Skocz do zawartości
Assassin_

Pentium D 805 2.66 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

hyhyhy... jesio kte chce ktos cos dodac na temat innej mobo na intelu niz asus ? :lol:

 

gratki atek -> dawaj spi zobaczymy czy mnie na P5LD2 zrobisz :> zaczynam zalowac ze nie zostawilem D805 do dluzszej zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie i dysk SATA mi znika przy fsb 170.... nie moge proca wyzej krecic bo dysk mi znika... :(

Zostaje mi jedynie podlaczyc pod zewnetrzny kontroler sata... ale wydajnosc spada.... Jakies pomysły co zrobic, zeby hdd byl widoczny ??

 

2 sprawa .... na CPU mam Liquida oraz SilentTower TT 112CU i przy fsb 166 temp podchodzi pod 70 stopni....

 

(tak nawiasem mowiac to jak odpalic aby na tym realteku 882M w winampie byl dzwiek 5.1 bo normalnie w tescie jest 5.1 po zainstlowaniu ac3 filter - natomiast graja jedynie satelitki z przodu - stereo) W biosie na panel przedni mam ac3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie i dysk SATA mi znika przy fsb 170.... nie moge proca wyzej krecic bo dysk mi znika... :(

Zostaje mi jedynie podlaczyc pod zewnetrzny kontroler sata... ale wydajnosc spada.... Jakies pomysły co zrobic, zeby hdd byl widoczny ??

zablokowales na stale czestotliwosc szyny PCI-E? Jesli nie to zrob to 100mhz na twardo to samo tyczy sie PCI 33mhz

 

2 sprawa .... na CPU mam Liquida oraz SilentTower TT 112CU i przy fsb 166 temp podchodzi pod 70 stopni....

sprawdz docisk coolera masz jakis wentyl na nim?

 

(tak nawiasem mowiac to jak odpalic aby na tym realteku 882M w winampie byl dzwiek 5.1 bo normalnie w tescie jest 5.1 po zainstlowaniu ac3 filter - natomiast graja jedynie satelitki z przodu - stereo) W biosie na panel przedni mam ac3

zassaj najnowsza wersje winampa skonfiguruj sobie odpowiednio realteka we wtyczce wyjscia w winampie standardowo wybrana bedziesz mial domyslne urzadzenie audio ustaw na twardo realteka powinno pomoc

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowales na stale czestotliwosc szyny DMI? Jesli nie to zrob to 100mhz na twardo to samo tyczy sie AGP/PCI 66/33mhz

sprawdz docisk coolera masz jakis wentyl na nim?

zassaj najnowsza wersje winampa skonfiguruj sobie odpowiednio realteka we wtyczce wyjscia w winampie standardowo wybrana bedziesz mial domyslne urzadzenie audio ustaw na twardo realteka powinno pomoc

 

Sorx aler to jest chipset 945P.... Tam nie ma AGP.. :> tylko PCI-E.... co za tym idzie nie ustawie szyny SATA II (taki mam dysk) na stale...

 

Cooler jest dokrecony.. 4 sruby na maxa... plyta wyglada jak banan... a i sa na nim 2 wentyle 92x..

 

 

wINAMPA MAM I SKONFIGUROWANEGO..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx aler to jest chipset 945P.... Tam nie ma AGP.. :> tylko PCI-E.... co za tym idzie nie ustawie szyny SATA II (taki mam dysk) na stale...

 

Cooler jest dokrecony.. 4 sruby na maxa... plyta wyglada jak banan... a i sa na nim 2 wentyle 92x..

wINAMPA MAM I SKONFIGUROWANEGO..

fakt nie zlookalem ze masz 945P... to ze masz PCI-E a nie masz agp to jasna sprawa wiec wg tego co napisalem ustaw 33 mhz. Szyna DMI jest u Ciebie na stale zablokowana wiec nie masz sie czym martwic :) za to zablokuj na stale takty PCI-E = 100 mhz wtedy proboj jesio raz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt nie zlookalem ze masz 945P... to ze masz PCI-E a nie masz agp to jasna sprawa wiec wg tego co napisalem ustaw 33 mhz. Szyna DMI jest u Ciebie na stale zablokowana wiec nie masz sie czym martwic :) za to zablokuj na stale takty PCI-E = 100 mhz wtedy proboj jesio raz :>

Mam to rozumiec ze jak zablokuje szyne PCI-E to zablokujesz SATE....... nie chce mi sie wierzyc... jaki to ma zwiazek.. ??

 

P.s. jak odpalic dzwiek 5.1. na tym realteku 882m... noormalnie 0 pomysłow.... Ktos rozwiazal ten problem z ta Azalia...

