Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

...Sorka, ze pamieci ktore tutaj Wam pokazuje raczej nie sa dostepne swobodnie w Polsce. Mieszkam na stale w USA, a tutaj najbardziej dostrzeganymi i uznanymim markami sa OCZ, G.Skill, Mushkin, Corsair, Crucial, GeIL...

A może mógłbyś popytać użytkowników albo w sklepach na temat Cruciali - co z ich awaryjnością, czy rzeczywiście krótko żyją na masową skale?

Moglibyśmy sobie wyrobić o nich opinie czy to tylko kwestia jakiejś serii czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam juz w łapkach te Patrioty..są na czerwonym PCB..zaraz montaż :)

 

ok narazie odpalilem na dzielniku DDR266 co daje przy moim procku ok. 195MHz..ustawilem 2-3-2-5 i smigają aż miło..wiem ze to nie zaden sukces ;) ale dobrze wiedziec ze z pamieciami jest ok ..no i wynik w 3dmarku 2001 ładnie podskoczył..z 25.000 na 27.300 :)

 

EDIT---------------------

 

ok..pamieci na 2.5-3-3-8 nie polecą na 245MHz..zmiana na 3-3-3-6 dała efektyu..teraz siedze na 245MHz 3-3-3-6 i "wydaje" sie stabilnie..zapuszcze na początek marka

 

slyszalem gdzies ze nawet cl 2,5 w przypadku a64 jest problemowe i nawet 2,5-3-3-8 bedzie mialo gorszą wydajność niz 3-3-3-6 prawda to??

 

i teraz pytanie czy jest sens jakby co bawic sie w ustawienia np. 3-2-3-5?? czy jednak 3-3-3-6 daje najwiekszego kopa??

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za farmazony? im niższe timingi to wydajniej - nie zależy to od tego czy to A64

timingi to opóźnienia, im mniej opóźnień tym szybciej - to chyba oczywiste...

 

swoją drogą spodziewałem się wiecej po tych patriotach a 245 to tak średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za farmazony? im niższe timingi to wydajniej - nie zależy to od tego czy to A64

timingi to opóźnienia, im mniej opóźnień tym szybciej - to chyba oczywiste...

 

swoją drogą spodziewałem się wiecej po tych patriotach a 245 to tak średnio

zadne farmazony tylko sam sie teraz przekonalem ze roznie to bywa..i nieraz wieksze opoznienie daje lepsze efekty

 

spodziewales sie wiecej?? no sorry ale to nie sa jakies Cruciale albo Gskille..po drugie moze i by poszly wiecej ale nie testuje ile MAX pójdą tylko testuje 245 gdyż taki dzielnik mnie interesuje..no bo przeciez oczywiste ze nie pójdą 300

 

kolejna informacja dot. tych Patriotów..nie lubią wysokiego V..ustawilem 2.9 i się wysypywały..zmienilem spowrotem na 2,7 i chodza..

 

sądze iz skonczy sie na ok 3-4-4-8 (no mooooze 3-3-3) napewno odpada CL 2.5 na 245 MHz..oczywiscie caly zcas mowie o testach na 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w wyborze:

 

GSkill (wypisałem te, które biorę pod uwagę)

http://www.newegg.com/Product/ProductList....Submit=Property

 

2GBZX - 207,95$

2GBHS - 215,00$

2GBHZ - 217,00$

2GBHX - 259,00$

 

Crucial

http://www.newegg.com/Product/ProductList....Submit=Property

 

Ballistix - 296,00$

Ballistix Tracer - 355,95$

 

Mam okazję, że osoba przyjeżdżająca ze Stanów na święta do rodziny może mi taki gift przywieźć, muszę dokładnie i jednoznacznie określić co chcę mieć. I tu zaczyna się problem ...

 

 

EDIT:

 

Tak sobie czytam: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=67762&page=50

i wychodzi, że te Cruciale Ballistix nie są zbyt trwałe. I nie są to odosobnione przypadki :?

