Skocz do zawartości
pmp

Wszystko O Lanparty Ut Nf4 Sli-dr Expert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jak u was na Expercie wyglada sprawa HTT powyżej 300 MHz?? Bo u mnie na 9 x 300MHz jest spoko i wszystko przechodzi (SPI32M, Prime 10 godzin, S&M) daje troszkę wyższe napiecie i 301 MHz i kupa. Tableka zwiech i restart nawet nie ma DMI coś tam po tabelce.

 

Jestem ciekawe jak to ma miejsce na innych egzemplarzach????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jak u was na Expercie wyglada sprawa HTT powyżej 300 MHz?? Bo u mnie na 9 x 300MHz jest spoko i wszystko przechodzi (SPI32M, Prime 10 godzin, S&M) daje troszkę wyższe napiecie i 301 MHz i kupa. Tableka zwiech i restart nawet nie ma DMI coś tam po tabelce.

 

Jestem ciekawe jak to ma miejsce na innych egzemplarzach????

 

Pozdro

na moim poprzednimk expercie max htt ~380

na obecnym przy 350 już nie wstaje winda, chyba że może clocgenem jeszcze spróbuje

 

sprawdź u siebie ile twoja robi max

htt na 2

mnożnik na 6

memki na dzielnik 100

i htt up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim poprzednimk expercie max htt ~380

na obecnym przy 350 już nie wstaje winda, chyba że może clocgenem jeszcze spróbuje

 

sprawdź u siebie ile twoja robi max

htt na 2

mnożnik na 6

memki na dzielnik 100

i htt up

A więc tak u mnie 330 MHz to maks więcej chociaz o jeden MHz kończy się zwisem czasami przy starcie windy a czasami zaraz po tabelce (napięcie na HTT 1,5V w BIOSie). Nie wiem czy u Ciebie też tak jest ale na HTT powyżej 300 MHz pamięci pracują tylko na dzielniku 100 i tak system sie uruchamia i jego zmiana A64 Tweakerem kończy się zwisem. Z pod windy maks udało się powększyć do 333 MHz ale ogólnie mówiac to troche mi sie chyba trefny egzemplarz trafił i spada mój zachwyt tą płytą i ceły entuzjazm bo zaczyna mnie troche ograniczać. Chyba będę zmuszony wrócić do zwykłej DFI LP SLI-DR a tą sprzedać bo innej możliwości nie widzę.

 

Daj znać jak wygląda sytuacja u Ciebie z dzilenikami pamięci powyżej 300 MHz na HTT.

 

Mozna gdzieś w Polsce kupić selekcjonowane płyty DFI pod względem HTT bo szczerze mówiac dopiero teraz zobaczymy z e to może nie były kres mozliwosci proca a płyta zac zynała już nawalać. Na gwarnacje raczej nie mam szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak u mnie 330 MHz to maks więcej chociaz o jeden MHz kończy się zwisem czasami przy starcie windy a czasami zaraz po tabelce (napięcie na HTT 1,5V w BIOSie). Nie wiem czy u Ciebie też tak jest ale na HTT powyżej 300 MHz pamięci pracują tylko na dzielniku 100 i tak system sie uruchamia i jego zmiana A64 Tweakerem kończy się zwisem. Z pod windy maks udało się powększyć do 333 MHz ale ogólnie mówiac to troche mi sie chyba trefny egzemplarz trafił i spada mój zachwyt tą płytą i ceły entuzjazm bo zaczyna mnie troche ograniczać. Chyba będę zmuszony wrócić do zwykłej DFI LP SLI-DR a tą sprzedać bo innej możliwości nie widzę.

 

Daj znać jak wygląda sytuacja u Ciebie z dzilenikami pamięci powyżej 300 MHz na HTT.

 

Mozna gdzieś w Polsce kupić selekcjonowane płyty DFI pod względem HTT bo szczerze mówiac dopiero teraz zobaczymy z e to może nie były kres mozliwosci proca a płyta zac zynała już nawalać. Na gwarnacje raczej nie mam szans.

