Skocz do zawartości
mich

Doswiadczenia Fizyczne

Rekomendowane odpowiedzi

jakie bylo wg was najciekawsze doswadczenie fizyczne ktore swoja widowiskowoscia pokazalo wam jak interesujaca jest fizyka:)

wg mnie najciekawsza jest rakieta(wykonana z butelki z dziurą w nakrętce i 2 kartek papieru) ktora polozona na rowni pochyłej po wlaniu do niej niewielkiej ilosci paliwa rakietowego w tym przypadku mieszanka denaturatu i acetonu:) potrzaśnięciu(aby opary zaczely sie wydobywac) i przylozeniu ognia do otworu w nakretce (zapalenia sie oparów) daje rakiecie takiego kopa ze leci na ok 7m albo i wiecej:)

 

a wegług was jakie doswiadcznie jest najciekawsze??:)

 

 

 

do moderatora: impuls ktory naklonil mnie do napisania ww postu jest poznanie opini innych n/t doswiadczen fizycznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: mich pieknie to wymysliles, jesli tak samo dobrze idzie ci wymyslanie doswiadczen fizycznych, to mysle, ze nie potrzebujesz pomocy :D Ale swoja droga, istnienie tego topica popieram(nie zabijajmy pomyslowosci), niesteyt sam nie moge nic powiedziec o swoich doswiadczeniach fizycznych, poneiwaz nigdy zadnych ciekawych nie robilem. Nie wiem, moze to sie lapie:

srodek ciezkosci: przymocowywujac w odpowiedni sposob lyzke i widelec do zapalki i umieszczajac ta zapalke na kancie stolu. Dokladnie jak to wyglada nie pamietam, ale chwila prob i napewno sie zorientujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze doswiadczenie fizyczne hmm detonacja ANFO?? ale nie to raczej chemiczne jest

 

gdzies mialem film jak jakis japonczyk przywiazal sobie do plecow taki wieeeeeelki baniak z woda (ze 100litrow tam wchodzilo) w srodku woda i ladowal to powietrzem z kompresora az wywalilo korek. polecial moze ze 100metrow na wysokosci z 20 metrow po czym wpadl do jeziora :P

 

 

a transformator tesli jeszcze jest ciekawy

 

aaa i generator van de graaffa to jes cos [; stajesz na jakims izolatorze jedna reka lapiesz za kulke odpalasz generator i wlosy ci staja do pionu :P a potem dotykasz palecem kolege [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze rzeczy to wg mnie zabawy z magnesem :D Jak sie dobrze pokombinuje to mozna tym bezproblemowo zgniatać pełne puszki piwa :D Efektowny rozbryzg gwarantowany ;] Sam tego nawet nie próbowałem robić ( zabiłbym się :D ) ale widziałem zdjęcia na internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo interesuje ciśnienie. Sam kiedys wymyśliłem do X-menów Roxola 23 latek z mocą ciśnienia :D . Naprawde to świetna zabawa... weź wodę gazowaną nasyp tam (nie pamiętam dokładnie) proszku ziemniaczanego i troche denaturatu wstrząśnij, potem do korka dadj sznurek. Połóż na otwartej przestrzeni odbiegnij na 2 metry i ciągnij! Będziesz miał wodne fajowerki :P Kiedys do kibla to wżuciliśmy i do kalmki... pół szkoły zwiało z budynku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo robisz taki myk

(teoria nei sprawdzone czy dziala) podlanczasz wode do pradu zeby sie wydzielal wodor i tam gdzie sie wydziela lejesz plynu do mycia naczyn i czekasz az zrobi sie piana. potem ta piane podpalasz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo robisz taki myk

(teoria nei sprawdzone czy dziala) podlanczasz wode do pradu zeby sie wydzielal wodor i tam gdzie sie wydziela lejesz plynu do mycia naczyn i czekasz az zrobi sie piana. potem ta piane podpalasz [;

1706228[/snapback]

Odradzam tego ;) kiedyś moja nauczycielka zrobiła tak że wydzielał się wodór i bardzo niewielka ilość potrafi wytworzyć ambitne ciśnienie O_o oczywiście po podpaleniu, to jest niesamowicie wybuchowy materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw discovery w tym nowym programie ala pogormcy mitow (Brainiac czy jakos tak) jest taki koles co sie Peter Logan nazywa i ma takie fajne cos co sie nazywa "Peter Lognas exploding paste" wie ktos moze jak to zrobic bo fajne jest [;