 

Jakie inne niż newegg sklepy internetowe w US znacie?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

 

Jeżeli nie Cruciale(jak już to box te za $296 to oem), to warte uwagi moim zdaniem są G.Skill'e PC4000HZ.

Za kilka dni będzie wiadomo coś więcej bo testuje je bachus_anonym,wstępnie wrzucił wynik poszły 290MHz( parę postów wstecz).G"Skill'e PC3200ZX też wyglądają nieżle(test dostępny w tym wątku).

Bardzo trudny wybór stoi przed Tobą bo decyzja nie jest łatwa. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie na dzis koniec..sądze iz uzyskałem stabilność na 245MHz 3-3-3-11 1T przy 2,8V..zrobilem godzinny narazie tescik SP2004 dla RAMU i smiga..jutro zrobie dluzej (albo po weekendzie)..

 

wszystko smiga..sp2004, marki, aquamarki ale jest jedna strasznie dziwna sprawa..nie dostaniecie screena z superpi :blink: a dlaczego zapytacie?? bo mi wywala test :blink: toz to jest niesamowite i zarazem chyba nierealne aby sp2004 przechodzilo 1H a super pi sie wywalalo od razu..co smieszniejsze gdy zrobie na początku 1MB to przejdzie..nastepnie ustawie 16MB albo np. 32MB i się wiesza (komunikat..cholera nie pamietam)..i jesli chce teraz zrobic 1MB znowu to mam znowu ten komunikat..pomaga wyłączenie super pi i wlaczenie od nowa :blink: toz to jakies jaja..a moge miec za stara wersje superpi ??(nie wiem moze nie komatybilna czy cuś)

 

w kazdym badz razie bardziej wierze SP2004 niz jakiemus glupiemu superpi

 

pamięci imho hmmmmmm no warte kupienia..co tu bede sciemnial..oczywiscie dosc drogie ale trudno zyjemy w Polsce..gdyby tu byly Gskille albo Cruciale to pewnie te bym wziął..ale jak nie ma to trzeba sobie tak radzic

 

potem beda w sygnaturce nowe wyniki z marków jeszcze..

w 2001 ok. 28.000

w 2003 ok. 17.000

w 2005 ok. 8.000

 

a tu screeny:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT------------------

dobra cos jest jednak nie tak..bo mi nfs wyskoczyl do windowsa...obnizylem troszke timigi (ale nie te z zakresu 3-3-3-11 tylko pozostałe) i potestuje superpi

 

EDIT 2-----------------

jednak to super pi cos znaczylo ze mi wywalalo chyba..obnizylem timingi na 3-4-4-11 i nadal wywalalo..ustawilem dzielnik 133 (ok. 200MHz na oamieciach) i timingi 2-3-2-5 w śmiga superpi...podłamałem sie..nie testuje narazie dalej..juz nie wiem czy wogole bede testowal..nie chce mi sie zycia marnowac na jakies pieprzone testy..ehhhh

 

a wiec wyniki z gory niewazne jak narazie..fajne jest to ze teraz lecą na tak niskich timingach..tylko FSB nie to..no ale cóż lepszy rydz niz nic..pewnie z 20 MHz nadrabiam timingami w stos do CL 2,5 albo 3 ale wyzszej czest.

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

Jeżeli nie Cruciale(jak już to box te za $296 to oem), to warte uwagi moim zdaniem są G.Skill'e PC4000HZ.

Za kilka dni będzie wiadomo coś więcej bo testuje je bachus_anonym,wstępnie wrzucił wynik poszły 290MHz( parę postów wstecz).G"Skill'e PC3200ZX też wyglądają nieżle(test dostępny w tym wątku).

Bardzo trudny wybór stoi przed Tobą bo decyzja nie jest łatwa. :wink:

Masz linka do jakiegoś sklepu netowego w US z tymi Crucialami w wersji box?

