Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy gdyby Twoje dziecko, odkładając termometr na półkę po zmierzeniu temperatury (40 stopni, zaburzona koordynacja ruchowa, bóle mięśni, itp.) upuściło go na podłogę i nieświadome zagrożenia zatruło się oparami rtęci, też obróciłbyś to w żart...

....a to dziecko, to może być WASZA MATKA obywatelu!!! :lol: Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty na prawdę nie widzisz w tym problemu czy tylko udajesz? Wypowiedz się o pomysłach krążących we Francji :damage_wall:

Ja mówię otwarcie, że zapowiedź wycofania ze sprzedaży rtęciowych termometrów nie jest dla mnie żadnym problemem. Jeśli dla Ciebie to jest problem, to słucham argumentacji i pytam od razu, dlaczego jeszcze nie zrobiłeś sobie zapasu tych termometrów, skoro jesteś do nich tak przywiązany? Natomiast o pomysłach Francuzów już się wypowiadałem.

 

Z wiarą u ciebie na bakier to wiem. Słucham radia codziennie 2h jak podróżuje do pracy i jakoś usłyszałem o tym w rozmowie z rodziną. Dodam, że na TV nie mam czasu :wink:

Widać słuchasz zbyt rozrywkowych stacji. Trudno, żeby mówili o wojnie między Duffy i Rihanną :P . Ja tam z mediów brytyjskich dowiaduje się o sytuacji w Gruzji znacznie więcej niż z polskich, więc tutaj też problemu nie dostrzegam.

 

Czy Ty jesteś na prawdę taki głupi czy tylko udajesz? :unsure:

Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie?

 

Byłeś tutaj na trzy miesięcznych wakacjach i będziesz mi mówił jak wygląda sytuacja tutaj i dlaczego żyje się tak a nie inaczej? :lol: Wracaj do czytania internetu chociaż od tego nie nauczysz się życia :lol:

Uuuu, prawda w oczy kole, co? Nie zupełnie wiem do czego konkretnie teraz pijesz, ale chyba rozumiem Twoją frustrację... Gwoli ścisłości - w GB pracowałem kilka tygodni, nie 3 miesiące. W PL zarabiam więcej, więc za granice mnie nie ciągnie (chyba, że urlopowo ;) ). Rozumiem, że Ty pracując tam trochę dłużej zdążyłeś już zjeść wszystkie rozumy i jak to ująłeś "nauczyłeś się życia", więc może powiesz mi, co składa się na "takie a nie inne" życie w GB? Czy przypadkiem nie ma to związku m.in. z charakterystyką rynku pracy? A czy przypadkiem owa charakterystyka nie wynika wprost z pewnych uregulowań prawnych, które z kolei mają związek z UE? Jak dla mnie przemawia przez Ciebie hipokryzja - z jednej strony wytykasz Brytyjczykom (i nie tylko) tępotę i psioczysz na "życie pod kloszem", a z drugiej strony przyznajesz, że pośród tego "bydła bez własnego zdania" lepiej Ci się żyje. I wiesz co? Im też się lepiej żyje.

 

Ech, kończę, bo jak widać masz ciekawe klapki na oczach, ale to już wiedziałem po wymianie kilku zdań na PW dotyczących pracy :mur: pzdr

Eeee? Aż z ciekawości przejrzałem archiwum PM. Napisałeś mi jedną wiadomość (po tym, jak dyskusja na forum dot. pracy nie szła po Twojej myśli), w której zadałeś parę pytań i z tego co pamiętam na wszystkie odpowiedziałem (jak to mam w zwyczaju, kiedy ktoś pyta w kulturalny sposób), po czym "wymiana zdań", jak to ująłeś, się urwała. Mimo klapek na oczach widzę, że używasz dość sprytnej demagogii, powołując się na coś, czego inni forumowicze nie mogą zobaczyć. No ale skoro inaczej nie potrafisz... Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię otwarcie, że zapowiedź wycofania ze sprzedaży rtęciowych termometrów nie jest dla mnie żadnym problemem.

...

Problem leży w tym że ograniczenie ilości rtęci jest robione głupio

Po co zapowiedź ? Po to żeby duża ilość osób kupiła rtęciowe na zapas?

Wystarczy zatrzymać produkcję i import bez żadnych zapowiedzi i

ewentualnie wymieniać rtęciowe na bezrtęciowe.

