Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

@Greg_1 Więc mówisz, że lałeś do uzyskania odpowiedniego koloru. Nie odnotowałeś żadnego wytrącania barwnika na wężach? Ciekaw jestem czy ten "Red" to naprawdę będzie czerwony a nie różowy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ostatnio czytałem jakiś art o water coolingu i pisało co nieco o kamieniu... pierwsza myśl - Calgon - dłuższe życie każdej pralki i (może) WC? próbował ktoś takie eksperymenty? bo przyznam szczerze, że trochę mnie gryzie ten problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl: kamień z destylowanej lub demineralizowanej wody? Chyba niee ;) Tym bardziej z płynów do chłodnic, które właśnie przed osadzaniem się kamienia mają chronić. Calgon? WC to nie pralka, poza tym mam wrażenie, że mogłoby sie pienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież desylówka/damineralka chyba traci swoje właściwości nie?

hmm... chyba zainwestuję w mini wc na jakiś test :)

Edytowane przez Habu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież desylówka/damineralka chyba traci swoje właściwości nie?

hmm... chyba zainwestuję w mini wc na jakiś test :)

Tzw. kamień to związki wapnia. Jeżei woda jest demineralizowana to skąd ma niby ten wapień się w niej wziąć? Z węży, z miedzi z bloków? Woda to woda i nie traci żadnych właściwości. Może jedynie zacząć bardziej lub mniej przewodzić prąd jeżeli jest czymś zanieczyszczona. Z wody destylowanej na pewno nie będzie kamienia. No chyba, że rozpuścisz w niej troche wapnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dziwne.

Czy można wlac zamiast barwników dedykowanych do układów chłodzenia,dodac do wody farbki które są używane przy malowaniu dla dzieci tzn plakatowe?Bo chyba nie bedzie tak intensywny kolor,ale czy nie będzie sie osadzać coś na węzach i blokach?Czy moze nei przeginac i kupic cos dedykowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dziwne.

Czy można wlac zamiast barwników dedykowanych do układów chłodzenia,dodac do wody farbki które są używane przy malowaniu dla dzieci tzn plakatowe?Bo chyba nie bedzie tak intensywny kolor,ale czy nie będzie sie osadzać coś na węzach i blokach?Czy moze nei przeginac i kupic cos dedykowanego?

Raczej po czasie zacznie Ci się osadzać bo te farbki to taki proszek i się zacznie oddzielać lub zrobi się z niego muł jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej po czasie zacznie Ci się osadzać bo te farbki to taki proszek i się zacznie oddzielać lub zrobi się z niego muł jakiś.

Dlatego mówie że osadzi się w bloku lub chłodnicy, bo ten "muł" na wężach nie zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w układzie całym.

Oby nie było pólprzeroczyste bo będzie to wyglądać jakby ktoś wlał atramentu do wody - czyli nie ciekawie (efekt brudnej wody)

Jeśli natomiast rzeczywiście przypomina smołe to na co komu czarny tygon? :lol:

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK do stronki producenta.

Czerń wygląda na dość głęboką, ale nie wiem jak z UV bo na zdjęciu jakoś słaby efekt jest, ale to może zależeć od ustawień aparatu.

 

"Corrosion protection for copper, brass, aluminium and nickel."

Dla mniej znających inglisza: Ochrona antykorozyjna dla miedzi, mosiądzu, aluminium i niklu.

 

Więc to chyba płyn idealny dla WC, tylko ciekawe jak wpłynie na wydajność cieplną układów. Ale nawet jak by miał zwiększyć temp. o jakieś 3*C to i tak myślę, że warto i jak będę składał swoje 1 WC to na niego chyba padnie mój wybór, tylko nie wiem jeszcze czy na wersję SE (Smoła Edition) czy na niebieski, ale to już mały problem.

 

Jak ktoś zakupi to cudo to niech zamieści kilka fotek, również w UV, żeby esteci ( w tym ja ) zobaczyli jak się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wierci13'

Ja mam pytanie, mam na chacie koncentrat Qal Orlenl czy jakoś tak jego rozcieńcza się z wodą będzie dobry do WC? (zielony zaje.. kolor)

Edytowane przez wierci13'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym teamacie ludziska leja jakis shit do swoich WC potem sie dziwia i psy wieszaja

ze im bloki koroduja :)

 

Jak kogos stac na dwa bloki po 99zl za sztuke to i na inhibitor za 25 zl powinien sobie odzalowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...