Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

I karciocha padła. Czytałem kilka postów wcześniej że "lapin" ma podobny problem do mojego. Wszystko było ok i nagle komp sie nie uruchamia. nic kompletnie sie nie dzieje. Na innej grafie chodzi. Sprawdziłem karte i rzeczywiście nie działa na innych kompach. I tu mam pytanie. czy może to bios karty sie wysypał? wczęśniej wydawało mi sie że coś sie dzieje bo na monitorze wskakiwały przebarwienia ale obwiniałem o to monitor. teraz na Radku 8500 przebarwień nie ma więc to była wina karty. Spaliła się? gołym okiem stwierdzić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zrobiłem Vmod-a na karcie sapphire x1600xt, na poczatku karta mi sie nie uruchamiala wiec nie zaciekawie było ale w miare prob wszystko wyszlo.Napiecie na rdzen z 1,42V dalismy na 1,98V i pamieci z 1,92V na 2.04V i tu jest problem bo kolesie z tych linkow http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=98935

http://sg.vr-zone.com/index.php?i=3710

dawali 2,20 i 2,36 i z xtremesystems bo zmodowaniu pamieci wogole nie odpalał wiec trzeba bylo odlutowac kabelek z drugiego kondensatora i z masy.Zastosowałem rezystor wieloobrotowy 10 kohm i tu na pamieci polaczone 20 i 50 kohm.Karta grzeje sie calkiem mocno, przy zalmanie 900 kiedy idle 41 load 51 teraz idle 52 load nawet 79.Uzyskałem bez modu gpu 640 i mem 1440 teraz Gpu 760 mem 1664.#dmark 05 Wczesnie prawie 6k, a teraz 6800.3dmark 06 ponad 2800.No to chyba tyle, screenow nie robie bo mi sie nie chce po sobocie:D Jedynie szkoda ze napiecie na pamieci nie idzie wiecej pociagnac,na rozne sposoby podlaczalismy i nic moze kiedys sprobujemy inaczej to podlaczyc...

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zrobiłem Vmod-a na karcie sapphire x1600xt, na poczatku karta mi sie nie uruchamiala wiec nie zaciekawie było ale w miare prob wszystko wyszlo.Napiecie na rdzen z 1,42V dalismy na 1,98V i pamieci z 1,92V na 2.04V i tu jest

...

No pare dni temu tez walnalem v-moda dla mojego szafirka x1600xt , narazie napiecie tylko minimalnie zwiekszone dla pamieci i gpu , dzisiaj jade po nowe chlodziwo - zaloze i troche sie pobawie , planuje gpu dac na 725 a pamieci na 1700. A ty na tych pamieciach zmierzyles defV i ci wyszlo 1.92? bo ja standardowo mialem juz 2.07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pare dni temu tez walnalem v-moda dla mojego szafirka x1600xt , narazie napiecie tylko minimalnie zwiekszone dla pamieci i gpu , dzisiaj jade po nowe chlodziwo - zaloze i troche sie pobawie , planuje gpu dac na 725 a pamieci na 1700. A ty na tych pamieciach zmierzyles defV i ci wyszlo 1.92? bo ja standardowo mialem juz 2.07.

No ja znowu w standardzie 1,92V a po modzie 2,04, najlepsze jest to że gdy miałem zwiekszyc napiecie to szlo w przeciwna strone czyli malało, jak dałem rezystory to poszlo 2,04, a bez nich 1,92. No i tak zostawilismy.Dalismy nawet potencjometr 240 kohm to wtedy pamieci poszly na 2,06V i tez pozniej jak krecilismy to malało.wszystko według schematow mielismy,zajeło nam to około 2-3 godzin zeby karty nie spalic.jezeli chodzi o gpu to napiecie nawet poszło 3V !!! a powyzej tego automatycznie wylaczal zasilanie, takze spokojnie 2,5V! mozna było dac ale nie wiem jak by to wyszło w windowsie i grach...(Tu by chłodzenie wodne sie przydało)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o gpu to napiecie nawet poszło 3V !!! a powyzej tego automatycznie wylaczal zasilanie, takze spokojnie 2,5V! mozna było dac ale nie wiem jak by to wyszło w windowsie i grach...(Tu by chłodzenie wodne sie przydało)...

