Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

ja uwazam, ze tak... dla rdzenia 106 MHz wiecej a dla pamieci 156 MHz co daje razem 506/956 (dla pamieci 2.2 ns jest to bardzo dobry wynik, tak samo dla rdzenia na tym kawalku aluminium) - a 7600 gs extreme jest z 10-15 zl drozszy od zwyklego gs'a...

 

rdzen w 7600 gs jest pewnie ten sam co w 7600 gt - co na odpowiednim chlodzeniu pozwoli dojsc spokojnie do 560 MHz, a na pamieci radiatorki i mozna powalczyc o 500 (1000 MHz)

to nie jest 106, ale 6! i nie 156 ale 56!a to duza roznica. Jesli XFX extreme rzeczywiscie ma pamieci 2,2ns, dla ktorych nominalna praca to 910 .... powiedz mi gdzie widzisz za 15zl wiecej wersje extreme ? bo tego jestem bardzo ciekaw. (: bo wtedy nie bede sie zastanawial nad wersja msi za 480zl ale za xfx za 495. Niestety ja najtaniej xfxa widze za 515zl i jest to zwykly a nie extreme /:

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Nie przesadzaj, zaden tam "bug" Ja poprostu przestawiam to co uwazam za plus na korzysc ati [: i nie musze zakladac watku bo juz jest d: . Co do wyzszosci, to sa Twoje slowa nie moje (:

 

Co do pasywnego chlodzenia, to jest wielki plus GS. Kolejny plus dla niego, choc podchodze sceptycznie do tego po przypadkach, kiedy ostatnio skladalem 4 zestawy na plycie gigabyte k8n-e z NF4 z pasywnym zlotym chlodzeniem. Co z tego,ze w standardzie jest pasywne, po wlaczeniu komputera, bez podkrecenia, radiator jest tak goracy,ze nie mozna go dotknac palcem..termometr na podczerwien wskazuje 85stopni!! Nie obejdzie sie bez zalozenia wiatraczka.

No wkońcu ktoś musi :P

 

A tam to sobie palce potniesz wiatrakiem albo ci wiatrak kota wciągnie :P

No ale po co karte katować na pasywnym. Chociaż nie którzy wolą się w to niebawić i jechać na fabrycznych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest 106, ale 6! i nie 156 ale 56!a to duza roznica. Jesli XFX extreme rzeczywiscie ma pamieci 2,2ns, dla ktorych nominalna praca to 910 .... powiedz mi gdzie widzisz za 15zl wiecej wersje extreme ? bo tego jestem bardzo ciekaw. (: bo wtedy nie bede sie zastanawial nad wersja msi za 480zl ale za xfx za 495. Niestety ja najtaniej xfxa widze za 515zl i jest to zwykly a nie extreme /:

a wlasnie ze jest 106... bo kazdy rdzen pojdzie tak samo w tych 7600 gs... bynajmniej w tych na standardowym chlodzeniu :] z pamieciami sie zgodze moze byc gorzej w innych modelach... ale k**wa trzeba byc powalonym aby nie wydac 10 zl wiecej na lepsza karte, z lepszymi pamieciami...

 

standardowy xfx bedzie sie krecil podobnie do tego extreme tylko pamieci beda raczej slabiej ale na radiatorkach z 2.4 ns powinno sie dojechac od tych 900 MHz

 

co do tych 10-15 zl to moge ci podac polski sklep... tylko ze jest on drogi bo zwykly xfx 7600 gs kosztuje tam 550 zl a ten extreme 565 zl, dlatego trzeba poczekac jak bedzie w innych sklepach lub zamawiac z innych krajow :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech bedzie, zreszta sytuacja byla podobna z 6600, gdzie miala dokladnie ten sam rdzen co gt i chodzilo na 500(z 300co jak widac bylo niezle zanizone) a czasem wiecej.

 

No to sie zgadza, ze 10zl(bylo 15 (: ) wiecej mozna wydac dla lepszych pamieci, no ale w koncu pokazesz mi gdzie to mam za tyle kupic?bo samo mowienie,ze mozna to wiesz o d.pe rozbic.

