Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja za to mam następującą zagwozdkę. Komputer chce kupić już niebawem i zastanawiam się czy wydawać kasę na te HZ. Sytuacja wygląda tak, że w maju moja siostra będzie miała Komunię i dostanie od rodziców wymarzony komputerek raczej w granicach 2500 zł. Jeżeli kolej rzeczy jest taka, że w RAMach 2x1gb dokonuje sie postęp i za te 2.5 miesiąca będą już dostępne szybsze pamięci 2x1gb (np. cl2.5 przy prędkościach 280-290mhz) to ja mógłbym teraz kupić bardziej budżetowy zestaw i go później przełożyć do komputera siostry, a sobie zafundować ten highendowy. Tylko pytanie: czy taki scenariusz jest wielce prawdopodbny czy raczej to co teraz wyszło jest już maxem co kości gigowe mogą osiągnąć?

 

Druga rzecz to czy zanosi się że będzie można dostać np. g.skill'e hz w polskim sklepie wystawiającym fakturki?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię, że CL 2,5 przy 280 jest osiągalne dla 1GB modułów. A zresztą nie kumam, po co Ci te CL 2,5. Różnica w wydajności między nim a CL 3 jest znikoma, całkowicie niezauważalna w normalnym użytkowaniu. Moim zdaniem nawet Cl 3 przy 280 to powód do dumy :wink:

 

Nie liczyłbym, że powstanie w Polsce oficjalne przedstawicielstwo G.Skilla, za mały rynek, więc nikomu się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co będziesz robił z komputerem? Czy potrzebujesz ilości ramu czy jego szybkości? Jeśli chodzi o gry to już dziś wiele tytułów lepiej chodzi w 2GB. Moim zdaniem w Twoim przypadku lepiej zamiast Semprona weź Athlona i 1GB ramu.

hmmm już byłem przekonany do opcji Sempron + 2x1GB a ty mnie tu zmieniasz całą koncepcje....ale to dobrze, lepiej przed zakupem się upewnić niż potem pluć sobie w brodę, powiedz czemu Athlon i jaki + oraz dlaczego 1gb ramu i czy w jednej kostce czy 2x512 ?

pzdr

 

 

Tutaj masz linki to tych G.Skilli :) click 1 click 2

Wielkie dzięki :D , w taki razie chyba nabędę te pamięci, no chyba że "rafa" mnie przekona do swojej opcji, jeśli mi je Znak załatwi, bo oprócz allegro to tych kostek w normalnym sklepie znaleźć nie mogę, a kompa będę brał na raty także z Allegro raczej nici niestety.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupil wkoncu ktos te pamieci od tego sprzedawcy?

 

http://www.allegro.pl/item88112103_g_skill..._gwarancja.html

Zastanawiam sie czy brac ale nie wiem czy sprzedawca jest pewny.

jakbys czytal ten temat wiedzialbys ze kupilo pare osob m.in. ja, pamieci dostalem wszystko ok, tylko czekam zeby mi ten Pan wyslal kopie dowodu zakupu upowazniajaca do gwarancji u producenta, podobno wyslal 13.02.2006 ale jeszcze nie doszlo, dzis dzwonilem mowi ze wysle jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm już byłem przekonany do opcji Sempron + 2x1GB a ty mnie tu zmieniasz całą koncepcje....ale to dobrze, lepiej przed zakupem się upewnić niż potem pluć sobie w brodę, powiedz czemu Athlon i jaki + oraz dlaczego 1gb ramu i czy w jednej kostce czy 2x512 ?

... w taki razie chyba nabędę te pamięci, no chyba że "rafa" mnie przekona do swojej opcji, jeśli mi je Znak załatwi, bo oprócz allegro to tych kostek w normalnym sklepie znaleźć nie mogę, a kompa będę brał na raty także z Allegro raczej nici niestety...

Jeśli zamierzasz grać to istotna jest ilość cashu procesora. Semprony mają go mniej i jest to odczuwalne. A Athlona kup jakiego chcesz - a raczej na jakiego cię stać. Nawet najwolniejszy będzie dobry bo i tak się podkręci a ogólny zysk wydajności z samego cashu będzie odczuwalny. Jeśli chodzi o ram oczywiście w dualu 2x512 chyba że zakładasz po pewnym czasie dokupić drugą 1GB ale wtedy to już kości z różnych serii i nie pracują tak idealnie.

