Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Są ale nie na samym wierzchu, tylko gdzies głębiej i sie wydaje... :P

(tak mi się wdaje :D )

 

Musiał być chyba dłutem zdejmować IHS aby się dokopać do ścieżek ;) Też miałem (nie)przyjemność zahaczyć o kawałek laminatu, ale nie wywarło to większego wrażenia na CPU ;)

moj IHS schodził strasznie ciezko i ze mam rece alkoholika to sie dokopałem do sciezek <lol> ja normalnie scialem lamitat tak ze pod palcami czuje wglebienie:P i takie złote mi wyszło :P tzn tego nie ruszyłem ale wyglada jakby juz było na wierzchu choc moze jakas cieniutka warstewka to jeszcze przykrywa ;) i wsio piknie działa :D ale nie powiem stresa mialem przy włączeniu...ale jak to mówia no risk no fun B) Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj IHS schodził strasznie ciezko i ze mam rece alkoholika to sie dokopałem do sciezek <lol> ja normalnie scialem lamitat tak ze pod palcami czuje wglebienie:P i takie złote mi wyszło :P tzn tego nie ruszyłem ale wyglada jakby juz było na wierzchu choc moze jakas cieniutka warstewka to jeszcze przykrywa ;) i wsio piknie działa :D ale nie powiem stresa mialem przy włączeniu...ale jak to mówia no risk no fun B)

mowi sie no bass na fun ;) tylko ze sciezki wystarczy czasamia odkopac i juz moze byc po procku :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowi sie no bass na fun ;) tylko ze sciezki wystarczy czasamia odkopac i juz moze byc po procku :|

Nie wiem czemu ty się tak uczepiłeś tych ścieżek, nikt tu jeszcze przez takie „coś” nie zabił proca, ja bym się na twoim miejscu o jajko martwił a nie że się do ścieżek dokopiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powie w skrucie ,czy sciaganie czapki z mojego Opetrona

da mi jakis sensowny przyrost OC ??

marzylo mi sie stabilne 3GHz ;)

 

Mardok

 

Ty tu jestes Guru w OC

 

o ile przecietnie wzrasta OC ( odprowadzanie ciepla z core )

po zdjeciu czapki ,

postanowilem juz nie podnoscic napiecia ,

wiec szukam poprawy OC gdzie indziej

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powie w skrucie ,czy sciaganie czapki z mojego Opetrona

da mi jakis sensowny przyrost OC ??

marzylo mi sie stabilne 3GHz ;)

 

Mardok

 

Ty tu jestes Guru w OC

 

o ile przecietnie wzrasta OC ( odprowadzanie ciepla z core )

po zdjeciu czapki ,

postanowilem juz nie podnoscic napiecia ,

wiec szukam poprawy OC gdzie indziej

Zdjęcie czapki może dać od 0 przez 50 po 200MHz nawet, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza procesora i temp jaką miał przez zdjęciem czapki. Głównym atutem zdjęcia czapki jest znaczny spadek temp w stresie co zazwyczaj daje przyrost MHz (ale nie musi!), minusy to utrata gwarancji i możliwości ukruszenia jądra.

 

"Ty tu jestes Guru w OC"

 

Dobry żarcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie czapki może dać od 0 przez 50 po 200MHz nawet, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza procesora i temp jaką miał przez zdjęciem czapki. Głównym atutem zdjęcia czapki jest znaczny spadek temp w stresie co zazwyczaj daje przyrost MHz (ale nie musi!), minusy to utrata gwarancji i możliwości ukruszenia jądra.

 

"Ty tu jestes Guru w OC"

 

Dobry żarcik ;)

Ludzka skromność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

takiego majla dostałem po zakonczeniu aukcji:

 

Witaj mariush190

:P

Trochę za późno zorientowałem się że Ty to Ty... wiem że ten proc jest uwalony na 100% i że stało się to podczas zdejmowania IHS'a i ze nie jest nic wart. Natknąłem się na temat na forum o nim ;] Nie miałem jak poprosić o odwołanie oferty bo nie było mnie dzis caly dzien w domu. Powiem tyle mam tylko nadzieję ze nie bedzie to przyczyna zadnych nieprzyjemnych zajsc i po prostu wystawimy sobie po komentarzu gdzies za tydzien i zapomnimy o sprawie. Bo nie zaplace tego mozesz byc pewien ;]

 

pozdro, liczę na trzezwa i rozsadna decyzje

y0ghurt

tez na purepc.pl ale biernie :P

 

PS: nie chce konfliktow przemysl to...

