Skocz do zawartości
Grees

Call of Juarez

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem, całkiem zapowiada się nienajgorzej...w końcu ciutkę oryginalności...

 

...silnik niezoptymalizowany, ale porównania do Oblivion są przesadzone (przy wyłącząnych cieniach, spokojnie można popykać... :wink: najważniejsze, że nie ma żadnych wyskoków do windy czy innych blakskrinów)...choć bez 8 potoków faktycznie raczej nie ma sensu...no i ładowanie leveli to przegięcie.

 

 

Najsłabszy punkt na tym wczesnym etapie to paradoksalnie wyraźny brak swobody...tego nie otworzysz, tu nie przeskoczysz, tędy nie przejdziesz <_< ...AI wroga też nienajlepiej.

 

Ogólnie jednak na plus...jeżeli dopracują usterki będzie git :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specialnie dla tego dema zlozylem sobie w pracy z gratow peceta mocnego i pozyczylem karte graf. W to sie nie da grac, chyba ze ktos idzie po herbate podczas ladowania. Grafika moze i ladna ale na zadnym znanym mi pececie to nie chodiz dobrze w wysokiej rozdzielczosci. Taki sam badziew jak Chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO silnik mocno spierdzielony. Czy nikt już nie potrafi zrobić dobrego silnika ? Chyba, że on jest dobry ale ja jestem za biedny by mieć 4 karty graficzne na pokładzie. CO do doczytywania to istna paranoja. 2 GB Ram i nie daje rady. W tym czasie można spokojnie zrobić obiad, zjeść go i pozmywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO silnik mocno spierdzielony. Czy nikt już nie potrafi zrobić dobrego silnika ? Chyba, że on jest dobry ale ja jestem za biedny by mieć 4 karty graficzne na pokładzie. CO do doczytywania to istna paranoja. 2 GB Ram i nie daje rady. W tym czasie można spokojnie zrobić obiad, zjeść go i pozmywać

a to chyba nie ma znaczenia te 2gb, na 1gb jest to samo i na 512mb pewnie też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Silnik jest skopany ale TRL jest bardziej skopany. Nawet na 7900gtx doczytuje plansze i zwalnia animacja w niektorych momentach (zwlaszcza w Ghanie). W CoJ mozemy praktycznie na kazdej karcie graficznej przekraczajacej 1000zl pograc w high quality wiec tragicznie nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem sobie w demko i mnie sie gierka spodobała :) . Fajne cienie w high details nawet paprotke widac :) , cos podobnego na screenach z crysisa widziałem. Mogłoby być o te 20 fpsów wiecej bo naprawdę nie powinno aż to tak zamulać sprzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What a balls ;) Polak potrafi :lol: Normalnie cuda, wianki. Jak tego nie poprawią, to będzie ten sam shit, co Chrome Specforce. Jeszcze niech to zabezpieczą tym lameroidalnym starforcem i będzie git :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to samo potwierdzam co Kojak.... TR:L znaczenie wyglada lepiej i zacznie lepiej chodzi... Srednio mi sie podoba ze CoJ i nie ma jakies super porazajacej grafiki wiec nie bede plakac ze mi chodzi tak i tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przeszedlem demko. ;] Moj sprzet wysiada niestety nawet przy ustawieniach @low i rozdzialce 1280x800. :[ Bez upgrade sprzetu nawet nie podchodze do fulla bo gra w 15-30 FPS mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

A dlaczego nie wlaczysz 1024, i nie wylaczysz cieni? W takich ustawieniach powinno byc znacznie plynniej a bys mial niemal full detale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie wlaczysz 1024, i nie wylaczysz cieni? W takich ustawieniach powinno byc znacznie plynniej a bys mial niemal full detale

1024x768 nie wlaczalem bo mam panorame i bede mial zle ratio (splaszczony obraz), a w okienku jakos nie bardzo widzialo mi sie grac. Cienie mialem wylaczone. Po prostu ta gra zabija taki zabytek jak moj komp. ;) Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To trzeba bylo normalna 17' kupic... wg. mnie na jakies wieksze monitory to powinni sie decydowac ludzie z mocarnymi kompami zeby jakos pograc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 17" lcd to bezsens. Santi kupił dobrą 20" panoramę, bo na 16:10 pracuje się zdecydowanie lepiej, a z czasem pewnie zrobi up'a sprzętu. Nie wnikajmy może w to? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema mam mieszane uczucia, co do w/w gry. Z jednej strony pewien powiew nowości, ładna grafika, i ciekawie zapowiadający się gameplay, z drugiej strony zaś, masa "niedoróbek", szczególnie brak optymalizacji, AI przeciwników w pewnych momentach gry, czy też ograniczenia w przemieszczaniu się (być może z racji tego, iż jest to demo). Wstrzymam się od wydawania opinii, czy gra jest (a raczej będzie) "zła" czy "dobra", poczekam na pełną wersje.

