Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też bym chętnie kupił taki breloczek. Mam nadzieje, że przyjmą Ci go na gwarancje.

 

Pozdrawiam

już wystawił na allegro jako "nie wiem czy sprawny :D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie: tacie wymieniali w pracy komputery, dostał taki procesor, a ja mam intela i nie mam jak sprawdzić? :) Co do czapek, to rozglądałem się troche na allegro, ale nigdzie nie ma, a chętnie kupiłbym taką blaszke do kluczy. Ile ona waży w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ona waży w ogóle?

90% wagi proca to ta blacha :D A może nawet i więcej, w każdym razie proc bez blachy na moje oko waży sporo mniej niż barton! Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mi to mówi dalej, bo nigdy nie miałem bartona :) ważył ktoś to cacko? nie chciałbym mieć kluczy, którymi rzucić = zabić :D

Jak w jednej ręce będziesz trzymał proca bez blachy a w drogiej samą blachę to proca w ogóle nie poczujesz taka ta blacha ciężka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak to jest z tymi temperaturami... Czujnik w procu wg Everesta pokazuje mi 43st C przy 1,48V dla 3200+ non OC w idle na "uznajmy" BOXie (dokładnie jest to Igloo7200). Czujnik z budy (i miernik z sondą K) pokazuje mi temp radiatora na poziomie 38st C. Czy różnice między temperaturami samego jajka i radiatora są u was też takie duże?

Czy to może świadczyć o krzywym berecie na procku?

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak to jest z tymi temperaturami... Czujnik w procu wg Everesta pokazuje mi 43st C przy 1,48V dla 3200+ non OC w idle na "uznajmy" BOXie (dokładnie jest to Igloo7200). Czujnik z budy (i miernik z sondą K) pokazuje mi temp radiatora na poziomie 38st C. Czy różnice między temperaturami samego jajka i radiatora są u was też takie duże?

Czy to może świadczyć o krzywym berecie na procku?

Zakładam że masz czapkę a pod nią proc się raczej „gotuje” więc stąd jedna przyczyna, druga to że materiały „po drodze” nie przewodzą 100% ciepła i trzecia chyba najważniejsza miernik miernikowi nie równy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wystarczy za duży blok który opiera się o wystający do góry plastik socket-a (tam gdzie jest napis jaki to socket) i „po ptakach” jak to miał (nie)przyjemność przekonać się user VerB.

No wlasnie to jest ciekawe, że niektóre płyty mają wystarczająco nisko ten kawałek socketu a niektóre nie. U mnie na AN8 skoki idle stres to prawie 20c :) i ewidentnie widac ze jądro jest nieco niżej od tego kawałka. Na DFI Inf jest oki. Sprawdzałem na 2 blokach 50x50 i 70x50 więc oba zachodziły na cały socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz czapkę a pod nią proc się raczej „gotuje”

No zgadza się, beret jeszcze siedzi na procku. Ale skoro miernik miernikowi nierówny to na ile mogę wierzyć w temperatury podawane przez mobo? Może właśnie ona zawyża wskazania i wcale nie jest tak źle (43st C w idle - tzn załączona przgladarka i winamp, CnQ wyłączone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się, beret jeszcze siedzi na procku. Ale skoro miernik miernikowi nierówny to na ile mogę wierzyć w temperatury podawane przez mobo? Może właśnie ona zawyża wskazania i wcale nie jest tak źle (43st C w idle - tzn załączona przgladarka i winamp, CnQ wyłączone).

Powiem tak porządny miernik do mierzenia temp potrafi kosztować 200zł i lepiej więc jak ci się wydaje jakiej klasy miernik jest na mobo ? Poza tym temperatura wewnątrz jajka (bo tam jest sonda) a temperatura radiatora który jest jądro > pasta > czapka > pasta > radiator oddalony od niego to już zupełnie inna historia. Tak więc temperatury podawane przez mobo należy traktować jako punkt orientacyjny nic więcej, i z dwojga „złego” patrzył bym na temp mobo, choć z drugiej strony 43stC w idle może sugerować:

 

1. Źle założone chłodzenie i/lub pasta

2. Błąd odczytu biosu (zmiana na najnowszy zalecana)

3. Krzywą czapkę.

 

 

Na koniec to raczej nie zbyt odpowiedni temat na twoje pytania.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec to raczej nie zbyt odpowiedni temat na twoje pytania

Mimo to pomeczę was jeszcze w tym temacie, z góry sorki, ale wole popytać kogos obeznanego w temacie... zrozumcie.

