Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej. W SI mi działa tylko slower skills wiec tutaj nie ujrzysz nowych itemow itp. Musisz powrócic normalnego Obka.

Widocznie źle wgrałeś moda lub masz bałagan z nimi. Mod od wersji 4.5 działa z SI. Najnowsza wersja to 4.5b i szykuje się mały update, aby Francesco był zgodny z najnowszą wersją UOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle wgrałeś moda lub masz bałagan z nimi. Mod od wersji 4.5 działa z SI. Najnowsza wersja to 4.5b i szykuje się mały update, aby Francesco był zgodny z najnowszą wersją UOP.

W8 tzn ze w SI masz ceny jak z Frana ? Mam wersji 4.5b i tylko skille mi działaja. Instalowałem 2 razy (raz coś zle a potem po reinstalce od nowa wszysko) wedle instrukcji jaką podałeś (kolejność instalacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo odrazu nie trafisz ;). No chyba ze bedziesz miał wysoki lvl (>25) i farta jak ja (mi zestaw dragona sie trafił w jakims forcie zupełnie z pupy ;)).

No, nie do konca z tym "nie od razu". Dodane itemy sa rozlozone po calej leveled list, nie tylko na najwyzszych poziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie do konca z tym "nie od razu". Dodane itemy sa rozlozone po calej leveled list, nie tylko na najwyzszych poziomach.

Wiadome. Tylko mi chodziło o fajniejsze itemy ;). Na kazdym poziomie można zdobyć customa ale zazwyczaj to sa syfy (tylko wyglad sie zmienia w dotatku czesto nisko lvlowe bronie sa słabo wykonane). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zonka. ukończyłem główny wątek SI, mam robe priesta zakonu, ale cokolwiek teraz bym chciał ubrać innego, to ciągle mam na sobie ten robe. Nie mogę go zdjąć. Jest jakaś metoda, żeby zdjąć wszystko z siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pobocznych też już zrobiłem ;] Teraz chcę wyjść do Obka i poszukać itemów z dodatku.

 

Aha i jeszcze jedno. Mam problem z pewnym Q. Mianowicie mam zamarzniętą urnę i pochodnię której nie mogę podnieść. Ktoś go robił i wie o co chodzi?

 

P.S. mam tego moda dla łuczników i właśnie wpakowałem w pirata niedaleko stolicy 23 strzały Oo - chyba coś nie działa :/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Oblivion bedzie chodził na tym sprzecie?

MOBO Abit AB9

CPU Intel Core 2 Duo E4300 BOX

RAM A-Data Vitesta 2x1GB 667MHz

GRAFIKA Palit 7900GS

Będzie chodził dobrze. :)

 

Zajrzyj do pierwszego postu w tym temacie, do sekcji poświęconej modom przyspieszającym Obliviona... Albo skorzystaj z linka prowadzącego do Clockwork City. Zainstaluj przede wszystkim moda Streamline. Przy okazji: niedługo powinna pojawić się nowa wersja tego moda oznaczona numerem 3.0.

 

Jeszcze będziesz mógł skonfigurować plik oblivion.ini, tyle że musisz jeszcze kilka dni poczekać, bo poradnik jest w trakcie pisania.

 

2GB daje naprawdę sporo w tej grze. Sam się przesiadłem z 512MB na 2GB i różnica jest ogromna (znacznie mniej "doczytek"), a muszę się przyznać, że jeszcze za oblivion.ini się nie zabrałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie skończyłem SI. Jak sie okazało ostatni sejw miałem na 1h przed koncem ;).

 

Co tu dużo pisać ? Moim zdaniem bardzo przecietny dodatek. Po 10h gry właściwie grałem z przymusu skończenia gry i obookania wszystkiego. Na SI jest jakoś tak bezklimatycznie i nudno. Naprawde wieje nudą i sie ma uczucie samotności. Demencja to już kritikal ;). PUSTO tam jest ze hoho. W porównaniu z normalmy Obkiem SI wypada blado. Jak tylko skonczyłem maina (i praktycznie większość questów) to wyszedłem do Cyrodil i od razu na arene sie rozluźnić. Zwykły Ob bije pod każdym względem SI niestety :P. W Oba z modami aż chce sie grać a w SI to tylko na przymus. Ciekaw jestem jakie beda Wasz opinie po skończeniu SI.

