Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ten Gaiwnard Bliss 6800gs Goes Like Hell 485/1300 "skwierczy" :blink:

 

Normalnie to, czy na serwis?

 

Co rozumiesz przez słowo "skwierczy"??Bo mi brakuje wyobraźni albo ty sie nieprcyzyjnie wyraziłeś. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mniejsza o to "skwierczenie" (slyszę pracę GPU :D , niekiedy, gra zwolni ale na 1 sek, i jest przerwa, nie słychać nic), podkręciłem trochę tego 6800GS, Gainward tworzy raczej solidne karty.

 

Próg opóźnienia procesora to 125 st. to pewnie jakieś jaja są...

 

aktualnie 75 st. w stressie, 510/1350 (1,4 ns pamiątki). W trybie 485/1300 miałem 72 st., artefaktów nie ma więc chyba pozostawie tak. W lecie pewnie dojdzie do 80 st.

 

Że się tak zapytam, 2 lata pożyje karta?

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja sie juz wkoncu pogubilem z tymi gs-ami, sam juz nie wiem czy kupic jednego z tych palitow czy moze lepiej takiego radeona ??http://allegro.pl/item96170474_ati_radeon_...x_dvi_vga_.html

Jeśli zależy Ci na technologii pixel shader 3.0 itp. to weź GS, a jak nie to poszukaj modowalnego na 16p X800 bo za cenę co jest na tej aukcji ten x850 z 12p (i pewnie jest niemodowalny) to mozna mieć X800GTO modowalnego na 16p.

 

grycek79

Bez urazy ale nie dał bym 1000 zł za GS chyba żeby sie kręcił na 600 MHz i jeszcze miał 16 potoków ale w tym wypadku uważam że cena troche nie teges bo za około 1150 zł można już mieć 7800GS.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale nie dał bym 1000 zł za GS chyba żeby sie kręcił na 600 MHz i jeszcze miał 16 potoków ale w tym wypadku uważam że cena troche nie teges bo za około 1150 zł można już mieć 7800GS.

Heh, fajnie, ja dałem niedawno 1139 :mur: za Gainwarda Bliss 6800gs iiii jak mi umrze w trybie 510/1350 na referencyjnym chłodzeniu w temp dochodzącej do 80 st. to nagle zapomne o Gainwardach...

 

Acha, czy w NV42 jest możliwe modowanie do 16/6??

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Acha, czy w NV42 jest możliwe modowanie do 16/6??

Boze! Ludzie wpadacie ni z tego ni z owego do tematu i zadajecie kupe zenujacych pytan :? Moze nalezaloby uzyc szukajki w temacie juz bylo kilka razy o nv42 :-|

 

BTW. NIE DA SIE!!!!! :mur: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze! Ludzie wpadacie ni z tego ni z owego do tematu i zadajecie kupe zenujacych pytan :? Moze nalezaloby uzyc szukajki w temacie juz bylo kilka razy o nv42 :-|

 

BTW. NIE DA SIE!!!!! :mur: pozdro

Dziękuję, ładnie wszystko zaakcentowane, teraz już nie zadam głupiego pytania, zanim nie skorzystam z szukajki...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jestem niepoprawny w tym co robie ale czy to jest okazja??Przegladałem Allegro za Accelero i znalazlem to...

 

http://www.allegro.pl/item97270690_thermal...y_i_wdajny.html

Edit: Jakie sa odległosci pomiedzy pamieciami na 6800gs i jakich one sa rozmiarów??Szerokość i długość.

 

Tak jak spogladam na zdjecia to wydaje sie ze rozmiar to 13x13 a odelgłość 6-7mm.