Co do twoich podpowiedzi Mardok, to wydaje mi się że:

1. Źle założone chłodzenie i/lub pasta - pasty dałem niewiele (tzn dałem sporo ale zdejmowałem 2x bo wydawało mi się że za duzo jej), radiator chyba przylega OK bo ledwo ściagnąć go idzie jak się przyssie do proca

2. Błąd odczytu biosu - miałem bios F2, zmieniłem na F6 - odzczyt ten sam, pośrednich nie testowałem ale to chyba nie to

3. Krzywa czapa - idzie to jakoś sprawdzić bez jej zdejmowania? Może widać że jest krzywo względem laminatu procka (chociaż przy niedokładności rzędu 0,Xmm to chyba tego nie zobaczę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

W sensie: tacie wymieniali w pracy komputery, dostał taki procesor, a ja mam intela i nie mam jak sprawdzić? :) Co do czapek, to rozglądałem się troche na allegro, ale nigdzie nie ma, a chętnie kupiłbym taką blaszke do kluczy. Ile ona waży w ogóle?

Inaczej:

"Na 60% uszkodzony" Przynajmiej nie wstaje na mojej płycie, nie wiem jak z innymi.

 

Powiem ze jestem mile rozczarowany jak zobaczyłem dzisiaj moją aukcje, licytują chyba jacys kolekcjonerzy, albo ci co im zalezy na ciekawym berloku ;D

http://www.allegro.pl/item102003610_raczej...0_s754_box.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

is nei odpanie, montowałem juz boxa na nim, trzyma sie mocno, nawet mocniej niz oryginał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak to jest z tymi temperaturami... Czujnik w procu wg Everesta pokazuje mi 43st C przy 1,48V dla 3200+ non OC w idle na "uznajmy" BOXie (dokładnie jest to Igloo7200). Czujnik z budy (i miernik z sondą K) pokazuje mi temp radiatora na poziomie 38st C. Czy różnice między temperaturami samego jajka i radiatora są u was też takie duże?

Czy to może świadczyć o krzywym berecie na procku?

 

 

ja mialem trodszke inna sytulacje ... ale moze to tobie cos podpowie.. no wiec proc czy byl podkrecony czy nie to temp byl w granicach 18-24*C i to nier zaleznie czy obciazony czy nie .. po zdjeciu ihsa temp jest jush normalna czyli w idle 20*C aa w stresie dochodzi do 35*C wiedz jak widzisz to nie bylo nic z czujnikiem ani z plyta czy tam biosem tylko cos z ta czapka :) hehe ale nie zaluje ze zdjelem .. hehe fajna zabawa i adrenalinki calkiem sporo .. aa mysle ze ukruszyc to jest naprawde ciezko :) hehe oby nie zapeszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy ktos powie mi jaki jest dzwięk kruszącego sie jądra?

Czy to jest akie pizdnięcia (kiedys ukruszyłem 950 durona i słyszałem) czy takie cos jakby piłowało sie pilnikiem do paznoksci po jakiejs blaszce, albo po rdzeniu?? ;)

 

Nie słyszałem zadnego odgłosu jak kruszył się mój semp,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym sie czepial ale masz sporo ortow a tej aukcji ;) tak przy okazji tez bym sprobowal powalczyc o gware ;] napewno na tym nie starcisz ;] jak sie beda czepiac o chlodzenie to albo od kogos pozycz albo popros o warunkowe przyjecie ;]

 

ostatnio podczas odkurzania kompa probowalem zdjac blok z cpu ale chyba troche przesadzialem i wyciaglem razem z procem, 754 nozki okazaly sie nie wystarczajace ;) ale teraz wracajac do tematu ogladalem dokladnie swojego proca i zastanawialem sie nad zdjeciem blaszki i tutaj sie pojawil problem u mnie pratkycznie nie ma przeswiu ihs - cpu :| podczas przegladania tego topicu widzialem kilka fotek i tam odstep wynosil niecaly 1mm przynajmniej takie odnioslem wrazenie , co Wy na to ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to pomeczę was jeszcze w tym temacie, z góry sorki, ale wole popytać kogos obeznanego w temacie... zrozumcie.

Co do twoich podpowiedzi Mardok, to wydaje mi się że:

1. Źle założone chłodzenie i/lub pasta - pasty dałem niewiele (tzn dałem sporo ale zdejmowałem 2x bo wydawało mi się że za duzo jej), radiator chyba przylega OK bo ledwo ściagnąć go idzie jak się przyssie do proca

2. Błąd odczytu biosu - miałem bios F2, zmieniłem na F6 - odzczyt ten sam, pośrednich nie testowałem ale to chyba nie to

3. Krzywa czapa - idzie to jakoś sprawdzić bez jej zdejmowania? Może widać że jest krzywo względem laminatu procka (chociaż przy niedokładności rzędu 0,Xmm to chyba tego nie zobaczę...)

