Skocz do zawartości
pvl

Problem Z Allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio sobie wysatwilem kolumny na sprzedaz. Ok cena minimalna 450 zl. Koszt za wystawienie 5 zl. Nastepnego dnia wplacilem mowie wszystko cycus elegancko. Kolumny sprzedalem patrze w rachunki ( po wplacie bylo 0 zl ) a tu 15 zl !! mowie o k..wa w d..pe jeb..ne bambusy. Mozecie mi powiedziec za co ta kwota ?? Prowizja jakas ale czemu az 3 % ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio sobie wysatwilem kolumny na sprzedaz. Ok cena minimalna 450 zl. Koszt za wystawienie 5 zl. Nastepnego dnia wplacilem mowie wszystko cycus elegancko. Kolumny sprzedalem patrze w rachunki ( po wplacie bylo 0 zl ) a tu 15 zl !! mowie o k..wa w d..pe jeb..ne bambusy. Mozecie mi powiedziec za co ta kwota ?? Prowizja jakas ale czemu az 3 % ??

No niestety od tak wysokiej kwoty 450 zeta prowizja jest dosyc wysoka. Mi jak narazie sie uzbierało około 25zł - zapłace jak przyjdzei odpowiednia chwila.

Nastepnym razem ... jezeli nei zalezy ci na jednym komentarzu to sie mozesz umowic z kolesiem ktory kupi od ciebie dany przedmiot, że zakonczysz aukcje przed czasem ... niby tego nie sprzedasz. W ten sposob nie musisz płacic prowizji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio sobie wysatwilem kolumny na sprzedaz. Ok cena minimalna 450 zl. Koszt za wystawienie 5 zl. Nastepnego dnia wplacilem mowie wszystko cycus elegancko. Kolumny sprzedalem patrze w rachunki ( po wplacie bylo 0 zl ) a tu 15 zl !! mowie o k..wa w d..pe jeb..ne bambusy. Mozecie mi powiedziec za co ta kwota ?? Prowizja jakas ale czemu az 3 % ??

Od tego jest regulamin żeby się z nim zaznajomić, wieć nie wiem do kogo masz problem, sprzedajesz za ich pośrednictwem a oni liczą se takie a nie inne prowizje, skoro dla ciebie to za duż to pozostał ci ebay tam się chyba nic nie płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedziałem allegro 49 zł przez 3 miesiące :D No ale w końcu zapłaciłem bo ponoć kierują sprawy do sądu :(

 

 

jasne że kierują ;)

 

ja wisiałem im 18 zł i kolega mi wpłacił ze swojego konta z kredyt banku przez net oni po 3 miechach zaczeli sie upominac o kase, bo gdzieś zgubili moją wpłate wysyłałem im skriny z banku itd a oni dalej swoje to ich olałem, zaczełem dostawac listy od tej ich firmy windykacyjnej, zadzwoniłem wyjąsniłem o co chodzi a oni mnie olali ja ich też olałem już 2 lata mam spokój. Nie skierują sprawy do sądu bo poniżej 250 zł sprawa jest mało szkodliwa dla społeczeństwa czy jakoś tak i zostanie umożona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale blokuja mozliwosc wystawiania przedmiotow po jakims czasie, juz nie pamietam jakim, wisialem im okolo 20zl i wysylali co miesiac, az pewnego dnia nie moglem wystawiac no i zaplacilem :)

 

PS. Wczoraj dostalem maila ze mam dokonac wplaty hehe (wisze im 15zl), ciekawe jak to dlugo pociagne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to trzeba wplacic im?

Ja myslalem ze oni porpostu zawieszaja mozliwosc wystawiania i tyle ;s

Za dobrze by bylo. Sa ludzie, co zyja z allegro i wpalcaja im co miesiac dosyc wysokie prowizje z aukcji, sam juz wplacilem im cos ok. 100zl za same 'posrednictwo'. ;]

A lepiej placic, jesli nie chcemy miec klopotow. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że kierują ;)

 

ja wisiałem im 18 zł i kolega mi wpłacił ze swojego konta z kredyt banku przez net oni po 3 miechach zaczeli sie upominac o kase, bo gdzieś zgubili moją wpłate wysyłałem im skriny z banku itd a oni dalej swoje to ich olałem, zaczełem dostawac listy od tej ich firmy windykacyjnej, zadzwoniłem wyjąsniłem o co chodzi a oni mnie olali ja ich też olałem już 2 lata mam spokój. Nie skierują sprawy do sądu bo poniżej 250 zł sprawa jest mało szkodliwa dla społeczeństwa czy jakoś tak i zostanie umożona :D

dobrze wiedzieć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A jak ktoś nie zapłacił w terminie (miałem zapłacić do 10.02) to co robią, można to potem jakoś później wpłacić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro na pewno podatkow w ten sposob nie zbiera, bo musialoby rozsylac uzytkownikom PITa, a jeszcze nie slychac zeby ktos takiego dostal.

