Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

Crysis-Online.com:

I'd just like to add a note. It seems the general impression among the gaming community is that because Crysis looks so great, it will require a killer rig too run. To some extent this annoys me as there would certainly have been much worse looking games at E3 running on system with two 8800 Ultra's with comparable performance to Crysis, yet Crysis is only being demonstrated using a single 8800GTX ( not even an 8800 Ultra if I'm not mistaken ).

 

So I think that in the end, Crysis not only deserves recognition for it's looks and gameplay, but also how optimized this engine is. Also keeping in mind that there's still plenty of optimization to come. In the end it's only natural to assume that such a gorgeous game would require a machine to match but the reality is, that's not the case. So to some it up, I'm a little disappointed that there hasn't been a single publication to mention the superb performance of this engine. It goes well beyond the graphics also (AI, Sound, Physics.etc).

Ciekawe co to za tytuły na E3, które miały porównywalną wydajność do Crysis na 2x8800 ULTRA :?

Miałem kupić 8800GTX, ale widzę, że chyba trzeba poczekać na nowy high end od nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni chca zarobic na silniku, a tytul tak i tak bedzie sie sprzedawal, nawet jak bedzie chodzil z 5fps, na topowych cfg.

swoja droga, od kiedy to szybkosc dzialania jest jakims priorytetem? bardziej imho szybkosc wydania i widowiskowosc. potem grywalnosc. daleeeko na szarym koncu optymalizacja

Zarobić na silniku ile firm kupiło ich engine, 1 słownie jedna i patrząc na ilość chętnych na engine FarCry'a sytuacja ta raczej za wiele się nie zmieni popatrz na Unreal Engine 3.0 nie było żadnej gry na UE3, a powstaje na nim ze 20-30 gier tu można powiedzieć zarobiliśmy na engine.

Jakby widowiskowość była w cenie to wszyscy by kupowali chyba 3DMarka. Engine musi dobrze wyglądać i dobrze działać, nikt nie kupi zwalonego engine do własnej gry, więc producent engine nie zarobi na jego sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gry mówili, że Crysis "udupi" obecne sprzęty i obietnicy dotrzymali.

 

A tak na serio, zapowiedź z gry-online dała też nieco pozytywnych wiadomości z wrażeń z gry i jeśli jest tak, jak piszą, nie ma co narzekać.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobić na silniku ile firm kupiło ich engine, 1 słownie jedna i patrząc na ilość chętnych na engine FarCry'a

marketing robi swoje. o CE1 nikt nie slyszal, ot dziubali i wydali gre, teraz o CE2, az huczy. UE3 sie roszedl bo UE2 w duzej iloesci sie sprzedal to i za zdecydowanie mniejsze pieniadza mogli go dostac jako np.upgrade. no i jednak UE3 glownie zadomowil sie na konsolach, a to troche inny rynek.

 

Jakby widowiskowość była w cenie to wszyscy by kupowali chyba 3DMarka. Engine musi dobrze wyglądać i dobrze działać, nikt nie kupi zwalonego engine do własnej gry, więc producent engine nie zarobi na jego sprzedaży.

imho nie musi dobrze dzialac. tzn ma dac mozliwosc konfiguracji, zdecydowanie wieksza niz byla np. w TDU, ale ze wszystko na high/ultra bedzie smigac, nie ma sie co spodziewac. bedzie slabo dzialac, bedzie trzeba ciac po detalach i wszystko, ale i tak mimo to bedzie to zdaje sie lepiej wygladalo niz niejeden obecny tytul dx9/dx10 w high/ultra detalach. tak jak juz pisalem, high/ultra dx10 w HD720 to max czego mozna oczekiwac po 8800gtx, i bedzie to bardzo dobry wynik Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gry mówili, że Crysis "udupi" obecne sprzęty i obietnicy dotrzymali.

 

A tak na serio, zapowiedź z gry-online dała też nieco pozytywnych wiadomości z wrażeń z gry i jeśli jest tak, jak piszą, nie ma co narzekać.

Taa, piszą, że 8800GTX "nabija" Crysis'owi 20 FPS; szkoda tylko, że nie zaznaczono w jakiej rozdzielczości.

 

Jeżeli to 1920×1440, to nieźle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, do tego ta żałosna wypowiedz redaktora ... "na oko" -jak kompletny lamer

Jak inaczej miał napisać?

 

Monitory, na których grali na E3, wyglądały na jakieś 20-22" wide, więc 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak inaczej miał napisać?

wydawało mi się ze są programy do dokładnego mierzenia FPS , ewentualnie spytać kogoś z ekipy o odpowiednia komendę do uruchomienia licznika FPS, jeśli już tak bardzo miał ochotę wydawać opnie na temat klatek/s .

 

nie wspomnę o tym że powinien podać również w jakich ustawieniach gra była uruchamiana .

amator i tyle

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor to nie przypadkiem Dell UltraSharp 2407WFP ??

Jeśli tak to mógł grać nawet w rozdzielczości 1920x1200.

Jeżeli tak (jak przypuszczałem) właśnie jest, to w 1280x1024 8800GTX zapewni niebywałą płynność obrazu. :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było oczywiste, że ekipa by nie pozwoliła na zainstalowanie frapsa itp.

