Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakupilem Palita 7600GS Sonic 256MB GDDR 450/1000. Wyglada identycznie jak 7600GT tego producenta z czarnym coolerem. Pamieci wykrecilem na 1600 i to jest koniec poniewaz w riva tunerze wiecej sie nie da. Jezeli chodzi o rdzeń to slabiutko ledwo 490.Temp w spoczynku 43 stopnie. Wynik w 3dmark05 to 5704 pkt. Na orginalych sterach nic nie dalo sie podkrecic dopiero na innych tak poszlo. Na standardowych taktach wynik to 4400 pkt. Cena tej karty to 380 zl wiec uwazam ja jednym z lepszych zakupow w tej cenie. Zastanawiam sie nad modem podniesienia napiecia dla rdzenia ale nie znam ruskiego. Jak ktos moglbym mi wytlumaczyc po polsku co i jak bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego samego tylko ze GT wiec raczej nie znajdziesz zadnego moda bo to Pcb jest jakies dziwne i nie ma moda do naszej bynajmniej ołówkowego: http://softdarek.republika.pl  :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego samego tylko ze GT wiec raczej nie znajdziesz zadnego moda bo to Pcb jest jakies dziwne i nie ma moda do naszej bynajmniej ołówkowego :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

to mnie człowieku zmartwiłeś :cry: i wkurzyłeś :mad: bo mam gainwarda 7600gt i jest to samo pcb co na waszych pallitach nawet te (nie wiem co to jest) małe z napisem rom1 a na wszystkich innych karach jest w tym miejscu coś innego. a karta średnio jak patrze na sigowe gs, gpu na 660 później zawieszki a pamiątki 1600 później arty testując ati toolem.

P.S. może ma ktoś jakiś pomysł jak wyciągnąć więcej z tej karcioszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy pomożecie mi rozwiać wątpliwości? Mam kartę Sapphire X800 Pro VIVO zmodowaną na X800XT PE i zastanawiam się nad wymianą na 7600GT. W 3DMark05 karty reprezentują mniej więcej tą samą wydajność ale już w 3DMark06 X800 zostaje w tyle.

7600GT ma nowszy silnik i wyższe zegary natomiast Radek 16 potoków. Co myślicie o takiej zamianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się do końca, ale czy to ma sens? Za niedługo wychodzą karty z DX 10, może warto poczekać i wtedy pomyśleć nad zamianą. Druga sprawa masz tą grafikę na PCI-E czy AGP? Ja bym został przy Radeonie bo takie zamiany nie są w moim stylu, pobaw się w o/c radka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się do końca, ale czy to ma sens? Za niedługo wychodzą karty z DX 10, może warto poczekać i wtedy pomyśleć nad zamianą. Druga sprawa masz tą grafikę na PCI-E czy AGP? Ja bym został przy Radeonie bo takie zamiany nie są w moim stylu, pobaw się w o/c radka i tyle.

poczytaj lepiej regulamin odnosci podpisów na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z najnowszymi sterownikami do karty - 93.71. Otóż nie mogę ustawić w Rivie tak, by po restarcie komputera pamiętała ustawienia przetaktowania pamięci. Po restarcie pamięci ustawiają się na 50% tego, jak powinny.

Suwaki mam ustawione na 665/865 i zatwierdzam, by z takimi wartościami uruchamiała się karta. Te wartości wyświetlają się, jako zapamiętane do uruchamiania. Jednak po ponownym uruchomieniu kompa mam już 665/433 :huh: .Jak ustawię przetaktowanie karty poprzez coolbits, to niby w rivie pokazuje już, by się uruchamiały na 1730, tyle że po restarcie całkowicie przestawiają się taktowania karty do wartości domyślnych. Czy u Was też tak jest, ewentualnie może ktoś sobie z tym poradził... Nie uśmiecha mi się po każdym uruchomieniu kompa uruchamiać Rive i przestawiać takty karty, a ze sterowników nie zrezygnuję, bo na żadnych jeszcze tak ładnie mi gry nie śmigały, jak na tych... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego samego tylko ze GT wiec raczej nie znajdziesz zadnego moda bo to Pcb jest jakies dziwne i nie ma moda do naszej bynajmniej ołówkowego :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

A to nie tem vmod?

