Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Btw gracie w ogole w SI (Crosis,costi i ath) ? Cos Was w ogole tutaj nie widac ostatnio ;p.

Ostatnio w ogole nie gram w Obliviona, ani w nic innego w sumie :|

 

W SI jeszcze nie gralem - najpierw chce skonczyc Fighter's Guild na obecnej instalacji Obliviona. Potem planuje reinstalke Obli, zainstalowanie SI, patchy i potrzebnych modow w najnowszych wersjach.

A FG chce skonczyc teraz, bo sie boje, ze potem moga byc problemy zwiazane ze zmiana wersji modow oraz drobnymi zmianami w ich zestawie - a kolejny raz FG by mi sie przechodzic nie chcialo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !~!!

mam oryginal,rzecz jasna,obliviona ,poinstalowalem laczni9e ze spolszczeniem,wszystko co bylo na plytach.Po pewnym czasie gry ,okolo pol godziny gra SAMA wychodzi do windowsa-minimalizuje sie.I po ponownym wznowieniu gry doslownie po kilku sekundach znowu sie minimalizuje i tak bez konca... :( musze uruchamiac kompa ponownie zeby znowu pograc pol godziny i poznie jto samo ...

POMOCY !!

jakies porady ? :/

juz pomijam to ze gra chodzi z plyta :| bo inaczej nie chce sie uruchomic

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pomijam to ze gra chodzi z plyta bo inaczej nie chce sie uruchomic

A czego sie wasc spodziewal po oryginale? ;)

 

Co do Twojego problemu - podanie konfiguracji komputera by nie zabolalo, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast loadować gre startuj od nowa a potem ja loaduj z konsoli. Ja teraz mam tak ze jak wejdę w menu load to mi błyskawicznie wywala na pulpit (nie zawsze ale czesto). Jedynym sposobem jest Nowa gra i potem load z konsoli ;). Pewnie przez te nieoficjalne patche tak mam ale w sumie da sie grac :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

load z konsoli ? jak wpisac bo jeszce nei probowalem :P

BTW zrobilem wczoraj Scan Disk (tzn tam gdzie sie bierze na wlasciwosci ,narzedzia i sprawdzanie dysku w celu wykrycia bledow),a po uruchomieniu kompa defragmentacje,tam gdzie gra jest i save'y i odziwo pomoglo ALE nie w pelni.Wczoaj 2 godziny i ani razu wywalenia na pulpit,dzisiaj po okolo 2 godzinach raz,po kolejnych godzinach drugi ,po kolejnych trzeci az tu nagle od nowa maraton kur%$ mac i to samo co wczoraj. :/

sprobuje jeszce raz ten sam zabieg co wczoraj i mam nadziej ze znowu na kilak godzin bede se mogl pograc ... :(

a no i load z konsoli ? jak wpisac bo jeszce nei probowalem :P

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

load z konsoli ? jak wpisac bo jeszce nei probowalem :P

BTW zrobilem wczoraj Scan Disk (tzn tam gdzie sie bierze na wlasciwosci ,narzedzia i sprawdzanie dysku w celu wykrycia bledow),a po uruchomieniu kompa defragmentacje,tam gdzie gra jest i save'y i odziwo pomoglo ALE nie w pelni.Wczoaj 2 godziny i ani razu wywalenia na pulpit,dzisiaj po okolo 2 godzinach raz,po kolejnych godzinach drugi ,po kolejnych trzeci az tu nagle od nowa maraton kur%$ mac i to samo co wczoraj. :/

sprobuje jeszce raz ten sam zabieg co wczoraj i mam nadziej ze znowu na kilak godzin bede se mogl pograc ... :(

a no i load z konsoli ? jak wpisac bo jeszce nei probowalem :P

Luz miałem tak samo. Nie warto kupować org czasami :?. Płacimy a co dostajemy ?. Z Obem to jest obłęd.

A co do loada z konsoli to:

wciskasz tylde (~)

wpisujesz load nazwasejwa ;). I to tyle.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginała warto bo patczy itd nie bedzie można instalowac (a co za tym idzie modów niektorych ;]). Ale jeżeli płace to czygość wymagam. Aby gra chodziła stabilnie a u mnie nawet czysty Ob potrafi sie wysypać :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginała warto bo patczy itd nie bedzie można instalowac (a co za tym idzie modów niektorych ;]). Ale jeżeli płace to czygość wymagam. Aby gra chodziła stabilnie a u mnie nawet czysty Ob potrafi sie wysypać :?.