Troche późno ale zawsze:)

Umnie max HTT to już około 450.

u ciebie pewnie jest podobni.

Przy zwiększaniu htt pobaw się RP i MAL bez tego nie osiągniejsz dużego HTT.

ja sprawdzałem na div 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował te Beta biosy:

http://www.techpowerup.com/articles//other/114/4

???

 

Niby są wcześniejsze niż ostatni oficjalny na stronie ale może cos w nich lepszego jest i stabilniejszego.

Coś mało tych biosów do tych expertów.

Edytowane przez BassMan-SND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A powiedzcie mi, czy wiatraczek na chipsecie to głośny jest albo padliwy?

Czy według Was opłaca się mostek chłodzić wodą?

Ja nie wiem co się dzieje ale wszędzie gdzie nie spojrze, na jakąkolwiek płytę DFI to widzę, że nowi użytkownicy coraz częściej narzkają na niskie htt. To już nawet Expert nie daje pewności??? To co kurcze pozostaje.... Venus???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej to się na koniec rozchulała na 360 MHz na HTT ale ustawiane spod windy. Jeżeli chodzi o wiatraczek to u mnie on jest nie słyszalny bo dwa 7800GT juz dostatecznie są głośne więc jego zuepłnie nie słyszę. Aczkolwiek jestem w trakcie projektowania bloków na te GT i może w przyszłości czas pomyśleć o bloku na chipset. Czy warto go dhłodzić wodą nie wiem trudno powiedzieć. U mnie na chipsecie jest do 46 stopni na napieciu 1,5V. Trudno tam bedzie wpasować jakiś blok ale wszystko jest możliwe kwestia zwymiarowania i odpowiedniego projektu a u mnie jeszcze ten kłopot że mam SLI a wiec już zupełny brak miejsca.

Teraz mam następnego experta kupionego od dszywala jutro ją będę miał więc dam znać jaki wyniki HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>BassMan-SND

Ja to sobie myślę, że obecność tego sli może ograniczać Ci max. htt. Czytałem, że ogólnie konfiguracja sli ogranicza podkręcalność płyt na nforce 4. Jak dorwiesz tą drugą płytę to załaduj ten sam bios i ustawienia co pierwszej i porównaj max htt. To będzie bardzo ciekawy eksperyment, poznamy rozrzut jakości między egzemplarzami. Gdzie i kiedy kupiłeś swoją pierwszą płytę? I czy druga to ta sama rev.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>BassMan-SND

Ja to sobie myślę, że obecność tego sli może ograniczać Ci max. htt. Czytałem, że ogólnie konfiguracja sli ogranicza podkręcalność płyt na nforce 4. Jak dorwiesz tą drugą płytę to załaduj ten sam bios i ustawienia co pierwszej i porównaj max htt. To będzie bardzo ciekawy eksperyment, poznamy rozrzut jakości między egzemplarzami. Gdzie i kiedy kupiłeś swoją pierwszą płytę? I czy druga to ta sama rev.?

Testy zawsze przeprowadzałem na pojedyńczej karcie a nawet robiłem to na karcie PCI (stary S3 trio) a więc SLI na pewno mnie nie ograniczało a zreszta dla porównania i takie testy robiłem i nie było parktycznie żadnej różnicy.

Jeżeli chodzi o ustawienia to na pewno będę testował na identycznych bo dość długo nad nimi pracowałem aby były stabilne z moimi pamieciami (pczywiscie maks wydajności). Pierwszą płytę kupiłem w Warszawie w znaku na poznańskiej. Co do drugiej to nie wiem jaki ma revision bo jeszcze leży na poczcie jutro ją będę miał ale nie słyszałem o żadnych większych zmianach i jakiś revisionach w tej płycie ale moge się mylić.