 

Na XS spekulują, że może newegg miał jakąś słabą serię tych Cruciali :? Ale chyba lepiej zakładać, że wszystkie one są nietrwałe i lepiej zwrócić się w stronę GSkill'i... To jednak kupa kasy a ta gwarancja z oceanem ....

 

*Bachus

Kiedy można sie spodziewać testu tych G.Skill'i PC4000HZ. Bo mam mało czasu na decyzję ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Bachus

Kiedy można sie spodziewać testu tych G.Skill'i PC4000HZ. Bo mam mało czasu na decyzję ;)

Szczerze mowiac, to bawie sie nimi od wczoraj, ale zloze cos sensownego pewnie w przyszlym tygodniu. W miedzyczasie mozesz zerknac sobie na XS, gdzie znajdziesz kilka testow plus spory temat o HZ w sekcji "GSkill Official Support".

Co moge powiedziec w tej chwili o moich 2GB... Na razie bawie sie jedynie SuperPI 32M, aby generalnie oswoic sie z tymi memkami. Te PC4000HZ sa dosc wszechstronne - robia 290MHz 8-4-4-3.0, ale rowniez 285MHz 8-3-4-3.0 i 250MHz 8-3-3-3.0. Wieksze napiecie niz 2.6v BIOS (2.64v realnie) raczej nie robi na nich wrazenia. Porownujac z wynikami innych, to wyglada ze moja parka znowu jest jakby "z wyzszej plki", az podejrzane :lol: Srednio widzialem 270-280MHz 8-4-4-3.0.

 

Wiecej, chyba za kilka dni ;)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

Czy w skrócie podsumowując GSKIll'e HZ są lepszą opcją niż ZX?

 

Hmm, muszę zobaczyć czy 2,6Vmem może podac moja płyta ....

 

Bo chyba Cruciale sobie daruję, zbyt duże ryzyko ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

Czy w skrócie podsumowując GSKIll'e HZ są lepszą opcją niż ZX?

Moze powiedzmy w ten sposob:

 

G.Skill PC3200ZX - niezaleznie od timmingow i napiecia, 100% nie pojdzie 280MHz; mooooze 50% da rade zrobic 260MHz; sa bardzo duze szanse, ze 240-250MHz 5-2-3-3.0(2.5) to bedzie MAX.

 

G.Skill PC4000HZ - 100% powinno zrobic 260MHz, ale kosztem timmingow (8-4-4-3.0, moze 8-3-4-3.0); pewnie 50% zrobi 270MHz; spora czesc zrobi tez zapewne 280MHz; 290MHz to raczej zadkosc...

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk mailem to samo jak sie bawilem timingami i superp tzn na 2.5-3-3-11 jakis bzdurny komunikat nie zaleznie od fsb na zywca zmieniaenj clockgenem a na 2-3-3-8 wywalo sie po kilku minutach na 32...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe forum angielskie i podobny temat do naszego. Może się komuś przydadzą w wyborze zawarte tam informacje.

Co nieco o Crucialach też jest. Najważniejsze to to że czasem tam też komuś padają, więc chyba Crucial ma ogólnie jakiś problem ze swoimi kościami. Bardzo chwalone są też G.Skille.

 

link do forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoje przed wyborem pamieci....trudnym wyborem ze wzgledu na maly wybor w Polsce pamieci 2*1gb!!!Zastanawiam sie nad tymi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17714 tylko ta cena jest troche zaporowa..:( Czy jest jakas alternatywa (tansza) dla tych memkow??Interesuja mnie oferty ze sklepow a nie towar z allegro bo jakos nie mam zaufania...Dodam tylko ze moj sprzet to : Asus A8N SLI, Winni 3000+, X800, no i te nieszczesne HyperX 2*256mb (musze je sprzedac). Z gory dziekuje za sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

Czy w skrócie podsumowując GSKIll'e HZ są lepszą opcją niż ZX?

Hmm, muszę zobaczyć czy 2,6Vmem może podac moja płyta ....

