Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

Popiół co w tym takiego dobrego? na moim msi mozna było dojechac do 900-9200 w zaleznosci od oc gpu, na winfascie do 990, wiec te twoje 880 to nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm też tak myślę, że podkręcenie o 80MHz to nie wyczyn i wydajność wzrośnie mało :blink: A teraz mam pytanko. Mam grafę tą co w sygnaturce i zauważyłem, że te radiatorki na pamięciach są jakoś tak byle jak przyklejone tzn krzywo i nie obejmują całych pamięci :blink: Jak je poprawić ? Teraz w tych upalach przy 1400MHz są leciutkie arty po dluzszym graniu i myślę, że jakby były przyklejone porządnie to byłoby lepiej. Dzięki z góry.

 

EDIT: A ten wygaszacz faktycznie fajowy.

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te 80MHz to nieduzo, ale z tego co widzialem to ddr2 na tych 7600gs to totalna loteria --> jedne ida ledwie o 40 a drugie o 200. Zresztą ide testować dalej :-)

 

P.S. Co do kuleczek to polecam Real-time HDR IBL --> bardzo fajne, no i dobrze się na tym sprawdza czy nie ma żadnych artefów ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te 80MHz to nieduzo, ale z tego co widzialem to ddr2 na tych 7600gs to totalna loteria --> jedne ida ledwie o 40 a drugie o 200. Zresztą ide testować dalej :-)

 

P.S. Co do kuleczek to polecam Real-time HDR IBL --> bardzo fajne, no i dobrze się na tym sprawdza czy nie ma żadnych artefów ;)

 

HDR IBL niestety nie grzeje tak dobrze karty jak GeoForms. Wczoraj sprawdzałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

kupic 2gą kartr 7600gt i w sli czy sprzedac doplacic i kupic 7900gt?

Ja bym kupował 7900GT. Może bedzie troche mniej wydajna niz SLI 7600GT, ale w przyszłości bedzie łatwiej sprzedać, nie bedzie tak podgrzewac budy co dwie karty po o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak jak kupisz po okazyjnej cenie 2x7600gt mniej niz 7900gt to sie oplaca w odwrotnym przypadku NIE.

Ja jak robilem modernizacje wlasnie stalem przed wyborem 7600sli VS 7900GT poszukalem i znalazlem 2x7600gt o 20$ taniej.I to raczej mi starczy na nastepne 2 latka jak narazie to wszystkie gierki puszczam 1280x1024 4x 4x (natywna rozdzielczosc monitora).

Ale jak ktos ma kase to moze pozniej sobie dokupic drogiego 7900gt a to juz sporo w tej chwili 7900gt to wydatek jakis 270$ x2 540$.A co do temperatury to tak to niegrzeje w IDLE SLI mam 47C ale mialm dwa Zalmanki to zalozylem za standartowym chlodzeniu niewiem jak jest!!

Tanio i wydajnie to bym bral 2xGalaxy 7600gs zalman DDR3 1.2ms napewno po oc bedzie lepiej niz 7900GT.Ekonomiczne i wydajne na arcze naja chyba po 580zl

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jak poprawić te radiatorki ? Teraz w tych upalach przy 1400MHz są leciutkie arty po dluzszym graniu i myślę, że jakby były przyklejone porządnie to byłoby lepiej. Nie wiem jak to jest tam zamocowane i nie chce nic tam zepsuc ale sa strasznie byle jak zamontowane i napewno gorzej chlodza pamieci. HELP ME PLEASE !

T.H.X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chodzi o to czy one przykleja sie drugi raz i czy nie trzeba tam nic smarowac jakimis pastami czy cos ? Nie chce ich zepsuc. W 6600 mialem na tasme i z tego co pamietam nie chcialy sie odkleic wiec wole sie upewnic. Sorry, ze takie glupie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chodzi o to czy one przykleja sie drugi raz i czy nie trzeba tam nic smarowac jakimis pastami czy cos ? Nie chce ich zepsuc. W 6600 mialem na tasme i z tego co pamietam nie chcialy sie odkleic wiec wole sie upewnic. Sorry, ze takie glupie pytanie.

Powinny sie przykleić drugi raz, a jak nie chcesz ich zdejmowac to po prostu dociśnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czy ktos mi moze rozjasnic CO generalnie bedzie SZYBSZE po podkreceniu

GALAXY 7600 GS ZALMAN @GT 500/1400MHZ 256MB 1.2 ns

czy

SAPPHIRE RADEON X800 GTO2 256MB 16 POTOKÓW GTO 2

 

Bo jedyne co znalazlem to porownanie do zwyklego podkreconego X800GTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chodzi o to czy one przykleja sie drugi raz i czy nie trzeba tam nic smarowac jakimis pastami czy cos ? Nie chce ich zepsuc. W 6600 mialem na tasme i z tego co pamietam nie chcialy sie odkleic wiec wole sie upewnic. Sorry, ze takie glupie pytanie.