Po takich zapowiedziach koszty wymiany wzrosną wielokrotnie

nie wspominając już o ilości termometrów rtęciowych w domach :)

Największy problem w tym że urzędnicy UE zajmują się duperelnymi

sprawami (jak termometry rtęciowe) i niewiele ich obchodzi

sprawa dużo poważniejsza jak niebezpieczeństwa związane

z żywnością modyfikowaną genetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz otwarcie? Jakoś jak zadałem Ci pytania na PW dotyczące pracy nie potrafiłeś w prosty sposób odpowiedzieć TAK, NIE, NIE WIEM. A prosiłem Cię o to? I to ty określasz kogoś demagogiem? :lol: Rozumiem dlaczego nie mogłeś odpowiedzieć na zadawane pytania w prosty sposób :wink: Co do życia tutaj to może napiszę chociaż to może nie w temacie, wybrałem tak, a nie inaczej, bo startowałem od zera, a pracując na wyspach za minimalną jesteś w stanie wystartować :) A w PL musisz zapieprzać nie wiadomo ile lub kombinować po nocach jakby tu zarobić :-| I proszę Cię nie wmawiaj mi, że piszę, że żyje mi się gdzieś lepiej, bo tego nie napisałem!

 

Wracając do tematu termometrów, bo o to mnie prosiłeś, to sam osobiście używam elektronicznego :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym że ograniczenie ilości rtęci jest robione głupio

Jeszcze przed chwilą problem leżał w czymś zupełnie innym... Ależ Ty potrafisz szukać dziury w całym - teraz sam fakt wycofywania tych termometrów jest ok, ale ograniczenie ilości rtęci jest głupio robione? Do czego się jeszcze przyczepisz?

 

Po co zapowiedź ? Po to żeby duża ilość osób kupiła rtęciowe na zapas?

:blink: Ty naprawdę myślisz, że "duża ilość osób" kupi je na zapas? Człowieku, ja żartowałem z robieniem tych zapasów na znak buntu :lol: .

 

Po takich zapowiedziach koszty wymiany wzrosną wielokrotnie

nie wspominając już o ilości termometrów rtęciowych w domach :)

Bzdura.

 

Największy problem w tym że urzędnicy UE zajmują się duperelnymi

sprawami (jak termometry rtęciowe) i niewiele ich obchodzi

sprawa dużo poważniejsza jak niebezpieczeństwa związane

z żywnością modyfikowaną genetycznie.

Nie powiedziałbym, że ich to nie obchodzi, bo regulacje w tej kwestii też są szeroko dyskutowane.

 

Mówisz otwarcie? Jakoś jak zadałem Ci pytania na PW dotyczące pracy nie potrafiłeś w prosty sposób odpowiedzieć TAK, NIE, NIE WIEM. A prosiłem Cię o to? I to ty określasz kogoś demagogiem? :lol: Rozumiem dlaczego nie mogłeś odpowiedzieć na zadawane pytania w prosty sposób :wink:

Zamiast bezczelnie kłamać na temat czegoś, czego i tak nikt nie może sprawdzić (w ogóle co to za pomysł z przywoływaniem prywatnej wiadomości sprzed pół roku???) może po prostu wklej tutaj moją odpowiedź, co? Na trzy pytania jakie zadałeś w tej PM dwa były zamknięte i mogę nawet teraz na nie odpowiedzieć: TAK, TAK. Jedno było pytaniem otwartym i też na nie odpowiedziałem w bardzo prosty i zwięzły sposób. Poza tym na wszystkie pytania jakie zadałeś mi w tej wiadomości udzieliłem już wcześniej odpowiedzi na łamach forum, zresztą sam przyznałeś, że nie czytałeś wszystkich moich wypowiedzi:

"Proszę Cię o chwilę cierpliwości i odpowiedzenie na powyższe pytania, być może już na nie odpowiedziałeś w temacie, ale mi to umknęło za co przepraszam".

O co Ci więc chodzi?

 

Co do życia tutaj to może napiszę chociaż to może nie w temacie, wybrałem tak, a nie inaczej, bo startowałem od zera, a pracując na wyspach za minimalną jesteś w stanie wystartować :) A w PL musisz zapieprzać nie wiadomo ile lub kombinować po nocach jakby tu zarobić :-| I proszę Cię nie wmawiaj mi, że piszę, że żyje mi się gdzieś lepiej, bo tego nie napisałem!

