Skocz do zawartości
A_M_D

Extremalne Podkręcane Sempronów Na Socket 754 I 939

Rekomendowane odpowiedzi

nie widizałem proca (socket a, 754, 939, 478, 775), który po 10 godzinach sp2004 small FFTs byłby niestabilny w czymkolwiek innym.

Mało widziałeś. Ja kiedyś zostawiłem na dzień + noc (ok 20h) i komp zaliczyłzwieche od winampa i neta :D . Kiedyś jeszcze widziałem fajna akcje akcje. Leci bardzo długo prime, leci 32M, a CS:S po dostałownie 30s wywala się :lol:

 

Pomijam to, ze robilem 2h prime, a na spi1M komp zaliczył zwieche w jednym z pierwszych loopów <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tych programów co tu były podane to właśnie tylko S&M sprawdza Cache, wiec skoro S&M wywala to nie żadne że cię denerwuje tylko że nie masz w pełni stabilnego procesora i to tyle na temat… SP2k4 jest dobre ale nie sprawdza w pełni stabilności, jak ktoś chce mieć 99% pewności to trzeba użyć:

 

GM (ram)

SPI32M (ram)

3D 2k1 (ram)

 

SP2k4 (CPU)

S&M (CPU)

 

No i oczywiście kilka dni codziennego, intensywnego użytku sprzętu w tedy można dopiero mówić o jakiejś tam stabilności !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tych programów co tu były podane to właśnie tylko S&M sprawdza Cache, wiec skoro S&M wywala to nie żadne że cię denerwuje tylko że nie masz w pełni stabilnego procesora i to tyle na temat… SP2k4 jest dobre ale nie sprawdza w pełni stabilności, jak ktoś chce mieć 99% pewności to trzeba użyć:

 

GM (ram)

SPI32M (ram)

3D 2k1 (ram)

 

SP2k4 (CPU)

S&M (CPU)

 

No i oczywiście kilka dni codziennego, intensywnego użytku sprzętu w tedy można dopiero mówić o jakiejś tam stabilności !

Ja testuje inaczej stabilnośc podkręconego procka.Najpierw testuje porgramem super pi 32mb ,wale po tem test i benchmark programem cinebench ,i potem z 2 godzinki kodowania enkodowania wideo.

Jeśli nie zalicze żadnego zwiecha uważam że procek jest stabilny.

Strees prime 2004 i prime postrafią czasem wywalić błąd na defultowym ustawieniu.Mój kumpel tak miał z athlonem 2500+ barton.Super pi 32mb mu śmigało,gry też,komp mu się nie zawieszał.Jądro na 1000% całe.Proc na 10000% się nie przegrzewał bo było na wc.Nie ufam temu rpogramowi i tyle.Większość osób i tak nigdy nie będzie obciążać procka w taki sposób jak super pi 2004.

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak „Super Pi 2004” ! Jest StresPrime2004 i Super PI to dwa różne programy ! To po pierwsze, po drugie jak coś wywala znaczy że coś jest nie tak i tyle, nie wiem o czym tu w ogóle dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało widziałeś. Ja kiedyś zostawiłem na dzień + noc (ok 20h) i komp zaliczyłzwieche od winampa i neta :D . Kiedyś jeszcze widziałem fajna akcje akcje. Leci bardzo długo prime, leci 32M, a CS:S po dostałownie 30s wywala się :lol:

 

Pomijam to, ze robilem 2h prime, a na spi1M komp zaliczył zwieche w jednym z pierwszych loopów <_<

takie przypadkui tez miałęm, ale z reguły to były jakies płyty, którym nie wierzyłem, albo zasiłki tylo codegen300. no ale 20h prime stabilne i net z winampem nie to ciakwe :lol:

 

@A_M_D:

Racja, kodowanie video tez obciaza, miałęm przypadek ze godzinka stabilnego prome, a kodowanie sie wywaliło szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko test super pi 32mb i "własnoręczne" obciążanie procka daje 100% pewność.

Bo w 99% przypaków,nigdy nie obciążymy procka w taki sposób jak prime.Ale to się zawsze okazuje w praniu,

Dobra nie zbaczajmy z tematu:D

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko test super pi 32mb i "własnoręczne" obciążanie procka daje 100% pewność.

Bo w 99% przypaków,nigdy nie obciążymy procka w taki sposób jak prime.Ale to się zawsze okazuje w praniu,

no jak dla mnie sp2004 jest bardziej wiarygodny od superpi nawet 32mb.

 

//

 

no dobra koniec ot ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko.....nie ejstem zabardzo opcykany w programie super pi ale coś mi nie pasi.

Czemu niektórzy userzy mają w nazwie super_pi_mod??I więkoszśc ma zaskaująco dobre czasy,,,czyżby jakiś cheat??Może coś wiecej na ten tamet??:D

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko.....nie ejstem zabardzo opcykany w programie super pi ale coś mi nie pasi.

