Skocz do zawartości
kooboos

Kooboos Water Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

omg to taki plastereczek tyle wazy ?? :blink:

Ta napewno waga JEDNEGO... Bo jak ja... wyciagalem swoje bloki od Misia... to pierwsze co pomyslalem to wlanie "jakie one ciezkie"....

Nastepne spostrzezenie to "jakie to wielkie" - jakos tak wydawalo mis ie ze moze to byc mniejsze :) (co mi wcale nie przeszkadza wrecz przeciwnie :) )....

 

Ciezkie Toto :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nawet niechce wiedzieć o czym myslisz, niszczenie mienia firmy TPsa jest karalne, i ogulnie niegodne :)

 

...yyy ja mam na myśli ze jeśli ktoś całkiem przypadkiem zdemoluje taką budkę to w ramach sprzątania świata zaopiekuje się takim kawałkiem :rolleyes: .... nie wiem jak mogłeś pomyśleć że ja chce coś popsuć <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...yyy ja mam na myśli ze jeśli ktoś całkiem przypadkiem zdemoluje taką budkę to w ramach sprzątania świata zaopiekuje się takim kawałkiem :rolleyes: .... nie wiem jak mogłeś pomyśleć że ja chce coś popsuć <_<

albo jak całkiem przypadkiem Ty niszczysz niechcacy budke to w ramach zadoscuczynienia posprzatasz po sobie...... hehe, w zasadzie to nie myslałem o tym wczesniej zeby plexe z budek telefonicznych stosowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kooboos temp. na tym układzie i z tym peltem co masz to w stresie na podkręconym procu będziesz miał na plusie. Możesz sobie pomarzyć o tych -20*C bo to nierealne. Ten pelt jest dobry ale na grafikę, no chyba, że te Venice się nie grzeją :-P Bo SanDiego to już małe grzałki są :wink: Z Venice nie miałem do czynienia ale tak czy inaczej będziesz miał na plusie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks na AC na podkreconym venice mam 30 w idle no boxowym coolerze, wiec na pelcie sie zobaczy ale bedzie zimno :) ktos chcial foty z urhcomionego ukladu, wiec zrobilem jak sie woda skrapla, jednak szronu nie udalo mi sie uchwycic bo woda zdarzyla sie zagrzac a jak wiecie nie mam jeszcze dostatecznego chlodzenia chlodniczki.

Dołączona grafika

 

 

 

 

nie zgadniecie co sie stalo :) rozkrecam bloczek zeby dac jakakolwiek paste miedzy peltem a blokiem i troszke mi sie pelt rozsypal, nie radze komukolwiek skladajacemu chlodzenie z peltem zeby to za mocno skrecac:) oto rezultat:

Dołączona grafika

 

 

skleilem to na totalna prowizorke silikonem, zeby tylko zakryc wnetrznosci pelta, wiec jakos to tam sie trzyma :)

Dołączona grafika

 

zastanawia mnie ile jeszcze przeciwnosci napotkam przy tworzeniu tego "czegos" chlodzacego :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks na AC na podkreconym venice mam 30 w idle no boxowym coolerze, wiec na pelcie sie zobaczy ale bedzie zimno :) ktos chcial foty z urhcomionego ukladu, wiec zrobilem jak sie woda skrapla, jednak szronu nie udalo mi sie uchwycic bo woda zdarzyla sie zagrzac a jak wiecie nie mam jeszcze dostatecznego chlodzenia chlodniczki.

http://ghnet.pl/~niedzkub/wc/szron.JPG[/img]

nie zgadniecie co sie stalo :) rozkrecam bloczek zeby dac jakakolwiek paste miedzy peltem a blokiem i troszke mi sie pelt rozsypal, nie radze komukolwiek skladajacemu chlodzenie z peltem zeby to za mocno skrecac:) oto rezultat:

http://ghnet.pl/~niedzkub/wc/spekania.JPG[/img]

skleilem to na totalna prowizorke silikonem, zeby tylko zakryc wnetrznosci pelta, wiec jakos to tam sie trzyma :)

http://ghnet.pl/~niedzkub/wc/sklejonespekania.JPG[/img]

 

zastanawia mnie ile jeszcze przeciwnosci napotkam przy tworzeniu tego "czegos" chlodzacego :)

 

hmmmmm, ale pelcik działa? bo czemu nie w zasadzie, ale niezle zes go zmasakrował :D jaka była temp wodypod obiazeniem pelta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadniecie co sie stalo :) rozkrecam bloczek zeby dac jakakolwiek paste miedzy peltem a blokiem i troszke mi sie pelt rozsypal, nie radze komukolwiek skladajacemu chlodzenie z peltem zeby to za mocno skrecac:) oto rezultat:

 

skleilem to na totalna prowizorke silikonem, zeby tylko zakryc wnetrznosci pelta, wiec jakos to tam sie trzyma :)

 

zastanawia mnie ile jeszcze przeciwnosci napotkam przy tworzeniu tego "czegos" chlodzacego :)

obsilikonowanie pelta to podstawa (niektóre są fabrycznie "zalane")

Uszkodzenia wynikają raczej z krzywego dokręcania coldplate a nie z siły nacisku - pelty z założenia wymagają mocnego docisku.