Po pierwsze w Polsce też da się wystartować, a po drugie napisałeś parę postów wcześniej, że życie na Wyspach jest łatwiejsze. Jak dla mnie "łatwiej" jest w dużej mierze tożsame z "lepiej" - jeśli źle to zinterpretowałem to sorry. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zamiast bezczelnie kłamać na temat czegoś, czego i tak nikt nie może sprawdzić (w ogóle co to za pomysł z przywoływaniem prywatnej wiadomości sprzed pół roku???) może po prostu wklej tutaj moją odpowiedź, co? Na trzy pytania jakie zadałeś w tej PM dwa były zamknięte i mogę nawet teraz na nie odpowiedzieć: TAK, TAK. Jedno było pytaniem otwartym i też na nie odpowiedziałem w bardzo prosty i zwięzły sposób. Poza tym na wszystkie pytania jakie zadałeś mi w tej wiadomości udzieliłem już wcześniej odpowiedzi na łamach forum, zresztą sam przyznałeś, że nie czytałeś wszystkich moich wypowiedzi:

"Proszę Cię o chwilę cierpliwości i odpowiedzenie na powyższe pytania, być może już na nie odpowiedziałeś w temacie, ale mi to umknęło za co przepraszam".

O co Ci więc chodzi?

Odpowiedziałeś na dwa pytania spośród trzech jak dla mnie to trochę więcej niż połowa. Na trzecie pytanie napisałeś abym oblukał posty które napisałeś :rolleyes: No właśnie wypociłeś mnóstwo postów w tamtym temacie, a na jedno proste pytanie nie mogłeś odpowiedzieć :sad: Przywołałem tu tamten temat, bo bardzo dokładnie pokazuję twój sposób wypowiadania. Napisałeś gdzieś, że nie widzisz nic złego w tym pomyśle który narodził się we Francji. Niestety nie mogę znaleźć/przypomnieć sobie tej wypowiedzi, więc nie nazywaj mnie kłamcą tylko wyprowadź z błędu jeśli takowy wystąpił :wink: No właśnie jeśli przytoczone (Twoje) zdanie (może kontekst) jest prawdziwe to ja nie mam więcej pytań :blink:

 

Po pierwsze w Polsce też da się wystartować, a po drugie napisałeś parę postów wcześniej, że życie na Wyspach jest łatwiejsze. Jak dla mnie "łatwiej" jest w dużej mierze tożsame z "lepiej" - jeśli źle to zinterpretowałem to sorry.

Spoko zdarza się :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie twierdzę, że UE zabrania/zabroni GMO. Mówię tylko, że problem jest poruszany - parę miesięcy temu czytałem na ten temat artykuł. Zresztą nie jestem na bieżąco z tym tematem i nie wiem co się obecnie robi w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie twierdzę, że UE zabrania/zabroni GMO. Mówię tylko, że problem jest poruszany - parę miesięcy temu czytałem na ten temat artykuł. Zresztą nie jestem na bieżąco z tym tematem i nie wiem co się obecnie robi w tej kwestii.

To Polska zabrania GMO a UE chce nas za to ukarać.

Brzmi nieprawdopodobnie ? O co chodzi ?

Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o pieniądze.

Produkowanie czystej od GMO żywności daje przewagę w eksporcie.

Rolnictwo starej UE nie jest w stanie przestawić się na produkcję

bez GMO dlatego my mamy też to paskudztwo obowiązkowo produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do obecnej sytuacji na swiecie i "akcji" prezydenta Polski jestem ciekaw jak nas Rosja ukara?? 

 

Zakreci kureczek czy moze zastosuje inne wymyslnijsze metody. 

 

 

 

IMO to co zrobil prezydent i sposob w jaki to zrobil jest jak strzelenie sobie sporego samoboja. Moze byc nieciekawie teraz................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do obecnej sytuacji na swiecie i "akcji" prezydenta Polski jestem ciekaw jak nas Rosja ukara??

Zakreci kureczek czy moze zastosuje inne wymyslnijsze metody.

IMO to co zrobil prezydent i sposob w jaki to zrobil jest jak strzelenie sobie sporego samoboja. Moze byc nieciekawie teraz................

