype był przeogromny, a wyszedł z tego jeden wielki markeringowy klops, bo gra się nie sprzedała - Crysis. Więc nie dziwcie się, że producenci wolą iść w konsole, bo przynajmniej zarobią na grze. Ja bym wam radził zaopatrzyć się w konsole i skończyłyby się narzekania o zabugowanych wersjach PCtowych. Xbox to koszt 700-1000 zł, tyle co wasza następna karta graficzna. 

 

 

Aha, co do "mają też większe możliwości jeśli chodzi o jakość grafiki", Killzone 2 widział?

Sprzedała się w ponad 1 mln egzemplarzy co jak na rynek PC jest sporym osiągnięciem dla gry, która nie jest MMORPG.

Ja nie mam za złe, że producenci wolą iść w konsole, ale jeśli podjęli się także robienia gry na PC to niech przynajmniej ją dopracują pod kątem tychże graczy.

Widzisz wy "konsolowcy" nie możecie zrozumieć jednego, że są na świecie ludzie i jest ich całkiem sporo, którzy cenią sobie gry na PC i wolą kupić kartę za 1000 zł niż białe pudełeczko z trzeszczącego plastiku, mają pieniądze chcą je wydać i nikt im tego nie zabroni.

 

Co do Killzone 2 widział wcale nie takie cudo jak go malują Crysis dysponuje jednak lepszą grafiką i nie jest moje odosobnione zdanie nawet użytkownicy PS3 tak twierdzą oczywiście nie fanboye.

 

Dobra, ale pomijając walkę PC vs. konsole (po raz kolejny) bo to nie ma sensu dochodzimy do sedna sprawy, producencie-wydawco robisz gry na PC dostosuj tą grę do możliwości PC nie sprzedawaj gów... w błyszczącym opakowaniu ludzie z PC tego nie łykną i będziesz musiał swoje niepowodzenie zwalić na piractwo bo przecież niska sprzedaż nie jest winą gów... produktu tylko wszechobecnego piractwa.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz wy "konsolowcy" nie możecie zrozumieć jednego, że są na świecie ludzie i jest ich całkiem sporo, którzy cenią sobie gry na PC i wolą kupić kartę za 1000 zł niż białe pudełeczko z trzeszczącego plastiku, mają pieniądze chcą je wydać i nikt im tego nie zabroni.

Spójrz na mój podpis i powiedz mi czy rzeczywiście jestem konsolowcem.

 

EDIT:

Może i nie potrafię, może to dlatego, że kiedyś wydałem 1460zł na Radeona 9800, na którym nie dało się pograć płynnie w D3, wydałem 1150 na GeForce 6800 GT, na którym nie dało się pograć płynnie w Obliviona, wydałem 500zł na 8800 GT, na którym nie dało się pograć płynnie w Crysisa. Wszystkie te karty były topowe na dane czasy i nie mogły uciągnąć topowych tytułów niestety, głupio trochę, nie uważasz?

 

 

 

Co do Killzone 2 widział wcale nie takie cudo jak go malują Crysis dysponuje jednak lepszą grafiką i nie jest moje odosobnione zdanie nawet użytkownicy PS3 tak twierdzą oczywiście nie fanboye.

Jest to druga najładniej wyglądająca gra po Crysis, choć takiego oświetlenia nie ma nawet Crysis.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thuGG, mylisz pojęcia. Wcale nie mam pretensji, że gry na konsole się sprzedają. Mam je do producentów, którzy wypuszczają produkcje PC portowane z konsoli nie dostosowane do PC. Coś jak nasze PL drogi. Uj z tego, że kupisz sobie ferrari, jak i tak go nie rozpędzisz bo całe rozwalisz. To samo jest z grami portowanymi z konsoli. Na PC mogłyby pokazać o wiele więcej, jednak śmierdzącym leniom nie chce się ruszyć dupska. Co do kupowania konsoli. Nie wyobrażam sobie FPS na konsole. To czysty masochizm. Wyobraźmy sobie klan CS na PS3 czy X360. Wszyscy spuszczający się nad padem, celując do 3 ludzi w ciągu 1 sekundy. Dość irracjonalna wizja. Względnie symulatory gdzie czasem mamy kombinacje, że i 3 klawiatury to mało. Wreszcie MMORPG. Nie wiem jak inni, ale ja nie wyobrażam sobie castowania kombinacji kilkudziestu spelli z pada. Są produkcje w których konsola nie zastąpi PC i tyle.