Jednym minusem tej płyty którą miałem było to że wysokie HTT uzyskiwałem na bardzo niskich dzielnikach pamięci co w przypadku moich pamieci które śmiagają na 275 MHZ było trochę bez sensu.

Jak tylko bedę miał płyte i trochę więcej czasu to na pewno wrzuce wyniki testów.

Edytowane przez BassMan-SND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny. Zamierzam jutro zamówić Experta. Być może trochę Cię pomęczę (no ale bez przesady rzecz jasna :-P ) bo czuję, że będziemy składać równolegle. U mnie: Opteron 165, 2x512MB XBLK.

U mnie akurat Opteron 170, któreo już mam aczkolwiek zastanawiam się czy nie zamienić się z kumplem bo 148 która śmiga na 3,2 be żadnego problemu (nie wiem czy będzie chciał bo będzie musiał mi zapłacic ale musze go nakręcić jeszcze), jeszcze będęsie się zastanawiał.

Co do reszty to juz wszystko praktycznie mam. Dwa razy 7800GT, zasilacz Anteca TPII 550W, pamieć 2 x 1GB G.skill HZ.

Dzisiaj jaks ie wyrobie to coś wrzuce ale na tygodniu ciężko z czasem w weekdn pewnie się znajdzie i na pewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze i najlepsze rev to AB0, bez ciętej sciezki. na AA0 niby też nie ma ale jak przyglądałem się w to miejsce na mojej to cos tam jest nie tak chyba... :|

z biosami nadal kupa jest, ja jade na E704-2BTa, ale w sumie to niedużo jeszcze moge powiedziec bo nic powaznego nie dzialalem na plycie

w kazdym razie nie odnotowałem żeby winbondy lepiej szły

poza tym płyta ma "buga" - w niskich temp. overvoltuje vdimm - przy temp. rzędu 0'C nadrzuca na 4,0V ok 0,3V (tak 0,3V :D) - venus ma to samo - na niższym V ov jest proporcjonlanie mniejszy ale też tccd można spalić :lol:

czekam na jakiegos porządnego dopracowanego biosa, ale chyba muchy się nawet nie kręcą koło tego... dfi ma nowe oczko w głowie i o expercie zapomnieli...

taki life

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym płyta ma "buga" - w niskich temp. overvoltuje vdimm - przy temp. rzędu 0'C nadrzuca na 4,0V ok 0,3V (tak 0,3V :D) - venus ma to samo - na niższym V ov jest proporcjonlanie mniejszy ale też tccd można spalić :lol:

 

pozdr

A powiedz mi... problem występuje także w temperaturach pokojowych, około 30st.C ?? Ja będę chłodził wodą, a pamięci mam tccd, wolałbym ich nie ubić.

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze i najlepsze rev to AB0, bez ciętej sciezki. na AA0 niby też nie ma ale jak przyglądałem się w to miejsce na mojej to cos tam jest nie tak chyba... :|

z biosami nadal kupa jest, ja jade na E704-2BTa, ale w sumie to niedużo jeszcze moge powiedziec bo nic powaznego nie dzialalem na plycie

w kazdym razie nie odnotowałem żeby winbondy lepiej szły

poza tym płyta ma "buga" - w niskich temp. overvoltuje vdimm - przy temp. rzędu 0'C nadrzuca na 4,0V ok 0,3V (tak 0,3V :D) - venus ma to samo - na niższym V ov jest proporcjonlanie mniejszy ale też tccd można spalić :lol:

czekam na jakiegos porządnego dopracowanego biosa, ale chyba muchy się nawet nie kręcą koło tego... dfi ma nowe oczko w głowie i o expercie zapomnieli...

taki life

 

pozdr

Chodzi Ci o Venus? Jeśli tak to ma ich tylko "1000" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temperaturach pokojowych jest ok :)

ale masz już tego experta?? tccd słabo chodza na expercie - nie wszystkie ale większość :( niektóre tak słabo że aż trudno uwierzyć... ale może to byc taka kwestia że z tego co zuważyłem nazwali płytę "expert" nie od parady :D ciężko jest ją poskromić, chyba trzeba duzo siedzieć i kombinować..