To Rosja strzeliła sobie samobója bo przeciwników budowania

rury na dnie bałtycku (w celu ominięcia Polski i ewentualnego

szantażu paliwowego) będzie znacznie więcej a dotychczasowi

będą bardziej zdeterminowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to co zrobil prezydent i sposob w jaki to zrobil jest jak strzelenie sobie sporego samoboja. Moze byc nieciekawie teraz................

ja to nazywam syndromem małego karła, człowiek butny, i lekceważący zdania oraz osoby, do tego chamski, za dużo powiedział co mu ślina na język przyniosła

jestem za tym aby wspierać inne narody ale nie za wszelką cenę, to nie nasza wojna i tyle, gruzjanie powinni rozwiązać ten mentlik bez zasłony ze strony krajów mediujących

prezio gruzji naważył piwa więc niech je wypije, z tego co widzę to był z jego strony najazd od co szabelka w dłoń jak nasza onegdaj szlachta, tyle, że nie pomyślał jakie będzie to mieć skutki

jak narazie polska to papuga narodów, po co następne urazy i uprzedzenia

nasz prezydent ma bardziej ważniejsze obowiązki względem nas obywateli

zresztą to nasza narodowa rozrywka wpie***lać nos w nie swoje sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nazywam syndromem małego karła, człowiek butny, i lekceważący zdania oraz osoby, do tego chamski, za dużo powiedział co mu ślina na język przyniosła

jestem za tym aby wspierać inne narody ale nie za wszelką cenę, to nie nasza wojna i tyle, gruzjanie powinni rozwiązać ten mentlik bez zasłony ze strony krajów mediujących

prezio gruzji naważył piwa więc niech je wypije, z tego co widzę to był z jego strony najazd od co szabelka w dłoń jak nasza onegdaj szlachta, tyle, że nie pomyślał jakie będzie to mieć skutki

jak narazie polska to papuga narodów, po co następne urazy i uprzedzenia

nasz prezydent ma bardziej ważniejsze obowiązki względem nas obywateli

zresztą to nasza narodowa rozrywka wpie***lać nos w nie swoje sprawy

Mylisz się, niepodległość Gruzji to również nasz interes.

Wspomniałem wcześniej po co Rosja chce rury na dnie Bałtyku.

Nawet gdyby ta rura powstała istnieje możliwość niezależnych

dostaw paliw przez Gruzję

http://www.tvn24.pl/12692,1560783,0,1,zagr...,wiadomosc.html

Brak reakcji z naszej strony to by było chowanie głowy w piasek czyli

syndrom strusia oraz przejaw głupoty i krótkowzroczność.

Rosję trzeba trzymać krótko i konsekwentnie pilnować utrzymania przez NATO

przewagi militarnej nad nią.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ta akcja Kaczyńskiego wcale taka głupia nie była, w tym szaleństwie jest metoda... Teraz wszystko zależy od tego, jak na to wezwanie zareaguje zachód (a już widać, że reaguje dość dobrze) - jeśli UE i NATO potępi działania Rosji (a to z kolei może być dla Rosji niesprawiedliwe, ale jej mi akurat nie szkoda :lol: ) to możemy na tym dość sporo ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

jeśli UE i NATO potępi działania Rosji (a to z kolei może być dla Rosji niesprawiedliwe

Niesprawiedliwie to gruba przesada.

Zapominasz że Osetia to część państwa gruzińskiego.

Zapominasz sytuację w Czeczeni (Rosja uważa że siłowa pacyfikacja

separatystów jest legalna i właściwa)

Rosja od bardzo wielu lat prowadzi politykę zmierzającą do

przejęcia terytorium Osetii.

Paszporty rosyjskie dla mieszkańców Osetii najlepiej dowodzą

rosyjskich intencji. Tam nigdy nie było dużo Rosjan.

Tu masz skład narodowościowy w tabelce:

Osetia_Po%C5%82udniowa

Rosja chce zablokować przystąpienie Gruzji do NATO i uniemożliwić

dostawy paliwa z tego regionu do UE przez Gruzję.

Jednocześnie chce ominąć Polskę kosztowną rurą na dnie Bałtyku

aby móc zakręcić kurek oraz podzielić i skłócić UE a konkretnie

Polskę z Niemcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz że Osetia to część państwa gruzińskiego.

Dzięki za przypomnienie - miło, że chociaż Ty pamiętasz o wszystkim... ech.

Osetia to terytorium autonomiczne. Wojska Gruzińskie nie miały żadnego prawa do interwencji. Rosjanie stacjonowali tam legalnie. Saakaszwili, wykorzystując zamieszanie wokół olimpiady, chciał opanować Osetię blitzkriegiem, zając strategiczną pozycje i zacząć jakieś swoje "pertraktacje", ale mu nie wyszło. Potem w polskich mediach wszyscy gadają o Rosji jako o agresorze, co jest grubym przegięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie - miło, że chociaż Ty pamiętasz o wszystkim... ech.

