Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej miec 2 GB i 256 MB na grafie tylko wszystko kosztuje... i jak sie nie ma duzo kasy to trzeba kombinowac :)

 

powiem jednak, ze 7600gt nie jest super wydajny w oblivionie... zreszta 7800gt tez :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie wiem czego chcesz dowiesc ?

 

ze 128 mb jest wydajniejsze od 256 mb ?

 

 

W grach nowych przy ustawieniach Wysokich detali i rozdzialki conajmniej 1024 wiadomo ze bedzie lepiej chodzic na 256 mb ...

 

poza tym gdyby Przyrost miedzy 128 a 256 byl zaden czy tez niewielki producenci nowych kart nie montowali by 256 mb ...

 

zreszta na necie gdzies byly testy 128 vs 256 te same kaktowania itd ...

 

polecam poczytac

 

 

NIe neguje kart ze 128 mb ... ale kupujac juz karte na poziomie 7600GT wolalbym dozbierac pare groszy i kupic 256 mb bo wiem ze tam napewno zostana one dobrze uzyte ...

 

Inna historia bylo montowanie 256 mb np do 6200 czy tez innych podobnych kart ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisalem, ze grafa z 128 MB jest wydajniejsza...

 

swego czasu umiescilem tutaj porownanie 7600gs 128MB 560/1400 z 7600gt 256 MB 560/1400... oczywsice lepsza wydajnosc mial ten drugi ale to byla zaledwie o 5% wieksza wydajnosc... testy byly w fear, ss2 i wiele innych nowych gier

 

na tym tescie i moim obcowaniu z ta grafa stwierdzam, tez ze nie dusi sie ona narazie moze pozniej bedzei ale jeszcze nie teraz

 

dalem za nia 495 zl, aby miec 7600gt trzeba dac 200 zl wiecej... nie wnikam w 7600gs 256MB 500/1000 2ns bo z nimi to roznie... jedna sztuka na pclabie ladnie sie wykrecila, a inne jak takie padaki (sami w tym temacie to pokazaliscie)

 

ps dozbierac troche kasy to latwo powiedziec ale kolejne 200 zl to ok 41% ceny mojego 7600gs, a wydajnosc nie wzrosnie o tyle

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgaduje lecz widze jak w fear (maximum detale) i q4 (ultra high) mieli mi dysk i co chwile doczytuje..., a watpie, ze to przez 128 MB na grafie

akurat miałem 6800 128mb i teraz 256mb , jeżeli masz 1.5gb i więcej to nie musisz się przejmować , że masz 128mb(do 10*7 spokojnie starczy) , przy mniejszej ilości ramu , widać przewage 256mb na karcie

 

np w fear jak miałem 768mb i karte 128mb , było brutalne ścinanie gierki , przy karcie 256mb grało się znacznie lepiej - nie było okrutnych przycięć

 

poza tym już 3dmark 2005 w 1 teście robi użytek z 256mb na karcie - porównaj wyniki na karcie 128mb i 256mb

 

ale też trzeba wziążć pod uwage , że masz karte na pci-express(przepustowość złącza 4gb/s w obydwie strony) to jeżeli karcie zabraknie pamięci to jeszzcze nieżle sobie poradzi , bo przy agp do dup.. zimna(2gb/s w jedną stronę)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to doskonale wiem sideband, lecz nie musze grac na superhipermax ustawieniach bo to dla 7900/x1900 mi wysokie wystarcza :)

 

wlasnie w tym tescie 7600gs vs 7600gt przy tych samych taktach w marku 06 tez dalo sie we znaki mniej pamieci... ale bylo to zaledwie 300 pktow (dla mnie zaledwie ale dla maniakow moza "AZ" :P)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak mialem jeszcze agp i 6800 16/6 128Mb 400/900 + 1gb ram to w rozdzialkach 1280x1024 + full detal zdazaly sie zacinki ktorych fraps nie rejestrowal, co bylo strasznie wku*****.