Bo chyba Cruciale sobie daruję, zbyt duże ryzyko ... :?

Moze powiedzmy w ten sposob:

G.Skill PC3200ZX - niezaleznie od timmingow i napiecia, 100% nie pojdzie 280MHz; mooooze 50% da rade zrobic 260MHz; sa bardzo duze szanse, ze 240-250MHz 5-2-3-3.0(2.5) to bedzie MAX.

G.Skill PC4000HZ - 100% powinno zrobic 260MHz, ale kosztem timmingow (8-4-4-3.0, moze 8-3-4-3.0); pewnie 50% zrobi 270MHz; spora czesc zrobi tez zapewne 280MHz; 290MHz to raczej zadkosc...

A może HX: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231034

Oferują niższe timingi ....

Więc tak, proc idzie w granicach 311 (default OC)-320 (sporadyczny max) więc dysponuję następującymi dzielnikami:

* 200 - nierealne ;)

* 183 - 280-288MHz

* 166 - 255-262MHz

* 150 - 233-240MHz

* 143 - żadne wyzwanie ;)

 

I które GSkill'e wybrać? Cruciali nie biorę pod uwagę ze względu na powszechne głosy, że są nietrwałe

 

ZX, HZ czy HX?

 

Bo chyba jest tak, że jeśli chodzi o max MHz (pomijając timingi) to można je ułożyć je rosnąco tak: ZX, HX i HZ

 

Pomocy! ;)

 

---------------------

 

bartas96

 

Twoje lenistwo jest niewiarygodne! :mur: Nawet na tej stronie lukk_ pisze o tych pamięciach. Nawet pobieżnie nie przejrzałeś wątku tylko yeb*** posta .... :blink:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek CALY przeczytalem!!!!To ze Lukk pisal o tych pamieciach to wiem!!Ja pytalem o to czy jest jakas tansza alternatywa dla w/w patriotow oczywiscie w polskich sklepach bo nie zamierzam kupowac np. z USA. Jesli tak sformulowane pytanie swiadczy o tym ze nie czytalem watku to sorry...:( Nie mam czasu na bawienie sie w Oc pamieci i dlatego jak juz kupie to chce zeby dzialaly od razu bez zarzutu. Doceniam Twoja wiedze na temat pamieci ale jak mozesz to wyluzuj troszke to nic nie kosztuje i nie pisz czegos czego nie jestes pewien (mam na mysli lenistwo czyli ze nie czytalem watku). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek CALY przeczytalem!!!!To ze Lukk pisal o tych pamieciach to wiem!!Ja pytalem o to czy jest jakas tansza alternatywa dla w/w patriotow oczywiscie w polskich sklepach bo nie zamierzam kupowac np. z USA. Jesli tak sformulowane pytanie swiadczy o tym ze nie czytalem watku to sorry...:( Nie mam czasu na bawienie sie w Oc pamieci i dlatego jak juz kupie to chce zeby dzialaly od razu bez zarzutu. Doceniam Twoja wiedze na temat pamieci ale jak mozesz to wyluzuj troszke to nic nie kosztuje i nie pisz czegos czego nie jestes pewien (mam na mysli lenistwo czyli ze nie czytalem watku). Pozdro

jesli chcesz wlozyc pamieci i aby działały na default przy naprawde super timingach to biezr te Patrioty..są naprawde ekstra...no ale z kręceniem to sie troszke jeszcze pomęczymy :?

