Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w Polsce coraz szybciej pojawiają się nowości, nie uważacie?

no to chyba dobrze - przynajmniej w tym ten kraj jest w miarę normalny

 

trudno by nowosci docierały z np. 2 miesiecznym opóznieniem - w koncu kto by wtedy na nich zarobił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uważamy- kiedy to nowości hardware'owe docierały do nas z opóźnieniem? CLAPa kupowałem w kilka dni po premierze światowej (pierwsze benche), z 3dfx'em (z uwagi na temat wątku piszę tylko o vga) także nie było problemów.

 

Jedyne co pojawia się później to soft (np. z zakresu dtp) oraz gry, ale to temat na oddzielną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo

 

nie kazdą gierkę da sie odpalic w trybie AA+ hdr (niektóre z poziomu obsługi samej gry owszem)

Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli... czy mozna odpalic HDR w jakiejkolwiek grze wykorzystujacej HDR inaczej niz z poziomu gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli... czy mozna odpalic HDR w jakiejkolwiek grze wykorzystujacej HDR inaczej niz z poziomu gry?

w seroius sam 2 nie odpalisz na serii 78 HDR+AA

 

post wczesniej zgadza sie - zagmatwałem

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, nie mozna sprzetowo wymusic, w serious samie dziala fsaa medium (nie wiem ile to jest)

 

www.mess.neostrada.pl/hdr+fsaa.JPG

 

zrobilem shota, multi/supersampling wylaczony. mimo ze na screenach widac mala roznice, w grze wyglada to jednak lepiej :)

 

ale fakt faktem, ze nie wszedzie da sie to odpalic, w aoe tez dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich (sorry za o/t)

 

wiecie panowie (i panie) faktycznie troche zabardzo kozacze na tym forum ale zrozumcie mnie, jestem typem buntownika (licze na waszą wyrozumialość) powiem tak: sorki za wszystkie jazdy po was i posty które nie powinny się znaleźć w tym temacie, ale mam do was jedną prośbę: przyznaje nie jestem wprawnym forumowiczem i sprubójcie wyrazić wobec mnie wekszą tolerancje, wiem że jestem wkurzający ale naprawde przykro mi jest jak tak na serio dostaje jazde że nic nie umiem, że szerze głupote i ciemnote i że nie umiem zadbać o temat (za to wszystko oczywiście sorki do wszystkich). Jezeli lubicie ten temat (i może mnie :)) to zapomnijmy o tym co byłó o wróćmy do tematu i poziomu na jakim to forum powinno być.

 

pozdro 4all

 

a tak btw: myslę że GF7600 może się okazać takim samym hitem jak GF6600 (GT)

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak btw: myslę że GF7600 może się okazać takim samym hitem jak GF6600 (GT)

Skąd ta analogia, bo mi sie wydaje, ze ATI nie odpusci juz tego segmentu, przynajmniej widać to po premierze X1800GTO, jego cenie(identyczna jak u 7600), wydajnosci i prawdopodobnie taktyce(jesli GTO, to moze GTO2, albo i GT). :wink:

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta analogia, bo mi sie wydaje, ze ATI nie odpusci juz tego segmentu, przynajmniej widać to po premierze X1800GTO, jego cenie(identyczna jak u 7600) i prawdopodobnie taktyce(jesli GTO, to moze GTO2, albo i GT). :wink:

hmm faktycznie zapomniałem o 1800GTO... myśle że w poźniejszym czasie pojawi się 1800GT (8 pootoków może). Jeżeli GF7600GS i x1800GTO będą miały tą samą cene to lepszy z pewnością będzie GTO (szersza szyna pamięci) ale GF z drugiej strony też na pewno nie dopuści aby tak "ciekawy" produkt jak GF7600 był przegrany od razu na starcie, myslę że coś pokombinują z cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ma byc taka sama, ot nie odpuszcza, glosy sa o wysokiej cenie samego chipu dla X1800GTO, ktory wg Inq. kosztuje az 120$, wiec cena tej karty nie bedzie nizsza wiele niz obecna..199$. Z drugiej strony na CeBIT juz chodza pogloski o szybszej premierze RV570, jako "taniej" w produkcji konkurencji dla G73. Ten segment jednak jest bardzo wazny i obie firmy nie odpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie widziałem testy gdzie 7600Gt było słabsze od GTO :/ hmmm sa m nie wiem , z tego co też wiem to jednak GTO chyba był troszke droższy od GT chyba ze się coś zmieniło patrzac na komputronik to cena tego to mniej więcej 800 zł lecz mysle ze lepszym wyborem byłoby dopłacenie do 7800Gt 900-1000zł po wprowadzeniu większej ilości kart(7900gt) przez producentów tak domniemywam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cora więcej wiadomo o nowym chipie od ATi -> RV570 który ma zastapić niezbyt według mnie udany RV530. Podobno układ ma wspierać256 bitowe pamięci i być wykonany w procesie 80um. Mówi się że karty X1800GTo mają być na nim oparte ale wszystko w tym momencie mozę byc plotką.

