Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

krzyhny napisz jaki system bo jakby co DTS Connect tylko na Viscie

dziadoska vista, szlak mnie z nią trafi, jakiś czas działało pod denonem przez optyk ( z modem nie pamiętam z kąd, ale dziwnie ), zacząłem kombinować ze sterami bo nie miałem DD, DTS ani DVD na panelu, w audio console też brak zakładek, próbowałem Pax, mody, unlockery, i chyba się poddaje tych zakładek nie ma i koniec, przeryłem forum i łeb mi pęka, odinstaluj zainstaluj, reset i od nowa, nie wim ile to już razy, potem rejestr i wszystkie wpisy "creative" sposobów są setki ale mi się coś zaparło i koniec , teraz nie wiem czy system dobrze widzi karte, a na 100% gamer i nie z allegro,

jeszcze powiedz czy z tymi paczkami co polecałeś może być lepiej i odblokuje te zakładki ? i jak kupić tą paczkę bo nie kminie może idzie sms-em

... a i tak chyba format .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziadoska vista, szlak mnie z nią trafi, jakiś czas działało pod denonem przez optyk ( z modem nie pamiętam z kąd, ale dziwnie ), zacząłem kombinować ze sterami bo nie miałem DD, DTS ani DVD na panelu, w audio console też brak zakładek, próbowałem Pax, mody, unlockery, i chyba się poddaje tych zakładek nie ma i koniec, przeryłem forum i łeb mi pęka, odinstaluj zainstaluj, reset i od nowa, nie wim ile to już razy, potem rejestr i wszystkie wpisy "creative" sposobów są setki ale mi się coś zaparło i koniec , teraz nie wiem czy system dobrze widzi karte, a na 100% gamer i nie z allegro,

jeszcze powiedz czy z tymi paczkami co polecałeś może być lepiej i odblokuje te zakładki ? i jak kupić tą paczkę bo nie kminie może idzie sms-em

... a i tak chyba format .

W najnowszych betach 2.18.0006 ja też już nie mogę unlockować dekoderów w sterownikach stery zostały dobrze zabezpieczone ale ja ich nigdy nie używałem z reguły się przełączam na dekoderki w głośnikach bądź korzystam z AC3Fitra puszczonego po np. DDL różnicy nie ma. Jak juz musisz mieć dekodery sprzętowe to spróbuj 2.18.0004 i DTS/DD Unlocker link znajdziesz na forum youp-paxa.

 

Informacja dla osób z kartami z X-ramem i problemami wysypywania się gry w UT3 po włączeniu sprzętowego dźwięku a także LOTR online który też się wysypywał i naprawia małe problemy w niektórych innych grach między innymi BioShock sterownik jest niedostępny publicznie i ma status beta do zdobycia po wejściu na forum creative i poproszenie moda Loi-CL w temacie o problemach z crashem UT3 o wysłania PM z hasłami i loginem do FTP i potem zwracamy feedback :) Creative czyżby zaczynał coś robić i słuchać klientów ? :D naprawił też mój problem z DDL za to z DTS pozostał :( ale w sumie paczka DDL+DTS jeszcze oficjalnie nie miała premiery :) ani nie ma oficjalnych driverów więc poczekam bo chyba chcą naprawić problemy z UT3 i OpenAL więc warto poczekać a tak te bety a nawet pre-bety bo tylko to sam sterownik wydają się nie tylko stabilne ale ogólnie zaj*iste :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, ale ja troche odpuszczam, muszę kupić nowy kabelek bo stary przegrał w starciu z moją agresją, ( niebieski panel i ...krytyczny wyjątek itd) musiałem wywalić karte bo mi restartowała system,

narazie to jade po normalne DVD z HDMI, komp idzie na chwilowy urlop, chyba że znajde ratunek przed formatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista x64 i w skrócie wszystko działa jak trzeba O_O naprawili DDL naprawili DTS Connect O_O oj jestem bardzo zadowolony trzeba wygrzebać gdzieś Mass Effect i GriD zobaczyć czy nie ma śmieci w dźwięku jeśli nie to :lol2: jestem bardziej niż zadowolony EAX5 FTW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co dotychczas. Że np to nie jest prawdziwy X-Fi...

Wszystko już zostało powiedziane w tym miejscu wiele razy! Poszukaj wersji Gamer.

 

Na dole strony jest takie okienko: "Wpisz słowa kluczowe" wystarczyło tam wpisać "Xtreme Audio" albo "X-Fi Audio" i znalazłbyś wszystko co zostało już dotychczas powiedziane o tej karcie muzycznej w tym wątku.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta wersja jeśli chodzi nam o słuchanie nuty jest naprawdę nie najgorsza PCI-E ma DAC AKM z SNR 106 a zwykła na PCi ma chyba DAC wolfsona tak jak Audigy SE choć mogę się mylić bo w łapach miałem tylko wersje PCi-E a ta na PCi-E jest naprawdę nice a raczej była bo kiedyś była tańsza ale fakt X-fi to nie jest ale jest to odświeżona wersja chyba CA0106 ze zintegrowanym kontrolerem PCI-E dzięki czemu nie mamy potrzeby dodatkowych Bridge'ów z PCi->PCI-E

te karciołki to super sprawa w cenie do 100-120 max no ale w sumie tu cena też nie najgorsza no i w świetle obecnych cen to nawet dobra

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nowy link do DTSc + DDL pack dla X-fi http://www.creative.com/cmsredirect.asp?ac...=4&pack=dnd

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co tego Kastrata nie łykać co polecacie do gier ??

