Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

to jest sb audigy2 oem czy audigy se oem?

 

chcialbym kupic audigy 2 oem, ktos wie gdzie mozna je trafic na dzien dzisiejszy?

w wiekszosci sklepow widze durne opisy w stylu audigy se oem i zdjecia do a2 oem

o co w tym chodzi?

pomozcie znalezc ten wlasciwy sklep :P

 

pozdrawiam

YacentY

Moje jest audigy 2 oem kupione właśnie tam.

Normalne duże pcb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 Oem byly takie tanie z prosteg powodu: Po wyjsciu X-Fi zaprzestano produkcji Audigy 2 (dalej robia wersje ZS i Value) i Creative wyprzedal magazyny. Juz "pelnych" Audigy 2 nie bedzie (resztki mozna dorwac na allegro) Teraz zostaje juz tylko model lepszy - Aud 2 Zs lub gorszy (bez sprzetowego EAX'a) Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rozmaite problemy jakie mam z tą kartą (jutro oddaję do sklepu), to faktycznie zdaje się, że EAX nie jest obsługiwany, np. w menu w Creative MediaSource Player opcja Play -> Enable EAX jest szara/niedostępna.

Po włączeniu EAX w Battlefield 2 gra zaczęła chodzić tak ze dwa razy wolniej niż przy zwykłym ustawieniu Hardware/High.

 

Jutro odmieniam na Live! 24 - pytanko tylko, czy czasem to też nie jest jakiś kastrat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rozmaite problemy jakie mam z tą kartą (jutro oddaję do sklepu), to faktycznie zdaje się, że EAX nie jest obsługiwany, np. w menu w Creative MediaSource Player opcja Play -> Enable EAX jest szara/niedostępna.

Po włączeniu EAX w Battlefield 2 gra zaczęła chodzić tak ze dwa razy wolniej niż przy zwykłym ustawieniu Hardware/High.

 

Jutro odmieniam na Live! 24 - pytanko tylko, czy czasem to też nie jest jakiś kastrat?

HEhe, to widocznie kupiłeś wersję SE :) BO Audigy 2 OEM ma pełnego EAXa... Value nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, znalazłem tutaj:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=6...c96aa984141c121

Audigy 2 - czy to jest ta karta, o której jest ten topic? ;)

 

Tzn. taka:

http://www.toya.net.pl/~katani/x/Fora/sb.jpg

nie taka:

http://img413.imageshack.us/my.php?image=audigyfake5fs.jpg

 

Acha, i tylko mi nie wykupić w esc tej karty :lol:

 

 

edit - to już będzie zawracanie głowy, ale po nieprzyjemnych przygodach z Audigy 2 Value, muszę spytać:

czy moglibyście zapodać screen'y z paneli sterowania tej karty?

Dokładniej chodzi mi o:

- ustawianie głośności poszczególnych satelitek (chyba Speakers Calibration?)

- czy jest jakiś najzwyklejszy equalizer?

 

To by było wsjo - dziękuję pięknie z góry :)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soulburner wielkie dzięki za cynk. Kupiłem taką na allegro, tzn. wydawało mi się że kupiłem a sprzedawca wciska kit że są niesprawne. Pewnie chce opchnąc za miesiąc za wyższą cenę :evil:

 

Ech, sprzedałem sowjego Liva!5.1 i zostałem bez karty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle że od CTxxxx trzeba się trzymać z daleka (tak było jak szukałem Live 5.1).