 

 

edit:

mam ;p

http://home.intekom.com/scotland/cookbook/195.htm

http://forums.g4tv.com/messageview.cfm?cat...threadid=486574

 

edit2

 

fajnie ale co to jest ammonium hydroxide??? chyba wodorotlenek amonu ale nie jestem pewny

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam kiedys pokazywali holografy na Instytucie fizyki na UJ. cool . Tesla tez jest fajna, tylko nie taka za 59.99 max na allekro 14cm obwodu hehe. tam byla taka kula o srednicy 1 m i naprawde robilo wrazenie. nie pamietam jak sie to nazywalo ale bylo kilka odpowienio ustawionych luster ktore tworzyly taki straaaaaasznie dlugi tunel.

 

Co do jazdy na motorze po jabolu to ja bym to nazwal straszna glupota a nie doswiadczeniem , i nie widze zadnego powodu by sie chwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw discovery w tym nowym programie ala pogormcy mitow (Brainiac czy jakos tak) jest taki koles co sie Peter Logan nazywa i ma takie fajne cos co sie nazywa "Peter Lognas exploding paste" wie ktos moze jak to zrobic bo fajne jest [;

edit:

mam ;p

1706595[/snapback]

Moim skromnym zdaniem po tym co wyniosłem z gimnazjum i technikum to zwykły amoniak czyli bardzo trująca substancja i chyba może zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem chwilke czasu i pogoglalem

  Wodorotlenek amonu (NH4OH) - woda amoniakalna. Bezbarwna ciecz (ponieważ jest trwały tylko w roztworze wodnym), o ostrym, ale nie duszącym, zapachu. Dysocjuje tak jak inne wodorotlenki, odszczepiając jon OH(-), ale jest raczej słabą zasadą. Na powietrzu rozkłada się na amoniak i wodę.

czyli jeszcze wimare ok teraz trzeba sie za jodem i NH4OH rozgladac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laser co2

 

potrzeba do tego kilka rur szklanych, stali nierdzewnej, pompa prozniowa, co2, trafo z mikrofali i kilka innych rzeczy

 

dobrze zrobiony laser przepali wszystko doslownie, nawet cegle jak dosc dlugo bedziemy swiecic w 1 punkt

 

wlasnie cos takiego buduje bo dorwalem transformator od lampy neonowej a pozniej bedzie z mikrofali ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówisz bom lama :P, ale ten przepalany przedmiot trzeba umieścić w próżni (po to ta pompa próżniowa? :P )

 

a jakby tak poprostu przynieść agregacik fc, i włączyć, ktoś bedzie wiedział do czego jest? :P ;)

 

jak to wielka wpdaka to usune ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na fizyce: Dwa magnesy, Puszka z wodą z z magnezem, pręt elektryczny do środka,miska. puszke kładziemy do miski, pręt podłaczamy pod prąd, magnezy kałdziemy... raczej staramy sie umieścić blisko dziurki do picia. Jak poprostu z filmu animowanego... woda zaczyna wypływać po pręcie do góry po czym opada do miski... tylko jeszcze były dwa składniki do tego.. ale jakie to nei pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o przyczepieniu 2 slomek do walca(z jakiegos twardego ale lekkiego materiału) tak aby konce tych slomek byly w srodku. przymocowac to tych slomek takie cos jak niby skrzydla(z papieru) i na walca tam gdzie jest otwor i tam gdzie bede te konce slomek przymocowac napelniony balon:) wtenczas sprezone powietrze w balonie bedzie sie wydostawac przez te slomki i dzieki sile odrzutu bedzie to leciec

 

co o tym myslicie bedzie to ciekawe??

 

Shiningami

najciekawsze rzeczy to wg mnie zabawy z magnesem icon_biggrin3.gif Jak sie dobrze pokombinuje to mozna tym bezproblemowo zgniatać pełne puszki piwa icon_biggrin3.gif Efektowny rozbryzg gwarantowany ;] Sam tego nawet nie próbowałem robić ( zabiłbym się icon_biggrin3.gif ) ale widziałem zdjęcia na internecie.

 

mozesz mi to doswiadczenie troche przyblizyc bo nie moge znalesc dokladnych informacji

lepiej bedzie zastowsoac cole:P jak niszczyc to przynajmniej nie zlocisty nektar(piwo):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...