 

Apropos optymalizacji - zapewne będzie tak jak w przypadku Chrome - po pół roku wydadzą potężny patch optymalizujący grę w bardzo dużym stopniu.

Edytowane przez K.A.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba bylo normalna 17' kupic... wg. mnie na jakies wieksze monitory to powinni sie decydowac ludzie z mocarnymi kompami zeby jakos pograc ;)

Powiem Ci, ze gdyby mnie bylo stac to bym sobie kupil panorame 24" i bym mogl pracowac na tym kompie z podpisu. Gry, filmy i w ogole normalna praca na 16:10 to inna bajka w porownaniu z kwadratem. :P Poza tym gry to nie wszystko...

 

Kupno 17" lcd to bezsens. Santi kupił dobrą 20" panoramę, bo na 16:10 pracuje się zdecydowanie lepiej, a z czasem pewnie zrobi up'a sprzętu. Nie wnikajmy może w to? ;)

Dokladnie. ;) Wole przez jakis czas 'meczyc' sie z dobrym monitem, a slabszym sprzetem niz odwrotnie. Dobra, ale nie bede zasmiecal juz tego tematu wiec koncze swojego oftopa. :P Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale.

Heh, nie ma to jak czekać na łaskę koderów co czasu na optymalizajcę nie mają i dopiero po pół roku poznają swój silnik na tyle żeby go zoptymalizować :huh:

Swoją drogą to w CoJ jest zupełnie nowy silnik czy to przeróbka z Chroma?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie ma to jak czekać na łaskę koderów co czasu na optymalizajcę nie mają i dopiero po pół roku poznają swój silnik na tyle żeby go zoptymalizować :huh:

Swoją drogą to w CoJ jest zupełnie nowy silnik czy to przeróbka z Chroma?

Cały czas męczą ten sam engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do doczytywania to istna paranoja. 2 GB Ram i nie daje rady. W tym czasie można spokojnie zrobić obiad, zjeść go i pozmywać

W niecałe dwie minuty. Fiu fiu... Myślałem, że tak szybko to nawet świnie nie jedzą. :unsure:

 

Miałem obśmiać również palmę pierwszeństwa, którą dajecie tomb raider'owi pod względem wyglądu ale ograniczę się tylko do stwierdzenia, iż nie zgadzam się z tą opinią absolutnie.

 

Powiew tu, powiew tam. Dajcie spokój z tymi powiewami, tam wieje na całego. :D

Widać wymagania są zbyt wygórowane, gracze stali się zbyt wymagający i oczekują tajfunów, monsunów, pasatów i trąb powietrznych nowości i efektów graficznych a wszystko to niech pięknie chodzi na "sprzęcie z marketu". Właśnie przyszła mi taka myśl, kto napędza rynek mocnego sprzętu i gier? Producenci czy konsumenci?

 

Jeszcze jest jedno wyjście a mianowicie, tęsknię za hydro i wszystko w co zagram jest mega fajniusie i jest potencjalnym hitem z moją oceną 10/10.

 

Pozdrawiam.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Sprzecie z marketu? Cos ci sie pomylilo...

OK, pochwal sie ile masz fpsow srednio, w jakich ustawieniach i rozdzialce.

Bo z tego co widzialem to raczej x1900xt(x?) wysiada przy full detalach a to jest nienormalne.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej na topowej karcie powinno chodzic na full detalach bez zajakniecia, nie sadzisz?

 

Jak dla mnie delikatnie mowiac dziwnym jest, ze kupujac jedna z najmocniejszych kart na rynku musze ciac detale... to za co ja placilem?

 

[disclaimer]powyzsze prosze traktowac jako hipoteze, a nie doslownie... zaraz mi ktos wyjedzie, ze 6600GT uwazam za jedna z topowych kart :) [/disclaimer]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

1024x768 nie wlaczalem bo mam panorame i bede mial zle ratio (splaszczony obraz), a w okienku jakos nie bardzo widzialo mi sie grac. Cienie mialem wylaczone. Po prostu ta gra zabija taki zabytek jak moj komp. ;)

A jak bys wlaczyl rozdzialke 1088x612 ?? BTW - panorama to piekna sprawa. Wczoraj bylem w salonie plusa i widzialem 48 calowke. Wyobrazam sobie na tym odpalic gre - MMMMM. EOT.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cienie na high czy na low, jak i na medium, a gra się jak po sznurku :-| ...jak sądzicie czy w wersji finalnej też będzie liniowo; takie prowadzenie za rączkę?

 

...niezależnie od tego, coś ciutkę oryginalnego toto jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...