Oryginał czy nie, patche wszystkie działają. Bethesda nie wrzuciła starforce'a czy innego syfu, a że gra jest wybredna, to inna sprawa. Morrowind też był taki wybredny i pewnie Fallout 3 też takie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po to kupilem oryginal ,zeby teraz miec takie cproblemy ... :/ thx yuuCom,zaraz wejde do grty i sprawdze twoj sposob ;) a co do tego loada,to jak juz tworze nowa postac to wpisac ?

P.S.I NIE POMOGLO !!!! >.< :mur: :mur: :mur: :mad: :-| :angry: :sad:

P.S.2 juz kur$% szlag mnie trafia ...sprobuje przeinstalowac gre...

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po to kupilem oryginal ,zeby teraz miec takie cproblemy ... :/ thx yuuCom,zaraz wejde do grty i sprawdze twoj sposob ;) a co do tego loada,to jak juz tworze nowa postac to wpisac ?

P.S.I NIE POMOGLO !!!! >.< :mur: :mur: :mur: :mad: :-| :angry: :sad:

P.S.2 juz kur$% szlag mnie trafia ...sprobuje przeinstalowac gre...

Moze masz ten sam problem co ja wczesniej z mpg ? Jaki masz komunikat błedu jak Ci wywala Obka ? (o ile w ogóle masz). Jeżeli masz jakis problem z mpg to zainstaluj nowego K-lite czy inny codec pack. Oprócz tego na zwisy i wyjscia mi bardzo pomogło wyłączenie autosejwa na podróżach (zaznacz w opcjach autosave on trawel na off).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tylko w Obku takie problemy?, spróbuj nieco proca odkręcic, lub zupełnie i wtedy zobacz jak sie gra zachwouje. Oblivion jest dosyc wrażliwy na kręcenie, choc problem na to nie wyglada to warto spróbować.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślałeś kiedyś drogi użytkowniku o rozpoczęciu swojej przygody z potężnym narzędziem jakim jest Construction Set? Czy chciałeś kiedyś coś poprawić lub dodać do świata przedstawionego w Oblivionie? Może domek, może jakieś zadanie, organizację czy nowe przedmioty...

 

Dzięki Construction Set jest to możliwe, sam możesz stworzyć coś dla siebie i innych, jeśli postanowisz to zaprezentować światu. Chcesz coś stworzyć ale nie wiesz jak?

 

Zapraszam na stronę Clockwork City - nowe dziecko grupy polskich modderów. Poradniki, dyskusje, artykuły związane z tworzeniem modów do Obliviona i Morrowinda - to jest główna tematyka tego portalu. Dowiesz się tam jak tworzyć proste i bardziej złożone dodatki do serii TES, jak poprawić to, co Ci się nie podoba, jak dodać to, czego Ci brakuje. Dowiesz się więcej o narzędziach, które umożliwiają stworzenie czegoś nowego. Możesz tam również zaprezentować swoje dzieła, przez co zyskasz mnóstwo fanek, a ludzie z całego świata będą Cię czcić. ;)

 

Możesz się również sporo dowiedzieć o świecie przedstawionym w serii The Elder Scrolls i zobaczyć, dlaczego mnóstwo osób uważa tą serię za najlepszą. Wszystko to w dziale Lore.

 

W imieniu kadry zarządzającej, zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślałeś kiedyś drogi użytkowniku o rozpoczęciu swojej przygody z potężnym narzędziem jakim jest Construction Set? Czy chciałeś kiedyś coś poprawić lub dodać do świata przedstawionego w Oblivionie? Może domek, może jakieś zadanie, organizację czy nowe przedmioty...

 

Dzięki Construction Set jest to możliwe, sam możesz stworzyć coś dla siebie i innych, jeśli postanowisz to zaprezentować światu. Chcesz coś stworzyć ale nie wiesz jak?

 

Zapraszam na stronę Clockwork City - nowe dziecko grupy polskich modderów. Poradniki, dyskusje, artykuły związane z tworzeniem modów do Obliviona i Morrowinda - to jest główna tematyka tego portalu. Dowiesz się tam jak tworzyć proste i bardziej złożone dodatki do serii TES, jak poprawić to, co Ci się nie podoba, jak dodać to, czego Ci brakuje. Dowiesz się więcej o narzędziach, które umożliwiają stworzenie czegoś nowego. Możesz tam również zaprezentować swoje dzieła, przez co zyskasz mnóstwo fanek, a ludzie z całego świata będą Cię czcić. ;)

 

Możesz się również sporo dowiedzieć o świecie przedstawionym w serii The Elder Scrolls i zobaczyć, dlaczego mnóstwo osób uważa tą serię za najlepszą. Wszystko to w dziale Lore.