Gdy zmienilem sprzet na 7600Gt to nawet w 1600x1200 gra sie ultra plynnie w H-L2, Doom III, FC etc. czyli w troche starsze gierki ale dobrze nadajace sie do testowania bo dzialaja plynnie ;]

 

Oblivion dziala na tym 7600gt po oc bardzo przyzwoicie ale 1gb ram to dla niego stanowczo za malo bo dysk szarpie dosyc czesto :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem jest zawieszenie konta mojego pracodawcy z powodu widzimisie allegro :|. jutro bede mial 10 GS'ow z zalmanem, dam znac na forum jakia to wersja i wystawie na allegro ze swojego konta. stay cool [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis Galaxy 7600GS DDR3 z zalmanem, jak sprawdzic ile ns maja pamieci - everest nie pokazuje, a na pamieciach sa radiatory?

Czy jesli taktowania mam 500/1400 to jest rownoznaczne z taktowaniem 1.2ns?

 

Do czego sluza te 3 zworki na karcie?

 

Qrde mam wrazenie jakby obraz byl gorszej jakosci niz na ATI - niby 100Hz mam odswiezanie, ale tak jakby oczy bola:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie, panowie i cała reszta...

w końcu napisałem tego arta i możecie go przeczytać tu:

http://pccentre.pl/Article14001.htm

 

art wymaga jeszcze paru drobnych zmian ale chciałem już go wydać.

 

polecam 3 pierwsze wykresy na 4 stronie. dodam jeszcze, że w wersji z zalmanem wyniki były normalne (memki 1.2 ns)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze "tylko" 5 stron :? chociaz sa w sumie wszystkie potrzebne testy, tylko dlaczego w podsumowaniu okreslasz Galaxy 7600gs gddr3 jako "karta slabo wydajna" za 500 masz 7600GT to chyba niemalo? :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabraklo mi tylko testu 7600gs 128MB :) a moglby on rozwiazac duzo klopotow przy wyborze 7600gs 256MB 500/1000 vs 7600gs 128 MB 500/1400

 

a tak to recka dobra, krotka i rzeczowa :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze "tylko" 5 stron :? chociaz sa w sumie wszystkie potrzebne testy, tylko dlaczego w podsumowaniu okreslasz Galaxy 7600gs gddr3 jako "karta slabo wydajna" za 500 masz 7600GT to chyba niemalo? :)

oczywiscie ze to niemało. mi jednak strasznie nie podobało się to, że karta, mimo strasznie wysokich taktowań delikatnie przegania 7600GT. nie mogę tego powiedzieć o drugiej karcie galaxy którą miałem okazję testować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze te galaxy co maja 256 MB i takty 500/1000 (standardowo maja poluzowane timingi?) bo niby wysokie takty, sa a wyniki niezaciekawe

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatorka nie bede sciagal - wierze ze maja 1.2ns:)

 

artykul nawet oki - przynajmniej dowiedzialem sie do czego sluza zworki - szkoda ze nie uwzgledniono wersji z zalmanem

 

btw w mojej wersji nie ma sledzia do wybierania biosu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

spoko test, ale nie rozumiem czemu galaxy 7600gs ma w minusach "slaba wydajnosc".

 

Na wiekszosci testow ustepowal wersji GT 1-5 fps'ami. Wiec zle nie jest chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze porownanie miedzy GS ddr3, a wersja GT bylo przy nie poddkreconym GT, jak podkrecisz GT to roznica z 1-5fps zrobi sie znacznie wieksza.

W tescie wszystko ok, ale wielki minus, ze zabraklo testow w Oblivion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam juz galaxy 7600 GS 256 mb zaraz zrobie testy i napisze co i jak.... :D:D:D

 

ciesze sie, ze karta dotarla

 

Tylko, ze porownanie miedzy GS ddr3, a wersja GT bylo przy nie poddkreconym GT, jak podkrecisz GT to roznica z 1-5fps zrobi sie znacznie wieksza.

W tescie wszystko ok, ale wielki minus, ze zabraklo testow w Oblivion.

a co sie tak tym oblivionem jaraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...