Edytowane przez CrazyTomHero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje komplet wynikow co zrobilem wczoraj

 

cb2003 3700mhz memki 1:1 185 2-2-2-5 (patriot)

Dołączona grafika

 

 

cb 2003 3700mhz memki 230 2-3-3-5 (patriot)

Dołączona grafika

 

 

cb 2003 3700mhz memki 230 2,5-4-4-6 (ocz gold)

Dołączona grafika

 

 

cb2003 3600mhz memki 225 2,5-3-3-6 (patriot)

Dołączona grafika

 

 

cb2003 3800mhz memki 235 2,5-4-4-6 (ocz gold)

Dołączona grafika

 

 

cb 9,5 3700mhz memki 230 2,5-4-4-6 (ocz gold)

Dołączona grafika

 

 

super pi 16mb 3500mhz memki 218 2,5-4-4-6

Dołączona grafika

 

 

1mb 3700mhz 230 2,5-4-4-6

Dołączona grafika

 

 

zabawy ciag dalszy nastapi jak dojde do porozumienia z tccd. dodam, ze najlepszy czas jaki mialem w 1mb to 33sek jak jeszcze patrioty w kompie byly

 

co do samej plyty (asus p5p800se) to pisalem wczesniej, ze procek fikal na 3,8ghz przy stock vcore. niestety nie jest to prawda bo gdy damy auto dla vcore i bedzie podnosic taktowanie procka to mobo sama sobie zwieksza napiecie :)

 

zestaw na codzien bedzie pracowal na 3600mhz 1,35v i jego max temperatura jaka zauwazylismy podczas robienia dvd z divxa przy uzyciu ulead dvd movie facory 5,0 to 61 stopni a kodowanie lecialo 1h 12min. dodam, ze dmf wykozystuje dwa rdzenie :)

moje podsumowanie jest dosc proste. masz plyte z agp i ddr1? warto wymienic na tego asusa i PD 805 i raczej kozdy bedzie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to rozumiec ze jak zablokuje szyne PCI-E to zablokujesz SATE....... nie chce mi sie wierzyc... jaki to ma zwiazek.. ??

 

P.s. jak odpalic dzwiek 5.1. na tym realteku 882m... noormalnie 0 pomysłow.... Ktos rozwiazal ten problem z ta Azalia...

ehh... po co te spekulacje tak trudno sprawdzic? zrob tak jak Ci mowie ustaw 33mhz dla PCI dla PCI-E 100ke... i wroc powiedziec czy Ci cos sie zmienilo...

 

na jakim winampie sprawdzasz ten dzwiek? na starych wersjach trzeba bylo plugina 5.1 instalowac moze taka wlasnie masz

 

UPDATE:

juz wiem skad Twoje pytania zrobilem blad logiczny w zdaniu w pierwszym poscie odp na Twoje pytanie zamiaast PCI-E napisalem DMI ;] blad poprawiony

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... po co te spekulacje tak trudno sprawdzic? zrob tak jak Ci mowie ustaw 33mhz dla PCI dla PCI-E 100ke... i wroc powiedziec czy Ci cos sie zmienilo...

 

na jakim winampie sprawdzasz ten dzwiek? na starych wersjach trzeba bylo plugina 5.1 instalowac moze taka wlasnie masz

 

UPDATE:

juz wiem skad Twoje pytania zrobilem blad logiczny w zdaniu w pierwszym poscie odp na Twoje pytanie zamiaast PCI-E napisalem DMI ;] blad poprawiony

 

Widze ze lubisz Asus'a.... hehe.. tak jak ja... ale ten dzwiek mie do szewskiej pasji doprowadza.... winamp najnowszy jak i najstarszy.... vplayer, ac3 filter najnowszy najstarszy, sterowniki tak samo najnowsze i najstarsze.... wszystkiego probowalem... w viosie oczywiscie nie pzedni panel idzie ac97 nie HD....

 

to jest klopot z winem... czytalem na ASUS'ie (forum) ze wszyscy maja taki problem z AZALIA... tylko po diabla ladowac taki kodek skoro nie dziala poprawnie... jedynie dziala tyl i center gdyt slucham przez PowerDVD na kodeku zintegrowanym CLMEi-2.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy huntkey 300w wytrzyma 805+p5p800se+r9700pro ?? (w instrukcji od tej płytki zalecane jest 350w)

Jaką temp procek osiąga na boxowym chłodzeniu ??

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy huntkey 300w wytrzyma 805+p5p800se+r9700pro ?? (w instrukcji od tej płytki zalecane jest 350w)

Jaką temp procek osiąga na boxowym chłodzeniu ??

HK3000BS może być trochę za słaby ale za to HK-350AP to będzie już na przyszłość.

 

Jaką temp. hmmm to zależy od wielu czynników ale ogólnie dużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze lubisz Asus'a.... hehe.. tak jak ja... ale ten dzwiek mie do szewskiej pasji doprowadza.... winamp najnowszy jak i najstarszy.... vplayer, ac3 filter najnowszy najstarszy, sterowniki tak samo najnowsze i najstarsze.... wszystkiego probowalem... w viosie oczywiscie nie pzedni panel idzie ac97 nie HD....