Już dawno powinieneś zrobić tam pożądek. Firmowo te kostki zamontowane są tragicznie. Nie dość, że taśma klejona na krzyż - bo pewnie szerszej nie mieli i w związku z tym grubo towaru, co sałabo przewodzi ciepło - to jeszcze ledwie się trzyma...

Kup taśmę termoprzewodzącą 3M, oczyść radiatorki i kostki pamięci spirytusem... Napewno poczujesz różnicę!

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czy ktos mi moze rozjasnic CO generalnie bedzie SZYBSZE po podkreceniu

GALAXY 7600 GS ZALMAN @GT 500/1400MHZ 256MB 1.2 ns

czy

SAPPHIRE RADEON X800 GTO2 256MB 16 POTOKÓW GTO 2

 

Bo jedyne co znalazlem to porownanie do zwyklego podkreconego X800GTO

A to widziałes :?: click 7600GT vs X800GTO2 16p vs 6800GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Mam dość świerzą windę (2tyg), wszystko ładnie działa a wyniki w 3dmarkach są zawsze 8-10% niższe niż w testach 7600gs (http://www.frazpc.pl/artykuly/457/MSI/NX76...,/tanio,/cicho/)

 

Więc tak:

3dm03 - 8350pkt || Test - 9275pkt

3dm05 - 3700pkt || Test - 4000pkt

 

Czy te lepsze pamięci i 450MHz więcej na procku może zrobić różnicę prawie 1k smarków w 3dm03?

Dopiero jak wykręce na 500/450 to wyniki mam trochę wyzsze niz w teście na stronie (def)

O co tu chodzi bo nie jestem pewien... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK sciagnelem chlodzenie, posmarowalem pasta gpu, odkleilem radiatory i przykleilem po swojemu, teraz mam 44' w idlu. Ciekawe czy lepiej mi pamieci poleca, bo standardowo to radiatory prawie ze lataly po tych kosciach, w ogole nei przylegaly do nich :/...

 

Temp pewnie jeszcze wzrosnie, bo teraz u mnie wrecz chlodno jest... ale ogolnie w koncu sie za to wzielem i zrobilem tam pozadek [;

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sciagnelem chlodzenie, posmarowalem pasta gpu, odkleilem radiatory i przykleilem po swojemu, teraz mam 44' w idlu. Ciekawe czy lepiej mi pamieci poleca, bo standardowo to radiatory prawie ze lataly po tych kosciach, w ogole nei przylegaly do nich :/...

 

Temp pewnie jeszcze wzrosnie, bo teraz u mnie wrecz chlodno jest... ale ogolnie wkoncu sie za to wzielem i zrobilem tam pozade [;

Powiedz Pioorek jak ze ściaganiem zalmana? łatwo idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Troche sie nameczylem... :lol: poradzisz sobie ;)

Musisz najpier odkrecic srubke po drugiej stronie (tam gdzie nie ma zalmana) - mozliwe ze bedziesz musial przycisnac od drugiej strony zeby troche wyskoczyla ta srubka.

Warto to zrobic, w stanardzie wszystko jest tam beznadziejnie porobione. Pasta jest tak nawalona, wszystko zapackane... tragedia - nie wspominam juz o radiatorkach ktore doslownie wisialy u mnie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja, bedac nastepnego dnia po spozyciu (czyt. KAC) wymyslilem szalony projekt... otoz posiadam TT Big Typhoon, lecz nie moglem go zamontowac na CPU ponieważ nie mam do niego srubek montazowych :D a wiec w mojej glowie uroil sie plan zalozenia tego czegos na GPU, juz raz to przerabialem :P tyle ze dotyczylo to montazu box`a z p4 na rdzen fx 5900XT.. nie przedluzajac

zamontowalem cholerstwo na karcie korzystajac z dwoch otworow montazowych kolo GPU, wkrecilem tam srobki z BT, przewiercilem dodatkowo fabryczne zaczepy z BT, podciolem szklifierka, (nie obylo sie także bez odgięcia HP oraz calkowitej zmiany kształtu BT :D, projekt uznaje za udany. Karta to wersja z 128 mb ddr3, 1,4 ns bez zalmana

 

temp przed idle 50 stopni, stres 70 - czasami nawet wlaczal sie brzeczyk :D:D::D

temp BT idle 50, stres 67 - 0 wentylacji w budzie :D nie liczac zasilacza :D ktory ma tylko 1 wiatrak 80 mm :D

temp BT + wiatrak z BT ustawiony przy boku(5v) idle 46 stres 63

temp BT + ten sam wiatrak 12V idle 40, stres 56 :D

Dodam oczywiscie ze karta smiga na 650 / 830.

Jak dorwe cyfrowke to zalocze zdjecia bo wyglada to bardzo komicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...