Osetia to terytorium autonomiczne. Wojska Gruzińskie nie miały żadnego prawa do interwencji. Rosjanie stacjonowali tam legalnie. Saakaszwili, wykorzystując zamieszanie wokół olimpiady, chciał opanować Osetię blitzkriegiem, zając strategiczną pozycje i zacząć jakieś swoje "pertraktacje", ale mu nie wyszło. Potem w polskich mediach wszyscy gadają o Rosji jako o agresorze, co jest grubym przegięciem.

Zapoznaj się z realiami zamiast wierzyć w kłamstwa Kremla:

http://wyborcza.pl/1,75477,5587217,Lech_Ka...arkozy_ego.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...rozi_Rosji.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkowanie czystej od GMO żywności daje przewagę w eksporcie.

Rolnictwo starej UE nie jest w stanie przestawić się na produkcję

bez GMO dlatego my mamy też to paskudztwo obowiązkowo produkować.

Gmo jest obecne na naszym rynku od dawna - weź dowolny produkt do ręki i sprawdź czy nie ma tam soi.

Ach wziąłeś wędlinę - nie ma preparatów żywieniowych (tzw. prowitów) bez soi gmo i całego tego g*wna.

Nie zdziwił bym się gdyby UE lobbowała za GMO tylko pro forma.

Obecna sytuacja jest im na rękę - produkujemy drożej, mniej, przy użyciu większej ilości preparatów (kupionych u nich).

Polska jako wyspa w morzu gmo to mrzonka - nasiona się przenoszą/mieszają w elewatorach.

Niestety w obecnej sytuacji przed tym nie uciekniemy - po prostu sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmo jest obecne na naszym rynku od dawna - weź dowolny produkt do ręki i sprawdź czy nie ma tam soi.

Ach wziąłeś wędlinę - nie ma preparatów żywieniowych (tzw. prowitów) bez soi gmo i całego tego g*wna.

Nie zdziwił bym się gdyby UE lobbowała za GMO tylko pro forma.

Obecna sytuacja jest im na rękę - produkujemy drożej, mniej, przy użyciu większej ilości preparatów (kupionych u nich).

Polska jako wyspa w morzu gmo to mrzonka - nasiona się przenoszą/mieszają w elewatorach.

Niestety w obecnej sytuacji przed tym nie uciekniemy - po prostu sie nie da.

Nie cała UE ma świra i nie we wszystkich produktach w Polsce

są takie "ulepszacze" fakt że wędlina bez takich dodatków jest droższa.

http://www.wprost.pl/ar/136204/Ksiaze-Karo...zega-przed-GMO/

Rozumiem że GMO się rozprzestrzenia ale to nie oznacza że musimy

w tym pomagać zwłaszcza u siebie. Stwierdzenie że nie da się zatrzymać

gmo może i jest prawdziwe ale stwierdzenie że nie należy tego zwalczać

to już defetyzm.

U nas też istnieje lobby obstające za gmo:

http://gmo-eko.net/2007-06-11.html

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/237...nca_2012_r.html

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kłamstwa Kremla? :? W jaki niby sposób te linki co podałeś są sprzeczne z tym co napisałem?? Podważasz autonomię Osetii czy może fakt wtargnięcia na jej terytorium wojsk gruzińskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osetia wg prawa międzynarodowego należny do Gruzji, to jakby polskie województwo chciało się odłączyć, normalne że rząd by na to nie pozwolił, inna sprawa że Saakaszwili dał się sprowokować, bo było wiele innych rozwiązań a on akurat wybrał interwencje zbrojną.

 

co do Kremla to kłamią, niby zawieszenie broni a wojska Rosji w Gori "czyszczą" magazyny, są bombardowane Gruzińskie okręty. < tu również mamy przykład kto jest agresorem, wojska rozjemcze tak nie działają tylko okupacyjne.

 

ogólnie działania Rosji to cynizm i hipokryzja, wielcy obrońcy Osetyjczyków okupują Czeczenie od wielu, wielu lat...

najlepszy to jest Putin :| który mówi o zbrodniach wojennych :D

 

edit, później Ruski się dziwią czemu świat jest prozachodni

http://wiadomosci.onet.pl/1807257,11,item.html

 

USA powinny robić to samo co podczas wojny Rosja-Afganistan, czyli dozbrajać Gruzję, każdy chyba pamięta że wielka Rosja nie dała rady w Afganistanie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli wędliny tylko dodatki paszowe przyspieszające wzrost masy np. u swiń.

Tzn. wszystkie świnie na pewno żrą gmo. A sklepowych wędlin to ja palcem nie tykam ile by nie kosztowały.