 

A i jeszcze jedno: Zaczynajcie od Manii to może bedzie sie Wam lepiej grało ;). Po paru h gry w Demencji można odlecieć z nudów ;0.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie zgodzić z wypowiedzią yuucOm. SI jest dość przeciętne. I widzę, że nie tylko mi dało się odczuć powiew nudy. Jeśli bierzemy się za porównywanie Elderów, to mi chyba jednak jak na razie najbardziej podobał się Morrowind. Jeśli bym miał układać to chronologicznie, to chyba by było: 1. Morrowind 2. Oblivion 3. Tribunal do Morrowinda 4. SI 5. Bloodmoon (swoją drogą Bloodmoon u mnie miał jakieś chore wymagania. 3 drzewa na krzyż, a chodził jak bym sobie odpalił 3 Obki na raz Oo).

 

Obka ratuje spora ilość modów, grafika, niskie wymagania. Z modami robi się dość ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle wgrałeś moda lub masz bałagan z nimi. Mod od wersji 4.5 działa z SI. Najnowsza wersja to 4.5b i szykuje się mały update, aby Francesco był zgodny z najnowszą wersją UOP.

Cos jest chyba bardziej na rzeczy, bo u mnie tez handlarze w SI maja nieskonczona kase :? A Obliviona instalowalem na nowo przed instalacja SI i najnowszych wersji wszystkich modow, wiec smietnik raczej nie wchodzi w gre (chyba, ze load order mam pomerdany, albo UOP 2.1.0 bruzdzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest chyba bardziej na rzeczy, bo u mnie tez handlarze w SI maja nieskonczona kase :? A Obliviona instalowalem na nowo przed instalacja SI i najnowszych wersji wszystkich modow, wiec smietnik raczej nie wchodzi w gre (chyba, ze load order mam pomerdany, albo UOP 2.1.0 bruzdzi).

UOP oczywiście masz ten zmodyfikowany przez Francesco?

 

Mnie jakoś Oblivion ostatnio zniechęcił. Chciałem zrobić jakąś porządną twarz i mimo że korzystałem z wielu róznych modów poprawiających twarze (IFT, NAtural Faces i kilka innych), to i tak nic ciekawego nie wychodzi. Do tego ciągłe zmiany z modami - a to nowe wersje, a to konflikty i oczywiście nowe mody na horyzoncie... Aż mi się odechciewa grać. :?

 

Nie wiem, chyba wrócę do Morrowinda albo pogram w jakąś inną, starszą grę. :?

Może czas skończyć Jade Empire the way of the Closed Fist albo pograć w UFO Afterlight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz tez te ciagle wachlowania modami zaczynaja irytowac. Z jednej strony dobrze, ze mody sa rozwijane i udoskonalane, ale ciagle update'y i walczenie z konfliktami (bo update jednego moda powoduje powstanie niezgodnosci z innymi) potrafi skutecznie zniechecic.

 

Ja chce przejsc (a przynajmniej polazic po) SI. Aczkolwiek po >200h zaczynam juz odczuwac nasycenie ta gra i pewnie niedlugo zrobie sobie dluzsza przerwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powie człowiek z prawie 400h na karku ;d.

 

Moja rada: nie zostawiajcie sobie 'na deser' SI bo sie bardzo rozczarujecie. Po paru h w SI bardzo sie odechciewa grania w Oba. Ktoś w recenzji SI (chyba na gry online) napisał ze na wyspach jest mnóstwo nowego sprzętu :lol:. Oczywiście mija sie to z prawdą.

Denerwują mnie nagrody za questy poboczne (w zasadzie ich brak) oraz ich mało innowacyjność ;]. Tak jak w vanilia Ob tak i tutaj badziewne są Forty. Łarzenie po nich to totalna nuuda. Ja nie wiem, skoro wszystki tak samo wyglądaja to mogli by je jakoś fajniej zrobić.

