Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

pomimo , że jestem zwolennikiem ati to 7600gs jest sporo szybszy od 1600xt a juz tym bardziej od pro

Miło słyszeć, zwłaszcza z ust "wroga" :wink:

A ja powiem no nie aż tak bardzo ati też daje rade :P

 

Limubai a ja jestem zwollenikiem NV i powiem ci, że masz racje aż tak mocno nie jest słabszy no i jeżeli byłby tańszy od GSa to był by nawet dobrym wyborem :P

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym sek,ze nie ma nigdzie tego Twojego "sporo szybszy". Mieknie juz gs przy wlaczeniu wygladzania, nie wspominajac o braku AA przy hdr /:

sporo moze nie ale patrząc na testy to jednak szybszy, a po za tym 1600xt powinien być chyba porównywany z 7600GT, a 1600/pro z 7600GS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc po tym drugim teście wnioskuje tak...

 

w 3d markach: gf7600gs od xfx (500@900) jest ciut szybszy o x1600xt... ale normalny gf jest troche wolniejszy... ale napewno szybsza od radka x1600 pro... B)

 

w doomie 3 wiadomo... przewaga nvidii...

w quake 4 też podobna sytuacja

w farcry'u stawka wyrównana chociaż xfx (500@900) wysuwa się na prowadzenie :)

w fear... w trybach bez fsaa i aa - pierwsze miejsce gf od xfx... jednak po włączeniu upiększaczy stawka wyrównuje się... chociaż normalny gf7600gs jest wolniejszy od radka 1600xt

w call of duty też minimalna przewaga nvidii... bez upiększaczy x1600xt jest pomiedzy normalnym gf a gf od xfx... po upiekszaczach radki zostaja w tyle...

 

według mnie opłaca się kupić gf7600gs... ma on porónywalną wydajność do x1600xt... gf od xfx prawie we wszystkich testach wyprzedza produkt ati... :razz: jeszcze trzeba pamiętać, że w gf7600gs jest ten sam gpu co w 7600gt - szansa na podkręcenie... :) i pamiątki mogą się też dobrze podkręcić :)

 

Wniosek: GeForce 7600GS jest szybszy od Redeona x1600pro... :) kupować :)

 

A co do pytania o cena za jaką mogę kupić GF7600GS to tak... MSI 256MB 400@800 - 421zł... :D jak to dobrze mieć sprzęt prosto od żródła... :) a karta od xfx ale nie wiem dokładnie czy ta fabrycznie podkręcona - 450zł... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jakos tak "low-endowo" wygląda :P No ale faktycznie wydajność niezła, ciekawe jak z oc innych producentów, np. galaxy/leadtek

 

EDIT:

 

Galaxy znów zaskoczyło, i jest 7600GS + DDR3. Czyli to samo co w przypadku 6600GE :D Świetnie, chyba wiem która karta zastąpi moją GE...Z tego co widać na zdjęciu, są zworki, wiec mozna sie spodziewac wiekszego o/c (w porównaniu do konkurencyjnych GS) bo zworki służa między innymi do zmiany vcore :D

 

Fotka karty:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jakos tak "low-endowo" wygląda :P

no, a szczególnie to chłodzenie :/ ale napewno pojawią sie z innym chłodzeniem np. Gigabyte Silent pipe albo ASUS

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy znów zaskoczyło, i jest 7600GS + DDR3. Czyli to samo co w przypadku 6600GE :D Świetnie, chyba wiem która karta zastąpi moją GE...Z tego co widać na zdjęciu, są zworki, wiec mozna sie spodziewac wiekszego o/c (w porównaniu do konkurencyjnych GS) bo zworki służa między innymi do zmiany vcore :D

toż to prawdziwy potwór będzie :wink: tylko ciekawe jak z ceną i czy w ogóle jakiś 7600 będzie na AGP bo jesli nie to czeka mnie zmiana platformy bo nie mam zamiary dłużej dusić się na tym FX'ie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa faktycznie 6600ge był genialny. Należy jednak pamiętać, że mimo to że 7600gs od galaxy będzie miało ddr3 to niekoniecznie 1,4 tylko np. 2,0 :?