Czemu niektórzy userzy mają w nazwie super_pi_mod??I więkoszśc ma zaskaująco dobre czasy,,,czyżby jakiś cheat??Może coś wiecej na ten tamet??:D

mod 1.4 oznacza ze masz wyswietlana setne sekundy, czyli nie np 11.19 tylko 11,19,358. nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

z doświadczenia wiem ze explorer/firefox są świetnymi testami stabilności dla RAMu :-P a przynajmniej jak jest go mało (< 512)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się całkowity offtop. myślałem ze topic jest o podkrecaniu sempronów a nie o testach stabilności i czy mozilla i firefox to to samo o czym sie różnią:mur: A_M_D może podasz jakieś swoje stabilne wyniki jak się tak wkręciłeś w testowanie stabilności. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze dodam posta on topicowego :P

 

dzis kolejny raz pobilem swoj rekord, udalo mi sie zejsc ponizej 15min w superpi :P

wynik to 14'59.844, sprzet:

semp64 2500+ @ 2459MHz (7x351) na 1.5V

256MB twinmos @ 223MHz 2.5-3-3-8-1T (na wszelki wypadek dodalem +0.2V, choc nie wiem czy byla koniecznosc)

mobo k8ns 1.0, bios F17.

 

jestem bardzo zadowolony z wyniku jak na ten sprzet..

zblizam sie drastycznie do granicy mozliwosci plyty.. wlasciwie to chyba cudem poszla na 351 ;) szkoda, bo procek podejrzewam moze jeszcze sporo wiecej..

mozliwe, ze przeszedlby ten test na nizszym napieciu ale nie sprawdzalem.

na codzien chodzi na 7x327 przy 1.25V, jakis malo-volto lubny jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam czym się pochwalić.

Narazie max co udało mi się uzysakć to 2725mhz na 1,6v.Memki mam strasznie do [gluteus maximus],dlatego narazie nie mogę powalczyć.Ale już w przyszlym tygodniu przyjdą hynixy d43 too zobaczymy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj sempron porostu nie ma 64 bitowych instrukcji.Posiada starszy rdzen D0,przez co może a nie musi się gorzej kręcić.Co do wydajności to narazie bez większych strat,,,narazie jeszcze nie ma programów które w pełni wykorzystują 64 bitowe instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mam 64 bit b w Cpu-z 1.31 pisze x86-64 a to jest oznaczenie 64 bit tylko nie mam SSE3. Ale mnie to wnerwilo a jak kupowalem kompa 3 miechy temu to koles powiedzal ze to jest najnowszy z sempronow. Chyba go wymienie na Athlona 64 2800+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz w biosie włączoną tą opcję.Ja ma dfi infinity i mogę sobie wyłączyć instrukcje sse3.

Tak pozatym to robi tu się niezły bałagan.Kończymy tą gadkę nie na temat bo nam topic zamkną:D

 

A masz pudło z boxu??Jeś;li na tym pudelu masz czarny znaczek AMD 64 to nie masz się czym martwic ,,,cpu-z czasami okłamuje;)

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdż to Cpu-z i sprawdż na jakim rdzeniu jest twój proc.Jeśli E6 to znaczy że masz 64 bit.Jeśli D0 to niestety ale nie masz instrukcji 64bit.

 

A co do Oc D0 nie ejst tak żle ,mój starszy semp robił 2600mhz na 1,6v cczyli nieżle:)

Edytowane przez A_M_D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pudelka ide wyciagnac procesor i zobacze na oznaczenia jak nie bedze 64 bit to ide z tym procem do sklepu gdzie kompa kupilem i go mu w pupe wsadze :(

 

Nie musisz ściągać procka!

WEjdż do Cpu-Z albo najlepiej zamieść tu screena z tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu dzisiaj troche sprzęcik pomęczyłem.

Wyszło tak:

 

Sempron 2800+ @ 2871Mhz

HTT 358.9

Memki 239

 

Dołączona grafika

 

 

Płyta pojdzie na 360, juz sprawdziłem .... ale zobaczymy czy przejdzie całe spi 16M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procesor ma 64 bity bo go wyciaglem z plyty glownej i bylo koncowka oznaczajaca 64bit nie ma tylko SSE3 w necie wyczytalem ze OC jest identyczne jak w Sempronach E6. A wieksze OC zaczne na nowym zaslilaczu ktory zamowilem na tym sie boje.

Edytowane przez Robin AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procesor ma 64 bity bo go wyciaglem z plyty glownej i bylo koncowka oznaczajaca 64bit nie ma tylko SSE3 w necie wyczytalem ze OC jest identyczne jak w Sempronach E6. A wieksze OC zaczne na nowym zaslilaczu ktory zamowilem na tym sie boje.

 

 

Nie chciał bym cię martwić,ale wątpię że na twojej płycie głównej sporo nadgonisz.Ja jej daje max 300fsb,a większość sęmpów robi takie takty na defultowym napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...