Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

a co sie tak tym oblivionem jaraja.

 

W odroznieniu od wielu "nie grywam w 3Dmarki" i nie widze sensu podniecania sie nad wynikami z nich. Natomiast gra Oblivion przypadla mi do gustu i napewno lepiej k. grafiki wykorzystac do grania niz "onanizowania" sie nad wynikami 3Dsmakami. Oczywiscie jesli ktos woli 3Dsmarki to jego wybor, mnie interesuje Oblivion i wydajnosc karty w tej konkretnej grze.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie tak tym oblivionem jaraja.

A czym sie maja teraz jarac, DIII, FEAR, HL2?

Tez z checia bym zobaczyl jak taki GS daje sobie rade w Obku :]

Moje podejscie jest takie jak Oceana - czyli od smarkow wole gry ktore wygladaja jak smarki a dodatkowo daja fun :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak mialem czas tylko na 3Dsmarki... Karte ustawilem 650/1640 i bylo si (co do temperatury to w spoczynku 48*C a przy graniu/smarkach okolo 50-55*C) Na mocno zasyfionym systemie i tym co w podpisie uzyskalem takie wyniki xD

2001 SE: 22987

2003: 14517

2005: 6828

Myslalem ze lepiej bedzie :D a rdzen pewnie wiecj poleci (mam nadzieje) a obliviona bede testowac jak bede mial czas (czyt. weekend)

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja, ee znaczy sie Guci ;) niezle, calkiem niezle ten twoj to wersja z zlemanem? Oblivion, testy wyjda Ci raczej kiepsko masz malo ram.

 

Zobaczymy jak mi z kasa wyjdzie kusza mnie dwie karty Galaxy gs z zelamen i Gigabyte GT passive. Szkoda, ze tylko na pclab tylko mini test tego Gigusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja tez sie zastanawiam nad tym gigusiem SP2, bo cena jest naprawde atrakcyjna w porównaniu do zwykłych 7600GT z ref chłodzeniem. Biore tez pod uwage X1800 GTO, ktory kosztuje 800zł. Zalezy mi na AoE3, zebym mógł grac w rozdziałce 1280x1024 High details, FSAA 4x, anizo 8x. Jesli ma ktos te gierke czy mógłby sparwdzic jak sie w realu sprawuje 7600GT, najlepiej na stocku i czy wyciaga min 30fps.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

co do x1800gto to w proline jest po ciut ponad 700zł, wiec juz tak 7600gt nei odchdozi cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Czego to sie dla jednej gry nie robi :)

 

Gucio89:

 

Ladnie ci poszla. z 500/100 na 650/1640?

To znaczy, ze wersje 256 mb sa okrojne w taktowania ale mozna je ladnie podkrecic? Czy 128 wyzej poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja tez sie zastanawiam nad tym gigusiem SP2, bo cena jest naprawde atrakcyjna w porównaniu do zwykłych 7600GT z ref chłodzeniem.

Też brałem tą kartę pod uwagę, ale swego czasu sporo ludzi narzekało na piszczące cewki na wersjach pasywnych GB.

Biore tez pod uwage X1800 GTO, ktory kosztuje 800zł. Zalezy mi na AoE3, zebym mógł grac w rozdziałce 1280x1024 High details, FSAA 4x, anizo 8x. Jesli ma ktos te gierke czy mógłby sparwdzic jak sie w realu sprawuje 7600GT, najlepiej na stocku i czy wyciaga min 30fps.

pozdro

Może to Ci pomoże: GF 7600 GT vs. Radeon X800 GTO2 oraz GF 6800 GS @ egielda.com.pl.

 

@Ocean, -Caleb-: popieram, kartę kupuję do gier a nie marków i testy syntetyczne średnio mnie obchodzą.

 

@Niemiec: daj info jak będziesz miał te karty do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to sie dla jednej gry nie robi :)

 

Gucio89:

 

Ladnie ci poszla. z 500/100 na 650/1640?