UUU 3V to juz ponad 100% , taki gpu by pewnie dlugo nie pozyl. A na ~2,2V to mysle ze mozna by dociagnac rdzen spokojnie na 800 jak nie wiecej. Zastanawiam sie czy moze warto by bylo poluznic timingi pamieci dla pogonienia wyzej w mhz.

 

EDIT. ja wykorzystalem potki precyzyjne 20K dla gpu i mem , i na pamiatkach mimo rezystancji na max , napiecie podskoczylo do 2.15.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy moze warto by bylo poluznic timingi pamieci dla pogonienia wyzej w mhz.

No ja kiedys sie bawilem i mi nie wyszlo zbytnio, zreszta 1660 mysle ze wystarczy(no moze 1700 nie byloby zle.Poustawialem to wszystko w biosie od grafy i wgrałem go spowrotem, wiec nie musze sie bawic w krecenie po kazdej instalacji...Ostatecznie zostawilem gpu 780 i mem 1656.Przepustowosc 25,9Gb/sek i 9120 Mpikseli/sek :) Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam bardzo poważny problem z X1600PRO od GIGABYTE

Dotyczy BIOSa i jego flashowania - założyłem topic na BIOSach i sterownikach (nie byłem pewny czu tu, czy tam) - a tu linkuję i bardzo proszę wszystkich o pomoc !!! :mur: :oops:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226492

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Czy ktoś z was ma już jakieś doświaczenia z kartą SAPPHIRE RADEON x1650PRO 512MB ???Ktoś już kręcił??

 

pozdrawiam

imo lepsza bedzie wersja 256MB.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a znacie taki problem?:

 

Kupiłem kartę Asus AX1650PRO. Kartę graficzną zainstalowałem w kompie(winXP) wraz ze sterownikami z dołączonej płytki wszystko działa fajnie poza jednym ale, kiedy odpalam filmy(jakiekolwiek) to przy uruchamianiu odtwarzacza(dowolnego) mruga mi obraz po załadowaniu filmu wszystko już jest ok. Obraz jest stabilny. Podobna sytuacja tyle, że na większą skalę ma miejsce kiedy odpalam przeglądarkę ACDsee i przechodze do katalogu z filmami, program zaczyna pokazywać miniaturki filmów i obraz mruga do czasu kiedy pokaże miniaturki wszystkich filmów w danym katalogu. Używałem najnowszych Catalystów, potem zmieniłem na NGO ATI Optimized Driver v1.7.3 i dalej jest to samo.

Na karcie ATI Radeon X300 128MB nie było takiego mrugania przy odpalaniu filmów. Zresztą na mojej poprzedniej Nvidia GeForce 4200TI też wszystko było w porządku.

Czy mieliście kiedykolwiek podobne problemy? Czy wniosek z tego jest taki, że karta jest walnięta? Proszę o o wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1600 ma 4 ROP'y (tak jak GF6600, 6600GT) i 12 jednostek pikseli, których riva tuner nie widzi jeszcze.

Niemniej takie rozwiązanie jest gorsze od pełnych 12 potoków, szczególnie w grach mało wykorzystujących shadery.

 

To już było od dawna wiadome, tylko na benchmark.pl nie wiedzieli.

 

Dzien dobry mam takie pytanie posiadam model laptopa Asus s96j otoz mam takie nie typowe pytanie.Prosze jesli Pan wie o pomoc.Otoz karta graficzna w tym laptopie to Readon x1600.Nie wiem Pan skad mozna do tej karty sciagnac aktualne sterowniki???Jesli tak to prosze mi przeslac linka.Otoz ja pewne sterowniki sciaglam ale nie chcialy mi sie one zainstalowac do konca wyskakiwal pewien kouminikat.Moze do tej karty sa potrzebne jakies inne sterowniki sciagalam z 2 storn ale caly czas podczas instalacji pojawial sie taki sam problem.W chwili obecnej mam zainstalowane sterowniki do tej karty z plyty dostarczonej przez producenta wraz z kadlubkiem.Prosze o odpowiedz czy wie Pan gdzie moge znalezc te sterowniki.Z gory dziekuje za pomoc.Z powazaniem Monika