 

Co do modów ja instaluje tylko najnowsza wersje w danej chwili i potem już ich nie updateuje ;). To co jest mi styka. Właściwie to ściągam cały czas tylko mody z nowymi miejscami (jak Solace - ssyf ;p itp).

Ja jeszcze troche sobie pogram w Oba (mody itp) a potem go odstawie na bardzo długo :P. SI mnie bardzo zniechęciło no i ilość h spędzonych przy Łobku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc!

Mam problem z Oblivionem pod Vistą - uruchamiam grę, leci animacja wprowadzająca do menu, jak się skończy i pojawia się menu Gry to gra momentalnie przestaje działac i wyswietla się komunikat "Oblivion has stopped working A problem caused the program to stop working correctly..."

Będę wdzięczny za pomoc. Mój sprzęt jak w sygnaturze, sterowniki do Audigy najnowsze, do Ati Cat 7.5.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Mam Obliviona z zestawem pluginow Knights of the Nine (+Shivering Isles).

 

Od Dark Brotherhood dostalem konika Shadowmere i uzbroilem go w pancerz.

Podrozowalem sobie po swiecie a ten mi nagle zniknal. Zawsze wystarczylo

wejsc do miasta i wyjsc z niego aby kon sie odnalazl, a teraz tak sie nie

dziaje. Przepadl i tyle. Poniewaz Shadowmere nie moze zginac to mam pewnosc

ze zyje - jak go znalezc? :) To jakis znany blad w grze? Najnowszy patch do Obka mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc!

Mam problem z Oblivionem pod Vistą - uruchamiam grę, leci animacja wprowadzająca do menu, jak się skończy i pojawia się menu Gry to gra momentalnie przestaje działac i wyswietla się komunikat "Oblivion has stopped working A problem caused the program to stop working correctly..."

Będę wdzięczny za pomoc. Mój sprzęt jak w sygnaturze, sterowniki do Audigy najnowsze, do Ati Cat 7.5.

Pozdrawiam!!!

Wiem ze to nie bedzie odpowiedz na Twoje pytanie ale po co sie przesiadałeś na Viste ? Zrozumiałbym jakbyś musiał z powodu dx10 albo czegoś takiego a tak to nie łapie tego za bardzo ;). Ten system to narazie nic ciekawego dla kogoś bez karty z dx10 (chociaż nawet mając gpu z nowym dx to i tak nie widze sensu bycia na Viscie póki ma tyle bugów).

W necie piszą ze z Oblivione pod Vistą nie ma problemów (http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1968998,00.asp) to może wina jest w jakiś sterach (np od grafy).

Chociaż jak widać z kilku for to wcale nie jest tak różowo z Obkie na Viscie: http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-7...n-on-Vista.html.

Imo wróć do Xp'ka.

 

@byru

Hmm też mi sie kiedyś coś takiego zdarzyło i po prostu kupiłem sobie czarnego konika...

Może jest przy tym forcie co go dostajemy od Luciena (nie pamietam nazwy fortu bo juz dawno skończyłem (poraz któryś :P) DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest przy tym forcie co go dostajemy od Luciena (nie pamietam nazwy fortu bo juz dawno skończyłem (poraz któryś :P) DB.

Dokładnie tak. Shadowmere znajduje się w pobliżu Fortu Farragut (niedaleko Cheydinhal, w stronę Vvardenfell). Zresztą skoro byru ma już Shadowmere, to musi mieć pokazany ten fort na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system to narazie nic ciekawego dla kogoś bez karty z dx10 (chociaż nawet mając gpu z nowym dx to i tak nie widze sensu bycia na Viscie póki ma tyle bugów).

testowałeś czy opierasz się na forach i opiniach?