 

@Nick126: Ma pamieci 1.4ns/1.2ns, wiec sie ladnie kreca.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko - lepiej kupić Palit 7600GS Sonic (256MB DDR3) czy może Galaxy 7300GT (256MB DDR3)?

Cena prawie taka sama (ok 380-400 zł), więc w co lepiej zainwestować?

7300GT ma niby wyższe takty, tylko czy przekłada się to w jakikolwiek sposób na wydajność i będzie lepszy od 7600 GS?

 

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem w sklepie u mnie w mieście (nie napiszę jakim) ;) i zobaczyłem za szkłem, na półce Galaxy 7600 GS na Zalmanie i pytam sprzedawcy, czy to wersja 1.2 ns czy 1.4 a on mi odpowiada, że to ta podstawowa :lol:. Mało się nie posikałem, więc pytam jeszcze raz, mówię, żeby sprawdził w cenniku bo zapewne różnica w cenie pomiędzy 1.2 a 1.4 jest. Sprzedawca dziwnie spojrzał na mnie, po czym odpowiedział, że to wersja 1.2. :lol: Bym dzisiaj jeszcze skoczył ją kupić, bo kasę mam, ale właśnie, jak trafi się szrot 1.4 ns, to chyba bym się pociął. Czy w ogóle wersja 1.2 i 1.4 czymś się ze sobą różnią? BTW zapomniałem powiedzieć sprzedawcy, żeby sprawdził na pudełku (powinno pisać, nie?). Boki zrywam, ludzie sami nie wiedzą co sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem w sklepie u mnie w mieście (nie napiszę jakim) ;) i zobaczyłem za szkłem, na półce Galaxy 7600 GS na Zalmanie i pytam sprzedawcy, czy to wersja 1.2 ns czy 1.4 a on mi odpowiada, że to ta podstawowa :lol:. Mało się nie posikałem, więc pytam jeszcze raz, mówię, żeby sprawdził w cenniku bo zapewne różnica w cenie pomiędzy 1.2 a 1.4 jest. Sprzedawca dziwnie spojrzał na mnie, po czym odpowiedział, że to wersja 1.2. :lol: Bym dzisiaj jeszcze skoczył ją kupić, bo kasę mam, ale właśnie, jak trafi się szrot 1.4 ns, to chyba bym się pociął. Czy w ogóle wersja 1.2 i 1.4 czymś się ze sobą różnią? BTW zapomniałem powiedzieć sprzedawcy, żeby sprawdził na pudełku (powinno pisać, nie?). Boki zrywam, ludzie sami nie wiedzą co sprzedają.

a tam ten i tak był dobry

ja sie u mnie w komputerowym pytam:

-macie arctic silver 5 ?

-a co to jest

-pasta termoprzewodząca

-tak mamy (i pokazał mi sylikon :D )

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem w sklepie u mnie w mieście (nie napiszę jakim) ;) i zobaczyłem za szkłem, na półce Galaxy 7600 GS na Zalmanie i pytam sprzedawcy, czy to wersja 1.2 ns czy 1.4 a on mi odpowiada, że to ta podstawowa :lol:. Mało się nie posikałem, więc pytam jeszcze raz, mówię, żeby sprawdził w cenniku bo zapewne różnica w cenie pomiędzy 1.2 a 1.4 jest. Sprzedawca dziwnie spojrzał na mnie, po czym odpowiedział, że to wersja 1.2. :lol: Bym dzisiaj jeszcze skoczył ją kupić, bo kasę mam, ale właśnie, jak trafi się szrot 1.4 ns, to chyba bym się pociął. Czy w ogóle wersja 1.2 i 1.4 czymś się ze sobą różnią? BTW zapomniałem powiedzieć sprzedawcy, żeby sprawdził na pudełku (powinno pisać, nie?). Boki zrywam, ludzie sami nie wiedzą co sprzedają.

