Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

W komputroniku jest juz do kupienia, jednakze towar bedzie dopiero jutro

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25519

 

Wg ceny to chyba dolar u nich 5 zł kosztuje icon_wink2.gif

nie jest zle jak na start, lepiej popatrz na cene 7800gtx 512:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest zle jak na start, lepiej popatrz na cene 7800gtx 512:

1905645[/snapback]

XTX około 2500

XT około 2210

 

od wczoraj (zamówiłem w niżeszej cenie) podrożały odpowiednio o 100 i 150zł

Gdzie zamowiles ja jesli mozna wiedziec ? Nie zebym chcial kupic :-P

ps. mam nadzieje, ze pochwalisz sie wynikami :D

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przeczytaniu kilku recek no i .... bomba, gratulacje dla ATI B) jak dla mnie wydajność ogromna. A większą ujrzymy w tytułach, które będą korzystały z shaderów maksymalnie. Przy zmianie platformy na am2 już mam faworyta na slocik PCX :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w FEARze wymiata totalnie, w COD 2 niemalże tak samo, ale to nadchodzące gry pokażą klasę tej grafy :wink:

 

Mnie ciekawi, czy ATI wypuści na bazie R580 jakieś tańsze modele, z zablokowanymi potokami na przykład. To byłby hit dopiero! Może przemianują X1800XT na jakieś X1800GTO i znacznie obniżą cenę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Fakt, w FEARze wymiata totalnie, w COD 2 niemalże tak samo, ale to nadchodzące gry pokażą klasę tej grafy

no dokładnie nie wiem czy ma sens powówanie do 7800gt, ale jest od niej 2x szybsza w tych grach

dośc ciekawie sie prezentuje

ale zobaczcie na opis na komputroniku

48 potoków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 potoków :blink:

 

Toż to byłby demon wcielony, a nie karta grafiki :lol2:

 

 

A co do ceny, to nie najgorsza, ale poczekajmy jeszcze kilka tygodni, do premiery G71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po przecztaniu recek i musze powiedziec ze naprawde ciekawie sie zapowiada.

teraz jeszcze nowe sterowniki i ATiToll bo wszyscy narzekaja ze nie mozna podkrecac nowych r580 :)

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taka mała dygresja od tematu wie może ktoś kiedy wyjdą karty zgodne Directx 10 i SM 4.0.

trzeci, czwarty kwartał :D

 

 

SuLac0

jakos faktycznie tak to wyglada - brak pelnej zgodnosci z SM3.0, skupienie sie na shaderach, co jest imho jescze bardziej dziwne, suszarka zamiast chlodzenia, no normalnie wypisz wymaluje fx5800/5900. ciekawe jak wypadnie g71. moze g7x bedzie takim odpowiednikiem r3xx, czas pokaze.

no bardzo ciekawe rzeczy wypisuje pan sulaco :lol:

co jak co ale żeby porównywać ta kartę do FX to trzeba być nieźle ..........., a najlepsze z tego wszystkiego jest to że dla pana sulaco fx był przecież super mega kartą którą to tak bronił zapalczywie :lol: :lol:

może się pon zdecyduje w końcu czy fx to dobra karta czy nie lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no .... Sam jestem mile zaskoczony Akutalnie mam X1800 XT i uzyskuje 10500 w marku 05 wiec podobnie. Choc X1900 XT też można bedzie wykrecic :>

odpal sobie 3dm06 ;)

 

co jak co ale żeby porównywać ta kartę do FX to trzeba być nieźle ..........., a najlepsze z tego wszystkiego jest to że dla pana sulaco fx był przecież super mega kartą którą to tak bronił zapalczywie :lol: :lol:

może się pon zdecyduje w końcu czy fx to dobra karta czy nie lol

a w czym widzisz problem? jezeli na fx nie odpalasz niczego z sm2.0 to jest karta bardzo dobra, podobnie sytuacja wyglada z r520 tyle, ze dotyczy SM3.0. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy chcecie od FX'a? Taką frajde każdy miał ze "skopanych potoków" a jakoś większości FX'owców to nie przestraszyło. Bo bajki wyciągnięte z portfela Rozanny to tak jak kawały o Chuck Norrisie :)

 

Koniec OT

Ihmo karta fajna, można wręcz rzec że zajebista, jednak im lepsze karty tym bardziej prądożerne. Mnie cieszy fakt, że dzięki nowym premierom te starsze i bardziej interesujące graficzki potanieją :)

 

Pozdrawiam & Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ihmo odpaliłem i mam 4906 puntków wiec gdzie Ironia ?