Wydaje mi się, że allegro odprowadza tylko podatek od tej prozwizji którą płacą użytkownicy, reszta z tych pieniędzy idzie do nich.

 

Powiedzmy sobie smiało allegro leci sobie z nami w kulki.Podatki maja z kosmosu :mur: :mur: a wcale nie ma u nich niewiadomo jak wielkiego zbytu na towary.Dla mnie to żenada

Racja, wcale nie ma zbytu na allegro, żenada i nic poza tym, no może oprócz tych ~2mln użytkowników i ~86 mln aukcji które się do tej pory odbyły o wartości zapewne przerastającej miliardy złotych. Jak jesteś taki chojrak to zawsze masz alternatywe zamieścić sobie ogłoszenie w gazetce "Jarmark" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że kierują ;)

 

ja wisiałem im 18 zł i kolega mi wpłacił ze swojego konta z kredyt banku przez net oni po 3 miechach zaczeli sie upominac o kase, bo gdzieś zgubili moją wpłate wysyłałem im skriny z banku itd a oni dalej swoje to ich olałem, zaczełem dostawac listy od tej ich firmy windykacyjnej, zadzwoniłem wyjąsniłem o co chodzi a oni mnie olali ja ich też olałem już 2 lata mam spokój. Nie skierują sprawy do sądu bo poniżej 250 zł sprawa jest mało szkodliwa dla społeczeństwa czy jakoś tak i zostanie umożona :D

Mnie też straszyli windykacją, ale jak na razie miesiąc minął i cisza, ale niedługo zapłacę, bo musze wystawić kilka rzeczy :D.

A jeśli chodzi o firmy windykacyjne to nie wiem, czy jakakolwiek by to wzięła bo to jest za mała kwota, no chyba, że rozpatrywać ten aspekt jako całość, czyli setki tysięcy takich delikwentów. Po za tym są firmy windykacyjne i firmy windykacyjne, ja miałem do czynienia z taką która przysłała już do mnie pozew sądowy, z tym, że wierzytelność powstała 7lat temu, do tego były jeszcze kilka rzeczy które przemawiały na moją korzyść.

Na ich szczęście, przy okazji jak przychodziłem koło siedziby kablówki, to podszedłem i napisałem pismo, żeby się nie błaźnili i dali sobie siana, choć trochę żałuję, bo jak mi podpowiada moja mizerna znajomość prawa, nie mieli najmniejszych szans na wygranie sprawy w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ja siedziałem allegro 49 zł przez 3 miesiące :D No ale w końcu zapłaciłem bo ponoć kierują sprawy do sądu :(

...wisialem im okolo 20zl i wysylali co miesiac, az pewnego dnia nie moglem wystawiac no i zaplacilem :)

PS. Wczoraj dostalem maila ze mam dokonac wplaty hehe (wisze im 15zl), ciekawe jak to dlugo pociagne :)

Mnie też straszyli windykacją, ale jak na razie miesiąc minął i cisza, ale niedługo zapłacę, bo musze wystawić kilka rzeczy :D.

ja place dopiero jak sadem strasza:P

Jak czytam takie coś (zwłaszcza ostatni z cytowanych) to mi się nóż w kieszeni otwiera. Co z wami jest? Może wszyscy przestaniemy płacić podatki, opłaty, itd. Wszystko będzie dla każdego i za free. Jak się z czegoś korzysta to trzeba za to płacić a jak się nie ma to nie należy korzystać albo znaleźć alternatywę (eBay, Świstak). To jest normalna usługa pośrednictwa w sprzedaży i jest za nią cennik. :mur:

 

Korzystam = Płacę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik i wszystko jasne

Wiem, że Urzędy Skarbowe pozatudniały sporo osób do monitorowania handlu elektronicznego ...

Na razie ścigają tylko tych co mają roczną sprzedaż powyżej jakiegoś poziomu ...

Kumpel kumpla już zabulił mandacik 1000 + podatek + odsetki (no ale on na szerszą skalę handlował)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarbowka wszedzie szuka kasy, anwet tu juz dotarla...

 

najlepsze jest to że musiałem 3 razy do allegro pisać o zestawienie roczne sprzedaży

raz dostałem odpowiedź że mogę sobie po mailach sprawdzić ... bo oni nie mają takiej możliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że allegro odprowadza tylko podatek od tej prozwizji którą płacą użytkownicy, reszta z tych pieniędzy idzie do nich.

Allegro placi podatek od tego co samo zarobi (czyli naszych oplat i prowizji + reklamy) - co do tego nie ma watpliwosci.

 

Chodzi mi o to, ze w oplatach, ktore placimy nie jest pobierana zaliczka na podatek (nasz podatek, na ktory wypelniamy PIT). Gdyby tak bylo, musieliby rozsylac do uzytkownikow odpowiedni PIT informujacy o wysokosci pobranej zaliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...