tak wiedzą co sprzedają, jak Ty wiesz co chcesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ja miałem :P Poszedłem do sklepu, mówię, że chcę GF 7600GS Galaxy Zalman. A on się mnie pytał dlaczego akurta ta i co ona ma takiego dobrego w sobie ;p

A jak się pytałem o Arctic Cooling Freezer 7 Pro, to najpierw zapytano mnie jakiej to firmy, a potem "Nie mamy takiego w sprzedaży" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z instalacją GF 7600 od Gigabyta, w trakcie instalacji sterownika monitor się wyłącza i już tak zostaje, nie wiem co jest grane, podaję specyfikację : semp 3.0 ram 512 PG jakiś tani ECS , miał już ktoś z was taką sytuację to jest nowy komputer opiero przywieziony ze sklepu i nie wiem czy to z nim coś jest nie tak czu ja nie potrafię tej grafiki zainstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem z instalacją tej karty o gigabyta, poczas instalacji sterownika z płyty ostarczonej razem z kartą w pewnym momencie gaśnie monitor i zwis komputera ponowne uruchomienie jest to samo tzn pojawia sie napis winows xp pasek przwijania i w momencie kiey powinien sie pojawić napis zapraszamy moitor sie wyłącza i zwis komputera. Gdy uruchamiam w trybie awaryjnym to mam ziwne krzaczki na ekranie jakies czerwone punkciki i kreseczki. Czy ktoś miał juz podobne problemy: aha procesor to semp 3.0 pg jakiś tani ECS 512 ramu proszę o pomoc to nowy komputer i nie wiem czy ja cos źle robię czy może to ta grafika jest skopana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy znalazl ktos vmoda gpu dla Palita 7600 GS 256MB Sonic

http://www.allegro.pl/item139593212_palit_...0mhz_sonic.html

przejrzalem chyba caly internet szukajac tego moda,szukalem na ruskich chinski jeszcze jakis innych stronkach i nic nie ma.Sa rozne vmody dla palitów ale akurat do tego nie ma. Specjalnie nawet kupilem miernik zeby cos pomierzyc a tu kupa. Dlatego was prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem 7600GS od galaxy i mam mały problem, otóż w trybie 3D z okolic karty słychać "chrobotanie" i raczej nie jest to zalman bo po zatrzymaniu go palcem słychać nadal ten dziwny dzwięk :/ wie ktoś co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy znalazl ktos vmoda gpu dla Palita 7600 GS 256MB Sonic

http://www.allegro.pl/item139593212_palit_...0mhz_sonic.html

przejrzalem chyba caly internet szukajac tego moda,szukalem na ruskich chinski jeszcze jakis innych stronkach i nic nie ma.Sa rozne vmody dla palitów ale akurat do tego nie ma. Specjalnie nawet kupilem miernik zeby cos pomierzyc a tu kupa. Dlatego was prosze o pomoc.

Znalazłem coś takiego

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=117061

albo to:

http://xtreview.com/review114.htm

 

Sprawdź - może zadziała... :unsure:

Sam jestem ciekaw, bo zamówiłem właśnie tego Palita i dobrze by było wykręcić go ponad te 550MHz (core).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne PCB, inny uklad rezystorów, tam gdzie oni robia vmod olowkowy,to u mnie nie ma tego rezystora. Szukalem vmoda kilka dni i nie znalazlem dla mojej wersji niestety. Mam nadzieje ze ktos znalazl i sie podzieli.

 

Co daje dokladnie zmiana w biosie karty geometric delta clock?? Czy ma to wplyw na podkrecanie rdzenia?? I jakie trzeba dac wartości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle trafiłem najgorszy egzemplarz, nie dosyć, że wydaje dziwne dzwięki w trybie 3D to jeszcze rdzeń idzie tylko na 580 :mur: Chyba lutownica pójdzie w ruch bo niecałe 580mhz na rdzeniu to za mało...

 

P.S Jakie jest standardowe napięcie rdzenia w 7600 od galaxy??

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...