Skocz do zawartości
Piotr_Sz

Emule Udostępnianie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączyć raczej ciężko, ale można ładnie pasmo wysyłania przyciąć np NetLimiterem.

 

Co nie zmienia faktu, iż należy to robić tylko w ostateczności. Gdy każdy zacznie tak robić, to nagle okaże się, iż nie ma od kogo ściągać, bo nikt nie będzie nic udostępniał. P2P to sieć oparta ta symbiozie - każdy każdemu pomaga, a nie tylko na czerpaniu korzyści..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, iż jeśli z jakiegoś powodu (np przycięcie pasma lub nawet faktu, iż mało kto ode mnie ściąga) mam nisku UPLOAD, to program z premedytacją przycina mi DOWNLOAD (sztucznie go zaniża)?

Nigdy nie czytałem żadnych instrukcji i helpów do programów P2P (po prostu biorę, ustawiam i używam), ale jeśli tak jest w rzeczywistości, to nowych rzeczy się dowiedziałem właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii tak jest , kwestia nie jest wymuszenie uploadu , tylko ograniczenie go ( cholera zle sie wyrazam ) ale mam nadzieje ze wiesz co mam na mysli

 

moze przyklad : ustawiam w opcjach lacze 1 mega : up na powiedzmy 512

( powoduje to automatyczne ustwianei ilosci polaczen per file i globalnie )

 

jezeli teraz w mulku zmienie ( bo np upload mi zapycha down ) na 328 , to odpowiednio proporcjonalnie spadnie down

 

przynajmniej taka jest teoria , hociaz pojawiaja sie rozne mody mogace obejsc to cos ( ale ich nei podam bo nie ladnie sie nei dzielic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz jest dla mnie oczywiste.

 

Ja jednak mówię tutaj o "odgórnym" obcięciu transferu UP przy pomocy programu Netlimiter, który obcina transfer dla konkretnego procesu (aplikacji) bez ingerencji w nią. NetLimiter nie rozróżnia programów - widzi tylko nazwę procesu, jego exeka i jego połączenie. Po prostu tnie pasmo dla wybranego programu - symyluje, iż nasz ustalony limit to max naszego łącza.

Dlatego mogę swobodnie ustawić w Emule lacze 1 Mbit, przydzieli ileśtam dla UPLOAD (około 333Kbity wg tego, co mówicie). Potem sobie włącze NL i przytne pasmo wysyłania dla tego programu na 4 KBajty. Program teoretycznie jest przekonany, iż wszystko jest ok.

Moje pytanie brzmi:

Czy on przypadkiem nie wykrywa (sprawdza), iż w rzeczywistości jednak wysyła tylko 4KB i w konsekwencji czy nie przycina DOWNLOAD do 12 KB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL nie będzie przyciety.

W przypadku muła będzie tak.

Najpierw będziesz miał coraz dluzsze kolejki do plików. W pewnym momencie jezeli DL, znacznie przekroczy UL będziesz banowany zarówno przez inne mułki jak i servery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada w p2p zawse jest tka, że im więcej wyślesz tym więcej pobierzesz.

 

Inaczej sie nie da, dlatego generalnie najbardziej 'premiowani' są CI którzy udostępniaja bardzo dużo, moga szybciej pobierać, więcej udostępniać i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie martw nic mowia juz tak od 4 lat ... pozatym jak sie kapna ze udostepniasz ?

 

przeciez mozesz nazwac plik 700 mega z urodzin babci jako nei wiem ( jakas nowosc )

 

i co ? nic

 

temat juz byl

pozatym nie badz pijawka a p2p nie jest dla ludzi tchorzliwych , podejmujesz ryzyko licz sie z kara i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jeśli ma sie firewall i korzysta się z laptopa to trudniej jest namierzyć (czy to prawda)

jesli korzystasz z jakiejs sieci wifi (hot spota) to raczej ciezko bedzie ci namierzyc bo skad niby ktos ma wiedziec ze byles w zasiegu tego hotspota kiedy akurat ktos (ty) sciagal/wysylal przez p2p. jesli masz podpisana z kims umowe (jakims providerem) to nawet najlepszy laptop i firewall cie nie uratuja :)

Edytowane przez mastapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...