 

Uwaga na y0ghurta!

Czego on sie spodziewał, skoro w aukcji pisało ze sprzedaje jako uszkodzony i nie przyjmuje zwrotów?

Liczył na cudowne ozywienie?

 

Tak samo jakby licytował sprawnby sprzęt i nie kupił go bo jest sprawny a nie rozwalony?? :mur:

 

Ludzie mają narombane, bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego on sie spodziewał, skoro w aukcji pisało ze sprzedaje jako uszkodzony i nie przyjmuje zwrotów?

Liczył na cudowne ozywienie?

 

Tak samo jakby licytował sprawnby sprzęt i nie kupił go bo jest sprawny a nie rozwalony?? :mur:

 

Ludzie mają narombane, bez urazy.

Przeczytaj opis twojej aukcji i powiedz tak szczerze kto jest nie w porządku ... Ty czy koles ktory wylicytował proca!!!

Nie zebym sie czepiał, ale ten opis celowo wprowadza w błąd czytelnika. Czysty przekret i tyle, na który dał sie gościu złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego majla dostałem po zakonczeniu aukcji:

 

Witaj mariush190

:P

Trochę za późno zorientowałem się że Ty to Ty... wiem że ten proc jest uwalony na 100% i że stało się to podczas zdejmowania IHS'a i ze nie jest nic wart. Natknąłem się na temat na forum o nim ;] Nie miałem jak poprosić o odwołanie oferty bo nie było mnie dzis caly dzien w domu. Powiem tyle mam tylko nadzieję ze nie bedzie to przyczyna zadnych nieprzyjemnych zajsc i po prostu wystawimy sobie po komentarzu gdzies za tydzien i zapomnimy o sprawie. Bo nie zaplace tego mozesz byc pewien ;]

 

pozdro, liczę na trzezwa i rozsadna decyzje

y0ghurt

tez na purepc.pl ale biernie :P

 

PS: nie chce konfliktow przemysl to...

 

Uwaga na y0ghurta!

Czego on sie spodziewał, skoro w aukcji pisało ze sprzedaje jako uszkodzony i nie przyjmuje zwrotów?

Liczył na cudowne ozywienie?

 

Tak samo jakby licytował sprawnby sprzęt i nie kupił go bo jest sprawny a nie rozwalony?? :mur:

 

Ludzie mają narombane, bez urazy.

Po 1 zwrot prowizji, po 2 neg.

Jest napisane, ze nie odpala, sprzedajesz jako uszkodzony itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Przeczytaj opis twojej aukcji i powiedz tak szczerze kto jest nie w porządku ... Ty czy koles ktory wylicytował proca!!!

Nie zebym sie czepiał, ale ten opis celowo wprowadza w błąd czytelnika. Czysty przekret i tyle, na który dał sie gościu złapać.

A co, nie pisze ze sprzedaje jako uszkodzony?

Nie jest tam napisane ze 100% sprawne, wdg mnie wszystko z mojej strony ok, nie napisałem ze dostałem z niemiec od kumpla, albo za dług a mam intela i nie mam gdzie sprawdzic, i nic w tym typie. Napisałem ze na K8NE nie działa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, nie pisze ze sprzedaje jako uszkodzony?

Nie jest tam napisane ze 100% sprawne, wdg mnie wszystko z mojej strony ok, nie napisałem ze dostałem z niemiec od kumpla, albo za dług a mam intela i nie mam gdzie sprawdzic, i nic w tym typie. Napisałem ze na K8NE nie działa i tyle.

racja lezy po srodku z jednej strony napisane jest ze niesprawne z drugiej strony mogles napisac ze jest 100% nie sparwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, nie pisze ze sprzedaje jako uszkodzony?

Nie jest tam napisane ze 100% sprawne, wdg mnie wszystko z mojej strony ok, nie napisałem ze dostałem z niemiec od kumpla, albo za dług a mam intela i nie mam gdzie sprawdzic, i nic w tym typie. Napisałem ze na K8NE nie działa i tyle.