 

EDIT-----------------------

 

dobra nic nie skutkowało..po prostu pamieci na 245MHz nie pójdą..probowalem nawet synchro ale kupa..nie idzie..moze jakby sie dokładniej pobawic to moooooze..na jakies 3-4-4-8 itp

 

ale sluchajcie :) istne jajka..ustawiłem procka na 8x338 (daje to tez 2700MHz tak samo jak default 9x300)...i dzielnik 133..czyli na pamięciach mam 225MHz..zmienilem z ORYGINALNYCH timingach jakie te pamiątki maja, tylko CL na 2.5 (i dla pewnoesci TRC i TRCF o 2 wyzej dałem)..i co???? działają :blink: :blink: przeszedł super pi, aquamark tez..no istny cyrk :) tu macie screena...no to juz mi sie podoba..takie timingi i 225MHz to napewno sporo nadrabiam i wcale wiele nie trace do 3-3-3-8 245MHz (a nawet po testach powiem Wam iz praktycznie nic nie trace..przynajmniej w superpi, aquamark ok. 100 punktów)

 

ps. nie sugerujcie sie napieciem na CPU..cos mi cpu-z wariuje..nie wiem dlaczego nie updateuje napiecia..na epoxie 9nda3j smigał..moze za stara wersja??

 

Dołączona grafika

 

EDIT 2---------------------------------

na ww ustawieniach zrobielm quick test w gold memory (ładny mi "quick" ponad 1h ehhhh ;) )

pojawily sie 2 (słownie DWA :) ) błedy..te błedy olewam totalnie...wszystko smiga

wiec ja nie wiem jak z tymi patriotami..niby na 225MHz trzymają takie fajne timingi a na 245 juz na nic nie idą..dziwne..zostawiam na 225 i 2,5-3-2-5

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdrosilem troche 'bachus_anonym'owi fajnego wyniku i sam mecze swoje uccc :>narazie 260 mhz przy 3-4-4-8 super pi 16m stable, zaraz 3dsmarka odpale i na sam koniec kwintensecja testow - gold memory ;> dam znac czy jest to pelni full super extra rock stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos miał przyjemność testować Hynix 2x1GB D43?? Ciekawe jak sie kręcą? Bo cena całkiem ok. w granicach 580 zł tyle że bez gwarancji :cry:

 

Mam problem bo nie wiem co do mojego konfigu będzie najlepsze.

1. Kupić 2x512

2. Kupic 1x1024

na 2x1024 raczej nie mam kasy

 

Na ogromnym oc mi nie zależy ale ja pamiatki chodziłyby na 210-220 przy niskich timingach np. 2-3-3-6 to byłoby ok.

 

zastanawiałem sie właśnie co wybrać czy KINGMAXY, czy GEIL w niebieskich radiatorkach czy może te hynixy. Za duzy mam wybór.

Doradźcie coś niezdecydowanej osobie. Chciałbym się zmieścić tak w 400zł może troszeczke więcej

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

 

Jeżeli nie Cruciale(jak już to box te za $296 to oem), to warte uwagi moim zdaniem są G.Skill'e PC4000HZ.

Za kilka dni będzie wiadomo coś więcej bo testuje je bachus_anonym,wstępnie wrzucił wynik poszły 290MHz( parę postów wstecz).G"Skill'e PC3200ZX też wyglądają nieżle(test dostępny w tym wątku).

Bardzo trudny wybór stoi przed Tobą bo decyzja nie jest łatwa. :wink:

 

Pamiętajcie jedynie że Bachus ma dobrą rękę do sprzętu ...

pierwszy lepszy SD3700 i prawie 3,4GHz stabilne (FC)

Pierwsze lepsze ZX i wynik +20 do średniej ...

Pierwsze lepsze Gskill ... i hoho ..

zdecydowanie nie liczyłbym na takiego farta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek

Pamiętam, pamiętam. Dlatego szukam też info na XS

 

Teraz tak naprawdę chcę wiedzieć, które z z tej trójki: ZX, HZ, HX wybrać do mojego konfiga mając na uwadze dzielniki i całą resztę opisywaną przeze mnie powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy obiły się komuś informacje na temat:

OCZ Gold XTC DDR500 PC4000 2048MB Dual Kit w/two PC4000 1024MB DIMMs,CL 3-4-3-8

Dołączona grafika

Są podobne do platinum tylko z mniejszymi timingami. Może lepiej będą latać. Tam gdzie będę/miałem kupować Cruciale pojawiły się taki pamiątki i mnie bardzo zaciekawiły.