Takie wczesne demo nawet nie musi mieć ustawień grafiki w menu poza tym.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak inaczej miał napisać?

fraps to "persona non grata" ;)

btw: colin tez niektorym smigal w "na oko ponad 20fps", a po odpaleniu bylo 15 :)

 

Monitory, na których grali na E3, wyglądały na jakieś 20-22" wide, więc 1680x1050.

tez tak sadze. bo na 24'' to troche za male sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marketing robi swoje. o CE1 nikt nie slyszal, ot dziubali i wydali gre, teraz o CE2, az huczy. UE3 sie roszedl bo UE2 w duzej iloesci sie sprzedal to i za zdecydowanie mniejsze pieniadza mogli go dostac jako np.upgrade. no i jednak UE3 glownie zadomowil sie na konsolach, a to troche inny rynek.

Już wcześniej chyba w tym temacie pisałem, że CryEngine2 z tego co widać przede wszystkim prezentuje o niebo lepszą fizykę niż UE3, trochę lepiej graficznie, ogólnie całość robi dużo lepsze wrażenie niż UE3, ale marketing robi swoje.

 

Koleś od testowania na oko to przynajmniej mógł się spytać w jakiej rozdzielczości gra śmiga ja rozumiem, że oni pozwolili mu po odstaniu swojego w kolejce pograć 5 minut, ale jak już śmie opisywać ilość fps na oko to chociaż mógł się postarać o jakieś bardziej szczegółowe info nie czytałem dokładnie tego newsa, ale pewnie tego czy było to dx10 czy dx9 też nie wie. Pożal się Boże co to za dziennikarze, pojechał, posiedział, chwilę pograł i niczego się nie dowiedział, trzeba było wysłać ludzi z Gazety Wyborczej oni każdą aferę wywąchają.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość to kolo mógł nawet sprawdzić wywołując menu OSD monitora

Stress , andrenalina , podniecenie pewnie zrobiło swoje :wink: , o wszystkim zapomniał tylko zasiadł do gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o fabule. Źródło crysis-online.com.

 

Crytek have cleared up a bit of confusion around the plot of the Crysis story. For some time now there have been two slightly different stories running side-by-side around the net. Here's the new official plot...

 

Global tensions have reached boiling point as the U.S. and North Korea square off in the South China Sea. At stake: a mysterious artifact uncovered by a team of U.S. archaeologists.

 

The North Korean government quickly seizes the area, prompting the U.S. to dispatch an elite team of Special Forces operatives on a rescue mission. During the siege the true nature of the artifact quickly emerges, pointing to the existence of an alien presence on Earth, and ultimately the trigger for a massive-scale alien invasion.

 

The battle to save Earth begins as the aliens’ flash freeze the tropics into a ghostly-white frozen landscape.

 

As gamers take up arms against the aliens, they will be outfitted with customizable weapons and a high tech Nanosuit, allowing them to adapt their tactics and abilities to a hostile, ever-changing environment and a mysterious enemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko....czy na mocnej karcie(w miarę:P) a słabszej reszcie pociągnie to high na dx9?

 

Konfig o który cxhodzi:

 

winchester 3000+ (bedzie trzeba podkrecac? :) )

gigabyte k8nf-9

2x512ram (trzeba bedzie dokupić? czy bedzie to mialo wplyw tylko na czas loadingu...?)

Galaxy 8600GE @ 725/2200

 

Tak zeby bylo te 25fps :) rozdzielczosc 1024x768 lub 800x600 i nie bede plakał - wrecz bede skakał z radości :D

 

pozdro! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ramu to musisz miec z 2 giga a procek jest dla grafy za slaby 2 jajka to minimum.

No ale zobaczymy jak sie sprawdzi ... mam n adzieje ze sie znajda zaraz na necie jakies skrypty i confy :D "ulatwiajace" prace dla kompa przy tej grze :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że należałoby poczekać na demo/full wersję (co będzie pierwsze) i wtedy osądzać czy "mi" pójdzie czy nie <_<

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynaja sie posty "a pojdzie mi na moim sprzecie"?? ..."a czy grafa da rade..." itp Dajcie sobie ludzie siana z takimi pytaniami ,bo niby skad ktokolwiek mialby wiedziec jak ta gra bedzie chodzic!??!! To jest jedna wielka niewiadoma dla kazdego i tak pozostanie przynajmniej do wydania dema. ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynaja sie posty "a pojdzie mi na moim sprzecie"?? ..."a czy grafa da rade..." itp Dajcie sobie ludzie siana z takimi pytaniami ,bo niby skad ktokolwiek mialby wiedziec jak ta gra bedzie chodzic!??!! To jest jedna wielka niewiadoma dla kazdego i tak pozostanie przynajmniej do wydania dema. ehhh...

tu nie chodzilo ogolnie o" czy i pojdzie"

glownym celem tego pytania bylo to czy sama grafika bez nowego procka itp daje rade, czyli jak bardzo liczy sie grafa a jak reszta sprzetu, z tego co wiem procek nie jest az tak wazny...ram owszem ale nie wiem jak bardzo....