 

@Xtreme Addict

jakoś mi się nie chce wierzyć że wyszło ich tylko 1000 ;) podejrzewam że chwyt marketingowy...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temperaturach pokojowych jest ok :)

ale masz już tego experta?? tccd słabo chodza na expercie - nie wszystkie ale większość :( niektóre tak słabo że aż trudno uwierzyć... ale może to byc taka kwestia że z tego co zuważyłem nazwali płytę "expert" nie od parady :D ciężko jest ją poskromić, chyba trzeba duzo siedzieć i kombinować..

pozdr

Dopiero zamówiłem. Trochę mnie zasmuciłeś, że słabo chodzą (ja mam Patrioty XBLK). Fakt, że trzeba dobierać parametry od nowa bo te z Ultra-D się nie sprawdzają. Z drugiej strony nie ma rady. Potrzebowałem płyty z dużym potencjałem overclockerskim pod Opterona 165 i 3xPCI ewentualnie SLI+2xPCI. Uroki posiadania kontrolera SCSI i tunera SAT. Konkurencja odpadła.

Jeżeli masz gdzieś linka do jakiś forumowych zmagań z Expertem i TCCD to daj znać. Bardzo by mi się przydał przynajmniej na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temperaturach pokojowych jest ok :)

ale masz już tego experta?? tccd słabo chodza na expercie - nie wszystkie ale większość :( niektóre tak słabo że aż trudno uwierzyć... ale może to byc taka kwestia że z tego co zuważyłem nazwali płytę "expert" nie od parady :D ciężko jest ją poskromić, chyba trzeba duzo siedzieć i kombinować..

 

@Xtreme Addict

jakoś mi się nie chce wierzyć że wyszło ich tylko 1000 ;) podejrzewam że chwyt marketingowy...

 

pozdr

Szczerze to też tak sądzę, ale obecnie nie są już do kupienia :? Może będzie druga edycja na imieniny? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie nie związane z O/C

Mam problem z załączeniem pamięci PDP Patriot 2x1GB 400MHz Timingi 2-5-3-2 jako dual. W biosie wyświetla dual mode 400 MHz i resztę jak powinno ale system nie chce się załadować.... zaś włożone do dimm 1 i 2 działają jako single mode na 333MHz i 64 bity :/

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem i czy nie jest to problem natury sprzętowej, czyli coś uszkodzonego bo i płytę i ramy niedawno kupiłem więc można wymienić.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Mógłby mi ktoś napisać czy miał problemy z wyżej wymienioną płytą (czy działa mu dual mode pamięci)??

Edytowane przez kris139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie nie związane z O/C

Mam problem z załączeniem pamięci PDP Patriot 2x1GB 400MHz Timingi 2-5-3-2 jako dual. W biosie wyświetla dual mode 400 MHz i resztę jak powinno ale system nie chce się załadować.... zaś włożone do dimm 1 i 2 działają jako single mode na 333MHz i 64 bity :/

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem i czy nie jest to problem natury sprzętowej, czyli coś uszkodzonego bo i płytę i ramy niedawno kupiłem więc można wymienić.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Mógłby mi ktoś napisać czy miał problemy z wyżej wymienioną płytą (czy działa mu dual mode pamięci)??

dual działa, ale ciężko twierdzic czy w twoim wypadku to wina płyty czy poprostu źle ustawionych pamięci.

 

tak czy siak jazdy z expertem są ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wspaniałomyślności Merlina użytkowanie DFI Venus stało się o wiele mniej stresujące. Poniżej podaję link do biosu, który rozwiązał wiele moich problemów z tą płytą (DFI Venus): http://members.lycos.co.uk/neowip/Downloads/NF4V-M1.rar

Edytowane przez kewałS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...