Ale pisząc:

Do sprzedania mam na 60% uszkodzony procesor AMD sempron 3000+.

Nie widac na nim śladów uszkodzenia, stan jest bdb, wszystkie nózki są na miejscu, proste.

Dajesz nadzieję kupującemu, że może być sprawny, a przecież tak nie jest :mur:

Dlaczego po prostu nie napisałeś w opisie aukcji, że proc nie wstał po zdjęciu czapki?

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisząc:

Dajesz nadzieję kupującemu, że może być sprawny, a przecież tak nie jest :mur:

Dlaczego po prostu nie napisałeś w opisie aukcji, że proc nie wstał po zdjęciu czapki?

Bo wtedy nikt by go nie zalicytował - chyba że na breloczek

No i o to chodzi. Gdybyś był uczciywy po pierwsze byś go wogole nie sprzedawał (chyba ze na breloczek), albo byś napisał, że proc jest zjeb..y.

Opis aukcji nie jest zgodny z prawdą.

 

Trzeba było aukcjie zatytułowac tak jak twoj wcześniejszy post, a wszystko by było jasne:

Moze ktos chce kupic poległego sempa z ihsem przyklejonym lub nie??

 

Model 3000+

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

napisales ze na 60% niesprawny a wiedziales ze uwalony na 100% -wiec to ty powinienes dostac nega i jeszcze powinni zawiesic ci konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100% pewnosci, ze procek jest dead, i ze ktos ze skillem 'fixing' (300/300) go nie odpali. ;]

Albo inaczej, ktos kto licytuje taki proc musi chyba naprawde liczycz, ze stanie sie cud i procek ozyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100% pewnosci, ze procek jest dead, i ze ktos ze skillem 'fixing' (300/300) go nie odpali. ;]

Albo inaczej, ktos kto licytuje taki proc musi chyba naprawde liczycz, ze stanie sie cud i procek ozyje.

Wierzysz w cuda? Ja nie :mur:

 

Poza tym sam napisał w zacytowanym przezemnie poście ze proc jest uwalony, to dlaczego na aukcji nagle stracił pewność i napisał, że na jego płycie nie startuje. Daje do zrozumienia, że to może płyte ma zwaloną.

 

A jezeli potrzebny bedzie "fixing" to znaczy ze proc jest zjeb..y. Dobrych rzeczy sie nie naprawia i nei ma o czy mtu dyskutować. Aukcja była wystawiona umyślnie wprowadzając w błąd userów allegro. Imho zasługuje przynajmniej na negatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100% pewnosci, ze procek jest dead, i ze ktos ze skillem 'fixing' (300/300) go nie odpali. ;]

Albo inaczej, ktos kto licytuje taki proc musi chyba naprawde liczycz, ze stanie sie cud i procek ozyje.

 

Czyzby ktoś za dużo pogrywał w Obliviona [; ? :P Co do aukcji z uwalonym procem - 60% to nie jest 100%, i daje 40% szans na to ze procek działa, wiec coś tu nie pasuje. Jeżeli byłby wszystko jasno napisane ze proc nie odpalił po zciachaniu czapki to ok, a tak to wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów. A swoją droga, trzeba byc niezłym mózgiem zeby psuć boxowe chłodzenie bez którego nie da rady oddac na gwarancje cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby ktoś za dużo pogrywał w Obliviona [; ? :P Co do aukcji z uwalonym procem - 60% to nie jest 100%, i daje 40% szans na to ze procek działa, wiec coś tu nie pasuje. Jeżeli byłby wszystko jasno napisane ze proc nie odpalił po zciachaniu czapki to ok, a tak to wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów. A swoją droga, trzeba byc niezłym mózgiem zeby psuć boxowe chłodzenie bez którego nie da rady oddac na gwarancje cpu.

