Skocz do zawartości
nrl

Wolfenstein (2009)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

<p>Druga Wojna Światowa kryje wiele mrocznych sekretów oraz dotychczas nierozwiązanych zagadek. Po dzień dzisiejszy krążą legendy, które rysują wysokich oficerów Trzeciej Rzeszy jako okultystycznych guru, szukających sposobu na wygranie wojny nie tylko konwencjonalnymi metodami. Na przestrzeni lat zrodziło się wiele niesamowitych opowieści, jasno sugerujących iż naziści z zainteresowaniem zgłębiali najskrytsze sekrety starożytnych kultur. Czy miało to bezpośrednie przełożenie na nowe technologie i opracowywane ściśle tajne projekty? Trudno zgadywać, ale chyba coś jest na rzeczy. Czas nieubłaganie mija, zaś gęsta aura spowijająca wojenne tajemnice wcale nie słabnie. Podsycana przez nurty science fiction oraz poszukiwaczy skarbów III Rzeszy, przybiera w popkulturze rodzaj specyficznego socjologicznego zjawiska. Zaprawdę mroczne to karty w dziejach historii, lecz równocześnie niebezpiecznie fascynujące. Dziwny wstęp jak na recenzję gry? Nie do końca, bowiem sprawa dotyczy legendarnego Wolfensteina, a w zasadzie jego unowocześnionej odsłony. Czy odświeżony praojciec gatunku Fps jest tak samo rewelacyjny jak Return To Castle Wolfeinstein? Na pewno B.J. Blazkowicz będzie ostro walił Niemca w hełm, ale czy to wystarczy żeby ponownie odnieść spektakularny sukces?<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

 

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , gra jest naprawdę kozacka , raz na pół roku - rok wychodzi gra w , którą chce mi się grać i wolf to jedna z takich gier. Bardzo fajnie się przy niej bawię , mam jednak problem. Za chiny ludowe nie mogę przejść bosa w fabryce konserw , jak go rozwalić , mam rozwalać to czerwone coś emitujące tą zieloną energię w której się on ładuje, ten boss później strzela takich czerwonym rozchodzącym się czymś i mnie zabija.

 

Dobra już po bossie

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , gra jest naprawdę kozacka , raz na pół roku - rok wychodzi gra w , którą chce mi się grać i wolf to jedna z takich gier. Bardzo fajnie się przy niej bawię , mam jednak problem. Za chiny ludowe nie mogę przejść bosa w fabryce konserw , jak go rozwalić , mam rozwalać to czerwone coś emitujące tą zieloną energię w której się on ładuje, ten boss później strzela takich czerwonym rozchodzącym się czymś i mnie zabija.

Niech oczy Cię nie zwodzą - graj w grę, a nie tylko przechodź na rympał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają. Dziś dużo więcej wysiłku trzeba włożyć, żeby była długa gra. Bo przecież wymagania graczy są dużo większe, nie zadowoli cię gra 50h, która będzie wtórna, chciałbyś różnorodności itp itd. To nie Mario gdzie mogłeś zbudować pierdyliard leveli z dwudziestu klocków i dziesięciu przeciwników i ludzie byli zadowoleni. Stopień skomplikowania gry w dzisiejszych czasach jest po prostu większy. Modeli na mapach jest więcej, same mapy są bardziej skomplikowane, udźwiękowienie itp, to wszystko poszło do przodu, a za tym czas produkcji się zwiększa im gra jest dłuższa.

 

Ja osobiście lubię gdy gra trwa 10-12 godzin, ale to wynik mniejszej ilości czasu jakim dysponuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot:

idzie zrobić długie i dobre gry... wystarczyło by dać powiedzmy raz więcej misji w stalkerze :) tam są takie tereny że coś ciekawego do roboty zawsze by się znalazło. co innego jak programistom się nie chce -lepiej wydać dodatki dwa [!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srodze zawiodłem się na tej pozycji. Spóźniona w stosunku do RTWC, najpóźniej do 2005 r powinna się ukazać moim zdaniem), rozgrywka to nuda i zero wyzwań. Bossowie to jakiś kit na kółkach, 30 sekund i po bossie (konserwy, lotnisko wschodnie i.t.d.). Naziści mówiący po angielski, należy się nagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem grę i jestem usatysfakcjonowany, na pewno nie sięga tak wysoko jak HL2 (mój ulubiony FPP) czy D3, ale 7.5/10 mogę dać, dobrze się bawiłem, przymykałem oko na pewne wady. Jak ktoś lubi niezobowie, bezmózgie strzelanki to polecam.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem i również jestem zadowolony. Nie jest to tytuł w żadnym sensie przełomowy, ale gra się dość przyjemnie i spokojnie mogę dać grze 7+. Grałem w nią 7 dni po około godzinę dziennie i w takich niedużych dawkach 'smakowała' dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę i mogę się wypowiedzieć.

Niestety dla mnie ta gra nie ma żadnego klimatu. Jest taka... nijaka, plastykowa. Troszkę zbyt wyalienowana. Podobała mi się lokacja w szpitalu, było troszkę klimatu, ale też za dużo sztuczności.

