Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

E tam widziało się i Venice bez ~40 nóżek i działał ;)

 

a mozesz wytlumaczyc dlaczego dzialal jeszcze??

 

swego czasu widzialem na allegro sempka bez kilku nóżek i podobno dzialal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a temperaura ci spadła?? nie wszystki bloki lubia procki z gołym jądrem, dobrym przykładem na to jest powerX

 

Aha i jak zakładac boksa zeby nie ukruszyc jądra?? Mam tego starego boksa z twardą zapinką, nowe mają troche łatwiejsze zapinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 różne PowerX-y (wersja 0,35 i 0,5) i 4 proce bez czapki (różnej wielkości jądra np. Venice, SanDiego) na wszystkich się idealnie PowerX sprawował, dolegał jak należy zresztą w zamyśle producenta był chłodzenie małych jajek ala AXP, tak więc na gołym A64 radzi sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja mysle ze wszystkie bloki ala powerX sie nadają, byle by miały frez nad jądrem jakis poządny.

 

EDIT: czy komus udało sie pokruszyc procka boxem?? Bo mie kordzi zeby zdiąc teraz ihsa ale narazie jestem zdany na boksa. Jak myslicie??

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze wszystkie bloki ala powerX sie nadają, byle by miały frez nad jądrem jakis poządny.

 

EDIT: czy komus udało sie pokruszyc procka boxem?? Bo mie kordzi zeby zdiąc teraz ihsa ale narazie jestem zdany na boksa. Jak myslicie??

Szkoda czasu ;) Na boksowym chłodzeniu może osiągniesz lekko powyżej 2GHz, bo podnoszenie napięcia nie wchodzi w grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze wszystkie bloki ala powerX sie nadają, byle by miały frez nad jądrem jakis poządny.

 

EDIT: czy komus udało sie pokruszyc procka boxem?? Bo mie kordzi zeby zdiąc teraz ihsa ale narazie jestem zdany na boksa. Jak myslicie??

Mnie się nie udało pokruszyć :D ALE: jeśli będziesz zakładał BOX'a za pomocą standardowej zapinki to nastąpi qpa, czyli komp nie bedzie wstawał, ponieważ cooler nie będzie dotykał jądra :) Natomiast jak założysz BOX'a na śrubki (tak jak blok) to nie będzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

stary, jak ty go założyłeś na te śrubki, nie rozumiem

 

A teraz ma boksie lata na 2700mhz, temperatury ok 41*C w idle, chyba za dużo co? procek upadł mi nieźle z wysokości.

Było tak:

 

Wyciągałem go z socketa, żeby wsadzić 2600+, on się przykleił do radiatora wiec wyrwałem go z socketu przy zdejmowaniu tego boxa, potem próbowałem go odkleić, ale on był nieźle zassany, wiec mocno pociągnąłem, wyleciał mi z łapy, spadł na biurko, potem na podłogę, kilka nóżek sie pogieło, odprostowałem, loox, ale temperatury mi skoczyły, bo jak uderzył o biurko przy spadaniu to tak centralnie o róg tego biurka tak ze chyba ihs się wgiął.

 

JA mam ten gorszy box, z tą mocniejszą zapinką, co az nagina płyte, wiec dotykac raczej bedzie, ale ten co dostałęm do 2600+ jest bardzo luźny.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buheheeh ale Wy traumatyczne przeżycia z tymi prockami macie...przy wyciąganiu nie ciągnijcie do góry tylko odczepcie jedną zapinkę i pchajcię cooler po ihsie w stronę zapinki która jeszcze jest "zazębiona" ja tak zawsze zdejmuje mojego freezera ktory siedzi na ihsie z ceramique, schodzi latwo ale trzeba uważać zeby w koszyk za mocno nie uderzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

aha czyli w razie czego moge ihsa załozyc spowrotem?? z tego co widziałem u innych on jest przyklejony na sylikon, jak cos to sylikona mam, ale czy jest sens ładowac ihsa spowrotem??

 

Jaka jest grubosc tego ihsa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Xtreme - no tak nie dokońca, jak już raz zdejmiesz to trudno zrobić tak żeby po ponownym założeniu było takie same/lepsze tempki (wiem z autopsji) :wink: IMO nie oplaca się tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Xtreme - no tak nie dokońca, jak już raz zdejmiesz to trudno zrobić tak żeby po ponownym założeniu było takie same/lepsze tempki (wiem z autopsji) :wink: IMO nie oplaca się tego robić.

miales wiecej C ?? duzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pytanko:

 

Zdiełem ihsa, załozyłem boxa, box jakos dociska, i co? Komp startuje ale po dwóch sekundach gasnie, czmu?

 

Błagam, nie piszcie ze skopałem procka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@mariush190

widocznie box nie dociska skoro zadzialalo zabezpieczenie przeciwtemperaturowe proc sie nagrzeje np do 60*C i sie komp wylacza

 

@Venice

ze sciagnietym ihs'em i pentagramem jest normalnie tam niema problemu z dociskiem kladziesz radiator na proca przykrecasz dwie sruby i gra co prawda u mnie tempy nie spadly ale oc wzroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

 

Zdiełem ihsa, załozyłem boxa, box jakos dociska, i co? Komp startuje ale po dwóch sekundach gasnie, czmu?

 

Błagam, nie piszcie ze skopałem procka!!

Zapewne za słabo radiator dociska do jajeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wdg mnie dociska, ale on nawet nie zdązył nic na monicie pokazac, tylko kiedy powinien pujsc sygnałdo minita to gasnie... on by sie tak szybko zagotował do tych 60*C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdg mnie dociska, ale on nawet nie zdązył nic na monicie pokazac, tylko kiedy powinien pujsc sygnałdo minita to gasnie... on by sie tak szybko zagotował do tych 60*C?

A wiesz w jakim czasie paliły się Athlony XP które miały goły rdzeń ;)? Tak, własnie w 2s, u Ciebie zadziałało zabezpieczenie przed spaleniem, radiator nie dociska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ale nie lata na boki, nie jest luzny.

Mam wygiąc zapinke zeby dociskał...

 

Wiecie co, troche mnie pocieszyliscie z tym radiatorem, bo juz cały potem spływam bo boje sie ze kolejny raz rozpindolięłm procka, tym razem za 340zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko? jeżeli na jajku nie ma coolerka to niecała sekunda mu wystarczy żeby osiągnać temperaturę krytyczną ;)

ty lepiej zrób coś z tym coolerem - jak jako całe to nic mu się nie stało (chyba że laminat naciałeś lub te układy koło jajca)

 

albo zrób własną zapinkę - zdejmij koszyk i przykręć boxa na śruby

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...