sprawdz ile ma x1900 w poszczegolnych testach, bo 3dm05 w testowaniu SM3.0/HDR srednio sie sprawdza

 

Ihmo rzec jak Ty widze ze jestes strasznym fanatykiem NV odkad masz 7800 w SLI...

nazywaj to jak chcesz, dla mnie licza sie fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco prosze cie przestan traktowac 3dmarka 2006 jak jakas wyrocznie, bo to z deka przesada. Jezeli w w Marku 06 radek 1600xt jest szybszy od X850xtpe to lekka przesada i potem taki ktos popatrzy na wyniki i bedzie swiecie przekonany ze jego 1600xt jest szybszy od x850xtpe.

podawalem juz wyniki x1900 ale podam je jeszcze raz i to w Markach jak juz tak na to patrzycie

 

A64 X2 Dual Core 4400+

DFI Lan Party Rdx200 Crossfire Mobo

2x512Mb Ocz Platinium Limited Edition Bh5

Sapphire X1900XT Master Card Edition

Sapphire X1900XTX Slave Card

 

 

1 karta nie podkrecona :

 

2003 - 19519

2005 - 11933

2006 - 6046

 

1 karta podkrecona :

 

2005 - 12563

2006 - 6526

 

i tereaz crossfire X1900

nie podkrecona

 

2003 - 31090

2005 - 15276

2006 - 9085

 

wiec ten 1900 taki slaby nie jest.

A przyrost 1900xtx wydajnosci w granicach 10% w stosunku do 1800xt to naprawde bardzo ladny wynik, a do tego polityka cenowa ATI jest duzo bardzej przyjazna uzytkownikowi niz u NV, ha nie mowiac juz o dostepnosci w sklepach. Jezeli w dzien premiery sa juz do zamowienia w Polsce to o czyms to swiadczy. Gt 512 do dzisiaj jest praktycznie nie do zdobycia

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ ten przytyk o PS3.0. Czas się ogarnąć i nie pisać w kółko tych samych bzdur.

 

Z tego co wiem Sulaco to podkręcony 1800xt był słabszy od twojego gtx hardmod o 9fps w AoE3 (testowałeś z Cobrą)? Tym samym sam się przekonałeś, że po o/c wynik x1800xt nawet w aoe3 zbliża się do x1900xt stock. Mimo, że to wiesz, wypisujesz w sąsiednim temacie, że o/c nie daje nic vga ati w AoE3. Dziwne, może to twoja chwilowa amnezja? I jeśli na podst. AoE3 snujesz swoje domysły na temat wydajności x1800xt w ps3.0, to w równie absurdalnym tonie napiszę: 6800/7800 nie nadają się zupełnie do gier z ps.2.0, bo w takim GTR i GTL karty nv mają min. fps nie mniejszy o 9klatek,a o dokładnie 50% (x800xtpe vs 6800ultra). Jeśli bazujemy na jednym tytule, to wychodzą takie głupoty...

 

Naturalnie, jeśli jest się fanatykiem jednej ze stron można pisać na każdym forum jakie to ati jest złe, bo AoE3 (ze swoimi 3 shaderami na krzyż, btw) udowadnia, iż PS3.0 to za dużo dla x1800 (co jest absurdem, bo np Chaos Theory z PS3.0 wręcz lata). Ja nie piszę co chwila o tej porażce nv w grach simbin tylko po to, by udowadniać nie wiadomo co osobom, które zaufały zielonym. Dla mnie x1800xt o/c jest wydajniejszy od gtx512 (karty wirtualnej, w PL jest kilka niedobitków sprzed paru miesięcy, na zach. tych kart brak), x1900xt(x) to doskonały produkt, który jest aktualnie najszybszą kartą na rynku. Daty premiery g71 nie zna nawet sulaco, a nawet jeśli g71 będzie szybszy od x1900, to znów kolejna generacja kart ati okaże się być szybszą itp.

 

Nie rozumie także skąd ten lament (conajmniej taki jakby każdy z was już po jednym x1900xtx zamówił), że za _kilka_ miesięcy nv wypuści _może_ coś wydajniejszego. Toż to naturalna kolej rzeczy- prawda jest taka, że aktualnie to ati ma w swej ofercie najwydajniejszą vga i tak przez pewien czas pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywam to jakie są fakty.

 

A zobacz w poszeczgólnych grach co mi po liczbach lol ?