 

to jest klopot z winem... czytalem na ASUS'ie (forum) ze wszyscy maja taki problem z AZALIA... tylko po diabla ladowac taki kodek skoro nie dziala poprawnie... jedynie dziala tyl i center gdyt slucham przez PowerDVD na kodeku zintegrowanym CLMEi-2.....

chyba cos w tym jest co mowisz teraz poszedlem po rozum do glowy wczesniej na P5AD2 Premium nie mialem zadnych problemow a teraz wlasnie nie potrafilem do konca 5.1 skonfigurowac non top cos nie gralo... koniec koncem siedze na 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie gra 4.1 bo mam taki zestaw glosnikowy ;] a winamp to jakas 2.9 czy cos w tym stylu ;] w TRD3 tez mam 4 kanaly grajace ;]

4.1 tez u mnie hula. Na 5.1 sa krzaczki albo ktorys tylni nie gral albo center. Nie wajhowalem sterami jesio musze sie tym pobawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotkie pytanko mianowicie jak widzicie tego procka na Abicie AS8 ?? przypomne ze jest to mobo na 865PE podobnie jak zachwalany tutaj ASUS P5P800SE, procek kusi ale nie widzi mi sie zmienić mobo specialnie dla niego szczególnie ze smiga bez problemów na teorytycznie takiej samej płycie.

Edytowane przez TheBlackLotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotkie pytanko mianowicie jak widzicie tego procka na Abicie AS8 ?? przypomne ze jest to mobo na 865PE podobnie jak zachwalany tutaj ASUS P5P800SE, procek kusi ale nie widzi mi sie zmienić mobo specialnie dla niego szczególnie ze smiga bez problemów na teorytycznie takiej samej płycie.

Widzę to ciemno, ponieważ ABIT się opuścił w produkcji i nie ma wzmianki o wsparciu dual core na AS8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na 1:1 w przypadku i865PE, aczkolwiek u mnie działa na każdym dzielniku B).

 

Jeśli możesz to rozwiń bardziej tą wypowiedź ---> "płytę trzeba zbootować na FSB 200 MHz, by mieć najwyższą wydajność".

 

Pozdro ;)

Tak miałem na IC7-G, Gdy zbootowałem na 200 i jechałem CG np. 250 [Max moich starych pamięci] to w SuperPI 1M miałem zawsze o 200 setnych [powiedzmy, że ok :wink: ] lepszy czas niż gdy bootowałem na 250/201 itp.

 

Widzę to ciemno, ponieważ ABIT się opuścił w produkcji i nie ma wzmianki o wsparciu dual core na AS8.

Bios AS8 nie ma wsparcia dla DC, ale płytka jest bardzo udana po modach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze center nie bedzie jeczal przy audio??

ale walczcie z problemem, bo w niedalekiej przyszlosci bede wymienial audio [;

 

Ja tam uprzedziłem wszelkie problemy i kupiłem Audigy dawno temu ;) i jak narazie nikt mnie nie przekona do zintegrowanego dźwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uprzedziłem wszelkie problemy i kupiłem Audigy dawno temu ;) i jak narazie nikt mnie nie przekona do zintegrowanego dźwieku.

 

mnie tez nikt nie przekona.... ale nie mam ochoty kupowac X-Fi za 400 zł. zeby miec cos lepszego...

 

nawiasem mowiac... ktos ma pomysl jak odpalic ten dzwiek... moze jakas latka na windowza....cokolwiek... ja juz sprawdzilem wszystko czyba wszystkie fora na ten temat przerylem i nic....

 

(p.s. apropo to albo malo ludzi ma te plyte albo poprostu tylko nieliczni maja problem z dzwiekiem :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(p.s. apropo to albo malo ludzi ma te plyte albo poprostu tylko nieliczni maja problem z dzwiekiem :? )

Widocznie mało kto używa głośników w konfiguracji 5.1, ewentualnie nie zwracają większej uwagi na źródła dźwięku.

U mnie cały dźwięk z ALC882 wychodzi przez optyczny i problem kabelków-konfiguracji-jakości nie istnieje.

No ale jak to jest w Asusie to nie wiem, w Abicie wszystkie potrzebne gniazda są na tyle bez patentów typu Azalia.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawialem system na 3 takich

ale problemow nie bylo wiec glosu nie zabieram

 

oki.. juz cos mamy... a odpalales na tej plycie dzwiek 5.1 ??? jezeli tak to na jakich sterach... referencyjnych... ?? w biosie na panel przedni AC3 czy HD... ?W ustawieniach audio Realteka glasniki sa tylne czy boczne ?? Oraz jaki sterownik AC3 wgrywales.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...