 

Myśle nad pocięciem jakies blaszki miedzianej i podlożyc je na pamiątki tak ja zasugerował Sideband.Nie wiem tylko jakie musza byc wymiary i jakiej grubosci blache zastosowac.

te blaszki to trzeba posmarować w dwóch stron pastą , ocz ultra i silver 5 nie przewodzą prądu , blaszki muszą zakrywać pamięci(czyli wymiary takie jak pamięci lub min większe), a co do grubości blaszek to trzeba to zrobić experymentalnie , bo jak będą za grube to chłodzenie to dobrze się nie ułoży lub w najgorszym przypadku zostaną zmiarzdzone pamiątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym GTO nie brał. Brak HDRa w Oblivionie ?? Nie po to zmieniam z 9800PRO. Odpisali mi ludki z ICOMPa, gdzie jest ten palit "Extreme" :

- "2. oczywiscie karte jest szybsza, roznica w 3dmark03 ok 4000 pkt. (nawet

jesli 6800XT 16/6 podkreci sie na rdzeniu i pamieciach).

6800 16/6 po podkreceniu ma max 10000 pkt.

6800 GS - ok 14000 pkt."

14tys to raczej nie wycisne, ale jakby bylo 13 to bym sie nie obraził. Więc niech sobie tam będzie NV41. Odblokowanie potoków w GS i tak przyrostu wydojności dużego nie zapewnia, a takty na tej grafie są rewelacyjne.

Za 2 tyg kupuje. Może ceny jeszcze spadną :>

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu zrobić , na szybko bo na szybko ale są - testy 6800 GS Palit`a 1.4 ns

 

Niżej linki do testów po podkręceniu karty:

 

 

3DMARK05 - 5773 pkt.

 

 

3DMARK03 - 12119 pkt.

 

 

 

 

Dla porównania testy kart na chipie 7800 GS po O/C

 

3DMARK05 - 6430 pkt.

 

 

3DMARK03 - 12955 pkt.

 

 

a kalkulator na to .....

 

Róznica w wydajności pomiędzy kartami ?

 

3DMARK03 - 6 % różnicy w wydajności na korzyść 7800 GS

3DMARK05 - 10 % różnicy w wydajności na korzyść 7800 GS

 

róznica w cenie ....

 

35 % niższa cena w przypadku kart Palit 6800 GS 1.4ns

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego Palita Extreme 256 MB na AGP w IComp i po 6 godzinnym katowaniu stwierdzam, że kart leci 500 MHz dla rdzenia i 1400 MHz dla pamięci oczywiście bez jakichkolwiek artów wynik na moim kompie w 3dmark2005 to 5890 pkt. na lekko zasyfionym winie i oryginalnych forceware 84.21.

 

Na mojej poprzedniej karcie tj. ASUS 6800LE@6800 12p 6v 400/900 miałem 4011 pkt. w 3dmark2005

 

PS. Da się jakoś zmusić RivaTuner do działania z tą kartą bo jak narazie to nie mogę nic zrobić nawet temp. zmierzyć wszystko muszę robić przez osobne programy, a wole przez RT kwestia przyzwyczajenia no i mam do tego programu zaufanie.

 

PS2. Karta pracuje stabilnie do 505 MHz na rdzeniu powyżej 510 MHz są już nieznośne arty.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego palita agp z pamięciami 1.4, rdzeń mi poszedł na 500mhz a pamięci na 1350mhz i to dopiero po przesmarowaniu pastą akasa. Kupie zalmana zobaczymy co będzie się działo dalej ;]. W praktyce powiem tak gra F.E.A.R na full detalach, dosłownie wszystko na max. Śmiga bez żadnego zaciachu czy zadyszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~6k. w 2k5 mmmm... jak jeszcze mi powiecie że oblivion spoko chodzi, to niedługo będą kolejne testy tego palita, tym razem moje :)

 

...a jak z głośnością qlerka? i czy modecom MC-350ATX2.0 starczy, w końcu to prądożerne 0,13n?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście wrzucić wyniki przed OC i po OC w 3dmarku 03 i 05 ? :)

 

I miłoby też było na zegarach 350/850 tak jak są taktowane karty na pamięciach 2.0 zazwyczaj ?

Bardzo proszę :)

Pozdrawiam

 

ARCHE : Na jakim procku te testy były robione ?