Sprzęt powinien być wyważony i jak kupisz super pamiątki 2x1GB to i tak wydajność rozbije się o tego Semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego w twoim przypadku lepiej kupic (chocby z allegro) 2x1gb samsungow uccc, albo np w prolinie kingstony na uccc albo zccc. ja jedno wychodzi. cena ok 660zl za pare i do sempa starczy

jak masz na to 1000zl, to lepiej kup sobie athlona i tansze pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz grać to istotna jest ilość cashu procesora. Semprony mają go mniej i jest to odczuwalne. A Athlona kup jakiego chcesz - a raczej na jakiego cię stać. Nawet najwolniejszy będzie dobry bo i tak się podkręci a ogólny zysk wydajności z samego cashu będzie odczuwalny. Jeśli chodzi o ram oczywiście w dualu 2x512 chyba że zakładasz po pewnym czasie dokupić drugą 1GB ale wtedy to już kości z różnych serii i nie pracują tak idealnie.

Sprzęt powinien być wyważony i jak kupisz super pamiątki 2x1GB to i tak wydajność rozbije się o tego Semprona.

masakra :unsure: a ja już byłam taki do tego Semprona przekonany :huh:

 

dlatego w twoim przypadku lepiej kupic (chocby z allegro) 2x1gb samsungow uccc, albo np w prolinie kingstony na uccc albo zccc. ja jedno wychodzi. cena ok 660zl za pare i do sempa starczy

jak masz na to 1000zl, to lepiej kup sobie athlona i tansze pamieci

:blink: no nie... i wychodzi na to że AMD Athlon 64 3000+ Venice (Socket 939, 64bit) BOX-634 zł - www.znak.pl ---------> styknie ten?

300 różnicy a słyszałem że 10 do 15 % wolniejszy jest tylko ten Sempron 3000 + hmm czyżby to nie było tak do końca...?

 

:plum: Pozdrawiam :plum:

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. no nie...a słyszałem że 10 do 15 % wolniejszy jest tylko ten Sempron 3000 + hmm czyżby to nie było tak do końca?

No właśnie nie jest do końca tak miżna powiedzieć że ten to jest tyle % wydajniejszy a ten tyle bo wszystko zależy od zastosowania. Czaesami wysoko taktowane Sęmpy są szybsze od niżej taktowanych Athlonów ale w grach niestety pamięć podręczna procka ma spory wpływ i mówie to ze swojego i innych doświadczenia.

 

(ale namotałeś z kolorami - nie mogłem cie zacytować :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki wszystkich za OT :oops:

opss przepraszam.

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze pamięci.

żeby nie robić OT odnośnie tych Sepmpronów/Athlonów podłączam się do wątku co kupić /Zestawy komputerowe

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To moj pierwszy post na tym forum.

 

Sledze ten topik od jakiegos czasu, poniewaz mam zamiar kupic zestaw 2x1 ale nie o tym mialem pisac..

 

Chcialem Wam zwrocic uwage, ze ranking jest troche niepelny bez informacji na jakiej platformie byly testowane pamieci (wiem ze mozna to sprawdzic w sigu testera, ale nie o to przeciez chodzi) Po co takie info? Po to by wiedziec czy pamieci dzialaly w singlu czy w dualu, co IMHO jest kluczowa informacja.

Kazdy przeciez wie, ze semprony (w przeciwienstwie do A64) maja 64bitowy kontroler pamieci (w marketingowym belkocie: single channel) i w wiekszosci przypadkow na tej platformie pamieci pozwalaja wycisnac z siebie kilka Hz wiecej..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To moj pierwszy post na tym forum.

Sledze ten topik od jakiegos czasu, poniewaz mam zamiar kupic zestaw 2x1 ale nie o tym mialem pisac..

Chcialem Wam zwrocic uwage, ze ranking jest troche niepelny bez informacji na jakiej platformie byly testowane pamieci (wiem ze mozna to sprawdzic w sigu testera, ale nie o to przeciez chodzi) Po co takie info? Po to by wiedziec czy pamieci dzialaly w singlu czy w dualu, co IMHO jest kluczowa informacja.

Kazdy przeciez wie, ze semprony (w przeciwienstwie do A64) maja 64bitowy kontroler pamieci (w marketingowym belkocie: single channel) i w wiekszosci przypadkow na tej platformie pamieci pozwalaja wycisnac z siebie kilka Hz wiecej..

Pozdrawiam

Poczułem sie wywołany do tablicy. :lol:

Póki co wszystkie wyniki taktowania pamięci odbywają się w trybie dual channel,więc nie ma potrzeby zamieszczania takiej informacji.(oprócz gościnnego testu 1x1GB)Tak prawdę mówiąc nie wiem jak sprawował by się zestaw 2x1GB na platformie S754(single channel),chyba nieszczególnie.(jeszcze sorka za ten elementarz ale podział na 64 i 128 bitowy kontroler nie odbywa się na poziomie Sempron vs Athlon tylko S754(64bit-jednokanałowy) vs S939(128 bit dwukanałowy))

Polecam również lekturę mojego testu,z którego wynika,że identyczny zestaw 2x512MB w trybie single osiąga 270MHz,a w dualu 298MHz,więc jest dokładnie odwrotnie jak piszesz i to nie o parę Hz(chyba chodziło o MHz lub przenośnia) lecz kilkadziesiąt MHz. :lol:

P.S.