Zawsze bedzie to lepsze niz DDR2 2.5ns ;) Zresztą jak na GE były 1.6ns więc moze ten GS to będzie GT tyle ze pod inną nazwą(miejmy nadzieje) tak jak jest teraz w przypadku GT i GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600 gs jest wlasnie atrakcyjniejszy od radka x1600 xt bo jest od niego po prostu tanszy, a ver 500/450 jest lepsza od x1600 xt lub rowna z nim :]

 

jeszcze mozna dodac ze radek x1600 xt prawie sie nie kreci bo juz jest wyzylowany na maxa, a ten gf ma potencjal :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow sam jestes 'wyzylowany' i bujdy opowiadasz (: Sa dwie wersje xfx, z normalnymi zegarami i z tymi lekko podkreconymi. Poszukaj sobie tej wersji extreme w sklepach i zobacz jaka ma cene. Pozniej to porownaj z palitem wersja golden, ktorego cena jest nizsza niz GS(kilka zl), a parametry to prawie x1600XT oraz z mozliwoscia podkrecania tego palita(zwykla i vmodami) a pozniej sie wypowiedz.

 

Palit x1600Pro (575/570) cena 418zl

Palit x1600Pro golden (575/650) 460zl

Msi 7600GS (400/400) 480zl

XFX 7600gs (400/400) 515zl

XFX 7600gs extreme (500/450) ??zl nie znalazlem go w hurtowni zadnej.

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie ja napsialem ze x1600 Pro Golden Orb to nie dobra propozycja ??

 

lepiej podaj cene jakiegos x1600 xt... tego palita da rade podkrecic do 1600xt, tylko to juz jest max tej grafiki i duzo wiecej sie nie podkreci...

 

dlatego ja wole kupic gf, ktory jest mniejszy, mniej sie grzeje i nawet na pasywie dobrze kreci...

 

a tego xfx za 515 zl kupil jeden z tweakowcow...

 

no i nie mowiac juz o architekturze x1600, ktora w jednych grach daje rade a w innych wrecz chodzi tragicznie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie ja napsialem ze x1600 Pro Golden Orb to nie dobra propozycja ??

 

lepiej podaj cene jakiegos x1600 xt... tego palita da rade podkrecic do 1600xt, tylko to juz jest max tej grafiki i duzo wiecej sie nie podkreci...

 

dlatego ja wole kupic gf, ktory jest mniejszy, mniej sie grzeje i nawet na pasywie dobrze kreci...

 

a tego xfx za 515 zl kupil jeden z tweakowcow...

 

no i nie mowiac juz o architekturze x1600, ktora w jednych grach daje rade a w innych wrecz chodzi tragicznie

i w tym sie mylisz, palita mozna podkrecic znacznie dalej. wersja xt ma na gpu 590 badz 600MHz. Palita smialo kreca do 650 bez zadnych modyfikacji, a po wvmodach do ~730MHz. Wszystko na chlodzeniu powietrznym. Pamieci z 650 ida na 750 z vmodem juz nie pamietam, musialbym znowu tego forum poszukac

Co do mniej sie grzeje, jesli chodzi o 7600gs przeczytaj sobie, uklady na nim nagrzewaja sie do 100stopni, bynajmniej nie chodzi o gpu(ktory dochodzi do 90stopni,z aktywnym chlodzeniem okolo 75) ani pamieci, wiec elementy ktorych nie schlodzisz. krecenie? mozna dojsc do 550MHz na gpu ale pamieci juz sie nie kreca za dobrze(ledwo 425 wyciagaja zwykle modele). Co do ceny 515.. nawet jesli wczesniej za tyle nabyl(choc w to watpie), nigdzie za tyle obecnie nie kupisz w sklepie.

 

Dzieki uprzejmosci apollo byc moze w poniedzialek bede mial MSI 7600GS i Palita Goldena do testow, wtedy ostatecznie podejme decyzje jak wloze i obie "posmakuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie sprzeczac zwykly x1600 pro i 1600xt nie sa oplacalne w stosunku do 7600 gs, ale taki palit jest wporzadku... nie zapominaj ze takie fajne ver. geforcow dopiero zaczynaja wychodzic, np. galaxy 7600 gs z pamieciami gdd3

 

gdybym mial dac z 600-650 zl za x1600xt to ja juz bym wola kupic 6800 gs'a za 699 zl lub jakiegos x800 gto

 

poczekajmy do jakiegos polskiego testu 7600 gs, ale ze zmodyfikowanym chlodzeniem (np. z pentagramem lub zalamanem) wtedy mozna mowic na ile ta grafa bedzie sie krecila maksymalnie...

