Skocz do zawartości
narcyz

Wykop.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem dzisiejszym działanie rozpoczął nowy polski serwis www - Wykop.pl. Wykop jest miejscem, gdzie gromadzimy wszystkie najciekawsze informacje z sieci: newsy, artykuły, linki.

 

Cechą, która wyróżnia Wykop sposród innych serwisów jest fakt, że jest on kształtowany w całości przez społeczność. Nie istnieje tu żadna grupa redakcyjna - wszystkie newsy dodawane są przez użytkowników i tylko oni decydują, które z nich powinny znaleźć się na stronie głównej. Wykop.pl jest wzorowany na bardzo popularnym anglojęzycznym serwisie digg.com i oferuje podobną funkcjonalność.

 

 

 

 

PS. Serwis otworzony przez mojego kolege. Serdecznie zapraszam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryteria są proste Esiu. News musi być ciekawy (przynajmniej zdaniem "autora", a chyba raczej osoby która go znalazła). A to czy znajdzie się na stronie głównej, to już tylko kwestia tego jak się spodoba reszcie użytkowników. Jest to poważny serwis, więc zabrania się umieszczania treści obraźliwych lub w jakikolwiek inny sposób "niesmacznych". Kolejną zasadą jest, to że nie należy podawać linków które kierują bezpośrednio do strony głównej, ponieważ to często może byc rozumiane jako próba promowania jakiegoś seriwsu/strony. Więc mają to być newsy ( najlepiej aktualne :) ), a nie informacja o tym że istnieje sobie strona x w sieci. Newsy mogą być również w języku angielskim, pod warunkiem że chociaż krótki opis będzie w naszym ojczystym języku :)

Oczywiście należy pamiętać o zasadach pisowni. Trzeba tępić dysmózgowie i pisać poprawnie ;]

W razie jakichś pytań- pisz. Postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryteria są proste Esiu. News musi być ciekawy (przynajmniej zdaniem "autora", a chyba raczej osoby która go znalazła). A to czy znajdzie się na stronie głównej, to już tylko kwestia tego jak się spodoba reszcie użytkowników. Jest to poważny serwis, więc zabrania się umieszczania treści obraźliwych lub w jakikolwiek inny sposób "niesmacznych". Kolejną zasadą jest, to że nie należy podawać linków które kierują bezpośrednio do strony głównej, ponieważ to często może byc rozumiane jako próba promowania jakiegoś seriwsu/strony. Więc mają to być newsy ( najlepiej aktualne :) ), a nie informacja o tym że istnieje sobie strona x w sieci. Newsy mogą być również w języku angielskim, pod warunkiem że chociaż krótki opis będzie w naszym ojczystym języku :)

Oczywiście należy pamiętać o zasadach pisowni. Trzeba tępić dysmózgowie i pisać poprawnie ;]

W razie jakichś pytań- pisz. Postaram się odpowiedzieć.

Ale newsy mają to do siebie że się szybko deaktualizują, np na wyborczej po tygodniu się płaci chyba 2 zł, a szkoda :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jednak jeśli przejżałeś newsy, które tam się znajdują (a sądze, że to zorbiłeś bo jesteś zarejstrowany o ile pamiętam), to zauważyłeś że nie są to typowe wiadomości ze świata polityki czy sportu, w których to przypadku media się prześcigają kto szybciej poda daną wiadomość. A to jak szybko i czy wogóle się znajdą na stronie głównej zależy przede wszystkim od użytkowników, którzy głosują aby news "wyszedł" z poczekalni. Każdy z użytkowników ma swoje zainteresowania i stara się tym kierować przy dodawaniu newsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwiecej wspólnego to ja mam chyba z właścicielem, a nie seriwsem ;]

A na poważnie, jak już wcześniej pisałem fipciu, to Wykop.pl został założony przez mojego kumpla (z klasy). Ja tam jestem bardziej jako obserwator ;] Przy okazji mod. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapraszam do odwiedzania wykopu! Pojawiła się nowa odsłona (wykop 2.0), która daje nam dużo większe możliwości! Teraz możemy zakopać newsa (dać minusa) oraz używać tagów. Nowy layout również powinien przypaść wielu osobom do gustu.

 

 

 

 

Wykop.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni wykop leży.. dlaczego?

Serwis zmienił właściciela, zmieniany jest też layout, wszystko tak jakoś wolniej chodzi.

Przejściowe problemy mam nadzieję.

Próbuj, mnie się udało wbić przed chwilą.

 

Znikneła opcja "Zakop" czy mi się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...