A co sądzicie o tej karcie http://www.allegro.pl/item508292633_tylko_..._gold_nowe.html trochę droga ale czytałem na forum że jest bardzo dobra, porównywalna do gamer'a.

Tylko czy to nie jakaś ściema kolo wypisuje że karta nowa w 100% sprawna a tylko daje 90dni gwar. coś mi tu brzydko pachnie;)

Edytowane przez mkraw2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać A2zs dorwał jakieś stare OEM kreta i sprzedaje A2zs to solidna karta możesz brać ale znowu na Xtreme Audio PCI-E uzyskasz te same efekty a support lepszy, dźwiękowo porównywalne choć podobno niedługo do A2zs wychodzą nowe drivery więc się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To w końcu jaką kartę brać pod Vista 64 ? żebym nie musiał zmodyfikowanych driverów ściągać jak pod Audigy ? Chodzi mi o dźwięk np. w gierach bo nie chce mi się bawić w jakieś Alchemy czy cuś ? :blink:

Pod Vista i tak sie bedziesz musial z tym bawic , Alechemy daje EAXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprosze o pomoc. Przyznam sie, ze nie przebrnalem przez wszystkie 60 stron a zalezy mi na pilnej podpowiedzi bo sprzedajacy gra fair i w przypadku stwierdzenia uszkodzenia zwroci mi pieniadze... dlatego tez zalozylem oddzielny watek: http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Problem-S...io-t285046.html. Dziekuje,Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sluchaniu muzyki jaki tryb polecacie game mode? bo narazie na tym slucham bo na audio mode nieumie zrobic zeby wszystkie glosinki mi dzialaly co do tej karty to jest bardzo ok. na moich geniusach glosnikach 5,1 gra rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sluchaniu muzyki jaki tryb polecacie game mode? bo narazie na tym slucham bo na audio mode nieumie zrobic zeby wszystkie glosinki mi dzialaly co do tej karty to jest bardzo ok. na moich geniusach glosnikach 5,1 gra rewelacyjnie

Entertainment mode. Co tu polecać - jest jeden tryb do tego przeznaczony i tyle.

Muzyka jest tworzona stereo więc normalne że grają dwa głośniki. Do winampa jest plugin który rozdziela dźwięk na 6 kanałów. Znajdziesz go na ich stronie.

Ew możesz włączyć opcje 3D w sterownikach ale nie polecam jej do muzyki.

 

Game jest do games...patrz slownik ;)

 

 

@frencci - w sterownikach jest opcja "ścisz głośniki po podłączeniu słuchawek" i "wykryj automatycznie słuchawki" odznacz je obydwie.

O ile masz to w sterownikach, bo jak zapewne wiesz, nie jest prawdziwy x-fi tylko Audygi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Rafa- odznaczalem i te opcje. Sa one w zakladce 'sluchawki' ale nic nie dziala nadal. Test kanalow przechodzi na tym urzadzeniu (sluchawki lub glosniki), ktore jest akurat podlaczone pod 'dzialajace' gniazdo. Sprzedajacy jest ok- do czasu wysylki gral na niej 5.1, teraz ma 7.1 zestaw. Moge ja odeslac i dostane kase ale licze, ze moze cos poknocilem w ustawieniach? Choc wydaje mi sie to coraz mniej prawdopodobne. Jestem w kropce :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem dotyczący karty Sound Blaster X-Fi SB0670 PCI OEM otóż w trybie Entertaiment Mode>Speakers and Headphone nie mam możliwości ustawienia basu :sad: wszystkie głośniki poza Subem grają ładnie..

Na necie znalazłem mod YouP-PAX-Fiv3.33XFiOEM po jego instalacji pokazuje się przycisk Basu i Advanced(Klik) ale gdy zresetuje komputer znikają sterowniki i oprogramowanie Creative nie widzi karty <_< Pomoże ktoś?

 

 

 

 

[Edit]

 

Nie wiem czy to coś pomoże ale jak wchodzę w Menadżer Urządzeń to wyświetla znaczek zapytania(Klik) ale jak niżej widać stery są zainstalowane i wszystko działa bez zarzutu oprócz basu w trybie Entertaiment Mode bo w innych trybach bas działa znakomicie

Edytowane przez JaCoCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do ALchemy to niestety okazuje się że wcale ten program nie jest tylko do starszych gier. Ciągle nawet topowe tytuły korzystaja z DirectSound3D. Przykładem jest choćby Fallout 3 czy Far Cry 2. Wg mnie jest to totalnie nie na miejscu, skoro gry sa zgodne z Vista. A w przypadku gier DX10 to już wogóle zbrodnia.