 

Co do spuszczania się nad Killzone i Crysisem. No jak ktoś potrafi grać w 3Dmarki to ja już nic nie poradzę. To jest szkoła jazdy której nigdy nie będzie mi dane opanować. W killzone owszem grałem. Nie powalił mnie. Co do Crysisa. Fajny symulator rambo dla chcących się dowartościować jaki to nie mają wypasiony sprzęt. W zasadzie taki 3Dmark z opcja sterowania postacią. Niestety nie starczyło czasu na dołączenie fabuły.

 

Jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. Jestem zatwardziałym fanem RTS i RPG więc gatunki "idź rozpier*** wszystko i bądź herosem" mnie nie pociągają.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na PC mogłyby pokazać o wiele więcej, jednak śmierdzącym leniom nie chce się ruszyć dupska.

Nie tyle się nie chce, co jest to nieopłacalne. Gdybyś ty stał za tymi decyzjami, to podejmowałbyś je właśnie tak jak są podejmowane teraz, bo nikt w firmie nie pozwoliłby ci marnotrawić pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spójrz na mój podpis i powiedz mi czy rzeczywiście jestem konsolowcem.

 

EDIT:

Może i nie potrafię, może to dlatego, że kiedyś wydałem 1460zł na Radeona 9800, na którym nie dało się pograć płynnie w D3, wydałem 1150 na GeForce 6800 GT, na którym nie dało się pograć płynnie w Obliviona, wydałem 500zł na 8800 GT, na którym nie dało się pograć płynnie w Crysisa. Wszystkie te karty były topowe na dane czasy i nie mogły uciągnąć topowych tytułów niestety, głupio trochę, nie uważasz?

Piszesz tak jakbyś był, więc co mam myśleć, poza tym nie kupuje się kart zaraz po ich premierze bo to jak sam wspomniałeś jest głupie z ekonomicznego punktu widzenia, ale to tak jak z samochodami możesz kupić nowy możesz kupić też taniej używany.

 

Nie tyle się nie chce, co jest to nieopłacalne. Gdybyś ty stał za tymi decyzjami, to podejmowałbyś je właśnie tak jak są podejmowane teraz, bo nikt w firmie nie pozwoliłby ci marnotrawić pieniędzy.

I tak i nie po pierwsze wydają grę na PC więc w nią zainwestowali chcą zarobić, ale równocześnie wydając niedopracowaną grę muszą liczyć się z dużo mniejszą sprzedażą, a więc marnotrawią pieniądze, zarobią znacznie mniej niż gdyby mogliby zarobić, jestem w stanie się założyć, że grubo ponad paręset tysięcy ludzi jak się dowie zaraz po premierze, że ta gra to jedna wielka kupa (wszak na necie szybko się rozniesie) porzuci pomysł o jej zakupie choćby Ci którzy liczyli na bardzo dobry MP.

 

Ja tam jestem multiplatformowcem, kiedyś zatwardziałym PCiarzem, na szczęśnie zmieniło się to.

Ja też kiedyś kupiłem nędzne białe pudełko i oprócz Forzy 2 i Project Gotham Racing nic innego mnie nie wciągnęło dlatego oddałem szkoda by się kurzyło jak się gra 1 godzinę w tygodniu na kompie mogę sobie popisać na necie, poczytać wiadomości, obejrzeć film, posłuchać muzy i włączyć na chwilę grę jak będę miał ochotę. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tyle się nie chce, co jest to nieopłacalne. Gdybyś ty stał za tymi decyzjami, to podejmowałbyś je właśnie tak jak są podejmowane teraz, bo nikt w firmie nie pozwoliłby ci marnotrawić pieniędzy.

W takim bądź razie taki Wiedźmin nie miałby racji bytu.

Uważam, że spokojnie da się to osiągnąć. Jednak rynek PC jest bardziej wymagający więc też trzeba więcej posiedzieć nad grą. Co się producentom nie kalkuluje. Potem, że się nie sprzedają. Jak się mają sprzedawać? Czy normalny rozsądny człowiek kupi niedopracowany model auta? Raczej nie. Tym bardziej jeśli kilka serwisów oceni go jako crap niegodny uwagi. Redaktorzy się tacy surowi porobili, czy producent stara się wciskać nam marketingowy bełkot sam w niego nie wierząc?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre gry sprzedają się dobrze na każdej platformie, vide CoD, Half Life, więc da się to zrobić tylko trzeba chcieć.