Prośba do wszystkich aktywnych uczestników tego topicu:opinie o zestawach 2x1GB są jak najbardziej w temacie (oprócz głównego wątku- testy pamięci) luźna dyskusja na ten temat jest jak najbardziej mile widziana,ale ograniczajmy swoje wypowiedzi na ten lub bardzo blisko związany temat. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już wreszcie się dogadałem z tym panem:

http://www.allegro.pl/item88112103_g_skill..._gwarancja.html

Za dopłatą 60 zł dosatne selekcjonowane co na takich samych Timingach Alpha jak daje mój asusa idą na 285 (na takich co zapodała DFI-expert poszły 295) Więc bardzo ładna sztuka:D:) Mam nadzieje ze sie okaże że będą już dobrze z Asusem działać;) W poniedziałek lece je odebrac;D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro - oryginalne samsungi, ale gwarancja 1 miesiac

jakis sklep internetowy mial w ofercie... nie pamietam ktory

sklepy np proline - kingstony na samsungach - trzeba polazic i poogladac kostki

 

ps. czy poleci 250 tego nikt ci nie powie

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam chase1 nie przesadzaj - jesli tylko odrobine sie znasz na o/c to przy 3-4-4-8 prawie kazde samsungi uccc poleca powyzej 250, moze zatrzymaja sie na 260, moze na 270 kto wie, ale na 99% poleca powyzej 250 przy 3-4-4-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje sobie skombinowac g skill 4000 hz czyli one mają 250 mhz nominalnie ??

Tak,250MHz 3-4-4-8 2,6-2,8V def ustawienie. :wink:

a Ile coś takiego moze polecieć ?

Może byś się tak wysilił i poczytał trochę,na pierwszej stronie masz zestawienie i jest dużo tych pamięci więc masz pełny przekrój. :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, chrzanic VGA, musze uzbierac na nowe pamieci :-)

Mam to co w podpisie, tylko dzielniki na mobo sa bezsensowne i teraz jak narazie jade 290x9 to dla pamieci jest 186MHz, a na wyzszym dzielniku juz nie dzialaja.

 

Te pamieci na pewno beda dobrym wyborem bo robia ladne wyniki i nie potrzebuja duzego napiecia (max mobo 2.7v - nie chce sie bawic w vmem mod)

 

Gdzie najtaniej ktos zamawial z USA pamieci? pewno newegg...

 

sa jakies inne pamieci godne uwagi oprocz G.Skill? Za podobna cene?

trzeba bedzie z usa zamawiac :D szkoda ze to idzie 4-6 tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale z tego co mi mówił to ludzie w USA sie skarzą na awaryjnośc tych pamięci dziwne ale takie info usłyszałem... chodzi mi o Crucial...

Myśmy już ten wątek tu poruszali (i na osobnym topiku o Crucialach) - Cruciale padają jak muchy i u nielicznych jest dobrze - sam producent się na razie z nich wycofał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kiedy planujecie otwarcie ? :]

 

a tak wracajac do tematu - czy mogl by mi ktos wytlumaczyc, dlaczego moje samsungi:

1. nie zostaly umieszczone w rankingu - choc to dla mnie malo istatne :P

2. maja problem ze wstaniem na tymingach jakie zapodaje pozniej z poziomu windy. czy to moze byc problem z biosem ? generalnie komp staje na 3 ledach :/ o dziwo jakis czas temu udawalo mi sie spokojnie uruchamiac kompa na MAL 8 i RP 7,5 (a64 tweaker pokazywal chyba 7,0) a teraz na tych ustawieniach nie wstaje wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak wracajac do tematu - czy mogl by mi ktos wytlumaczyc, dlaczego moje samsungi:

1. nie zostaly umieszczone w rankingu - choc to dla mnie malo istatne :P..

Może coś przeoczyłem podaj nr postu,który predysponował by Cię do umieszczenia w rankingu ?poza tym zawsze jest PW,raczej pilnuję tego wątku :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuje z tych G.skill-i i zdecydowałem się kupić jednak tańsze pamięci (2x1GB Dual), za 650 do 700 zł max .

Chwalicie Samsungi UCC, czy o takie chodzi:

http://www.allegro.pl/item87771207_samsung..._promocja_.html

czy któreś z tych pamięci:

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&scid=1441

może być na samsungach UCC ?

A jeśli nawet nie to czy któreś z nich są godne polecenia..? wolałbym kupić wszystko w jednym sklepie.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...