 

W imieniu kadry zarządzającej, zapraszam.

Jaka propaganda ;). Szkoda ze CS z Obka jest troszke trudniejszy niz z NwN ale za to można zrobić bardziej różnorodne rzeczy/przedmioty itp.

 

A co do stronki: bardzo fajny layout ;). Hmm może cześciej bede wbijał bo z CS do Oba to jestem newbie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co za ustrojstwo stanowilo dla mnei problem :D

bardzo dziwnei to zabrzmi ale...Internet Explorer...choc mam te przegladarke zainstalwoana to jej kompletnie nei uzywam,zamiast tego Firefoxa uzywam.

Mianowicie sprawa wyglada co najmniej dziwnie-otoz podczas gdy gram,jest zwała do pulpitu ,wciskam Alt CRTL i Del i patrze na procesy a tam " IEXPLORER.exe" no biore na zakoncz proces i co ?...i na kilka godzin granai spokoj mam :D gdy kolejna zwała i to samo "IEXPLORER.exe" oraz zakoncz proces i znowu kilka godzin granai spokojnego...Nie wie mjakie to ma powiazanie,jakeis aktualizacje czy co :| :? ale to tak samo sie wlacza i wtedy musze konczyc proces i jest spokoj.

A Wy ? sprawdzcie czy macie cos podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka propaganda ;). Szkoda ze CS z Obka jest troszke trudniejszy niz z NwN ale za to można zrobić bardziej różnorodne rzeczy/przedmioty itp.

 

A co do stronki: bardzo fajny layout ;). Hmm może cześciej bede wbijał bo z CS do Oba to jestem newbie :P.

Właśnie po to powstała ta strona, żeby ludzie mogli się nauczyć obsługi Construction Seta, poznać jego możliwości itp.

Widziałeś skin na forum? Jeśli nie, to musisz koniecznie zobaczyć. :)

 

juz wiem co za ustrojstwo stanowilo dla mnei problem :D

bardzo dziwnei to zabrzmi ale...Internet Explorer...

Może masz jakiegoś wirusa lub trojana?

 

Na przyszłość, gdy będziesz instalował system, to możesz pozbyć się IE za pomocą nLite (zostaw tylko core files, a reszte można wywalić). Wyłącz niepotrzebne usługi i jak chcesz, to możesz jeszcze wrzucić w codeboxa lub na pw swój plik konfiguracyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie moze bawil modem Supreme Magicka?

Z opisu wyglada ciekawie :)

 

BTW, gdzies mi kiedys mignal przed oczami mod zmieniajacy sposob wzrostu umiejetnosci magicznych - nie na podstawie ilosci rzuconych czarow, tylko na podstawie wydatkowanej magicki (czy jakos podobnie) - ale wyleciala mi z glowy nazwa. Ktos mial moze stycznosc z czyms tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Jak się leczę to miecz się cały wybiela jakby tekstury znikają. Również jak walcze na arenie miecz swieci jakby pojawial się artefakt w zadnej innej grze tego nie mam. Czasem na przyklad przeciwnikowi świeci tarcza albo uszy albo kołczan ze strzałami. Są całe białe i świecą. Nie wiem czy to artefakty czy co innego. Czasem drzewa są bez tekstur całe czarne pnie, jak sie blizej podejdzie. Karta 7900gs galaxy Cooler master nie podkrecona bez zadnych. Oblivion bez zadnych modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Jak się leczę to miecz się cały wybiela jakby tekstury znikają. Również jak walcze na arenie miecz swieci jakby pojawial się artefakt w zadnej innej grze tego nie mam. Czasem na przyklad przeciwnikowi świeci tarcza albo uszy albo kołczan ze strzałami. Są całe białe i świecą. Nie wiem czy to artefakty czy co innego. Czasem drzewa są bez tekstur całe czarne pnie, jak sie blizej podejdzie. Karta 7900gs galaxy Cooler master nie podkrecona bez zadnych. Oblivion bez zadnych modów.