 

U mnie radio w Fallout 3 strasznie przerywało, po dodaniu gry w ALchemy problemy znikły.

 

Więcej info o grach tutaj - http://connect.creativelabs.com/alchemy/Li...s/AllItems.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ALchemy to niestety okazuje się że wcale ten program nie jest tylko do starszych gier. Ciągle nawet topowe tytuły korzystaja z DirectSound3D. Przykładem jest choćby Fallout 3 czy Far Cry 2. Wg mnie jest to totalnie nie na miejscu, skoro gry sa zgodne z Vista. A w przypadku gier DX10 to już wogóle zbrodnia.

 

U mnie radio w Fallout 3 strasznie przerywało, po dodaniu gry w ALchemy problemy znikły.

 

Więcej info o grach tutaj - http://connect.creativelabs.com/alchemy/Li...s/AllItems.aspx

A to ciekawe - ALchemi zainstalowałem co prawda ale żadnej gry nie dodawałem jeszcze i nie widnieje tam żadna z wymienionych a dźwięk mam w każdej z nich...

 

@frencci - napisałem o co chodzi, jak dźwięk jest stereo to ma dwa kanały. Same z siebie nie będzie 5.1

Odpal film z pełnym dźwiękiem wielokanałowym i sprawdź. Jak graja wszystkie głosniki to karta na 100% sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa- zbyt enogmatycznie moze napisalem. Ja mam tylko 2.1 i nic wiecej nie potrzebuje. Chcialbym jedynie aby podlaczone byly: glosniki 2.1 ( 1xJack) i sluchawki z mikrofonem (2xJack) jednoczesnie. Nie moge tego dokonac bo oprocz wejscia mikrofonowego mam - dziwnie- tylko aktywne jedno wyjscie audio i naprzemiennie musze korzystac z niego wyjmujac czy wkladajac wtyczki od glosnikow czy sluchawek. Nie moge miec podlaczonych jednoczesnie tych dwu urzadzen. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

rafa - ale to nie chodzi o to że nia ma dźwięku bez ALchemy, bo dźwięk jest, tylko że nie ma efektów EAX i dźwięku wielokanałowego. Zobacz w tego linka co podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa- zbyt enogmatycznie moze napisalem. Ja mam tylko 2.1 i nic wiecej nie potrzebuje. Chcialbym jedynie aby podlaczone byly: glosniki 2.1 ( 1xJack) i sluchawki z mikrofonem (2xJack) jednoczesnie. Nie moge tego dokonac bo oprocz wejscia mikrofonowego mam - dziwnie- tylko aktywne jedno wyjscie audio i naprzemiennie musze korzystac z niego wyjmujac czy wkladajac wtyczki od glosnikow czy sluchawek. Nie moge miec podlaczonych jednoczesnie tych dwu urzadzen. :sad:

frencci

no słuchawki podpinasz pod to samo wejście co głośniki ;( możesz sobie dać rozgałęźnik i po prostu jak będziesz grał na słuchawkach to wyłączać głośniki chyba tyle się da zrobić o ile dobrze cię zrozumiałem lub o ile mnie pamięć nie myli XA pcie ma wyjście na panel przedni zgodny z intelHD chyba to się tak ładnie nazywało :) i podpnij słuchawy do tego i powinno chodzić innego w miarę bezproblemowego sposobu nie widzę.

---------------------

Polecam dla lubiących się denerwować zagrać w Mass Effect na X-fi :) mimo że wykrywa nam eax to go po prostu nie ma i wita nas stereo i trzeba grzebać i wywalać w bioengine.ini po wywaleni cudownego napisu generic i zostawieniu pustych miejsc i podwyższeniu ilości głosów na 128 standardowo zblokowane na 64 ;) włączamy tryb game mode i tylko w nim gramy :) bo po przejściu na tryb entertainment i odpaleniu gry zaczną się cyrki.

Co do Alchemy to na dobrą sprawę możesz używać do gierek które np. pod Vistą działają na openal a np. pod XP pod DS to tylko wraper i tak ostatecznie wszystko zostanie przetłumaczone na OpenAL btw z nowymi driverami do X-fi instaluje się nowa wersja openAL jest lepsza ;) a tak myk, że nie miałem eaxu pod OpenAL i only stereo to było w Civilization Colonization wiec użyłem zwyczajnie alchemy i zarzuciłem EAX4 :) przez DS i do przodu :) trzeba sobie radzić :)

 

JaCoCo

twoja karta to nie jest creative tylko oem X-fi innej firmy i może wszystko nie działać jak trzeba niestety w takim wypadku zainstaluj konsole THX i z pod niej reguluj bass redirection, ewentualnie zamiast korzystać z przedpotopowych youp-paxów sciagnij najnowsze 6.30 i spróbuj ponownie powinno zadziałać ale najpierw doczyść system driver sweeperem przed ponowną instalacją

 

dobra tyle ide spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...