 

ten palit wlasnie ma zalmana dzieki czemu tak dobrze sie kreci

 

a ze mniej sie grzeje to chodzi mi oto, ze do zchlodzenia gf 7600 gs wystarczy wlasnie taki radiatorek jaki jest, np. na 9550 :lol: ciekawy jestem czy ten 1600 pro na takim radiatorku co gf 7600 gs w ogole by sie odpalil (tylko nie wspominaj o pasywnych ver. gigabaytow bo tamto chlodzenie jest inne niz te refrencyjne - lepsze)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty naprawde sadzisz ze superhipermegaherce sa wydajniejsze u x1600 w porownaniu do 76gs ? to jest jak walka pentium vs amd pentium ma po 3,6ghz a amd 2ghz i w grach wygrywa amd dziwne nie :) ?

zastanow sie co piszesz, bo byla mowa wlasnie o podkrecaniu, a podkrecanie to wlasnie MHz (:

i znajdz sobie tego arta o podkrecaniu i zobaczysz ile daja

 

ale odpowiem Ci tak, "superhipermegaherce" sadze,ze sa wydajniejsze u x1600 co widac w roznicy wydajnosci x1600pro normalnego i palita (:

a dwa, to komputer nie jest tylko do gier :D (chyba,ze masz 14 lat, to sorki, masz racje tylko gry gry gry) (:

Ja zajmuje sie czyms wiecej rowniez.

 

nie ma co sie sprzeczac zwykly x1600 pro i 1600xt nie sa oplacalne w stosunku do 7600 gs, ale taki palit jest wporzadku... nie zapominaj ze takie fajne ver. geforcow dopiero zaczynaja wychodzic, np. galaxy 7600 gs z pamieciami gdd3

 

gdybym mial dac z 600-650 zl za x1600xt to ja juz bym wola kupic 6800 gs'a za 699 zl lub jakiegos x800 gto

 

poczekajmy do jakiegos polskiego testu 7600 gs, ale ze zmodyfikowanym chlodzeniem (np. z pentagramem lub zalamanem) wtedy mozna mowic na ile ta grafa bedzie sie krecila maksymalnie...

 

ten palit wlasnie ma zalmana dzieki czemu tak dobrze sie kreci

 

a ze mniej sie grzeje to chodzi mi oto, ze do zchlodzenia gf 7600 gs wystarczy wlasnie taki radiatorek jaki jest, np. na 9550 :lol: ciekawy jestem czy ten 1600 pro na takim radiatorku co gf 7600 gs w ogole by sie odpalil (tylko nie wspominaj o pasywnych ver. gigabaytow bo tamto chlodzenie jest inne niz te refrencyjne - lepsze)

Tak, masz zdecydowana racje, ze zwykly x1600pro nie jest oplacalny. Co prawda jego cena to 410zl, ale pamieci ddr2 nie nadaja sie do krecenia. Co do dokladnia pieniedzy w nieskonczonsc to nie kazdy sobie moze na to pozwolic [; tu dolozysz do 699 a pozniej dokladasz 30 i masz gf7600gt.

 

Kiedys tak samo bylo mowione o x700pro, ze nie mial sie nijak do gf6600gt. Mialem obie karty, rowniez zeby dokonac wyboru. Za x700pro z 256MB i VIVO dalem na allegro tyle co za sklepowego 6600. Jak myslisz, co bylo szybsze, maxymalnie wykrecony gf czy atik ? (: Fakt jego cena sklepowa byla o polowe wyzsza, niz gf6600 ale dzieki wlasnie takim forum koles sprzedal te karte tak tanio,bo mu nawciskano ciemnoty,ze gf6600 bedzie lepszy (: A jak sie mial do gf6600gt ? byl proporcjonalnie wolniejszy do ceny jaka za niego dalem.

Ja niestety nie moge juz czekac, bo mnie denerwuje praca na s3trio 2mb PCI z rozdzielczoscia 1024 przy 16bitach koloru i 75Hz odswiezania.

 

Tu juz w duzej mierze gra role sympatia do firmy, ja nie mowilem nigdy,ze x700pro jest wydajniejszy niz gf6600gt, tak samo nie mowie, ze x16oo pro od palita jest lepsiejszy niz 7600gs xfx, ale wolalem ati z racji o wiele przyjemniejszej obslugi(mowa o sterownikach i oczywiscie wedlug mnie,wychodzenie sterownikow raz na miesiac, a nie co dwa dni z numerkami ala 87.34242 czy 87.3994), duzo lepszego wyjscia tv-out z wiekszymi mozliwosciami oraz taki mozliwosciom jak, zmniejszenie zegarow pamieci i gpu oraz wylaczenie wiatraczka w trybie 2d i automatyczny powrot ustawien w trybie 3d.(niestety wymieniany palit uniemozliwia korzystanie z tego dobrodziejstwa, wiec sklaniam sie ku gs)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu biadolicie. Ja też się zastanawiałem nad Palitem X1600 PRO, ale nie dość, że słabszy, to jeszcze tylko 128 MB, więc żaden z niego prawdziwy X1600XT. Lepiej dopłacić i brać takiego jak mój GS-a i mieć spokój :)