Ehehe wow'a za duzo, w Obliviona bym pogral, ale slabo chodzi, czekam na tego biosa od Ciebie, zeby pomeczyc grafe. ;D

 

Btw uszkodzonych procow, to widzialem takiego allegrowicza, ktory kupowal masowo zwalone proce i sprzedawal na innym koncie jako niesprawdzone i srednio szly 50zl/szt. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem ihs i z oc jest gorzej niz wczesniej a tempy jakby nic sie nie zmienily... :(

Trzeba pamiętać że porca bez IHS potrzebuje bloku który sobie dobrze radzi z dobieraniem ciepła z małej powierzchni, jak np. PowerX projektowany na początku dla AXP, do tego upewnij się żę docisk jest porządny u mnie na SanDiego musiałem blok dość mocno przykręcić bo inaczej miałem 38stC w idle i to na def MHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

takiego majla dostałem po zakonczeniu aukcji:

 

Witaj mariush190

:P

Trochę za późno zorientowałem się że Ty to Ty... wiem że ten proc jest uwalony na 100% i że stało się to podczas zdejmowania IHS'a i ze nie jest nic wart. Natknąłem się na temat na forum o nim ;] Nie miałem jak poprosić o odwołanie oferty bo nie było mnie dzis caly dzien w domu. Powiem tyle mam tylko nadzieję ze nie bedzie to przyczyna zadnych nieprzyjemnych zajsc i po prostu wystawimy sobie po komentarzu gdzies za tydzien i zapomnimy o sprawie. Bo nie zaplace tego mozesz byc pewien ;]

 

pozdro, liczę na trzezwa i rozsadna decyzje

y0ghurt

tez na purepc.pl ale biernie :P

 

PS: nie chce konfliktow przemysl to...

 

Uwaga na y0ghurta!

Czego on sie spodziewał, skoro w aukcji pisało ze sprzedaje jako uszkodzony i nie przyjmuje zwrotów?

Liczył na cudowne ozywienie?

 

Tak samo jakby licytował sprawnby sprzęt i nie kupił go bo jest sprawny a nie rozwalony?? :mur:

 

Ludzie mają narombane, bez urazy.

to jest ewidentnie twoja wina bo opis w rzeczywistosci mijal sie z prawda i dawales komus nadzieje ze proc jest sprawny ja bym przystal na jego propozycje i cicho siedzial tymbardziej ze nie masz 18 lat i konto na allegro moga ci zablokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale kogo obchodzi czyjś opis na allegro CPU który nie działa, bo o ile nic się nie zmieniła jest to temat o zdejmowaniu IHS a uszkodzonych procesorach na allegro których właściwe z przyczyn oczywistych chce się ich pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czemu nieprawda, sprzeaje jako uszkodzony. Koniec. Nie wiem na co ludzie liczą kupując uszkodzony. A zresztą mało kot napisałby prawde ze sciągał ihs.

Wieeele osob nie ma 18lat ;D Nie tylko ja, szczegolnie pełno takich na tym forum.

Z kąd oni mogą wiedziec ile ja mam lat, date urodzenia podałem inną, reszta danych jest prawidowa.

 

Sprawe postanowiłem załatwic pokojowo, bez nygow, ale jak nastempnym razem bedzie to samo to bede sypan negatywami i straszył obsłgą allegro. :mur:

 

A płyte na innej aukcji sprzedawałem jako 100% sprawną. Gosciu odpowiedział ze miał nadzieje, ze jest ok, bo rozni ludzie są na allegro.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nieprawda, sprzeaje jako uszkodzony. Koniec. Nie wiem na co ludzie liczą kupując uszkodzony. A zresztą mało kot napisałby prawde ze sciągał ihs.

Wieeele osob nie ma 18lat ;D Nie tylko ja, szczegolnie pełno takich na tym forum.

Z kąd oni mogą wiedziec ile ja mam lat, date urodzenia podałem inną, reszta danych jest prawidowa.

 

Sprawe postanowiłem załatwic pokojowo, bez nygow, ale jak nastempnym razem bedzie to samo to bede sypan negatywami i straszył obsłgą allegro. :mur:

 

A płyte na innej aukcji sprzedawałem jako 100% sprawną. Gosciu odpowiedział ze miał nadzieje, ze jest ok, bo rozni ludzie są na allegro.

Po to ludzie kupują sprzęt „prawdopodobnie uszkodzony” a nie „na pewno uszkodzony” w nadziei że da się naprawić a potem sprzedać ! Na tym polega różnica między „na 100% nie sprawy” a „na 60% nie sprawny” ja nie wiem czego ty w tym nie rozumiesz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...