 

forum od tego jest zeby pytac nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

tu nie chodzilo ogolnie o" czy i pojdzie"

glownym celem tego pytania bylo to czy sama grafika bez nowego procka itp daje rade, czyli jak bardzo liczy sie grafa a jak reszta sprzetu, z tego co wiem procek nie jest az tak wazny...ram owszem ale nie wiem jak bardzo....

 

forum od tego jest zeby pytac nie?

Twórcy już nie jednokrotnie podkreślali, że procesor będzie się liczył... będą wybuchy bomb nuklearnych więc 2 rdzenie się przydadzą.

 

Tak forum jest do tego a w dodatku forum to jest o tematyce komputerowej dla ludzi bardziej zaawansowanych niż przeciętny gracz więc takie techniczne pytania nie powinny nikogo dziwić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzilo ogolnie o" czy i pojdzie"

glownym celem tego pytania bylo to czy sama grafika bez nowego procka itp daje rade, czyli jak bardzo liczy sie grafa a jak reszta sprzetu, z tego co wiem procek nie jest az tak wazny...ram owszem ale nie wiem jak bardzo....

 

forum od tego jest zeby pytac nie?

Miszczu, ale kto Ci dzisiaj powie czy w 1024 będziesz miał 25 fps w grze, której nie ma na rynku, przecież nikt na forum nie posiada tej gry na kompie, żeby sprawdzić i napisać cokolwiek o framerate. Skoro uważasz, że procek jest słaby to go wymień i po sprawie na pewno na nowym C2D czy Athlonie X2 będzie działało lepiej niż na starym A64, ale nikt nie powie Ci o ile lepiej do czasu premiery tej gry. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczu, ale kto Ci dzisiaj powie czy w 1024 będziesz miał 25 fps w grze, której nie ma na rynku, przecież nikt na forum nie posiada tej gry na kompie, żeby sprawdzić i napisać cokolwiek o framerate. Skoro uważasz, że procek jest słaby to go wymień i po sprawie na pewno na nowym C2D czy Athlonie X2 będzie działało lepiej niż na starym A64, ale nikt nie powie Ci o ile lepiej do czasu premiery tej gry.

spoko, tylko nie pisz do mnie miszczu bo to irytujace, ironia od razu widoczna, jakbym mial kase na procka i plyte i ram to bym sie nie martwil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko....czy na mocnej karcie(w miarę:P) a słabszej reszcie pociągnie to high na dx9?

 

Konfig o który cxhodzi:

 

winchester 3000+ (bedzie trzeba podkrecac? :) )

gigabyte k8nf-9

2x512ram (trzeba bedzie dokupić? czy bedzie to mialo wplyw tylko na czas loadingu...?)

Galaxy 8600GE @ 725/2200

 

Tak zeby bylo te 25fps :) rozdzielczosc 1024x768 lub 800x600 i nie bede plakał - wrecz bede skakał z radości :D

 

pozdro! B-)

moim zdaniem na high będzie kłopot.Napewno cienie , rozdzielczości textur i zasięg widzenia oraz opcje ośiwetlenia będziesz musiał obciąc niezależnie od rozdzialki ....... ale to moje zdanie i mogę sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na high będzie kłopot.Napewno cienie , rozdzielczości textur i zasięg widzenia oraz opcje ośiwetlenia będziesz musiał obciąc niezależnie od rozdzialki ....... ale to moje zdanie i mogę sie mylić

 

Dalej wróż z fusów. Żadne testy i benchmarki na tym silniku mnie mnie nie przekonają ,dopóki sam nie zobaczę na własne oczy i po testuje. Mamy już drugą połowę lipca ,więc może niedługo wyjdzie jakieś demko ,albo wycieknie jakaś wczesna BETA DOMO. Dziwie się że w ogóle do tej pory nic nie wyciekło co jest ogólnie dostępne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej wróż z fusów. Żadne testy i benchmarki na tym silniku mnie mnie nie przekonają ,dopóki sam nie zobaczę na własne oczy i po testuje. Mamy już drugą połowę lipca ,więc może niedługo wyjdzie jakieś demko ,albo wycieknie jakaś wczesna BETA DOMO. Dziwie się że w ogóle do tej pory nic nie wyciekło co jest ogólnie dostępne ;)

Zgadzam się z tobą , ale opinie i założenia zawsze będą a na super wydajność bym nie liczył.I nie chodzi tu tylko o crysis ale i inne nowe gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą , ale opinie i założenia zawsze będą a na super wydajność bym nie liczył.I nie chodzi tu tylko o crysis ale i inne nowe gierki.

tu z toba tez sie niezgodze graw2 chyba nowa co nie

1280x1024 wszystko max w opcjach gry co sie da ,texturt Midium nieda sie zmienic.

 

2007-07-20 13:23:13 - graw2

Frames: 1374 - Time: 35572ms - Avg: 38.626 - Min: 29 - Max: 48

 

wszystko zalezy od optymilizacji

8600 <_< jakos zadowalajaco pozytywnie,serja kastrata lepiej sobie radzi niz :mur:

Tak wygladaja opcje

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...