 

EDIT1:

znalazłem taki teścik, tylko to były EL a te są XTC więc może są jeszcze lepsze? 274 to całkiem niezły wynik i bardzo zbliżony do Cruciali :-)

 

Co tu wybrać?? :mur: Już głupieje...

No wlasnie, wie ktos cos o nich??? Tutaj znalazlem:

link

 

ps. dzieki rafa za link do xs ;) Juz zalozylem tam temat, zobaczymy co ludzie napisza :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem topik o nich na XS ale jak na razie goście dyskutują czy im się bardziej podoba nowy design radiatorów czy mniej ;-) więc żadnych konkretów jak na razie tam nie ma...

 

link

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie na dzis koniec..sądze iz uzyskałem stabilność na 245MHz 3-3-3-11 1T przy 2,8V..zrobilem godzinny narazie tescik SP2004 dla RAMU i smiga..jutro zrobie dluzej (albo po weekendzie)..

 

wszystko smiga..sp2004, marki, aquamarki ale jest jedna strasznie dziwna sprawa..nie dostaniecie screena z superpi :blink: a dlaczego zapytacie?? bo mi wywala test :blink: toz to jest niesamowite i zarazem chyba nierealne aby sp2004 przechodzilo 1H a super pi sie wywalalo od razu..co smieszniejsze gdy zrobie na początku 1MB to przejdzie..nastepnie ustawie 16MB albo np. 32MB i się wiesza (komunikat..cholera nie pamietam)..i jesli chce teraz zrobic 1MB znowu to mam znowu ten komunikat..pomaga wyłączenie super pi i wlaczenie od nowa :blink: toz to jakies jaja..a moge miec za stara wersje superpi ??(nie wiem moze nie komatybilna czy cuś)

 

w kazdym badz razie bardziej wierze SP2004 niz jakiemus glupiemu superpi

 

pamięci imho hmmmmmm no warte kupienia..co tu bede sciemnial..oczywiscie dosc drogie ale trudno zyjemy w Polsce..gdyby tu byly Gskille albo Cruciale to pewnie te bym wziął..ale jak nie ma to trzeba sobie tak radzic

 

potem beda w sygnaturce nowe wyniki z marków jeszcze..

w 2001 ok. 28.000

w 2003 ok. 17.000

w 2005 ok. 8.000

 

a tu screeny:

]

 

EDIT------------------

dobra cos jest jednak nie tak..bo mi nfs wyskoczyl do windowsa...obnizylem troszke timigi (ale nie te z zakresu 3-3-3-11 tylko pozostałe) i potestuje superpi

 

EDIT 2-----------------

jednak to super pi cos znaczylo ze mi wywalalo chyba..obnizylem timingi na 3-4-4-11 i nadal wywalalo..ustawilem dzielnik 133 (ok. 200MHz na oamieciach) i timingi 2-3-2-5 w śmiga superpi...podłamałem sie..nie testuje narazie dalej..juz nie wiem czy wogole bede testowal..nie chce mi sie zycia marnowac na jakies pieprzone testy..ehhhh

 

a wiec wyniki z gory niewazne jak narazie..fajne jest to ze teraz lecą na tak niskich timingach..tylko FSB nie to..no ale cóż lepszy rydz niz nic..pewnie z 20 MHz nadrabiam timingami w stos do CL 2,5 albo 3 ale wyzszej czest.

Jedank Spi nie takie głupie :wink: czyli latają na 225MHz <_< gierki na tych ustawieniach latają po 4-5h,3DM2k1 w pętli ok 1h,SpI 32M

 

http://img282.imageshack.us/my.php?image=beztytuu31ph.jpg

Popracuj trochę nad alpha timami :wink: np;MaXAsLa,ReadPre,TRef,DynCoun

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...