Skocz do zawartości
janio

Odblokowany Mnożnik ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Odblokowałem sobie dzisiaj mnożnik na moim procu takim jak w sigu (przynajmniej mi sie wydaje że odblokowałem, bo połaczyłem mostki L1 lakierem przewodzącym :D ) no i w biosie jak nie było, tak nie ma żadnej opcji zmiany mnożnika :mur: Czy możliwośc zmiany mnożnika zależy od płyty gł. od biosu czy od czego ?. Płyte mam też taką jak w sigu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można też zworaki na płycie zmieniać, ale w manualu ani słowa o tym nie ma a na płycie też nie widze żadnych zworek które by miały temu słuzyć. Czyli mam rozumieć że mnożnik mam odblokowany, tylko mój bios nie ma takiej opcji żebym mógł go zmienić ? :D

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu drukowanym nie ma praktycznie nic. Pełna instrukcja taka sama jak ta ze strony jest na płycie CD.

 

A przy okazji, jezeli mnozniki chodzą tak samo na "+" jak u mnie na "Pro" to działają inaczej niz w instrukcji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem, że na 100% go nie odblokowałeś. Nie jest to takie proste na jakie by to wyglądało. Niektórzy próbuja to robic po 10 razy i im to nie wychodzi. To zależy od precyzji wykonania.

Powodzenia i życzę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jak sie  połączy mostki na procu to  to w biosie i tak nie będziesz mógł zmieniać mnoźnika, jak wszystko dobrze zrobiłeś  możesz zmieniać mnożnik w windowsie softwerowo za pomocą programów takich jak CrystalCPUID i CPUMSR itp

1695025[/snapback]

Pomyliło Ci sie odblokowywanie mnożnika z mobil modem. Stare Athlony pozwalały na odblokowanie i można było zmieniać w Biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale troche nie rozumiem co tu należy zrobić precyzyjnie. Zrobiłem dokładnie tak jak na filmiku z THG , wszystkie mostki są połączone zgrabną równiutką kreseczką. Widać ze każdy mostek jest połączony ze sobą, więc co tu jeszcze trzeba więcej? Może lakier badziewny ? Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym taki srebrny, a zwie sie PLUSAR Volt. A jakby go tak zanieśc do jakiegoś elektronika żeby mi zlutował te mostki to byłoby to skuteczne ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% to nie jestem pewien - skoro niektórzy piszą że im wyszło ?

Gdzieś kiedyś czytałem, że na Palomino nie działa ale zajrzałem do linka na THG i tam piszą jak to zrobić właśnie na Palomino - więc w końcu to już nie wiem ?

Nie działa na pewno drut-mod który ja robiłem ( odblokowanie zmian mnożnika w BIOS-ie dla procka z odblokowanym mnożnikiem - a to trochę inna sprawa ).

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak da sie palomino odblokować :D Właśnie tego dokonałem :D Wystarczło docisnąć lakier przewodzący :D No ale nie wszystko złoto co świeci :( Mnożnik mam znieniony tylko za pierwszym uruchomieniem kompa, po każdym ponownym uruchomieniu mnożnik wraca na domyśle 11x. Ale po wyłączeniu kompa i ponownym włączeniu znowu jest taki sam na jaki ustawiłem. Czy ktoś sie spotkał z takim czymś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to sie dzieje schematycznie - czyli po każdym ponownym uruchomieniu kompa. Jak włącze kompa na nowo to wszystko elegancko działa jak powinno. Może coś z biosem ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posty pod rząd, ale chciałem żeby ktoś zauważył ten temat bo widze że od 2 dni żadnej odpowiedzi. No ale do rzeczy:

 

No i niby wszystko elegancko wypas śmiga, ale moge regulować mnożnik od 7 do 12. Domyślnie mam na 11. Gdy np ustawie na 13, to procek uruchamia sie i tak z mnożnikiem 11. Co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym mnożnikiem 5-cio bitiwym, o co w nim chodzi :> Bo mostki są raczej dobrze polączone, już drugi raz je łączyłem i przeczyściłem wszystko papierem ściernym, i każdy mostek z osobna, więc raczej to nie wina połączenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Athlony i Durony miały 4-bitowy mnożnik od 5x do 12,5x (cztery mostki określały mnożnik, 5 mostek był zawsze połączony). Oficjalną obsługę 5-bitowego mnożnika wprowadzono CHYBA dopiero przy premierze Athlonów XP Throgbred (miały go modele powyżej 2000+).

To, że płyta obsługuje mnożniki >=12,5x wcale nie oznacza, że ma 5-bitowy mnożnik. Po prostu część płyt pozwla na zmianę stanu tylko 4 mniej znaczących bitów, piąty zawsze pozostaje niezmieniony - ale to chyba nie dotyczy twojego ASRocka.

 

Ale tak wogóle to po co ci mnożniki >11x? Chyba przecież odblokowałeś proca po to, żeby dać wysokie FSB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie chce ustawić wyższy mnożnik, żeby nie przeciązać pci ani dysków, nie chce przekraczać fsb powyżej 166 i tak sobie wyliczyłem że najodpowiedniejszy byłby dla mnie mnożnik w przedziale 12.5 - 13. No ale chyba przemęcze z tym 12. Gdybym jeszcze mógł sprawdzić u kogoś kto ma regulacje mnożnika w biosie, no ale niestety nie mam takiej możliwości. No i jeszcze ukruszyłem rdzenia, bo zakładałem radiator bez tej jednjej gąbeczki co są na rogach :mur: Ale proc śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy FSB 166 i 200 (ustawione zworkami na płycie) nie będziesz przeciążać PCI ani AGP, bo będzą wtedy równe 33,3 i 66,7. Ustaw mnożnik na 9x a FSB na 200Mhz i gitara - pamięci ci przecież wyrobią...

 

Jak chcesz pogadać, to wejdź na GG: 5612603

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to bedzie głupio wyglądać - ale nie mam zworek żeby ustawić sobie fsb na płycie a drucukami nie bede sie bawił bo jeszcze coś narobie :P Mam tylko 5 zworek żeby zmienić sobie mnożnik, w komputerowych byłem to nie mieli zworek (dziwne :blink: ). Ale i tak wole nie przekraczać fsb 166 (wiem że jestem dziwny :P ) a w biosie mam opcje że moge sobie pamię pamięci ustawic asynchronicznie do proca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchroniczne ustawienie pamięci powoduje na VIA spadek wydajności a czasem nawet problemy ze stabilnością.

Kombinacja wyższe FSB + niższy mnożnik zawsze daje lepszą wydajność przy tym samym zegarze niż odwrotna!

Ta płyta powinna mieć 2 zworki od FSB, oznaczone jako FSB_SEL0 i 1, a może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...