Skocz do zawartości
[eM]

Defrag Ktory Przeniesie Swapa Na Poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

Defragfmentator Nortona (nie pamiętam nazwy) ten z pakietu Norton Utilities robi takie coś.

1709452[/snapback]

Norton Speed Disk... ale w XPeku nie optymalizuje pliku wymiany - tzn nie da sie go przeniesc na poczatek dysku - przynajmniej tak bylo w pierwszej wersji, ktora dzialala w Windowsie XP. Pozniej zrezygnowalem z tego narzedzia, wiec 100% pewnosci nei mam czy nie poprawili tego... a moze niemoznosc wynika z systemu NTFS :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadziejny moim zdaniem pomysł ... ale o gustach sie podobno nie rozmawia.

 

a może zrób tak ... jakims free programem zrob mala partycj 1GB na poczatku dysku i tam przenies sobie swap i temp....

 

Bo inaczej za tydzien i tak wyladuje gdzies ... niewiedomo gdzie. a tak zawsze tam sobie bedzie :-)

 

MIchal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadziejny moim zdaniem pomysł ... ale o gustach sie podobno nie rozmawia.

 

a może zrób tak ... jakims free programem zrob mala partycj 1GB na poczatku dysku i tam przenies sobie swap i temp....

 

Bo inaczej za tydzien i tak wyladuje gdzies ... niewiedomo gdzie. a tak zawsze tam sobie bedzie :-)

 

MIchal

1709612[/snapback]

Jesli masz ustalona stala wielkosc pliku wymiany, to jego ustawienie w calosci na poczatku dysku ma swoje uzasadnienie (poczatek dysku = szybszy dostep, wiekszy transfer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Norton Speed Disc. Dawno nie używałem. Ale nawet w XP (2000, NT) da się nim zrobić ten myk. Istnieje możliwość wybrania plików, które chce się, żeby się znalazły na początku dysku. Wystarczy wskazać na pagefile.sys i już. Kiedyś tak robiłem. Teraz mam osobną partycję na swapa. Oczywiście, jak pisze Dimek, żeby to miało sens, musi być stała wielkość pamięci. Trzeba więc w miarę dobrze ocenić ile, żeby nie brakło, ale i żeby nie przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak

1.program z nortona nie potrafi (speeddisk)

2.mam stala wielkosc swapa (takie zboczenie, u kazdego kumpla tez ustawiam)

3.w windzie 98 zawsze dawalem na poczatek

4.ma to uzasadnienie

5.czy w koncu ktos wie?

 

6.pozdrawiam ;)

7.dzieki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Norton Speed Disc. Dawno nie używałem. Ale nawet w XP (2000, NT) da się nim zrobić ten myk. Istnieje możliwość wybrania plików, które chce się, żeby się znalazły na początku dysku. Wystarczy wskazać na pagefile.sys i już. Kiedyś tak robiłem. Teraz mam osobną partycję na swapa. Oczywiście, jak pisze Dimek, żeby to miało sens, musi być stała wielkość pamięci. Trzeba więc w miarę dobrze ocenić ile, żeby nie brakło, ale i żeby nie przesadzić.

1709895[/snapback]

 

tak tak, tylko juz nie mam nortona :/ pozatym o ile dobrze pamietam to w wersji 2005 juz sie nie dalo na poczatek dysku tylko na koniec ustwiac pliki (mozliwe ze tylko na NTFS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Oct 19 2005, 23:31]Poszukuje defragmentatora z tych shareware lub freeware ktory potrafi przeniesc swapa na poczatek partycji. W O&O nie ma takiej opcji (chyba  :? )

System XP partycje w NTFS

Pozdrawiam

1708942[/snapback]

Na innej partycji instalujesz drugiego windowsa (jeżeli nie masz naturanie) i odpalasz go. Kopiujesz spod niego całą zawartość partycji, na której jest rzeczony swap na inną partycję, następnie czyścisz ją ctrl+a shift+del (tą źródłową naturalnie) i kopiujesz jej zawartość ponownie w miejsce wyjścia, z tym, że najpierw kopiujesz pagefile.sys Przy okazji masz całą partycję zdefragmentowaną.

Proste i działa, z tym, że trzeba mieć miejsce albo wiedzieć które pliki usunąć, żeby zwolnić początek partycji i przekopiować tylko je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...