 

P.S. gry mi jakos wolno dzialaja wydaje mi ze to wina starych sterownikow bo mam 7.1 a sa juz 7.4 gram w gre F12006 i mi sie tnie mam karte REadon x1600 256+256 z ramu i mam RAmu 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to chodzi o ta karte http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=382&...ctr_str_numer=4 pisałem mejla do sklepu i potwierdzili cene i to ze jest to X1650XT z 24 jednostkami PS wiec na pewno RV560. Moim zdaniem najlepsza karta w cenie ok. 300pln ale moze sie myle.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś vmodki na HISA X1650XT? Wymieniłem go z 7600GS Sonic (uszkodzony był) i taka jest roznica ze w nowszych grach spisuje sie sporo lepiej (w STALKERZE + 3-4 fps, w Obku + 5 fps na najwyzszych detalach :o) ALE w takim CSS czy FIFIE, jakos dziwnie słabo chodzi (moze dzieki tym 8 ROPom?) z reszta nawet stery Omega 7.4 nie wykrywają mi tego Radka :/ i tylko te z płyty chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kartę x1600pro od gigabyte pasywną, i mam taki problem.

Podkręcam ja riva tunerem, lub ATI Tray Tools lecz po uruchomieniu gry czasem po 2min, czasem po 20min, obraz gaśnie monitor się wyłancza, po zminimalizowaniu gry obraz powraca, nawet jak zminiejszyłem jej taktowanie do pracy w windows monitor też sie wyłanczał ale już czasem nawet po 2h. Grafa ma dodatkoowy nawiew i jest chłodnawa. Jedynie ten problem nie występuje jak ją kręcę Ati Overdrive(ale możliwości oc tam sa ograniczone).

Pozatym jak wybiorę jakąś częstotliwość rdzenia/pamięci, przypuśćmy 575Mhz, po daniu zastosuj częstotliwość zimniejsza sie do 567Mhz.

Czym podkręcać ja aby usunąć te problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

 

Mam podobny problem jak PCI..

Mam X1650 256 DDR2 od Gigabyte:

ATItool : Rdzen moge krecic i jest ok.Jakakolwiek próba podkrecenia pamieci to od razu czarny ekran i słychac wieksze obciaznie proca.

Riva tuner : Suwak od pamieci jest na samej gorze (800Mhz ) i nie da siw wogole podkrecic nic nawet rdzenia.

Wyskakuje komunikat : Your hardware settings cannot be applied until you have tested them....

 

Stery : Omega 3.8.442...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z AtiTool. Karta to X1600PRO. Zainstalowałem stery 7.10 i w driver tweaks mogłem ustawiać Level of Detail i inne opcje. Przeinstalowałem stery na 6.2 i od tej pory nawet po wróceniu na 7.10 nie mogę ruszyć żadnej z tych opcji, niby wartośći mogę wpisać, ale po zatwierdzeniu pojawia się stara wartość. AtiTool też przeinstalowałem na nowsze i nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzic temperature X1600Pro jakims programem, ma to czujnik w sobie ? Mam Asusa 128MB DDR3 tylko, ze na razie lezy w pudelku, ale pierwsze co zrobilem to wywalilem ten stockowy wiatraczek-szuszarex. Ogolnie radiator na chipsecie w tym asusie to jakis niesmaczny zarcik. Zamontowalem na tym 120mm 1500rpm a rdzen przesmarowalem zalmanem ale patrzac na ta biede zastanawiam sie czy to przypadkiem nie usmazy sie przy ogladaniu filmu w 720p.

 

Karta wybrana tylko i wylacznie do wyswietlania obrazu + hardware'owy decoding h.264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno na odpowiedź, ale zaryzykuję.

 

Ja miałem x1600PRO DDR3, ale od HISa, byly tam dwa czujniki, temp. rdzenia i z tego co ja rozumiem to otoczenia rdzenia, podejrzewam, że w Twojej będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...