 

Mam taka karte X1800 wykręconą ktora jest rowna z X1900XT jakbym chcial liczby to bym sobie wymienił na X1900 tylko po co żeby miec 10 klatek wiecej to byłby lol

 

Wiec Sulaco nie wiem o co ci chodzi cos Cie chyba zaślepia

Edytowane przez X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal sobie 3dm06 ;)

a w czym widzisz problem? jezeli na fx nie odpalasz niczego z sm2.0 to jest karta bardzo dobra, podobnie sytuacja wyglada z r520 tyle, ze dotyczy SM3.0.

http://firingsquad.com/hardware/ati_radeon...view/page16.asp

http://firingsquad.com/hardware/ati_radeon...view/page17.asp

http://firingsquad.com/hardware/ati_radeon...eview/page9.asp

http://firingsquad.com/hardware/ati_radeon...eview/page7.asp

http://firingsquad.com/hardware/ati_radeon...eview/page6.asp

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1863&p=8

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1863&p=9

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1863&p=10

http://www.guru3d.com/article/content/88/21/

http://www.digit-life.com/articles2/gffx/gffx-40.html

 

coś jeszcze masz ciekawego do powiedzenia ??

 

jedynie w czym się z tobą zgodze to że ati dostaje ładne baty w aoe 3.

ale zeby porównywać to karte do takiego siana jak seria fx to brak mi słów.

 

ps. nadal uwazasz że fx to dobra karta lol

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

i cala recka porownujaca x1800xt i x1900xtx

http://www.elitebastards.com/page.php?pageid=13474

 

zwracajac uwage na konkretne tytuly, ktore wykorzystuja konkretne efekty, mozna wyciagnac jednoznaczne wnioski przy minimum dobrej woli. taka wola imho wykazalo sie ati konczac krotki zywot r520. tak trudno to pojac? x1900 jest tym czym powinien byc x1800 na starcie. EOT

 

btw: nigdzie w zadnym miejscu nie mieszalem do tego nv i sli, porownuje caly czas r520 i r580, oraz wytykam slabosc tej pierwszej, jezeli ktos widzi to inaczej to juz jego problem nie moj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 ale ty tez nie mozesz liczyc ze wiekszym taktowniem przegonisz 48 PS:)... Odpal se Fear w 1600-1200 a poczujesz co daje x1900:D:) CO do AOE 3 to naprawde x1800 sobie srednio w nim radzi czy tego chcecie czy nie;) TO samo tyczy SIE B&W2... a czego to wina?? powiem tyle CO MNIE TO OPCHODZI:D:) Ma dobrze dzialac... do tego x1800 ma i mialo problemy z HDR + AA:) (tutaj tez x1900 mocno dokopie x1800)...

Wiec wy tutaj nie piszcie ze nie warto kupwoac x1900 bo to podkreocny x1800 bo to jest gadanie glopot:D:)

Sulaco ma sporo racji ale tez troche przesadza;) Ale przesadzac w droga strone tez nie jest dobrze... x1800 BYŁY karatmi wypuszocnymi na sile i BYŁY gorsze od 7800 gtx 512 mb (ktory swoja droga wlasnie dostal ogorma dostawe... wiec jest tak samo dostepna jak x1900) I gadanie ze x1800 po OC jest leprzy od 7800 512 jest troche glopie;) Bo nawet jak jest to 7800 po OC jest juz leprzy od x1800 po OC... :) Nie robcie Swietosci anie z ATI anie z NV a patrcie na Fkaty i FPS-y...

A nowy x1900 xtx osiaga tyle FPS w Fearze w 1600-1200 z aax4 i ax8 ile gtx 256 w SLI (BEZ OC... nieobuzajcie sie odrazu;P) i dla mnie to jest dowod ze karta x1900 ma OGROMNY potencjał:) I sam sie nia bardzo kusze i boje sie ze nie wytrzymam do wydania 7900;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, to teraz x1800xt ma być wydajniejsze od x1900xtx? Bo się już gubię w tych twoich oskarżeniach :lol:

 

Jeśli "wracajac uwage na konkretne tytuly, ktore wykorzystuja konkretne efekty, mozna wyciagnac jednoznaczne wnioski przy minimum dobrej woli" uznać za zdanie z przejawami logicznego rozumowania, to 6800ultra w PS2.0 (dzięki "wydajności" mierzonej by simbin) jest zupełnie niewydajna.

 

PS. Ciągle nie rozumiem, dlaczego sugerujesz, że oc w przypadku x1800xt nie daje wzrostu ilości fps w AoE3 (karty z defincji świetnie się podkręcająca) jeżeli masz dowody, że jest zupełnie inaczej. Co innego merytoryczna dyskusja, co innego nie mające nic wspólnego z rzeczywistością (to taki eufemizm na kłamstwo ;)) przytyki. Ode mnie eot, faktycznie praca przy głośnym pc może wpływać na psychikę... ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...