To znaczy, ze wersje 256 mb sa okrojne w taktowania ale mozna je ladnie podkrecic? Czy 128 wyzej poleca?

on ma ver. 256MB z taktami 500/1400 1.2ns (sa to rodzynki) powiem jedno pamieci sie rewelacyjnie nie podkrecily (to samo co u mnie tylko ja mam 1.4ns) Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre!!! Z tego testu wynika ze Powinien pociagnac. Ja gram na moim 6600GT w rozdz. 1024x768 ustawienia high FSAA 4x anizo 8x (tylko cieni ni mam na very high tylko high) i mi wyciga pomiedzy 30-40fps. Ale z tego co testowałem to ustawienie cieni na very high strasznie spowalnia karte. Tak wiec 7600GT z cieniami na High powinien wyciagnac tak 30-35fps. Z testów wiem ze ustawienie cieni na very high w moim przypadku bardzo zwalniało grafe.

 

@A te cewki to piszczały na 7600gt czy 6600gt?? Bo ja nie chciałbym brac grafy z ref. chłodzeniem bo juz mam dosc tych szalejacych wiatraczów. MSI ma grafe z własnym chłodzeniem ale nie wiem jak sie ono spisuje.

Zostaje jeszcze jedna mozliwosc, czyli Galaxy 7600GE z zalamnem i gddr3 1,2ns.

I tu pytanie do Niemca, czy własnie takie grafy pposiadasz, i jesli tak to w jakiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie to jeszcze wersja z 1.4 jest... :|

 

Doczekaliśmy sie gs z ddr3 i to nawet wersji 256MB... miło, tylko nie wiem czemu galaxy zrobilo sobie jaja z userów i teraz kupno gs galaxy to tak jak gra w duzego lotka :lol:

 

PS. Ja nawet nie wiem co to ten Oblivion jest :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak Oblivion w 800x600 :mur: wszystko w grze na maxa (bez hdr) na niepodkreconej grafie chodzi piknie ale sa momety skakania (to przez ram xD) wiec jak wlacze podkrecona to powinno normalnie chodzic z hdr pod waronkiem ze bede mial chociaz 1gb ramu.... Memki no cienki troche sie zawiodlem a rdzeniem sie pobawie moze dojdize do 680-700 :D :D. Aha i po co sa te zworki na grafie (jest mozliwosc zmiany napiecia na rdzen) wtedy by wysoko poszedl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio, dobre wiesci niesiesz :) Mozesz jeszcze sprawdzic w 1024*768 (w takiej zawsze gram) na otwartym terenie, np.: kolo jeziora na skraju lasu. High detal, bez AA i AZ

 

Zakladam, ze jesli w Oblivion karta sie spisuje ok to w NWN II tez da rade, na dzien dzisiejszy tylko te dwie gry mnie interesuja, jeszcze Piraci Karaibow II :)

 

ps. jaka realna cene moge wolac za moja grafe? BOX 26 miesiecy gwarancji? (to czysty odpowiednik GE galaxy, tylko wydany przez Gigusia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pamieci ustawilem na 1700 i w 2003 mialem 14800pkt mysle ze jak bede mial swieza winde bedzie 15k. Aha przy tych 1700 w tescie trol byly czasem malutkie arty w postaci niebieskich pixeli (trzeba bylo ich szukac) mysle ze jak bym obnizyl timingi to by bylo 1700 bez artow? A i jeszcze jedno na kiego sa te zworki (mozna zmienac napiecie na gpu?)

EDIT:

Dzisiaj przetestoje obliviona na podkreconej grafie z HDR itp w 1024x768 i zobacze co sie stanie (martwi mnie mala ilosc ramu xD)

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno na kiego sa te zworki (mozna zmienac napiecie na gpu?)

cytujac artykul niedawno tu podawany:

czerwona - to buzzer, gdy temperatura rdzenia karty przekroczy stan krytyczny (75ºC)

niebieska - dual bios

kremowa - odpowiadająca za zmianę napięcia. Niestety, nie udało nam się dowiedzieć, jak bardzo ono wzrasta, jednak z naszych obserwacji wynika, że wpływ na podkręcalność jest praktycznie znikomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 66GE zworka od GPU dawala 0,02V

:blink: ooo kurcze .... to zaszaleli.

po jakie licho takie cos, przeciez to nic nie daje.

O te 0.02V to sie pewnie zwieksza jak są jakieś skoki napiecia.

Trza bedzie wyprobowac pencil moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...