 

Ja mam natomiast pytanie z innej beczki: czy dla fana gier różnej maści - oblivion ma coś co może mnie przykuć do monitora na długie godziny? Szukam takiej gry, wiem, że oblivion miał być hitem. Pytanie: czy faktycznie nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie bedzie odpowiedz na Twoje pytanie ale po co sie przesiadałeś na Viste ? Zrozumiałbym jakbyś musiał z powodu dx10 albo czegoś takiego a tak to nie łapie tego za bardzo ;). Ten system to narazie nic ciekawego dla kogoś bez karty z dx10 (chociaż nawet mając gpu z nowym dx to i tak nie widze sensu bycia na Viscie póki ma tyle bugów).

W necie piszą ze z Oblivione pod Vistą nie ma problemów (http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1968998,00.asp) to może wina jest w jakiś sterach (np od grafy).

Chociaż jak widać z kilku for to wcale nie jest tak różowo z Obkie na Viscie: http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-7...n-on-Vista.html.

Imo wróć do Xp'ka.

Hmmm po co przesiadłem się na Vistę? Przesiadłem się bo już miałem dośc Win XP, wcześniej przed Vistą siedziałem już prawie rok na Win 2000 - wszystko tylko nie XP! Poza tym problemem z Oblivionem to ogólnie moje odczucie jest takie, że Vista jest stabilniejsza od XP. Całościowo ten system zrobił na mnie dobre wrażenie!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy faktycznie nim jest?

Nie słuchaj ludzi, chyba że potrzeba Ci wybitnie subiektywnych opinii i sprawdź samemu. W Obliviona można sie wkręcić, pobawisz się modami to juz w ogóle gra dostaje kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi, chyba że potrzeba Ci wybitnie subiektywnych opinii i sprawdź samemu

Heh, ja mam takiego farta, że jak ludzie mi coś podrzucają to raczej się to sprawdza :)Lubię znać opinię innych przed zakupem. Wiadomo, że inwestycja w grę to tym bardziej - bo jak nie będzie mi się podobać to się ostro wkurzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam takiego farta, że jak ludzie mi coś podrzucają to raczej się to sprawdza :)Lubię znać opinię innych przed zakupem. Wiadomo, że inwestycja w grę to tym bardziej - bo jak nie będzie mi się podobać to się ostro wkurzę :P

Osobiście poleciłbym Obliviona, bo to wg mnie na prawdę dobre gra z fajną grafą i gameplayem jak sie zainstaluje "Francia". Jeżeli nie miałes doczynienia z Morrowindem to tym bardziej nie powinieneś narzekać. Poza tym temat o nim ma 121 stron więc jednak ktoś w to gra i raczej nie z musu :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym temat o nim ma 121 stron więc jednak ktoś w to gra i raczej nie z musu icon_wink_smile.gif

Też racja ;) ale na razie muszę to odłożyć bo czeka mnie zakup nwn2 (chociaż jedynka mnie nie wciągnęła :D) i CS 1.6 bo kumple chcą trochę pograć. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałeś czy opierasz się na forach i opiniach?

 

Ja mam natomiast pytanie z innej beczki: czy dla fana gier różnej maści - oblivion ma coś co może mnie przykuć do monitora na długie godziny? Szukam takiej gry, wiem, że oblivion miał być hitem. Pytanie: czy faktycznie nim jest?

Testowałem pare dni i szybko pozbyłem sie bubla. Nie kręcą mnie efekty (które i tak mam 10 razy lepsze na linuxie z xgl). U mnie win xp jest stabilny jak skała wiec nie widze powodu przesiadki na Viste (na której pare kluczowych dla mnie programów nawet nie działa).

Też racja ;) ale na razie muszę to odłożyć bo czeka mnie zakup nwn2 (chociaż jedynka mnie nie wciągnęła :D) i CS 1.6 bo kumple chcą trochę pograć. Dzięki za pomoc ;)

Odradzam ;]. Sam kupiłem nwn2 i szybko sie go pozbyłem nawet nie kończąc gry. Oczywiście wybór należy do Ciebie ale ja bym brał Obka najpierw (albo zamiast nwn2). Niestety z 3 cRPG z 2006 roku Oblivion był najlepszy (co nie oznacza ze jest super - jest po prostu dobra gra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...