RTCW mimo iż stary ma dużo bardziej gęsty klimat. Był mrok, kurz i pajęczyna. Jest produkcja, którą można tylko kupić ze względu na sentyment do starego Wolfa, ale niestety nie za wiele z niego zostało :(. Oby tak nie było z Max Payne 3.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł patch 1.11 dla tryby pojedynczego gracza, poprawia następujące błędy:

 

Fixed issue resulting in user receiving gamex86.dll error

Fixed issue that caused crashes when users broke numerous breakable objects during a Single Player Campaign

Fixed issue that corrupted a save file after restarting a mission

Updated the Wolf2.exe with a SecuROM fix that prevented users from launching the executable properly

 

Old save games will still work with the new patch.

 

instalator do pobrania pod linkiem (44.5 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę i mogę się wypowiedzieć.

Niestety dla mnie ta gra nie ma żadnego klimatu. Jest taka... nijaka, plastykowa. Troszkę zbyt wyalienowana. Podobała mi się lokacja w szpitalu, było troszkę klimatu, ale też za dużo sztuczności.

RTCW mimo iż stary ma dużo bardziej gęsty klimat. Był mrok, kurz i pajęczyna. Jest produkcja, którą można tylko kupić ze względu na sentyment do starego Wolfa, ale niestety nie za wiele z niego zostało :(. Oby tak nie było z Max Payne 3.

 

to twoje zdanie dla mnie piedolisz jak potłuczony gra jest na maxa klimatyczna , najlepszy shooter od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja powiedzenie, że wolf09 to najlepszy shooter od wielu lat ma w sobie tyle prawdy co stwierdzenie, że panna z twojego avatara nie widział na oczy silikonu :lol2:

 

Jedynie racje mam ja :) O gustach sie nie dyskutuje i koniec. Kazdemu podoba sie cos innego na rynku.

Chociaz jak czytam wielu forumowiczow to sie wydaje, ze nie ma w ogole gier spelniajacych wymagania wspolczesnych graczy (no chyba ze tylko starocie) Tacy internetowi malkontenci na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. Przy 15% miałem chwilę słabości, ale jakoś przeżyłem ten trudny moment i dotrwałem do końca - nudziło mnie to śmiganie po mieście niemiłosiernie. Podchodziłem do niej sceptycznie po tym co od Was przeczytałem i potraktowałem ją jako "bez mózgą" strzelanke - w tej konwencji sprawdziła się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Pograłem już trochę i mogę się wypowiedzieć.

Niestety dla mnie ta gra nie ma żadnego klimatu. Jest taka... nijaka, plastykowa. Troszkę zbyt wyalienowana. Podobała mi się lokacja w szpitalu, było troszkę klimatu, ale też za dużo sztuczności.

 

Potwierdzam! Niedorobiona gra, nudna, nudna fabuła, trochę pograłem i wykasowałem. Generalnie bez atrakcji, wrażenia z grania takie jak na zwykłej budżetówce za 15 zł. Bardzo mierna ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Niedorobiona gra, nudna, nudna fabuła, trochę pograłem i wykasowałem. Generalnie bez atrakcji, wrażenia z grania takie jak na zwykłej budżetówce za 15 zł. Bardzo mierna ta gra.

A wrażenie za MP ? Przecież to potencjalny następca ET miał być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zagrałem. Spodziewałem się gniota i dostałem gniot. Grafika - zalatuje amatorszczyzną (coś jak Mortyr 3)- wszystko plastikowe, żenujące animacje, AI- nie ma, fabuła- co za bzdury, muzyka/dźwięki- co oni zrobili z MP40, żadnego sensownego motywu przewodniego. Miodność- przestoje, gadki o [ciach!]łach, BJ wygląda jak mniej przypakowana wersja Serious Sama 2 - sama facjata mnie już denerwuje. Trochę nawiązań do Prey-a- alternatywny świat- ale tutaj nie ma żadnego sensu. Jakim cudem BJ przechodzi przez ściany i wdrapuje się po czymś, czego w jego fizycznym świecie nie ma, a co z ciałem- uwierz w ducha,czy jak? No Clip i tyle?! Skrypty- wybiegający Niemcy z zamkniętej bramy- wchodzą- no nie ma nikogo wychodzę- już biegnie 2 za mną :? Olałem misje- poszedłem sobie gdzieś - wycinając trochę nazioli- i coś tam "Potrzebuję Cię w kościele" No to wracam do kryjówki- ledwo wszedłem i wyszedłem - wychodzę, a tam czeka na mnie znikąd zmaterializowana kukła, na której pojawiać zaczynają się tekstury. Do RTCW zupełnie nie ma podejścia. Nie ma klimatu, nie ma humoru, nie ma sensu. Największe dziadostwo to jednak działanie myszy. Ruszam- czekam- widzę po pół sekundy ruch na ekranie- nie daje się sensownie celować , chyba, że pomożemy sobie auto celowaniem. Daję 3/10. Może kiedyś przejdę, bo to niby Wolfenstein, ale przyjemne to za bardzo nie jest.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...