 

No dobra to podaj mi ten sklep, ale jak widzisz 565zl a 480zl to jest wiecej niz 480+15zl dla 100MHz na pamieciach oraz 100na Gpu(co zreszta mowisz, ze potrafi kazdy inny gs). Ja Ci podaje ceny z hurtowni plus najnizsza marza sklepowa..wiec ogolnie dostepne dla kazdego.

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ci podam tylko znajde linka w historii

 

w tym sklepie slayer kupil tego extreme za 530 zl http://www.capslock.pl/ dokladnie jest to ten gs bez opisu

 

fabryczne podkrecone grafy nie sa drozsze o wiele od zwyklych, np. galaxy 6600 gt ultimate i zwykly - roznica w cenie kilka zlociszy

 

"No dobra to podaj mi ten sklep, ale jak widzisz 565zl a 480zl to jest wiecej niz 480+15zl dla 100MHz na pamieciach oraz 100na Gpu(co zreszta mowisz, ze potrafi kazdy inny gs). Ja Ci podaje ceny z hurtowni plus najnizsza marza sklepowa..wiec ogolnie dostepne dla kazdego."

 

tamtego sklepu jeszcze nie znalazlem... ale staram sie wzamian podalem ci inny sklep z tym extreme za 530 zl w tamtym to zwykly 7600 gs kosztowal 550 zl a w innych normalnych skepach sa po 500-515 zl (mozesz sobie tez porownac zagraniczne ceny, np. tu roznica 5 euro miedzy zwyklym a extreme - pierwszy lepszy sklep)

 

i kolejna sprawa jest taka, ze gs jest na rynku gdzies z tydzien... wiec poczekajmy tak jeszcze z jeden lub dwa jak ceny sie ustabilizuja i bedzie wiecej ich do wyboru

 

radek juz troche jest wiec nie dziw sie, ze w wielu sklepach jest

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten sklep juz ogladalem jak bylo wczesniej podawane...ale to dalej duzo.

No spoko niech bedzie, czyli nie pozostaje poki co nic innego jak MSI za 480zl.

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz go tesnac dam glowe ze podkrecisz go do wartosci 500/900 - zreszta byl test gdzie nawet chyba zostal tak podkrecony ten msi

 

tutaj recka tego msi: http://www.hardwarezone.com/articles/view....856&cid=3&pg=10

 

udalo im sie podkrecic grafe do 520/900 (pamieci 2.4 ns) - za 480 zl to dobry wybor ;]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :-)

Nie moge w zadnym sklepie dostac 7600 gt WINFAST , lub MSI czy mozecie

zapodac kilka linkow do najlepszych(najtanszych) sklepow internetowych bo che zamowic przez internet tą kartę ale nigdzie jej niema> Cena to 780 zl.

W sklepach są w cennikach na.www.arest.pl lub proline ale dopiero mają byc za tydzien lub nawet 2 !! a ja nie moge tyle czekac a tez nie chce przeplacac na o 100 zl;-) Dziekęs i pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten test juz widzialem, jest on bardzo malo przekonywujacy, bo do testu uzyto jedynie markow( w nie sie jednak rzadko gra) i samych gier opengl( co wiadomo, jest przewaga NV)

ale to nie jest wazne... sa inne testy gdzie sa gry, np. tego xfx :] chodzi mi o oc tego msi :P

 

@MasterAdi

 

zobacz w apollo... jesli tam nie ma to sa w www.capslock.pl - cena 786 zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam ZONKA :) Jaką wybrac MSI,GALAXY czy poczciwy WINFAST;-)))))))))))) Teraz juz nie wiem bo ta galaxy moze byc ciekawa...

Moze ktos cos sie wypowie na ten temat , lub ktos ma karcioszke na GALAXY .;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam ZONKA :) Jaką wybrac MSI,GALAXY czy poczciwy WINFAST;-)))))))))))) Teraz juz nie wiem bo ta galaxy moze byc ciekawa...

Moze ktos cos sie wypowie na ten temat , lub ktos ma karcioszke na GALAXY .;-)

Na necie są fotki Galaxy, pamięc 1.4ns więc dostajemy GT w cenie GS, radze poczekać aż się pojawi w Polsce, bo pózniej bedziesz załował ze nie poczekałes tygodnia-dwóch i kupiłes padline :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o 7600 GT GALAXY, lub MSI albo WINFAST Ktora z nich wybrac.