Co do jakości wyjścia TV i DVI- żadnych róznic względem mojego ATI R 9800 PRO nie zaquważyłem :) Jest przynajmniej równie dobra.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

limubai nie ma się co z tobą kłucić bo ATI to twój Bóg ;]

To może nie rób tutaj syfu w tym temacie i załóż w dziale ATI temat o wyższości 1600 nad 7600. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limubai nie ma się co z tobą kłucić bo ATI to twój Bóg ;]

To może nie rób tutaj syfu w tym temacie i załóż w dziale ATI temat o wyższości 1600 nad 7600. :wink:

Nie przesadzaj, zaden tam "bug" Ja poprostu przestawiam to co uwazam za plus na korzysc ati [: i nie musze zakladac watku bo juz jest d: . Co do wyzszosci, to sa Twoje slowa nie moje (:

 

Ja nie jestem z tych, ktorym roznica 69klatek a 71 robi wielka roznice. Mnie interesuje jakosc obrazu oraz najnizszy fps. Klienci placa mi za zadowolenie, a skladam i dla tych, ktorzy zaplaca sowicie za znalezienie podkrecalnego podzespolu i dla tych, ktorzy jak dostana kompa w rece ustawionego tak nic w nim wiecej nie zmienia, wiec musze znac i "to" i to..z kazdej strony.

 

Co do pasywnego chlodzenia, to jest wielki plus GS. Kolejny plus dla niego, choc podchodze sceptycznie do tego po przypadkach, kiedy ostatnio skladalem 4 zestawy na plycie gigabyte k8n-e z NF4 z pasywnym zlotym chlodzeniem. Co z tego,ze w standardzie jest pasywne, po wlaczeniu komputera, bez podkrecenia, radiator jest tak goracy,ze nie mozna go dotknac palcem..termometr na podczerwien wskazuje 85stopni!! Nie obejdzie sie bez zalozenia wiatraczka.

 

ps.

Slayer...to jest to rewelacyjne wykrecenie ? (: 506/476 z 500/450 ?

Jesli odbieglem bardzo od tematu i komus to jeszcze przeszkadza jak Panu Noobowi to prosze skasowac moje watki [:

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu biadolicie. Ja też się zastanawiałem nad Palitem X1600 PRO, ale nie dość, że słabszy, to jeszcze tylko 128 MB, więc żaden z niego prawdziwy X1600XT. Lepiej dopłacić i brać takiego jak mój GS-a i mieć spokój :)

Co do jakości wyjścia TV i DVI- żadnych róznic względem mojego ATI R 9800 PRO nie zaquważyłem :) Jest przynajmniej równie dobra.

no nie ma co ale x1600 od palita to jedyny sensowyny x1600 i gdybym mial wybierac miedzy 6600 gt, a tym palitem to bym wzial radzia ;]

 

ale co do 7600 gs to mam na niego coraz wieksza chec (nawet wieksza niz na 7600 gt), ogladajac poszczegolne testy xfx 500/900 w grach typu fear potrafi byc tylko o 2-3 fps slabszy od 6800 gs przyczym jest tanszy od niego srednio o 150 zl

 

"Slayer...to jest to rewelacyjne wykrecenie ? (: 506/476 z 500/450 ?

Jesli odbieglem bardzo od tematu i komus to jeszcze przeszkadza jak Panu Noobowi to prosze skasowac moje watki [:"

 

ja uwazam, ze tak... dla rdzenia 106 MHz wiecej a dla pamieci 156 MHz co daje razem 506/956 (dla pamieci 2.2 ns jest to bardzo dobry wynik, tak samo dla rdzenia na tym kawalku aluminium) - a 7600 gs extreme jest z 10-15 zl drozszy od zwyklego gs'a...

 

rdzen w 7600 gs jest pewnie ten sam co w 7600 gt - co na odpowiednim chlodzeniu pozwoli dojsc spokojnie do 560 MHz, a na pamieci radiatorki i mozna powalczyc o 500 (1000 MHz)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...