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na zdjątkach jaki procek, pytanie czy po OC?

 

Ja podkręciłem swojego Gainwarda 6800gs GLH z 485/1300 do 510/1350 i uzyskałem w 3DMark05 6187 pkt, poprzednio 5870, natomiast w 3DMark03 13118, wcześniej 12634 na procku AMD 64 Venice s939 3000+@3800+.

 

Pamiątki co prawda można nawet do 1480 podkręcić, widziałem w pewnym artykule, natomiast GPU nawet do 540 na referencyjnym chłodzeniu, ale po co ryzykować jak temperatura już teraz sięga 75 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~6k. w 2k5 mmmm... jak jeszcze mi powiecie że oblivion spoko chodzi, to niedługo będą kolejne testy tego palita, tym razem moje :)

 

...a jak z głośnością qlerka? i czy modecom MC-350ATX2.0 starczy, w końcu to prądożerne 0,13n?

zasilacz spokojnie wystarczy , będzie lajtowo pracował , odnośnie chłodzenia to 6800gs powinien mieć przydomek "wyjec"- chłodzenie to kawałek klocka miedzianego + wentylator wysokoobrotowy kiepskiej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS, racja jest procek sorx.

To teraz już się totalnie zamotałem

Do wyboru jest: 350/850 , 425/1000 i 440/1200 (ten na pamieciach 1,4) ???

To jest sens wywalac 80 zl wiecej na tego z pamięciami 1.4 ,skoro rdzen w tamtych się kręci też do ok 500 MHz?

Który ma najlepszy stosunek ceny do wydajnosci ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście wrzucić wyniki przed OC i po OC w 3dmarku 03 i 05 ? :)

 

I miłoby też było na zegarach 350/850 tak jak są taktowane karty na pamięciach 2.0 zazwyczaj ?

Bardzo proszę :)

Pozdrawiam

 

ARCHE : Na jakim procku te testy były robione ?

Widac na screenie ze jest to Athlon 64 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie podkrecalem krty graficznej i mi sie zapomnialo jak sie przejawia za duze oc :E

pamietem ze w przypadku pamieci pojawiaja sie artefakty, a gpu?

 

ile wyciagneliscie na MSI 6800 gs :)?

U mnie tyle ile w podpisie, ale już można się czegoś dopatrzyć w 3dMark06. W grach żadnych kropeczek nie widać. Bardzo stabilnie chodzi na 502/1220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Radeona 9800 pro na XC-80 Cu, ale neistety coś źle załozyłem i skruszyłem rdzeń :unsure: :unsure:

No i musiałem kupić tego 6800 GS 1.4 eXtreme, moje pierwsze pytanie- czy ten cooler od radka bedzie pasował do tego 6800? No i jak myslicie czy bedzie bardziej wydajny od tego defaultowego coolerka? pytam sie bo niewiem czy zmieniac chlodzenie, a jak coś znowy skrusze to sie potne na klacie tym pentagramem B)

pozdro

ps mam celerona 2.4 fsb 400- czy karta grafiki bedzie barzdiej wydajna od tego radka co mialem przy tej celince? Czy raczej strasznie dłąwić bedzie gardelko? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wersja od Palita Extreme ma niestandardowo umieszczone otwory do chłodzenia , więc XC-80 pasować nie będzie. Cel 2.4 jest za słaby do R9800 Pro i to o wiele, o 6800 GS nie wspominając. Różnica miedzy tymi kartami na mocnym sprzęcie to ok. 50 %. Sam sie zastanawiam nad kupnem tej karty, przy moim kompie róznica bedzie spora, u Ciebie na cudy bym nie liczył, proc jest do wymiany i kropka.

 

PS. Czy ktoś ma Palita 6800 GS Extreme + nF3 ? Czy nie ma zawieszeń jak sie kręci karte ? Bo na 6800 (NV40) + nF3 to dość częsty problem. I jaki to ma w końcu rdzeń ? NV 42 ? NV 41 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...