 

Może to trochę offtop, ale doszła do mnie podobno paczka z Audigy 2 który jest... uszkodzony. Jeden wielki przekręt się kroi z tą kartą na kupioną na allegro. Jeszcze gość wysłał ją nie pod ten adres co trzeba :mur:

 

Za 2 dni przetestuję. Słyszał ktoś o prawdopodobnych usterkach tego modelu? (no chyba że są to mechaniczne urazy :?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołączyłem do zadowolonego grona użytkowników OEMa ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=73629142 musiałem niestety troszkę przepłacić, ale takie są skutki podejmowania decyzji w ostatniej chwili (czyt. kiedy nie ma już w sklepach)

Po przesiadce z turbo Karajana bardzo przyjemne odczucia, tylko ten panel sterowania trochę zamotany, nie można nawet od kopa zmienić głośności satelitek tylko trzeba się bawić gdzieś głęboko w kalibracji :( No i instalowanie tych 50 driverów pod rząd zamiast 1 O_o

 

Co do klatek, wydaje mi się, że jestem 3 do przodu w porónaniu z ALC

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego samego gościa kupiłem!!! Tylko że podesłał mi maila że karta jest uszkodzona. Na dodatek wysłał ją na adres domowy, mimo że podałem adres na studiach. Czekam na przesyłkę z domu.

 

Czyli u Ciebie wszystko gra? Wszystko oki?

Wszystko gra, sprzęcik wygląda na nowiótki, taki fajny w dotyku (charakterystyczny dźwięk) jak się przejedzie palcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)tylko ten panel sterowania trochę zamotany, nie można nawet od kopa zmienić głośności satelitek tylko trzeba się bawić gdzieś głęboko w kalibracji :(

To mnie interesuje najbardziej. Jak w końcu zmienia się głośność satelitek? Chcę np. nieco pogłośnić centralny i tylni lewy - co robić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie interesuje najbardziej. Jak w końcu zmienia się głośność satelitek? Chcę np. nieco pogłośnić centralny i tylni lewy - co robić? ;)

Wchodzisz w Surround Mixer, na dole masz takie 3 ikony, klikasz w środkową i tam masz w pierwszej zakładce "calibrate" - trochę jest tam.

Ale prawdopodobnie to czego szukasz jest po prostu w zakładce advanced w surround mixerze, taka kratka z kółkiem na środku, którym przesuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kratka z kolkiem to balance/fader - w zasadzie moze byc... do tego jeszcze sa suwaki Subwoofer volume i Center volume

 

To, czego potrzebuje soulburner, moze tez zdobyc zdobyc instalujac software od A2ZS/A4 - tam jest regulacja glososci kazdego kanalu oddzielnie w postaci suwakow, do tego przyzwoity equalizer i lepszy kalibrator (mozliwosc podania odleglosci i kata do kazdego glosnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołączyłem do zadowolonego grona użytkowników OEMa ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=73629142 musiałem niestety troszkę przepłacić, ale takie są skutki podejmowania decyzji w ostatniej chwili (czyt. kiedy nie ma już w sklepach)

Po przesiadce z turbo Karajana bardzo przyjemne odczucia, tylko ten panel sterowania trochę zamotany, nie można nawet od kopa zmienić głośności satelitek tylko trzeba się bawić gdzieś głęboko w kalibracji :( No i instalowanie tych 50 driverów pod rząd zamiast 1 O_o

 

Co do klatek, wydaje mi się, że jestem 3 do przodu w porónaniu z ALC

Cro, niestey zmartwię Cię innych jak karta Ci padnie to niespodziewaj się reakcji ze strony sprzedającego, zamieniłam się dużo wcześniej na tą kartę za płytę główną, 3 dni temu myślałam że mi padła , mimo zapewnien ze strony sprzedającego zę pomoże w razie uszkodzenia skwitował zeby wysłać do sklepu w którym kupił, bo zdaje się ze masz gwarancję jako sticker :mur: , i napisałm mi że teraz już jak mi uznają gwararncje to dostnę gorszą wersję bo się sklep zorientował co sprzedaje :( , ech byłam wściekła na moje szczeście karta w 100% sprawna :) , ale postawa sprzedającego nie na miejscu :mad: bo tak się nie postępuje

OKI SPROSTOWANIE

Sprzedający jednak poczuwa się do uszkodzenia karty i bardzo mnie przeprosił za zaistniałą sytuacje, powiedział ze odeśle mi taką samą karte na swój koszt, poprostu miał zły dzień każdy w rezultacie takowe posiada :) , tak więc cofam to co napisał i jedna gorąco polecam :)

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...