 

Ciekawe czy jak już wyjdzie X1900XL to czy będzie mieć poobcinane potoki czy tylko takty zaniżone...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka nie ma zastapic RV530, bo te beda dalej na rynku, ale ma oprzec sie powodzeniu serii GF7600. X1600 wymiekaja no nic dziwnego, jak maja 2x mniej jednostek kazdego rodzaju, musi byc cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zostawic to bez komentarza :? Mozesz rozwinac mysl ,bo zalatuje bzdura :-| pozdro

ach... u ciebie to prawie wszystko bzdura... :rolleyes: ale ok wytłumacze. Więc tak: G73 ma 24 PS, ma 12 TMU (czyli tutaj 3 krotna przewaga nad RV530), o ile się nie myle to ma 5 Vertexów oraz 8 ROPów, dla porównania RV530 ma 12PS, 4 TMU, 5 Vertexów oraz 4 ROPy, czyli już chyba wszystko jasne

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach... u ciebie to prawie wszystko bzdura... :rolleyes: ale ok wytłumacze. Więc tak: G73 ma 24 PS, ma 12 TMU (czyli tutaj 3 krotna przewaga nad RV530), o ile się nie myle to ma 5 Vertexów oraz 8 ROPów, dla porównania RV530 ma 12PS, 4 TMU, 5 Vertexów oraz 4 ROPy, czyli już chyba wszystko jasne

G73 to jest 7600GT? W takim razie tylko ilość werteksów i ropów podałeś prawidłowo. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G73 to jest 7600GT? W takim razie tylko ilość werteksów i ropów podałeś prawidłowo.

jezeli pomyliłem G72 z G73 to oczywiście wielkie sorki i dzięki za spostżegawczość, oczywiście chodzi mi o GPU na którym oparty jest GF7600, pozdro WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach... u ciebie to prawie wszystko bzdura... :rolleyes: ale ok wytłumacze. Więc tak: G73 ma 24 PS, ma 12 TMU (czyli tutaj 3 krotna przewaga nad RV530), o ile się nie myle to ma 5 Vertexów oraz 8 ROPów, dla porównania RV530 ma 12PS, 4 TMU, 5 Vertexów oraz 4 ROPy, czyli już chyba wszystko jasne

 

Hmmmm.... Wszystko co napisałeś się zgadza poza liczbą jednostek PS których to G73 ma 12 a nie 24 :wink:

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Wszystko co napisałeś się zgadza poza liczbą jednostek PS których to G73 ma 12 a nie 24 :wink:

aaaa fakt sorki wiekie ale się spieszyłem, wiedziałem że GF7600 ma 24 PS, spoko, znów dzięki za spostżegawczość :D, pozdro Domell

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pitole mastermind wez lepiej nie mysl zawsze jakies glupoty piszesz :( (bez obrazy)

ach nie ma to jak posty wnoszące duzo do tematu... ale bez obrazy

 

wydaje mi się że jeżeli GF7600 wyjdzie także na AGP i nie będzie kosztował więcej niż 850 zł to może to być hit sprzedaży, chociaż ja w tym momencie raczej bym kupił na PCI-E z racji mojej chęci wymiany płyty. Jezeli ceny GF7600 GT są już znane i wachają się od 850-900 zł to ciekawe ile w takim układzie będzie kosztować X1800GTO? mam nadzieje że też poniżej 1K PLN.

 

pozdro dla wszystkich spostżegawczych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jezeli ceny GF7600 GT są już znane i wachają się od 850-900 zł to ciekawe ile w takim układzie będzie kosztować X1800GTO? mam nadzieje że też poniżej 1K PLN.

 

pozdro dla wszystkich spostżegawczych :D

Jezeli juz masz swiadomosc ze jestes czesto poprawiany to milo by bylo abys porawcowal nad jakoscia tego co piszesz :wink:

 

Ceny 7600GT sa juz znane i wahaja sie ,ale nie az tak wysoko :) 770zl :-|

 

Co do ceny GTO to nie chce krakac ale nie ma co ludzic sie na cene w okolicach GT ,ze wzgledu na to ze produkcja GTO jest drozsza (szyna 256bit. kosztuje). No chyba ze Ati zacznie bardziej radykalna polityke i obnizka cen bedzie znaczaca co z ekonomicznego punktu widzenia jest malo prawdopodobne :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600 Gt kosztuje 199$ i mniej

X1800GTO miała kosztować 249$, ale ma być konkurentem dla 7600GT, więc obniżono cenę do przedziału 199-249. Sam chip X1800GTO kosztuje 120$, dlatego jest problem z obniżeniem ceny. Jak na początek będzie u nas poniżej 800zł, to będzie dobrze, ale nie wykluczam takiej wersji.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO produkt ATI ma nikłe szanse w walce z NV.6600/GT to najlepiej sprzedające się karty NV w historii.Widać to po statystykach(np.Steam),gdzie karty w tym przedziale cenowym i funkcjami SM3 praktycznie zdominowały rynek.

W przypadku 7600GT wersja beta Rivy Tuner zgłasza istnienie dodatkowego quadu,co sugeruje że NV zawczasu przygotowała się na odpowiedź ATI.Proces technologiczny 0,09um powoduje ,że jest pole do ewentualnych obniżek cen,a w razie czego mogą wypuścić coś jak 7600GT->X (16 jednostek pixel shader)co powinno w zupełności wystarczyć by odpowiedziec na nowe karty kanadyjczyków.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...