Zapodaj skriny bo to może być np efekt czaru Life Detect. Co do czarnych textur to bardzo dziwne. Może sie źle wczytały dane do ramu grafiki, nie wiem. Jak byś mógł dać jakieś skriny to może coś da sie zrobić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieci sie jakby HDR padał cały czas pod tym samym kątem (a raczej świało). Wyłacz HDR i włacz Blooma i spradz czy dalej tak jest. Jak to nic nie przyniesie to wyłacz i Blooma. Imo zainstaluj też najnowszy patch i zobacz czy nadal tak jest. Jak i to nic nie da to ja juz odpadam :<. Chyba tylko reinstal wtedy pomoże.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos takiego identycznego w Dark messiahu - dokładnie to samo, jakby niektore rzeczy zostały "wyHDR'owane" z czasem :lol: ... nim dluzej tym wiecej rzeczy :) u mnie pomagał load, potem sie wkurzyłem i przeinstalowałem gre oraz dałem inne stery od grafy i po takim zabiegu z tego co pamietam chyba wszystko było ok (albo duuuzo rzadziej cos takiego sie robilo - juz nie pamietam) Po formacie wszystko juz bylo ok :wink:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nie gralem w obka, ale dzisiaj przycisnalem i zaliczylem MQ, oto rewards w calej okazalosci. :]

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz pozaliczam sobie gildie, reszte q z kotn i biore sie za si. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nie gralem w obka, ale dzisiaj przycisnalem i zaliczylem MQ, oto rewards w calej okazalosci. :]

 

Teraz pozaliczam sobie gildie, reszte q z kotn i biore sie za si. :]

Radze Ci jak najwcześniej zacząc SI bo inaczej to nie bedzie Ci sie chciało w nie w ogole grać ;]. Nudno jest na początku.

 

Btw ja jade na zestawie dragona juz z 50h ;p. Znalazłem go na poczatku jak zainstalwałem sobie Franczesko.

Kolejna śmieszna rzecz to to ze w SI działa mi mod na zwolnianie skilli ;d. I taka rada na koniec. Nie wchodzić do Si bez azura star. Dla mnie to jest podstawowy artefakt i pierwszy jaki zdobywam. Chociaż jeżeli odrazu sie zacznie maina (ja standardowo zacząłem po 30h gry i lookania całej wyspy ;d) to czeka na was bardzo fajny prezent.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze Ci jak najwcześniej zacząc SI bo inaczej to nie bedzie Ci sie chciało w nie w ogole grać ;]. Nudno jest na początku.

 

Btw ja jade na zestawie dragona juz z 50h ;p. Znalazłem go na poczatku jak zainstalwałem sobie Franczesko.

Kolejna śmieszna rzecz to to ze w SI działa mi mod na zwolnianie skilli ;d. I taka rada na koniec. Nie wchodzić do Si bez azura star. Dla mnie to jest podstawowy artefakt i pierwszy jaki zdobywam. Chociaż jeżeli odrazu sie zacznie maina (ja standardowo zacząłem po 30h gry i lookania całej wyspy ;d) to czeka na was bardzo fajny prezent.

To fajny ten franczesko, przedmioty z konca gry dostepne od poczatku, dla mnie to by nie bylo sensu grania. :]

Wole org. wersje, bo jednak niektore mody calkowicie zaburzaja balans gry...

SI tak jak mowie zostawiam na koniec, zeby miec wszystko wyczyszczone w podstawce, a to mi jeszcze dluugo zajmie. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajny ten franczesko, przedmioty z konca gry dostepne od poczatku, dla mnie to by nie bylo sensu grania. :]

Wole org. wersje, bo jednak niektore mody calkowicie zaburzaja balans gry...

SI tak jak mowie zostawiam na koniec, zeby miec wszystko wyczyszczone w podstawce, a to mi jeszcze dluugo zajmie. :]

NO tak ale wtedy miałem lvl 34 wiec ten dragon był minimalnie lepszy od tego co miałem juz na sobie ;]. A jak załadowałem wczesniejszego sejwa z postacia z 40 lvl to ma jeszcze lepszy osprzęt (a wtedy grałem bez modów) ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak ale wtedy miałem lvl 34 wiec ten dragon był minimalnie lepszy od tego co miałem juz na sobie ;]. A jak załadowałem wczesniejszego sejwa z postacia z 40 lvl to ma jeszcze lepszy osprzęt (a wtedy grałem bez modów) ;p.

Ah, myslalem, ze mowisz o poczatku gry. :]

Ja po zaliczeniu MQ mam 5 lvl. :lol2:

Nie wiem jak, ale to prawda. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...