Syndrom krzywej czapki dotyczy marginalnej ilości Procków, zazwyczaj objawia się właśnie dużymi temp zarówno w idle jak i stresie mimo małych MHz (nawet def) i odpowiedniego chłodzenia, i nie da się go na 100% potwierdzić lub wykluczyć bez zdejmowania czapki. W twoim wypadku jak jesteś pewnie że pasta i chłodzenie są poprawianie założone to poczytał bym na temat twojej mobo czy nie znane są przypadki znacznego zawyżania temp, co nie było by nowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

nie zebym sie czepial ale masz sporo ortow a tej aukcji ;) tak przy okazji tez bym sprobowal powalczyc o gware ;] napewno na tym nie starcisz ;] jak sie beda czepiac o chlodzenie to albo od kogos pozycz albo popros o warunkowe przyjecie ;]

 

ostatnio podczas odkurzania kompa probowalem zdjac blok z cpu ale chyba troche przesadzialem i wyciaglem razem z procem, 754 nozki okazaly sie nie wystarczajace ;) ale teraz wracajac do tematu ogladalem dokladnie swojego proca i zastanawialem sie nad zdjeciem blaszki i tutaj sie pojawil problem u mnie pratkycznie nie ma przeswiu ihs - cpu :| podczas przegladania tego topicu widzialem kilka fotek i tam odstep wynosil niecaly 1mm przynajmniej takie odnioslem wrazenie , co Wy na to ?

u mnie tez odstawał z wszystkich stron po ok 1mm. Teraz jak jest przyklejony to tez odstaje. Moze niektóre ihsy są ciensze?

 

Jak to jest z tył dzwiekiem piłowania jaja? Kruszy czy nie? Nie raz jak sie sciąga węze z bloku który jest na pu bez ihsa to słychac... przy dokręcaniu tez, oczywiscie pasta jest, sylikonowa biała. Kupiłem wielką tube co starcza na 5 lat za 7zł. Nie bede marnował 30zł na paste co posmaruje nią procek 5 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym sie czepial ale masz sporo ortow a tej aukcji ;) tak przy okazji tez bym sprobowal powalczyc o gware ;] napewno na tym nie starcisz ;] jak sie beda czepiac o chlodzenie to albo od kogos pozycz albo popros o warunkowe przyjecie ;]

 

ostatnio podczas odkurzania kompa probowalem zdjac blok z cpu ale chyba troche przesadzialem i wyciaglem razem z procem, 754 nozki okazaly sie nie wystarczajace ;) ale teraz wracajac do tematu ogladalem dokladnie swojego proca i zastanawialem sie nad zdjeciem blaszki i tutaj sie pojawil problem u mnie pratkycznie nie ma przeswiu ihs - cpu :| podczas przegladania tego topicu widzialem kilka fotek i tam odstep wynosil niecaly 1mm przynajmniej takie odnioslem wrazenie , co Wy na to ?

U mnie na jednym z CPU też nie było, ale co za problem wbić w sylikon żyletkę i jechał dookoła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ze mozna przejechac po sciezkach ;) a ich raczej sobie potem nie polutuje ;) btw troche sie zdziwilem i zaniepokoilem jak "zdiolem" ten blok a tu procek :| duza powierzchnia paste dobrze rozgniotlo to nie mialo jak odejsc, ah ten as5 ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie ma sciezek na wierzchu laminatu z tego co sie przygladalem... ja tam lekko scielem troche zielonego w jedny miejscu niechcacy i wszystko lajt-working :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie ma sciezek na wierzchu laminatu z tego co sie przygladalem... ja tam lekko scielem troche zielonego w jedny miejscu niechcacy i wszystko lajt-working :wink:

Potwierdzam, sciecie laminatu nie powoduje padniecia proca - sprawdzone na własnym przykładzie ;) Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ze mozna przejechac po sciezkach ;) a ich raczej sobie potem nie polutuje ;) btw troche sie zdziwilem i zaniepokoilem jak "zdiolem" ten blok a tu procek :| duza powierzchnia paste dobrze rozgniotlo to nie mialo jak odejsc, ah ten as5 ;)

E tam as5... ja na swoim boxie i silikonowej pascie mialem to samo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mimo wszystko one tam sa ;) zreszta narazie igry potem sesja wiec czasu za wiele i tak nie bede mial a kompa potrzebuje i to nawet 2 ;)

Musiał być chyba dłutem zdejmować IHS aby się dokopać do ścieżek ;) Też miałem (nie)przyjemność zahaczyć o kawałek laminatu, ale nie wywarło to większego wrażenia na CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w tym wlasnie moze byc problem bo przedramie i dlonie mam dosc silne i czasami brakuje mi wyczucia ;) szkoda ze reszta nie jest tak umiesniona ;P

pozatym moj procek i tak nie grzeszy oc to pewnie nawet czapka za wiele mu nie pomoze :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym moj procek i tak nie grzeszy oc to pewnie nawet czapka za wiele mu nie pomoze :|

Ale bez czapki będzie cool, trendy, jazzy, elo i pr0 i wogóle młodzieżowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...