 

ps

W świecie konsol również oczywiste wszystko nie jest, patrz PS3 [; które dalej sprzedaje się poniżej oczekiwań a gry exclusive jakoś furory nie robią - np ten KillZone 2 który wydaje mi się bardzo ciekawą grą ale jakoś sprzedaż nie jest adekwatna do jakości.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre gry sprzedają się dobrze na każdej platformie, vide CoD, Half Life, więc da się to zrobić tylko trzeba chcieć.

I tym zdaniem można zakończyć off-topową dyskusję gdyż jedno zdanie oddaje sens całości naszych wcześniejszych wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ps

W świecie konsol również oczywiste wszystko nie jest, patrz PS3 [; które dalej sprzedaje się poniżej oczekiwań a gry exclusive jakoś furory nie robią - np ten KillZone 2 który wydaje mi się bardzo ciekawą grą ale jakoś sprzedaż nie jest adekwatna do jakości.

 

 

 

Czy ja wiem, 24 mln sprzedanych egzemplarzy to nie tak źle. Co do exclusivów, to racja, nie wiem czemu mamy taką sytuację, bo K2 jak i LBP nie za bardzo się sprzedały pomimo tego, że to rewelacyjne gry. Mimo wszystko dobrze jest posiadać PS3 właśnie dla takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

24 mln sprzedanych egzemplarzy to nie tak źle.

Sorry ale chyba w snach ;) chyba że chodziło o liczbę 2,4mln Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"HOLY MOLI GUAKAMOLI" wyjątkowo duża chmura CumulusOTnimbus się pojawiła nad tym tematem ;]. Panowie spokój albo pozamiatam.

Ja dodam od siebie: jeżeli PS4/x720 będą miały pełne wspracie dla klawy i myszki w grach, bedzie możliwość instalowania modów i modyfikowania różnych plików itp oraz ceny gier będą tańsze (koło 100-150zł) to wtedy przechodzę na konsole ;).

 

Z filmiku: głosy słabiutkie (zem,srem :lol:), brak klimatu wolfa (jakby sie oglądało zupełnie inna gre), chociaż na tym filmiku graficznie nie jest tak źle. oczywiście AI chyba nie ma ale to standard dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chodzi o konsole [; .

 

 

Gameplay wolfa, 5 filmików w bardzo dobrej jakości. Jeszcze trochę i obejrzę całą grę xD

http://www.youtube.com/watch?v=RQU6Ga5Im7M...feature=channel

Pewnie nie zabłysnę, ale HUD przypomina mi ten z COD ;) No i grenade indicator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie: jeżeli PS4/x720 będą miały pełne wspracie dla klawy i myszki w grach, bedzie możliwość instalowania modów i modyfikowania różnych plików itp oraz ceny gier będą tańsze (koło 100-150zł) to wtedy przechodzę na konsole ;).

Czyli obudowa konsoli, zaś OS i graty PC? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Lada moment powinna sie pojawić recka na różnych portalach w tym gamespot. Btw Blazkowicz jest pochodzenia polskiego - pamietam ze w rtcw było coś o tym ze ma polish origins (zesztą nazwisko kończy sie typowo "polsko").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem ... Jak ktoś ma się wypowiedzieć na ten temat skoro:

 

18 sierpnia 2009 ( światowa data premiery )

21 sierpnia 2009 ( data wydania w Polsce )

 

No chyba że mnie coś ominęło ;)

Przecie nie wszyscy w Polsce mieszkaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Gra jest do kupienia z polskimi napisami, więc troszku nie na czasie jesteście :P Mam na myśli dzień dzisiejszy a nie za 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak mam taką cichą nadzieje, że to nasze narzekanie po obejrzeniu filmików będzie jednak trochę na wyrost, a gra okaże się całkiem udana ;p no ale póki co czekamy na jakąkolwiek recenzje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja by Gamespot:

 

http://www.gamespot.com/xbox360/action/ret...ein/review.html

 

http://www.gamespot.com/xbox360/action/ret...deo-review?hd=1

 

Score: 7,5

 

Czyli lekko ponad średnią. SP jest podobno długie tylko nudne (ale to przecież kwestia gustu). MP niby dobre ale na konsoli. Mogli by w końcu demo zarzucić a jak na razie nic o tym nie wspominają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...