Chyba że dokręcane było równomiernie- tylko odkształciła się miedź ...

Jak by co to moge Ci podesłać Pelta 267W (tyle że to rzeczone 62x62mm) ale pewnie zasilacz powiedziałby papa

Jaki romiary ma ten bloczek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsilikonowanie pelta to podstawa (niektóre są fabrycznie "zalane")

Uszkodzenia wynikają raczej z krzywego dokręcania coldplate a nie z siły nacisku - pelty z założenia wymagają mocnego docisku.

Chyba że dokręcane było równomiernie- tylko odkształciła się miedź ...

Jak by co to moge Ci podesłać Pelta 267W (tyle że to rzeczone 62x62mm) ale pewnie zasilacz powiedziałby papa

Jaki romiary ma ten bloczek ??

Ta coldplate grubosci 5mm ma sie wygiac nc :D

Tez sadze ze krzywo dokrecił i dlatego pekł pelt

Bloczek ma wymiary 78mm na 78mm

 

kooboos -> czemu nie dałes pasty pomiedzy pelta a blok? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta coldplate grubosci 5mm ma sie wygiac nc :D

Tez sadze ze krzywo dokrecił i dlatego pekł pelt

Bloczek ma wymiary 78mm na 78mm

 

kooboos -> czemu nie dałes pasty pomiedzy pelta a blok? :blink:

Co do pasty to od strony gorącej pelta to AS5, a od strony zimnej Ceramiqe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem czemu pelt pekl, ta mata neoprenowa ktora tam dalem przy dokrecaniu dostala sie miedzy coldplate-a a pelta i jak dokrecilem to pod naciskiem maty pelt popekal, a pasty nie dalem bo zapomnialem. teraz juz wiem czemu tak slabo chodzilo, bo po prostu pelt nie stykal z coldplate-m. pasty niestety nie mam innej jak silikonowka a na razie na inna mnie nie stac wiec bedzie silikonowka :)

BTW: yotomeczek to jest wlasnie peltier 267W 62x62 :)

BTW2: kszonek temp wody pod obciazeniem tak na wsadzenie palca wynosila gdzies 35-40C ale to sie jeszcze zmieni jak beda wentyle :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... ale pewnie zasilacz powiedziałby papa....

ten zasilacz jest w stanie dac okolo 600W :twisted: no moze nieco mniej wiec zapas mocy jeszcze jest

 

silikonowka bedzie ok powierzchnia jest duza wiec ilosc transporotwanego ciepla na mm^2 jest mala w porownaniu do np 100W xpeka ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, teraz zlozylem bloczek do ostatecznej wersji :) wymylem dokladnie miedz w miejscu gdzie styka z peltem, zmywaczem acetonowym, nalozylem paste, wszystko skrecilem i zalalem silikonem, cos czuje ze teraz to bedize mrozic strasznie :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, teraz zlozylem bloczek do ostatecznej wersji :) wymylem dokladnie miedz w miejscu gdzie styka z peltem, zmywaczem acetonowym, nalozylem paste, wszystko skrecilem i zalalem silikonem, cos czuje ze teraz to bedize mrozic strasznie :)

Dołączona grafika

ale chyba nie zmywaczem do paznokci :) bo one zawierają jakieś dodatki coby pazurków nie wysuszać i imho nie nadają się do ostatecznego wyczyszczenia powierzchni

co do pelta - na początku topicu dywagowaliście coś o mocy rzędu 120W ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos -> mogłeś pisać że nie masz pasty innej jak slikonowa, dorzuciłbym ci do wentylatorów jakąś lepszą :P, ale jak już chcesz mieć idealnie to tak jak pisał luks_pl, z tym że polecam OCZ ultra + zamiast AS5

ile by mi wyszła "idealna" zasiłka pod pelta 89W, jakby ktoś z Was mi taką zmontował [za odpowiednią opłatą żecz jasna]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no trudno sie mowi :P a szron pojawil sie nie cala minute od wlaczenia ukladu :)

a tutaj jak to wszystko wyglada w moim pokoju podczas testow:

Dołączona grafika

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no trudno sie mowi :P a szron pojawil sie nie cala minute od wlaczenia ukladu :)

bardzo możliwe że trudno się mówi jak język boli :lol2: :lol: :lol2:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...