Pożywniejsze już są grzyby..

Problem polega na tym, że opór nic nam nie da.

Trzeba by się wypisać z UE i uszczelnić granice żeby to miało ręce i nogi.

 

ps. Może ktoś by powróżył jak będzie się kształtować cena pszenicy konsumpcyjnej ? Nawozy azotowe skoczyły w górę 100% środki ochrony roślin niektóre 300% (roundup) a ceny ziarka nie ma. Jaja są niesamowite - rok temu cena dochodziła we wrześniu/październiku do 900zł/t obecnie start był na poziomie 620 i spadło na 520. Ponoć jest podaż ziarna no ale bez przesady .. nie wszystko można sprowadzić - fracht też kosztuje.

ps2. A zauważył ktoś żeby ceny pieczywa spadły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kłamstwa Kremla? :? W jaki niby sposób te linki co podałeś są sprzeczne z tym co napisałem?? Podważasz autonomię Osetii czy może fakt wtargnięcia na jej terytorium wojsk gruzińskich?

To co wychodzi z Kremla w sprawie Osetii to praktycznie same kłamstwa.

Porozumienie (nie umowa o autonomii) zakładało obecność

trzech rodzajów sił na terenie Osetii przy czym strona rosyjska

znalazła się tam wcześniej zupełnie nielegalnie.

"

Konflikt ostatecznie zakończono 25 czerwca 1992 porozumieniem w Dagomysie – podpisanym przez prezydenta Federacji Rosyjskiej Borysa Jelcyna i Gruzji Eduarda Szewardnadzego.

Na mocy postanowień z Dagomysu, w Osetii Południowej zaczęły stacjonować siły pokojowe złożone, z batalionów osetyńskiego, rosyjskiego i gruzińskiego. Ich rozmieszczenie pokrywa się niemal z tym, w jakim zastał siły osetyńskie i gruzińskie rozejm. "

 

Gruzja zareagowała na ostrzał ze strony sił osetyńskich.

Najprawdopodobniej była to prowokacja kierowana z Moskwy.

Miedwiediew twierdzi że Rosja wcześniej ostrzegała zachód o planowanym

ataku Gruzji na Osetię. To praktycznie oznacza że Rosja planowała atak

na Gruzję od momentu deklaracji ziązanych z przystąpieniem Gruzji

do NATO. Potrzebny im był do tego pretekst.

W Osetii potrzebne są rozjemcze siły pokojowe ale z pewnością nie

rosyjskie bo te pokojowymi nazywać nie sposób. Siły rosyjskie

wtargnęły do Osetii (czyli terytorium Gruzji) i zostały tam na podstawie

wymuszonego porozumienia.

Dla porównania podam hipotetyczną symetryczną sytuację.

Siły USA wkraczają do Czeczeni podczas starć Czeczenów z Rosjanami.

Wcześniej USA inspiruje i dozbraja Czeczenów.

Na mocy porozumienia między prezydentem USA i Rosji pozostają na

terenie Czeczeni trzy rodzaje wojsk. Następnie USA inspiruje

Czeczenów do ostrzału Rosjan a kiedy ci rozbijają punktu ostrzału

następuje atak USA na całą Rosję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmo jest obecne na naszym rynku od dawna - weź dowolny produkt do ręki i sprawdź czy nie ma tam soi.

Czyli uważasz że soja=GMO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak dał czadu. W bezpośredniej dyskusji nie ciężko ich zagiąć.

Troszkę inaczej sprawa wygląda jak masz tylko gadające głowy na ekranie :/

 

Budżet Polski. Zajebista jest pozycja wydatki inne (niezbyt finezyjne rozwiązanie :huh: ) i proporcje między choćby służbą zdrowia [;

Jak by ktoś sądził (nadal :blink:), że pieniądze z emerytur pochodzą z uskładanej kasy, a jego przyszła emerytura leży sobie w takiej specjalnej skrytce w ZUSie centralnym to niech obada 2 pozycję od góry (na wykresie od dołu).

Jak ktoś zamroził trochę kasy w obligacjach to może się również przyjrzeć uważnie skąd się biorą jego odsetki.

Ciekawą pozycję zajmuje też administracja.

A tu przykład skąd się biorą te pieniążki w budżecie.

Ten 2 gostek troszkę przynudza z komórką ale cóż ;c

W USA też mamy fanów gazowania samochodów. Gdy cena benzyny sięgnęła .. 1,5 zł ludzie masowo zaczęli się przerzucać na gaz .. 60 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...