Doradżcie cos.POMÓŻCIE PLEASE ;-)))))) Bede wieczorkiem to poczytam o waszych rad ;-) NARKS

Z tego co widać to wszystkie są na referencyjnym PCB nvidii, więc raczej nie bedzie róznicy co wezmiesz...jedynie popatrz na taktowania, bo z tego co wiem ASUS miał zanizone, nie wiem jak u producentów których wymieniłes.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie te 7600 gt co sa teraz w sklepach to sa referencyjne grafy nvidii i nie ma co przebierac w nich :P

 

mozesz tez poczekac troche i kupic grafe troche przerobiona (ze zmienionym chlodzeniem, ew. zmiany na pcb - rozmieszczenie elementow i kolor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu kiedy ma mniej wiecje ten galaxy byc dostepny u nas?

Myślę ze wraz z napływem 7600GS innych producentów do Polski, pewnie za 2tyg, moze dłuzej/krócej - nie jestem jasnowidzem więc nie wiem, a sam czekam na karte no i na cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie- nie bawiłem się w podkręcanie RĘCZNE!!! Dalem automat i tak mi wykrył. Jako, że prawie wogóle nie gam, to nie podkręcałem i nie cisnąłem karty za bardzo, bo i po jaką cholerę, jak nie gram?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś na temat tej 7600GS Galaxy;

 

Będą 4 wersje, pierwsza, 128mb GDDR3 taktowania 500/1400 Samsung 1.4ns , druga wersja 256mb GDDR3 taktowania 500/1000(tutaj zdjęcie karty zdjęcie) kolejna wersja to juz normalny 7600GS, wygląda tak, pamięć infineon 2.5ns, taktowania 400/800 i ostatnia wersja, 512mb :blink: nie podano taktowań i rodzaju zamontowanej pamięci..nic tylko czekać, bo zapowiada się ciekawie :rolleyes:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gaiward to Gainward, coś tam pokręci sobie troche i cena duuzo wyższa :P

 

Ja tez czekam na 7600gs na ddr3 :mrgreen: w koncu ile na s3 mozna :P

 

A co do galaxy... szkoda, ze 256ka już już tylko 1000MHz :P a tak ładnie to 1400MHz wygląda z tym 128 :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 na pamiecach to tez dobrze :] z drugiej strony jak ktos gra tylko w 1024x768 to 128 MB wystarczy i mozna wtedy kupic tego gs z pamieciami 1400 :P

 

btw ten 7600 gs 500/1000 galaxy bedzie chlodzony zalmanem (widac to po tych nakrętkach od zalmana :P)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo kiedy będzie jakiś 7600gs z ddr3 ?? bo chciałbym mieć go mam dość Voodoo3 :) bo w nic niemożna zagrać. Wiadomo jaka może być cena??

Czy w kartach serii 7600 można edytować Vcore za pomocą np nibitora ??

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pewnie jak jakis nowszy wyjdzie to tak

tylko co do galaxy i ich 3 wersji

nie wiadomo jakie ebda pamieci na tym 256, ale wg mnie 2/1.6ns, albo z innej strony to uchwyce

w fearze zwykly x1600pro 256 ramopwe jest lepszy od palita na wyzszych taktowaniach (tego golden z ddr3), tne palit jest 128 ramowy, wiec sie zastanawiam, czy tutaj nei ebdzie podobnie z ta wersja na pamieciach 1.4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzial ktos to: http://www.imperium.net.pl/msi-geforce-760...cie-p-5591.html

 

Chyba niezle sie walneli z opisem:P

Chyba sie komuś w Action troche pomyliło.... ponieważ to nie pierwszy przypadek cudownego MSI z ddr3 :mrgreen:

 

Gadałem z qmplem co ma dostep do hurtowni i tam własnie widnieje taki błąd, że msi ma ddr3 co jest oczywiscie nie prawdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fearze zwykly x1600pro 256 ramopwe jest lepszy od palita na wyzszych taktowaniach (tego golden z ddr3), tne palit jest 128 ramowy, wiec sie zastanawiam, czy tutaj nei ebdzie podobnie z ta wersja na pamieciach 1.4ns

w jakim niby fearze?bo moze jest jakis inny

 

Dołączona grafika

 

 

z testu egieldy nic takiego nie wynika.

 

W battlefieldzie owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...